Ще имам близнаци! Тема с продължение 37

  • 67 660
  • 806
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 1 832
Привет и от мен, в 6+3 г.с. съм, след трансфер на две снежинки. Миналата седмица бях на преглед и разбрах, че и двете са си там и радостта беше огромна, но доктора побърза да ме свали на земята и каза да не бързам да се радвам, защото едното е по-мъничко от другото и не се знае какво ще се случи с него. Утре съм на преглед отново и само се моля да си е там и да е пораснало и да продължа да съм част от тази темичка Hug
Да ти вдъхна кураж , до 12 седмица все ми казваха да не се радвам напразно , че в доста случаи едното не оцелява.Моето девойче изоставаше от брат си винаги с една седмица .. напълно нормално , родиха се живи и здрави в 35+2 ( въпреки , че лежах за задържане месец и половина на края) ,Той се тоди 3 кг , Тя 2300.Пак си беше по-мъничка , но ела сега да видиш каква е фурия.
Бъди спокойна и вярвай , всичко ще бъде наред!🥰

# 721
  • Мнения: 3 023
Привет, някой може ли да ме посъветва относно пазаруване. 25 г.с. Снаха ми казва да не избързвам с дрехи, защото може да са недоносени, да стоим много време в болница и т.н. Напълно разбирам, че е така, но искам да попитам хора с повече опит, има ли смисъл нещо да поръчам на този етап - поне някакви бодита, пижамки, креватчета и т.н.

# 722
  • Мнения: 697
Привет, някой може ли да ме посъветва относно пазаруване. 25 г.с. Снаха ми казва да не избързвам с дрехи, защото може да са недоносени, да стоим много време в болница и т.н. Напълно разбирам, че е така, но искам да попитам хора с повече опит, има ли смисъл нещо да поръчам на този етап - поне някакви бодита, пижамки, креватчета и т.н.

Аз започнах с покупките след като получих резултатите от пренатеста ( 13 г.с) Избрах количката и я купих , след това поръчах леглото им ( за мое щастие беше готова в деня в който отидох да раждам -38+++г.с ) . Дрехи им накупих , изпрах и изгладих в 6 месец . Бях взела 56 рр , и няколко 56/62 . Предпочитах всичко да ми е готово , а и ми трябваше време докато си избера точно какво искам .

# 723
  • Мнения: 942
Здравейте!
Аз лично не вярвам в тези неща да не се пазарува предварително.
Аз родих в 32 седмица и добре,че всичко си бях купила(количка, креватчета, дрехи, комплект за изписване) изпрала, подредила шкафове.
Според мен си реши,без да слушаш никого.
Успех с раждането и отглеждането!

# 724
  • Мнения: 969
И аз уж не бях суеверна, докато не забременях. Мъжът ми с 300 зора ме накара да купим кошарите по черните петъци, тогава бях в 7 месец. Количката я взехме тогава, защото я дебнехме втора употреба и не исках да я изпуснем. Към края на 8 месец купих и дрехи. Майка ми ги изпра и изглади докато бях в родилното. Имаше други дребни неща, които ММ купи по списък, който бях направила. Като цяло бременността ми беше тежка, някак си не исках да "предизвиквам" съдбата. Може да звучи смешно и тъпо , но тогава така усещах нещата..

# 725
  • Мнения: 1 154
Ако искате да пазарувате, го направете. Можете да изчакате и черния петък в края на Ноември. Недай си боже дори да родите по-рано тези неща пак ще ги ползвате. А ако по някаква причина не искате да бързате всичко вече е на един клик разстояние и докато ви изпишат от болницата ще е при вас. Момчетата ми са недоносени, но въпреки това си пазарувах и преди да рода. След това също, тъй като се наложи да постоят в болница. Успех и дано стоят на топло до около термин Wink

# 726
  • Мнения: 2 825
Момичета, а има ли някъде тук списък с първи необходими неща, които да се купят?

# 727
  • Мнения: 3 023
Благодаря! Не съм суеверна, по-скоро си мисля какво в какъв етап е удачно да се пазарува, не ми се трупат вещи. От тази гледна точка единствено. Списък за близнаци и на мен ще е полезен Simple Smile Откривам някакви неща в Пинтерест.

# 728
  • Мнения: 4 518
Аз взимах едно по едно нещата, гледах за промоции, особено при големите покупки.
Аз гледах списъкът за едно бебе, то е ясно кое е х2. За дрехите умножавах по 1.5, защото имаме сушилня, а и ако потрябва нещо, просто ще го купим. Взех 50 номер и имам няколко нещица, които са по-малки, но са малко.
В 33+3 бебетата са много малки по мое мнение (1900), док каза, че са добре и се надяваме на 2200 в 37 седмица когато ще е секциото. Забременях 47кг, сега съм близо 55. Нормално ли е това? Ям като прасе, пия протеин и пак си стоят малки. В 30+3 бяха по 1500. Ще ги вадят рано, защото има проблем с едното бебе, не е опция да ги чакат да пораснат. Аз също съм родена малка, но никой не е знаел кога е термина Rolling Eyes, така че може би съм родена преди термин, мъжът ми се е родил с перфектни мерки около термин.

# 729
# 730
  • Мнения: 37
Здравейте, момичета! Да ви попитам в кой месец започнаха да ви личат коремчетата? Аз съм 11г.с. и определено вече ми личи, че съм бременна. Първа бременност ми е. Нормално ли е от толкова рано да си личи? Иначе съм същите килограми, само коремчето расте.

# 731
  • Мнения: 942
Здравейте, момичета! Да ви попитам в кой месец започнаха да ви личат коремчетата? Аз съм 11г.с. и определено вече ми личи, че съм бременна. Първа бременност ми е. Нормално ли е от толкова рано да си личи? Иначе съм същите килограми, само коремчето расте.
И на мен тогава ми прилича😊
Аз имах и предишна бременност и лекарите казват,че тогава по отрано започва да личи, при вас може да си е до ген или структура. Качих за цялата бременност-13кг.,и след като родих нямах и килограм по мен останал, само на корем бях качила.
Лека бременност ви желая!

# 732
  • Мнения: 3 023
Пролича ми някъде 4-5 месец. Към момента съм между 8 и 9 кг нагоре, също не смятам, че съм напълняла кой знае колко, освен в корема. Но от друга страна, месеците, в които се качва най-много - 7 и 8, са пред мен. Всичко до 20 килограма ще го броя за ОК. И аз като всички най-много се тревожа за това бебетата да са максимално доносени и големи.

# 733
  • София
  • Мнения: 7 546
Качих общо 13 кила до 33гс, бебетата бяха 2220 и 1900. Личеше ми от рано, коремът ми беше огромен, все пак две бебета, две плаценти, два плодни сака, два кръвотока и т.н. Всички кила оставих в болницата.
Дрешки за недоносени поръчах докато лежаха в кувьозите, дрешки нормален размер имах поръчани от преди това. Всичко останало имах на списъци с линкове и пратих мм и мама да пазаруват, но за някои неща предпочитам да ги бях избрала сама на живо. Количката бях купила втора ръка и изпрала преди това.

# 734
  • Мнения: 915
Аз нищо не бях купила предварително. ММ също не искаше да купуваме нищо. През цялата бременност се притеснявах дали ще ги донося, накрая бях и със скъсена шийка и хич не ми беше до пазаруване. Понеже ги извадиха по-рано, в 33гс, останаха 1 месец в болницата и тогава напазарувахме всичко. Иначе мн рано започна да ми личи корема, качих 18 кг, като последния месец яко протеин, но бебетата не качваха, мн малки се родиха, под 2кг.

Общи условия

Активация на акаунт