За бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 27 265
  • 736
  •   1
Отговори
# 240
  • София
  • Мнения: 1 921
Здравейте! Правих козунаци тази година, станаха страхотни на вид, с много конци, нито препечени, нито сурови, изобщо - почти като № 1 са. Тъй като не успяхме да ги хапнем до днес, току-що нарязах един и  го опитах - и О! Ужас - той е повече солен на вкус, отколкото сладък! Сигурна съм, че не съм го солила. Имате ли идея от какво може да е това и има ли начин да ги оправя някак?

# 241
  • Мнения: 15 046
Бихте ли ми предложили изпитана рецепта за макарони на фурна? Знам че е най-простото нещо, но все пак.. Хем искам да са сочни, хем не искам да са сурови от вътре, хем искам да са с хрупкава коричка, хем не искам да са сухи Wink Има ли някакъв трик?

Сварявам макароните, изцеждам ги хубаво и заливам със смес за крем карамел (мляко, захар и яйца), пека. Така остават сочни, с креместа структура.

# 242
  • Мнения: 35 645
Ако накисна пресни картофи във вода да постоят малко, дали ще махна обелката по-лесно след това?

# 243
  • Мнения: 31 852
Мога ли да замразя варени яйца (предполагам, трябва да са обелени)? Thinking

# 244
  • Мнения: 9 462
Можеш, но после за ядене не са хубави, като трици са.
освен ако не ги ползваш за някоя баница или огретен
Пресните картофи пак ще искат търкане след накисване, но малко по-лесно става почистването им

# 245
  • Мнения: 10 687
защо ти е да махаш обелката на пресни картофи? много по-вкусни са с нея. ако са големи се изтъркват с гъба, ако са малки - в торба със сол, търкат се, мият се и готово.

# 246
  • Мнения: 35 645
Не ми изглежда добре обелката. Не са от най - нежните взех от Кауфланд и ще ги изтъркам с гъба

# 247
  • Мнения: X
Ако оставя питка да втасва от вечерта за сутринта ИЗВЪН хладилника, има ли вероятност да се развали до сутринта?

Относно макароните на фурна, аз добавям и сирене Simple Smile и после заливам със смес от мляко, яйца и захарл

# 248
  • Sofia
  • Мнения: 22 573
Ако оставя питка да втасва от вечерта за сутринта ИЗВЪН хладилника, има ли вероятност да се развали до сутринта?
Може да престои и втаса нощес на 5-12градуса.

# 249
  • Мнения: 10 703
пеп-4o, благодаря за макароните на фурна. Станаха страхотни. Ние така сладко и солено не месим, за това сирене не сложих. Но и така са убиец. Трудно ми беше да преценя кога са готови. Все на сурови ми изглеждаха, после пък като изстинаха, стегнаха. Като ги направя още няколко пъти, ще вдяна.

# 250
  • Мнения: 9 462
супер, радвам се. Можеш да сложиш безсолно крема-сирене, текстурата става по-плътна Simple Smile

# 251
  • Мнения: 4 299
Здравейте, мога ли да приготвя нещо различно от тарама с хайвер от лаврак е ако има значение?

# 252
  • Мнения: 9 462
кюфтета от хайвер. Ако ти е много. Друго май няма ?

# 253
  • Мнения: 4 299
Доста е, предполагам, че рецепта мога да намеря в блога ти?

# 254
  • Мнения: 646
Здравейте кулинарки! Подариха ми медени блатове за торта от берьозка, бихте ли ми казали с какъв крем да ги комбинирам Flushed

Общи условия

Активация на акаунт