Не знам какво ми има

  • 7 371
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
За моята ендо ТСХ трябва да е около 2 и нещо.А Т3 и Т4 директно би ги определила като хипер.
Посети ендо и се наблюдавай.

# 16
  • Мнения: 74
За моята ендо ТСХ трябва да е около 2 и нещо.А Т3 и Т4 директно би ги определила като хипер.
Посети ендо и се наблюдавай.
Ако е хипер много ли е страшно? Sad

# 17
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Ами...ако е хипер,засилва обменните процеси в организма,влияе зле на нервната система...Не е много добре.От сърце ти пожелавам да не е,но намери ендокринолог,който не претупва нещата,може да ти изследва и антитела и други специфични маркери.Ако искаш ела в темата Базедова болест,там има много отзивчиви момичета,може някой да е имал подобни изследвания.Обаче задължително след около 40 дена ги повтори изследванията.Аз бях дълги години с Базедова болест,оперираха ме и ми махнаха жлезата.Но не се навивай,че е точно това,просто отиди на лекар след празниците.И по принцип завишени хормони дават всичките оплаквания,които описваш,затова следи хормоните.Малка жлезичка е,но много важна.

# 18
  • Мнения: 46 552
Ако е хипер много ли е страшно? Sad
Спокойно, просто трябва да те поеме кадърен ендокринолог и да ти назначи лечение.

Преди 3 г. бях като теб, не знаех на кой свят съм. Аз съм в другата крайност, с високо ТСХ, но симптомите са същите. Пия си едно малко хапченце сутрин, което няма никакви странични ефекти и съм си супер.
Всичко ще бъде наред!

# 19
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Към Метизол, с който се лекува хиперфункция нямах абсолютно никакви странични ефекти.

Последна редакция: нд, 19 апр 2020, 00:14 от mariqivanova799

# 20
  • Мнения: 39
Според мен можеш да посетиш и невролог - относно пукането и болката в главата. Да ти пусне едно ЕЕГ.
Иначе първоначалните симптоми на пристъпа, който описваш в първия ти пост, ми звучи точно като паник атака. Няма нищо срамно в това, не си луда! Можеш да посетиш психолог, той ще ти помогне да разбереш причините за тези паник атаки и как да се справиш с тях (без да се друсаш с диазепами и подобни).
Успех!

# 21
  • Мнения: 46 552
Според мен преди да започне лечението на щитовидната не трябва да ходи на психолог, защото ще я подхванат в съвсем друга насока.
Сиптомите напълно отговарят на резултатите от изследванията, така че причината най-вероятно е тази. 1 месец след началото на лечението, ако няма подобряване, тогава вече психолог.

Скрит текст:
Моя колежка така беше пращана по психолози на психиатри и добре че накрая попадна на психиатър, която беше с основна специалност ендокринология, а заместваше колега по втората си. Преди това всички ѝ обясняваха, че нищо ѝ няма и са паник атаки.

# 22
  • Мнения: 74
Нямам проблем с щитовидната, ходих на ендо... Каза, че ми е окей. Било на нервна почва, но сега не се втурвайте да ме съветвате да посещавам психолози и невролози,моля ви!! Не искам да се тъпча с хапчета, минала съм през това вече веднъж! Не ми решиха стрезам и флуанксол проблема. Оказа се, че имам гастрит също и гастроентероложката ми изписа денксит и триптозин. Почнах триптозин, но деанксит не искам да пия...
ПИЯ топ фолат за анемията, но ако щете ми вярвайте, откакто го пия имам тези проблеми. Възможно ли е да е от него страничен ефект? Тотално ми се наруши целия ритъм, почна безсъние и постоянно чувство за нереалност плюс шум в ушите. От време навреме и вдигам малко кръвно, спрях кафето, не пуша и не пия. Моля някой, който знае как мога да премина през това без хапчета да даде съвет!

# 23
  • Мнения: 46 552
Потърси още 2 независими мнения на ендокринолози с име.
Няма как да няма проблем при 2 хормона на горна граница.

Иначе да, на психолози не е добре да ходиш.

# 24
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
А някакви лекарства за гастрита?Изследване на хеликобактер?Гастроскопия или поне снимка?

# 25
  • Мнения: 74
А някакви лекарства за гастрита?Изследване на хеликобактер?Гастроскопия или поне снимка?
Флора и дуспаталин. Каза, че няма инфекции. От стрес било... Прегледа ме с ехограф, всички органи са окей. Изписа ми и триптозин и деанксит. Но пия само флората и триптозина. Забелязвам, че  триптозина много ме успива... Но тъпото чувство за нереалност не изчезва, чувствам се като надрусана. Няма никаква причина, само от този фолат ще е,тэй като той преминава през мембраната на мозъка и е много силно това лекарство. Нещо ми стана откакто го пия. Въздейства ми зле...

# 26
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
По принцип има и други лекарства за гастрит и уж задължително се прави тест за хеликобактер,но ок.
Да,от лекарство може да има страничен ефект.Пак трябва да се говори с лекар или да го спреш на своя глава.Аз съм получавала доста сериозни реакции от лекарства и съм съгласна,че може да е от лекарството.
Също така съм съгласна,че прегледите са много скъпи,но бих пуснала след около 40 дни пак хормони на щитовидната жлеза.Дори само ТСХ ще свърши работа.
Не се сърди човече е права,за съжаление здравната ни система е ужасна.

# 27
  • Мнения: 74
По принцип има и други лекарства за гастрит и уж задължително се прави тест за хеликобактер,но ок.
Да,от лекарство може да има страничен ефект.Пак трябва да се говори с лекар или да го спреш на своя глава.Аз съм получавала доста сериозни реакции от лекарства и съм съгласна,че може да е от лекарството.
Също така съм съгласна,че прегледите са много скъпи,но бих пуснала след около 40 дни пак хормони на щитовидната жлеза.Дори само ТСХ ще свърши работа.
Не се сърди човече е права,за съжаление здравната ни система е ужасна.
Честно Ви казвам, много зле се чувствам откакто пия това хапче. Направо полудях... А към младо момиче, защо така стана, не знам. Много се отчаях. Досега такова нещо не ми се е случвало. Мога да си направя изследвания, окей. За мое спокойствие, но все пак определено свързвам нещата с хапчето. Sad

# 28
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Ами...спрете го поне за две седмици.Аз направих алергична реакция към витамин Д,тежка,със силен задух.Викахме 3 пъти бърза помощ докато се усетя,че се случва в дните,в които пия витамина.За лекарите е странно,но е факт.И още какви ли не реакции съм имала,включително загуба на зрение за няколко дни(от хормони).

# 29
  • Мнения: 1 271
Пробвай с диета ако не искаш с хапчета! Само с добавки не става. Моята диета, която ме спаси е веганска. Пробвай за месец или два, и ако е нищо, пробвай някоя диета само с месо и млечни. Не съм чула до сега някой да не се е оправил, когато си е обърнал внимание на храненето. И като казвам диета не си мисли да ядеш по- малко, а да махнеш определени групи храни. Също маята, белия хляб, захарта, глутена, всякакви консерви, салами - това е рак в опаковка. Ще видиш поне нещо става ли, как реагира тялото, ще си направиш заключения.

Общи условия

Активация на акаунт