Нормално ли е брат да бие сестра си?

  • 3 130
  • 57
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 14 547
Kaloyan, ти с тях ли живееш?

# 16
  • Мнения: 19
Kaloyan, ти с тях ли живееш?
Да сестрата е майка ми

# 17
  • Варна
  • Мнения: 14 547
При следващ опит за побой, извикайте полиция. Ако докажете, че системно я тормози, ще получи ограничителна заповед. Ако нрава му е зъл и отмъстителен, търсете варианти за нов адрес. Предполагам, че ползвате общ имот. С баща ти трябва да защитавате майка си.

# 18
  • Мнения: 19
При следващ опит за побой, извикайте полиция. Ако докажете, че системно я тормози ще получи ограничителна заповед. Ако нрава му е зъл и отмъстителен, търсете варианти за нов адрес. Предполагам, че ползвате общ имот.
Попринцип се надяваме след всичко това той да се изнесе.

# 19
  • Мнения: 866
Слушай не знам за кой питаш даже сега редактирах, защото не видях, че пита мъж, най-вероятно да, щя да пиша да "пуснеш" това не тук, а на 112 и то веднага след следващ такъв случай, но ще ти кажа нещо по-добро.

Познавам много добре военните, просто намери начин да убедиш това момиче да се свърже с командира на поделението (най-главния).
Просто ти гарантирам, че тя разкаже на този командир как негов подчинен бие сестра си, след това този боклук няма да смее дори да и повиши тон.

Това е най-доброто в случая и трябва да го направиш. Спокойно те няма да го изгонят и след това той вземе да и отмъсти, просто ще бъде привикан там където трябва и военните знаят как да водят такива разговори, след това няма да смее да я докосне. Самият командир навярно ще иска тя да го уведоми дори ако има проблем с него за в бъдеще !

P.S. Тъй като не знам дали той самият не е на тази позиция, пак може да се стигне до много по-висше стоящ и да се сподели тази информация.

# 20
  • Мнения: 19
Слушай не знам за кой питаш даже сега редактирах, защото не видях, че пита мъж, най-вероятно да, щя да пиша да "пуснеш" това не тук, а на 112 и то веднага след следващ такъв случай, но ще ти кажа нещо по-добро.

Познавам много добре военните, просто намери начин да убедиш това момиче да се свърже с командира на поделението (най-главния).
Просто ти гарантирам, че тя разкаже на този командир как негов подчинен бие сестра си, след това този боклук няма да смее дори да и повиши тон.

Това е най-доброто в случая и трябва да го направиш. Спокойно те няма да го изгонят и след това той вземе да и отмъсти, просто ще бъде привикан там където трябва и военните знаят как да водят такива разговори, след това няма да смее да я докосне. Самият командир навярно ще иска тя да го уведоми дори ако има проблем с него за в бъдеще !

P.S. Тъй като не знам дали той самият не е на тази позиция, пак може да се стигне до много по-висше стоящ и да се сподели тази информация.
Той не е на тази позиция, но е на достатъчно висока позиция и е приятел с всички.

# 21
  • Мнения: 866
Когато преди бях пуснал един цитат от една статия, че при сегашните условия на изолация, случаите на домашно насилие ще се увеличат и на една там и беше много смешно и говореше за фиксации, що сега не дойде да се посмее в тази тема.

В момента в цял свят се говори за този проблем с домашното насилие, който се очаква да ескалира заради изолацията. Този случай обаче е по-различен от останалите, защото е между брат и сестра.

Не съм чел другите коментари, сигурно там си добавял информация. Този насилник има ли жена ?

# 22
  • Варна
  • Мнения: 14 547
Kaloyan, жена съм, нямам бойни умения. Но ако някой си позволи, да посегне на майка ми, ще има отпор.Ти и баща ти можете да го респектирате временно.

# 23
  • Мнения: 31 851
При следващ опит за побой, извикайте полиция. Ако докажете, че системно я тормози ще получи ограничителна заповед. Ако нрава му е зъл и отмъстителен, търсете варианти за нов адрес. Предполагам, че ползвате общ имот.
Попринцип се надяваме след всичко това той да се изнесе.
По принцип би трябвало ти да си го изнесъл досега с шутове.
Мъж си все пак. Срамота е майка си да не защитиш.
На колко си години?

# 24
  • Мнения: 866
Често хора пропускат важни детайли в темите, включително и аз много пъти съм пропускал. В подобни теми един пропуск и последвал съвет може да доведе до страшни последици. Правилно номер едно в такива ситуации, да не се провокира насилника и да му се отвръща със сила. Този човек е вонен и на 100% има лично огнестрелно оръжие. Само да кажа, че за март месец има четири жени, които са убити и са били жертва на домашен тормоз.

За този месец цифрата може и да е по-голяма, случаите навярно няма и да ги споделят по новините по разбираеми причини. Виждам мненията на другите хора в подобни теми и много от тях, като цяло не разбират, че това са едни много сложни и деликатни случаи. Всеки един е и различен и трябва да се разглежда много индивидуално. Общовалидните съвети могат да се ограничат до обаждане в полицията, на асоциация анимус, но за конкретни действия обаче трябва много добре да се премислят нещата, за да е максимално безопасно.

Ние може много да си пишем, но не знаем насилника на какво е способен, какво се случва в неговата глава, дори и самата жертва не знае. Казвам го това по-принцип. Това са наистина много сериозни теми и съветите както могат да помогнат, така могат и много да навредят ако не са правилни и жертвата ги следва. Трябва да добавя и нещо много важно, при военните ако извършат някакво престъпление, дори и да мине през полицията се препраща до военна полиция и ако има дело то се гледа от военен съд. Трябва само да проверя дали за всички престъпления важи това.

Военна полиция и съд е много по-добрият вариант, те си вършат и много по-добре работата. Познавам един бивш генерал, който не ми е близък, но съм имал комуникация с него и мога да го питам да разясни някои неща.

# 25
  • Valencia-estadio de Mestalla, Barcelona-estadio de Camp Nou
  • Мнения: 901
Както разбрах той ти е чичо. Направо пускайте жалба в полицията. Оттам нататък с него ще се заеме военна полиция и военен съд,

# 26
  • Мнения: 5 058
Подайте жалба до началника на поделението където работи,от там ще му свият перките.Води се ,,уронване престижа на институцията".При повторна жалба може да остане и без поста си.

# 27
  • Мнения: 6 180
Принципно с военните се занимава военна полиция и ги съди военен съд. Пуснете една жалба до началника на поделението и ще му свият перките, ако не помогне, жалба в най-близкото районно. Стане ли случая обществено достояние връзките и приятелствата не помага. Всички се отдръпват от такъв и бягат като от прокажен. Ако тормоза е брутален, направи едно клипче и го качи в соц. мрежи. Ще го приберат на топло за отрицателно време.

# 28
  • Мнения: 2 193
Вие, които подтиквате момчето да се саморазправя с чичото, знаете ли на колко години е то? Знаете ли какви са възможностите му - физически, психически? Необходимо ли е да му вменявате допълнително чувство за вина? А готови ли сте с него да поделите последиците от евентуално негово действие?

# 29
  • Мнения: 19 984
Може да е пенсиониран военен. Те рано се пенсионират.

По-добре на 112 и направи снимки или видео, ако има пак подобни случки. И го гонете от вкъщи този, как ще се нанася така в чуждо семейство, без значение на кого е имота?

Общи условия

Активация на акаунт