Съмнение за Лупус?

  • 427
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 652
Здравейте,

Изкарвам това в отделна тема, тъй като в старата активността е спряла, а заболяването е рядко и не е лесно да се намерят хора, които да помогнат със съвети.
----------------------------------------------------------------------------------
След раждането (преди 2 год.) започнах да имам много силни болки в колената, не можех да клякам, трудно и бавно качвах стълби. С Хашимото съм, което се беше влошило и ендокринолога го отдаде на това. Въпреки смяната на дозата на хормона 100 пъти, тези болки не минаха и ги имах 1 год. Когато детето стана на 1 год. изчезнаха и забравих за тях. Този период без болки продължи също около 1 год.

След 3-4 боледувания (последните 2 месеца сме нон-стоп болни) болките в колената пак се появиха - на моменти са доста зле, на моменти положението е много добре и почти изчезват.

Реших да отида на ревматолог и той ми изписа различни изследвания кръвни, ревма фактор и прочее. Към тях самосиндикално пуснах АNA скрининг, който вървеше в пакет с anti-dsDNA - беше ми ги споменала пак ендокриноложката, но не ми ги беше изписала.

Та всички изследвания, които ревматолога изписа са в норма, но ANA скринингът е 1:640, а anti-dsDNA е 27 IU/ml. Искам да попитам това значи ли, че може да има съмнение за лупус? За anti-dsDNA на стойностите на Рамус пише, че трябва да е над 100, за да е положителен резултатът, но пък всички други лаборатории дават горна граница 15 IU/ml, след което уж може да се води, че има някакъв проблем. Може ли малко помощ от някой, който е по-наясно с тези стойности?

# 1
  • Мнения: 11 340
Не мога да ви отговоря за стойностите, но моя съвет е да посетите имунологията в Иван Рилски. Да споделите проблема и притесненията си.
Там самия лекар взе кръв и направи други изследвания в тяхната лабораторияя за Лупус на дъщеря ми. Също може да им се доверите за лечение.

# 2
  • София
  • Мнения: 351
Запишете си час при проф. д-р Доброслав Кюркчиев в лабораторията по клинична имунология във Иван Рилски. Той ще прецени какви изследвания са нужни и след това, ако има нужда ще Ви насочи към ревматолог.

Общи условия

Активация на акаунт