Настоящи и бъдещи майки - майчинство, права на майките

  • 24 666
  • 296
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 070
Абе я не обръщайте внимание на невярващите...Ами който не иска, не вярва, мързи го или там друга му е причината - да не се включва, ама и вие не се обиждайте, важното е, че повечето от изказалите се са позитивни. А и в крайна сметка е важен резултата, нека си мрънкат...

Клео  - за текстчето - идеята беше да информираме в другите теми хората...Вариант е да преразкажеш кратко и ясно кое и как е променено и кое остава, може да цитираме дословно променените членове и затова искахме да знаем кои са, иначе сме наясно, че нещата не са публикувани...но и с прост преразказ става...плюс ще ги подканим да ни подкрепят занапред плюс ще наблегнем на ролята ни, за да може повече хора да ни вярват ...Аз също мога да копипейстна в темите по градове, за да си разделим с BgViki работата...  bouquet

# 16
  • Мнения: 4 406
Много се съмнявам,че резултатът е от организираните протести,държавата,т.е.парламента в случая, не прави нищо случайно.Всичко, вероятно, е пресметнато отдавна и едва ли ще е в наша полза,макар че на пръв поглед изглежда така.Въпреки песимизма ми,поздрави за всички   bouquet,които са били и все още са ангажирани с правата на майките и майчинството!

П.С. Сега остава да върнат и т.нар."ергенски данък" ,с оправданието ,че не им достигат парите да изплатят майчинствата.
разбира се , че е пресметнато!
бъдещите майки , осигурявани на мин. заплата, ще се стимулират да си вдигнат сумата за осигуровки и данъци, ще се увеличат приходите в хазната
ергенския данък ще накара хората да сключват брак и така ще се ограничи броят на "самотните" родители, които ползват социални придобивки... няма как да не са се сетили в парламента

# 17
  • Откъм Варната
  • Мнения: 1 646
Много се съмнявам,че резултатът е от организираните протести,държавата,т.е.парламента в случая, не прави нищо случайно.Всичко, вероятно, е пресметнато отдавна и едва ли ще е в наша полза,макар че на пръв поглед изглежда така.Въпреки песимизма ми,поздрави за всички   bouquet,които са били и все още са ангажирани с правата на майките и майчинството!

П.С. Сега остава да върнат и т.нар."ергенски данък" ,с оправданието ,че не им достигат парите да изплатят майчинствата.
разбира се , че е пресметнато!
бъдещите майки , осигурявани на мин. заплата, ще се стимулират да си вдигнат сумата за осигуровки и данъци, ще се увеличат приходите в хазнатаергенския данък ще накара хората да сключват брак и така ще се ограничи броят на "самотните" родители, които ползват социални придобивки... няма как да не са се сетили в парламента

Абе аз и без тези промени имам стимул за такива неща, ама работодателя ми кой ще го стимулира незнам

# 18
Здравейте момичета, аз съм една репортерка от ТВ Европа.  Embarassed Понеже често следя форума (само като страничен наблюдател, признавам) знам, от постингите, че някои от вас харесват работата ми Hug Затова и си позволявам да ви пиша тук открито, за да ви предложа (да не ви тормозя по телефоните) утре - неделя 13.08 да направим някакъв репортаж, по повод окончателните промени в Закона за соц. осигуряване, които прие онзи ден парламента. Зная, че не сте много доволни от тях...... Та както и да е, ако някой има желание да говори нека да ми се обади на тел. 0896663763 или да си остави телефона тук или на мейла ми peshii@yahoo.com Aко никой не откликне ще разбера, неделя е все пак. Но това ми е последната възможност, тъй като от понеделник съм в отпуск.

# 19
  • Мнения: 169
Да се запиша и аз в новата тема и да благодаря на Incandescent и The Sun за включването!
Не знам кога ще публикуват новите текстове в ДВ, но може би другата седмица ще можем да прочетем някои неща от стенограмите на пленарните заседания на страницата на Народното събрание. Публикуват ги долу-горе седмица след съответното заседание. Сега са до 04.08.
И да кажа, че нямам думи да изкажа благодарността си на всички, които са отделили от личното си време, от времето, което биха споделили с най-близките си, за да постигнат това, което се случва сега!

# 20
  • Мнения: 2 481
Здравейте момичета!Аз следя темата но не пиша!Вчера разбрах от близка позната че от 1.1.2007 всички майчинства,болнични и тем подобни ще се изплащат лично на майките а не както беше до сега чрез работодателите!Това мен много ме зарадва и дано зарадвам и някой друг който има проблеми с взимането на тези не много но не и малко пари ,защото пък без тях не е много розово!Аз от 8 месеца не съм взела стотинка от работодателя ми с оправдание че не е внасял осигуровки и няма право да тегли,,,А мен това какво ме засяга!Искам си парите!Та дано това от 1.1.2007 да е вярно!

Иначе поздравления на всички ви за смелостта и силата да отстоявате каузи полезни на много хора, но явно незаинтересовани да се борят!

# 21
  • Мнения: 4 370
Ели83, ако работодателя ти не ти плаща осигуровките, независимо че няма да минават през него парите от НОИ, пак няма как да ти се изплатят, защото се водиш социално неосигурена.

# 22
  • Мнения: 4 362
Здравейте!
Имам питане свекърва ми има фирма и ако тя ме назначи на работа мога ли да излезна в платено майчинство две годишно  Rolling Eyes /до сега не получавам от никъде майчинство/
>И ако започна работа в тази фирма мога ли да го прехвърля на свекъра си/но е пенсионер/
>А ако работя колко % от 160 лв ще взема?
Благодаря много   bouquet

# 23
  • Мнения: 2 481
Знам, последните шест месеца станах половин специалист и имам чувството че разбирам повече и от нашта счетоводителка на фирмата,която пък искаше да ме убеди че нямам право на 180 дни болничен #Crazy някои хора като са в сферата и работят но не се интересуват от новости и не четат, си мислят че знаят нещо!
Та сега се надявам ако се приеме това да си платя аз осигуровките ако не са платени и да ми изплатят за минало време болничния!Дано да стане както си мисля че може! Praynig


Ох току що пък прочетох в друга тема за минимален болничен!Има ли такова нещо!Защото аз бях в болничния от 180 дни, но са ме осигурявали на 4 часа и тогава си мисля че ми се полагат 80% от 80 лв,но ако има такова нещо като минимален болничен важи ли за моя случай при осигуровки на 4 часа!И сега от 1 Юни гледам, че вече са ме осигурявали на 160 лв, а от тогава съм в 45 дневния болничен, значи си ми дължат от 1 Юни 160 лв,а за предишните 6 месеца болнични по колко да търся?????????????????????????? newsm78

Последна редакция: нд, 13 авг 2006, 16:07 от Eli83

# 24
  • Мнения: 2 481
Ели83, ако работодателя ти не ти плаща осигуровките, независимо че няма да минават през него парите от НОИ, пак няма как да ти се изплатят, защото се водиш социално неосигурена.


Той подава информация, а плаща на веднъж за цялата година, а се водя неусигурена въпреки че поше сумите в на НОЙ страницата!Та си мисля че все някога ще ги внесе осигуровките!Но ние си имахме проблеми и той съм сигурна че и да изтегли нещо за мен няма да ми го даде!Бая жалби и проверки му напращах!Та едва ли ако чакам на него ще получа нещо!Затова се радвам че ще ги прескачат от догодина!!!! Peace

# 25
  • Мнения: 4 406
Ели83, ако си му пращала проверки на този работодател, сега е момента за нова проверка - ако тегли парите ти от НОИ и не ти ги дава, значи си е най- обикновен крадец!

# 26
  • Мнения: 4 406
Ели83, ако работодателя ти не ти плаща осигуровките, независимо че няма да минават през него парите от НОИ, пак няма как да ти се изплатят, защото се водиш социално неосигурена.
нямаше ли някякво положение за това? нещо от рода, че ако осигуровките не са внасяни по вина на работодателя, то работника не губи осигурителните си права?... А НОИ си търси вземанията по съдебен ред...?

# 27
  • Мнения: 1 000
Ситуацията е такава:

Работодателя ти праща справки за това колко души осигурява, но не внася осигуровките.....така те се водят осигурени....защото в НОИ имат справката, а всъщност проблем става само при болнични и майчинство......от НОИ после си ги взимат с лихвите.

Твърде вероятно е да не ти тегли парите, защото не е внесъл осигуровките на останалите, защото в много малко от големите фирми всеки работник има отделна партида...... това се прави за улеснение на счетоводството....ако работите 100 човека и всеки  си има партида....счетоводителката всеки месец трябва да пише по 100 платежни......да за теб не дължи осигуровки, но не внесе ли на другите......не тегли нито болнични....нито майчинство......докато не внесе сумите.....той така или иначе ги ДъЛЖИ на НОИ.....колкото и проверки да му пращаш.... докато не даде.....няма да получи.....дори да ги получаваш на карта директно от НОИ....това е за момента положението.....почне ли да ги внася....почваш да взимаш.....


Последна редакция: нд, 13 авг 2006, 18:22 от BgViki

# 28
  • Мнения: 1 000
Здравейте!
Имам питане свекърва ми има фирма и ако тя ме назначи на работа мога ли да излезна в платено майчинство две годишно  Rolling Eyes /до сега не получавам от никъде майчинство/
>И ако започна работа в тази фирма мога ли да го прехвърля на свекъра си/но е пенсионер/
>А ако работя колко % от 160 лв ще взема?
Благодаря много   bouquet


Трябвало е да се сетиш поне 6 месеца преди да родиш Simple Smile ..... можеше да взимаш 2 години.....
Не може да се прехвърля майчинство на пенсионер......можеш да го прехвърлиш на някой от семейството, който в момента на прехвърлянето работи по ТРУДОВ договор
Ако работиш ще си взимаш заплата.....
Доколкото знам ти се полага майчинство от социални грижи, което е 100 лева..... съвета ми е да отидеш и да се поинтересуваш какви са условията за да ти го отпуснат

# 29
  • Мнения: 8 917
Здравейте!
Имам питане свекърва ми има фирма и ако тя ме назначи на работа мога ли да излезна в платено майчинство две годишно  Rolling Eyes /до сега не получавам от никъде майчинство/
>И ако започна работа в тази фирма мога ли да го прехвърля на свекъра си/но е пенсионер/
>А ако работя колко % от 160 лв ще взема?
Благодаря много   bouquet


Трябвало е да се сетиш поне 6 месеца преди да родиш Simple Smile ..... можеше да взимаш 2 години.....
Не може да се прехвърля майчинство на пенсионер......можеш да го прехвърлиш на някой от семейството, който в момента на прехвърлянето работи по ТРУДОВ договор
Ако работиш ще си взимаш заплата.....
Доколкото знам ти се полага майчинство от социални грижи, което е 100 лева..... съвета ми е да отидеш и да се поинтересуваш какви са условията за да ти го отпуснат


Доколкото разбрах питането е ако работи, докато има право на майчонство колко % от него ще взема newsm78 - Ако е така, отговорът е 50%  Peace

Общи условия

Активация на акаунт