започнах с пюрета и сокове,но съм объркана

  • 1 533
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 926
Е, с нежелание и аз ще се включа в тази тема само, за да те помоля нещо.
отиди до леглото на бебето си и го погледни, много внимателно и с много любов - така, както само ти на този свят можеш. Изчакай го да се събуди и му предложи лъжица - ако това ти се струва естествено за БЕБЕ на такава възраст - моля - хранете се спокойно.
И един въпрос - като му даваш пюрето как го приема. Не питам дали му харесва, а как го приема? Избутва ли с език половината количество навън? Това означава, че още пази онзи защитен механизъм, който Майката природа е заложила у него - пази го да не приема нищо друго освен мляко.
Освен това мога да ти кажа още един довод против ранното захранване с плодове. Бебетата обичат сладкия вкус. Когато после започнеш да въвеждаш по-солените храни то просто ще ги отказва или ще ги приема само подсладени с познат плод. А всъщност може и да не стане така, както твоите познати нямат проблеми с ранното захранване. И когато децата им на 10-12 години стартират гастритите и колитите не мислете, че е само от чипса и хамбургерите.

# 16
Спирам до тук,защото ако продължа ще стане по-зле.Исках само да попитам за пюретата на ХИП,а тя ква стана....Simple Smile))).
Тук май има само параноични майки,откачени на тема кърмене.
А между другото бебето приема много добре пюрето почти нищо не плюе,е нормално е да не може да яде с лъжица да не е с висше образование.
Тъкмо докато се научи ще е навършила 4м

# 17
  • Мнения: 1 737
Аз лично 99% от майките ,който познавам са започнали да захранват децата си на 3м и не са имали никакви проблеми.

Това го бях пропуснала. Имам много примери. Сестра ми е един от тях - детето и е точно колкото моето, захранено, обаче рано. До 6-тия 7-мия си месец 2/3 от кожата му беше в жестоки обриви. Започнаха веднага, щом го захрани - на 2 месеца. Но те проблеми със захранването не са имали. Обривите били сигурно от памперсите, нищо, че бяха и около врата и под мишниците. За това вместо да спрат захранването, смениха няколко марки памперси, както и 100 вида мазила без ефект.
И други бебета знам, дето нямат проблеми с ранното захранване, той гастрита на 3 годинки, най верочтно е от мръсния въздух, а ранните алергии - от праховете за пране...


За сведение - бебетата, които за пръв път ядат с лъжица на 6-7 месеца няма нужда да бъдат научени, защото не плюят навън храната. Тя природата го е измислила...

# 18
  • Мнения: 1 737
Тук май има само параноични майки,откачени на тема кърмене.


В съседния форум, където майките не кърмят, а хранят бебетата си с АМ, също са привърженици на късното захранване и биха написали същите отзиви.

А между другото бебето приема много добре пюрето почти нищо не плюе,е нормално е да не може да яде с лъжица да не е с висше образование.


А защо не го научиш сега да ходи? Не е с висше образование, ще се научи! Защо не започнеш от утре?!

# 19
  • Мнения: 535
По-добре параноична майка, отколкото БОЛНО БЕБЕ! Naughty Съжалявам, но не възприемам подобно отношение и просто мога да съжаля майката... А аз познавам много такива... Фейт, прави каквото щеш с детето си, твое си е, но не обиждай майките тук.  Crossing Arms  #Crazy Просто мисля, че е наглост... Друго не мога да кажа... И не мисля, че ти трябва висше образование за да ядеш с лъжица, просто трябва да си на подходящата възраст  Whistling ooooh!

# 20
  • Мнения: 1 288
Тук май има само параноични майки,откачени на тема кърмене.
не мислех да пиша, но....според мен има загрижени за здравето на твоето бебче майки  Thinking
нали не смяташ, че гастритът и алергиите ще се прояват веднага, след месец, два. напротив, после цял живот ще лекува язви и други проблеми. ти огледала ли си се да видиш колко от хората покрай теб имат проблеми със стомаха- ужасно голям брой.
и не смятам, че късното захранване е мода. това е вследствие на провеждани дълги години изследвания. нали все пак науката се развива. ние да си караме обаче по стария утъпкан път.
наистина ти сама решаваш. лошото е, че твоето бебе в случая няма думата. 
по темата- погледнах на пюретата и пише след 4-тия месец. според мен това означава 4 навършени месеца.
пожелавам ти безпроблемно захранване!

# 21
  • Мнения: 1 737
Понеже сме откачени кърмачки, ето ти мненията относно ранното захранване на майките, които хранят децата си с изкуствено мляко:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=119496.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=104831.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=119507.0

Оказва се явно, че всички сме откачени, само ти си правата! Извинявай, за нападките!  bouquet

# 22
  • Мнения: 3 760
Спирам до тук,защото ако продължа ще стане по-зле.Исках само да попитам за пюретата на ХИП,а тя ква стана....Simple Smile))).
Тук май има само параноични майки,откачени на тема кърмене.
А между другото бебето приема много добре пюрето почти нищо не плюе,е нормално е да не може да яде с лъжица да не е с висше образование.
Тъкмо докато се научи ще е навършила 4м
Леле колко нагло, пошло и невъзпитано  #Crazy
Девойко, ако си искала само да питаш за пюретата на ХИП, да беше пуснала тема "Какво означава "След 4-ти месец"?"
 И за това не се иска висше...

# 23
Хип не случайно пишат от 4ти месец....но ако е гъсто пюрето го разреждай с кърма пак ще стане на сокче..успех със захранването!

# 24
  • Мнения: 3 521
На пЮретата на ХИПП е написано nach dem... или ab...Monat...първото оzначава след навършен...месец, а второто от...zапочнат месец...според календара на ХИПП zахранването zапочва с морков, морков и картоф, тиква, картоф и тиквичка,  картоф и броколи, картоф и карфиол, след това се вкарват плодовите, zащото те са по_богати на киселини и по_бедни на влакна...от тях се дават първо ябълка, ябълка и круша, круша, праскова(прасковата по_твое усмотрение), после идват месните пЮрета...аz лично zапочнах да zахранвам(късно, както му викаш) с ориzова каша и после въведох zеленчуците, zащото в доста от пЮретата присъства ориz и не ми се щеше да рискувам я да я zапека, я да и докарам пак колики...давам нова храна преz 4 дни, като я миксирам с вече дадената. Соковете могат спокойно да иzчакат те са така и така вода и zахар, няма какво толкова полеzно да доставят на бебето...
п.п. Като цяло доста от пЮретата са бая "лепкави" и при първите давания се наложи да им прибавям кърма докато свикне бебока с консистенцията. Успех.

п.п. Сроковете на годност са високи, zащото пЮретата се проиzвеждат и консервират при много високи условия на стерилност, в тях не попадат бактерии и съответно процесите на гниене се zабавят.

# 25
  • Мнения: 1 353
 Според мен след четири месеца означава, че фирмата мисли ,че това е най-удачният вариант за захранвани. Но според мен няма проблем да даваш от тях щом си решила да захранваш

# 26
  • Мнения: 619
Здравей и от мен!След като педито те е посъветвала да даваш пюрета и сокчета,защо не поговориш с нея наистина ли е толкова важно това?Моето бебе е с 2 седмици по-малко от твоето.Педиатърката ми каза да давам сокчета на 30 ден и пюрета на 3 месец.Аз й обясних,че такива неща моето дете няма да яде и пие,защото смятам,че е малко още и ще си кара само на кърма,без вода даже!.И знаеш ли какво?-педито просто се усмихна!Каза ми следното нещо:'Много добре се развива детето!Аз съм длъжна да ти кажа за сокчетата и пюретата,а ти се грижи за бебето си както сметнеш за добре!'Какво ти говори това?На мен ми говори,че и педито е наясно,че не е нужно да се дава друго,освен мляко на бебе.Успех ти желая в това ти начинание,но те съветвам да се вглеждаш и вслушваш в детето си повече,отколкото да слушаш педиатрите за захранването.Бебето само ще ти покаже кога какво му се иска!

# 27
  • Мнения: 1 737
Аз съм [/color] длъжна да ти кажа за сокчетата и пюретата,а ти се грижи за бебето си както сметнеш за добре!'

А ти защо не я светнеш, че от 18 август миналата година вече е ДЛЪЖНА да говори други неща? Можеш да и разпечаташ националния планза хранене, като доказателство.

# 28
  • Мнения: 3 521
А ти защо не я светнеш, че от 18 август миналата година вече е ДЛЪЖНА да говори други неща? Можеш да и разпечаташ националния планза хранене, като доказателство.

Ми едно си баба zнае, едно си бае...какво да го правиш Mr. Green.

# 29
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
И нашата лекарка казва "сок", ама казва "домашен".
Купешкия нищо ценно няма да даде на бебето.
Ако научиш технологията за производство на тези неща, не само няма да даваш на бебето, ами и ще ти се догади.
Ако изцедиш сок от ябълка и го погледаш 15-20 мин, ще видиш как от светъл и бистър става мътен и кафяв. Това е, защото в разрушената растителна клетка се отделят ензими, които допълнително разрушават съставките, а на въздуха витамините се окисляват и въобще - след 10 мин в сока има само следи от полезните неща.
Защо купешкия сок има приличен вид - защото е обработен със стабилизатори и консерванти. С други думи, биомолекулите са разрушени.
Затова се казва, че е най-добре плодовете да се ядат цели, а не смачкани на сок.
А че бебето е малко да хрупа ябълка - да, малко е.

Не се чувствам "параноична кърмачка", щото моя син така и не успя да се кърми, ама и като е хранен с АМ, пак не съм бързала да му давам сокове. Истински е почнал да яде пюренца с лъжица на 9 месеца, (от 6-9 само е хапвал няколко лъжици), сокове не съм му правила, но сега си хапва ябълка, диня, банани и тн плодове с огромен апетит, и е силен и здравичък.

Ако природата беше "предвидила" бебето да яде сок, щяхме да пускаме сок, а не кърма.
Не съм видяла котка да пасира месни пюрета, или крава да дава сок от трева Wink

Общи условия

Активация на акаунт