Не се разбираме, детето ни е с увреждания

  • 3 818
  • 45
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
Здравейте, ние сме семейсто от доста време, но за зла участ единственото ни дете се роди с увреждания и има нужда от ежедневни грижи и внимание. За съжаление това доста изнервя и двама ни, понеже често се взимат важни решения обвързани с детето и това допълнително ни натоварва. На последък се караме ден през ден, тя е студена към мен, а аз не мога да приема факта, че живеем заедно и тя се държи така всякаш сме непознати.
От нейна гледна точка тя би Ви казала, че целия ден е ангажирана с детето, а аз й повишавам тон и се карам с нея за глупости. Не й помагам достатъчно в къщната работа и понякога се случва да я обидя.
От моя страна Ви казвам, че жена ми има уникалната способност да изкара един мъж от кожата му. Поставя ми думи в устата, които не съм изричал. Спори често за теми, от които си няма понятие. Омаловажава труда ми дори когато знае, че всичко в живота си съм постигнал сам без ничия помощ. Аз се отнасям с нея уважително с изключение на редките моменти, в които ме изкарва от равновесие и казвам неща, за които после съжалявам. Осъзнавам, че тя е в основата на нашето семейство, но не мога да приема, че се държи все по-студено с мен. Говорили сме в тази насока, но тя е твърдо зад позицията, че аз съм много избухлив. Дори съм се принуждавал да се отнасям с нея, така както тя с мен - без да я обидя и без да й повиша тон съм я докарвал до нервна криза, за да й покажа как са нещата от моята страна, но тя твърдо застава зад убеждението си че единствено аз съм виновен за караниците ни. За повече от 10 години съм чул "извинявай" не повече от 4-5 пъти.
Държа много на съпругата си и не искам да я наранявам ежедневно, както тя казва. Дали разводът е вариант или ако се изнеса от дома ни за няколко месеца може да преосмислим брака си и двамата? Не казвам, че нямам никаква вина за кавгите ни, но аз винаги успявам да осмисля поведението си и се извинявам, когато съм сгрешил.

# 1
  • София
  • Мнения: 35 195
Трябва да се спреш, да спреш нея и да си припомните защо сте създали това дете.
Разбирам ви тревогите, сигурно е малко....
Усмихни я, подкрепия я, погъделичкай я.

# 2
  • Мнения: 4 239
Спори често за теми, от които си няма понятие. Омаловажава труда ми дори когато знае, че всичко в живота си съм постигнал сам без ничия помощ
.........
До кога ще стъпваш върху нея, за да СИ докажеш, че всичко в този живот си постигнал САМ. Тя къде е била през това време? Кой от двама ви е щастлив от факта, че сте започнали взаимно да се мачкате, да не се цените?
Щом в момента си готов да се изнесеш някъде, за да "преосмислиш" брака и си си навил на масрафа, що не помислиш да останеш сам с детето и да осигуриш на жена си поне една седмица почивка от всички задачи?
Подкрепям изцяло предния пост.

# 3
  • Мнения: 866
Проблема е дълбок, препоръчвам да потърсите услугите на добър психолог в тази сфера. Почти сигурно при жена ти много ще и влияе проблема на детето ви и тези ежедневни трудности с които се сблъсква, а също и ти.

Не знам дори в случая дали тя ходи на работа или е по цял ден с детето, ако не ходи на работа, може да си сигурен, че почти няма човек, който да може да издържи психически и в зависимост и от това колко е тежко положението на детето. Даже ще се учудя ако до сега не е ползвала услугите на психолог, защото това е смазващо.

Ти търсиш персонална вина, но помисли за причините. Развода е най-лесното нещо, освен това за подобни истории винаги си имам своите съображения, защото когато е разказана само от едната страна, няма как да сме сигурно къде точно е истината. Хората по принцип винаги търсят вината в другите и те за тях винаги са си прави.

Аз мисля, че сега е момента това да е първата тема, може би и в историята на фоурма, ако помолиш жена ти да се включи и тя. Просто и признай, че си пуснал такава тема, защото все пак искаш да оправите отношенията си.
Не си написал нищо лошо и ако тя се включи да каже и нейната гледа точка, може да получите много ценни мнения.

Често такива връзки се разпадат, в които има деца с тежки увреждания и много често причината е, че мъжете избират да избягат и да се освободят от това бреме. Оцеляват само връзките, в които е имало силна любов !

Последна редакция: нд, 12 апр 2020, 05:14 от Stallion001

# 4
  • София
  • Мнения: 971
Защо ще се изнасяш? Ще я оставиш сама с трудностите ли? Страшно геройство, няма що! Не ти ли хрумва, че е изнервена защото има нужда от повече помощ, подкрепа, да бъдеш мил, да и вдъхваш надежда ... А вие сте се докарали до състояние в което всеки обвинява другия за всичко, сякаш си търсите виновник за положението в което сте... Тя със сигурност е смазана от всекидневието си! А ти не я улесняваш! Може да те приема за враг или предател - как да не е студена!

# 5
  • София
  • Мнения: 38 632
Ей, това като ми го каже мм, че всичко е постигнал сам, направо ми бърка в джигера. 16 години сме заедно, две деца, едното с проблеми. Аз съм си променила всичко, за да мога да му отделям внимание и да работя нещо, а той сам бил!
Към автора - намери начин да се спреш. Да не правиш скандали въъобще поне 3 месеца. Ако се държиш мило и тя ще ти отвърне със същото. Спомни си, че сте семейство.

# 6
  • Мнения: 1 224
Наистина не е лошо да посетите психолог,но при положението което се намирате не знам дали ви е по силите. Но намерете начини двамата да се оправите,защото и двамата имате нужда един от друг.

# 7
  • Мнения: 4 577
Отговори си много честно какво е отношението ти към детето. Обичаш ли го искрено? Показваш ли тази любов? Изразяваш ли по някакъв начин разочарование, че то е с  увреждане? Успяваш ли да отделиш проблема от детето, т.е. - да му съчустваш за състоянието и да не изпитваш гняв, че детето ти е това, което е.
Има ли дни, в които да си поемал изцяло грижаата за детето?  Например, да кажеш на жена ти да отиде някъде с приятелки и да разпусне? Ти способен ли си да се справиш с нуждите му, да имаш търпение да работиш с  детето, да се радваш на всяко малко напредъче, вместо да се дразниш колко е трудно?
И моето дете е с увреждане.  Нещата между жена ти и теб много приличат на моя приключил брак. Отговорите на горните въпроси от страна на мъжа ми, така както ги виждах в поведението му, доведоха до пълно изстудяване от моя страна и развод по мое желание след многобройни сцени да не се развеждаме. Ако жена ти не работи, за да се грижи за детето, най-долното предателство е да я оставиш сама да се оправя. Независимо какво си постигнал професионално, ако не изпълняваш ролята си на родител  и то със сърце и желание, а не насила и формално, е абсолютно нормално да се чувства изоставена и сама. Идете на психолог, но цялото семейство. Ти имаш по-голяма нужда от нея.

# 8
  • Мнения: 3 186
Скрит текст:
От моя страна Ви казвам, че жена ми има уникалната способност да изкара един мъж от кожата му. Поставя ми думи в устата, които не съм изричал. Спори често за теми, от които си няма понятие. Омаловажава труда ми дори когато знае, че всичко в живота си съм постигнал сам без ничия помощ. Аз се отнасям с нея уважително с изключение на редките моменти, в които ме изкарва от равновесие и казвам неща, за които после съжалявам.  да осмисля поведението си и се извинявам, когато съм сгрешил.
Жал ми е за теб. Къде бля, бе човек, когато си търси жена? Това поведение (на жена ти) е отвратително. Познато ми е от първа ръка. С такъв човек (който постоянно извърта и преиначава) се чудиш непрекъснато дали си с всичкия си и на кой свят живееш.

Последна редакция: нд, 12 апр 2020, 11:05 от tainichka

# 9
  • София
  • Мнения: 38 632
Възможно е и жената да го манипулира.
Но авторът трябва да си помисли той на какво ниво е. Защо вдига скандали? От собствен опит знам, че те стават от дребни поводи. А причината е в самия него. Ако самият той е в мир със себе си, има ясна цел, следва я и е удовлетворен от себе си, няма кой да го бутне и никой не може да го накара да се развика от нищото.

# 10
  • Варна
  • Мнения: 36 715
От мен скромен принос и една по-различна гледна точка: аз се разделих с бащата на детето ми заради неглижиране на дъщеря ни. Тя не беше приоритет за него. Простих изневяра и много други гафове, но това не можах. За мен неговото отношение беше причина за тотално изстудяване. Авторът да си помисли дали нещо такова вижда жена му от негова страна към детето им. Една майка обича безгранично, а като се вземе предвид това, че детето е с увреждане, вероятно обичта й е примесена и с много болка за детето й, което я прави ужасно чувствителна към отношението на другите хора към нейното дете. И ако види неприемане по какъвто и да е начин, неглижиране, обвинение или нещо подобно, нищо чудно да го разчете като най-долно предателство от човека, който би трябвало да й е най-близък.

Аматьорски разсъждения са моите, но това ми дойде на ум като прочетох.

# 11
  • София
  • Мнения: 971
Със сигурност са някакви дреболии! Най-вероятно той има някакви претенции към нея, които нито са на време, нито на място. Другото, което си мисля е, че тя чрез скандалите релаксира по някакъв начин. Изпуска парата дето се вика.

# 12
  • Мнения: X
Чакай да видим правилно ли съм разбрал. Понеже се карате, решаваш че може би е добра идея да се изнесеш някъде за няколко си месеца, да си живееш живота, едва ли не - за да преоткриете любовта си един към друг, разбира се, а в същото време жена ти остава сама с детето, изискващо 24часови грижи?!

Според теб жена ти ще намери ли време да мисли за теб въобще? Освен да разбере, че си ѝ по-полезен като човек плащащ сметките, а не като мъж.

Ако ти се изнесеш за 3 месеца, ще ѝ наемеш ли 24/7 детегледачка? Защо ти не останеш с детето, а тя да се изнесе?!

Че си успял в своите очи, кариерно, разбрахме. В животът, обаче, хич те няма, братле.

# 13
  • Мнения: 7 386
А може би жената прехвърля неудовлетворението си и болката си върху мъжа си. Ако е съчетано и с недобрия й характер, ясно защо авторът е нещастен и иска да се спаси. Според мен са стигнали дотам, че едва ли ще се заобичат наново.

# 14
  • София
  • Мнения: 38 632
Също така, при ежедневни или ежеседмични скандали се получава "игра на отмъщение". Единия пали, карате се, уж се помирявате. Обаче другия го яде - как може да остане с наранено его. И на другия ден се заяжда. Хайде пак. И пак. И пак. Трябва да намерите начин да излезете от този порочен кръг. И двамата!

# 15
  • Мнения: 4 577
HighSpeed, много добре си го описала. При дец а с увреждания точно този разрив с бащата е много често срещан. При дете с нормално развитие, много жени просто приемат за даденост, че детето е тяхна грижа, а бащата носи парите и отвреме-навреме отива да рита футбол със сина си или да карат колело, като поотрасне. Но при дете с увреждане липсата на отношение към детето много рано и много ясно лъсва. Моят формално се грижи, вкл. финансово, но топлината липсва и това по никакъв начин не мога да му го простя. И осакатява детето му и сега, когато сме разделени.

Последна редакция: нд, 12 апр 2020, 11:17 от TafTaf

# 16
  • Бургас
  • Мнения: 3 594
Дори съм се принуждавал да се отнасям с нея, така както тя с мен - без да я обидя и без да й повиша тон съм я докарвал до нервна криза, за да й покажа как са нещата от моята страна, но тя твърдо застава зад убеждението си че единствено аз съм виновен за караниците ни. За повече от 10 години съм чул "извинявай" не повече от 4-5 пъти.
Не е това начина. Докато сте на фаза търсене на по-виновен, оправдания и критики, дори семейната терапия не би помогнала. Мислили ли сте, дали е възможно съпругата Ви да е депресивна? Да отглеждаш дете с увреждания е трудна  и много психически изчерпваща задача. Вероятно и двамата имате нужда от лична терапия, преди да е възможна съществена промяна в динамиката на връзката ви.

# 17
  • Мнения: 31 991
Авторе, голяма си мишка.
Сам казваш, че не и помагаш. Да не би да очакваш тя да е щастлива от това.
Хайде нека жена ти отиде някъде да си почине за седмица, а ти да гледаш детето. Да видиш какво и е.
Семейството е от трима. Ти, жена ти и детето.
Защо повечето мъже си мислят, че жената трябва да върши всичко, а тяхната работа е като пиявици да лежат.
Това е партньорство драги. В един дом, нещата трябва да се вършат от двама ви. А не само защото тя е жена  да и ляга всичко на гърба.
Щото ти ядеш и сереш, нали? Логично е, че трябва да помагаш за къщната работа. Или трябва и дупенцето ти да бърше?
Да не си някакъв принц. Тя ти е жена, не слугиня.
Да се грижиш за болно дете не е лесно. Ти въобще осъзнаваш ли какво и е на нея.
Или твоят дял се състои в това да метнеш парата на масата и да се излегнеш на дивана.
Е, няма как да прелива от топли чувства към теб.
И не, не си постигнал всичко сам. Имаш жена си, която е поела грижите за детето, за да можеш ти да постигнеш нещо.
Или това не е важно.
Я си представи да си сам с болно дете. Какво щеше да постигнеш?
Имам познати с болнаво дете. Мъжът само работел и като се прибере очаква всичко да е сервирано и чисто. Нищо не пипал.
А жената и на работа ходела.
Значи тя трябав да ходи на работа, като се прибере пак да работи - чисти, готви, пере, да гледа детето.
А уж силния мъж да се прибере и да се излегне на дивана.
Жена ти работи ли впрочем?

# 18
  • Мнения: 4
Това че съм постигнал всичко сам не означава, че съм се замогнал, както някои от вас споменаха. Нека уточня и защо не успявам да помагам в домакинството у дома - понеже обръщам внимание на детето, всяка една минута от това внимание е раздвижване и учене за малкия. Обичам детето си повече от всичко, гледал съм го докато съпругата ми е отсъствала по цял ден и не ми тежи, ни най-малко, дори ми е приятно. Не мога да отрека, че жена ми се справя  много по-добре в отглеждането му, за това именно аз съм човека, които би трябвало да се изнесе. Тя е как да кажа, доста инат човек. Човек, които никога не си признава грешката. Аз съм приел тези негативи и не я съдя за това, но когато ми сложат думи в устата, които не съм изричал и ме обвинят за действия, които не съм направил си изтървам нервите и повишавам тон. Бях решил в продължение на 2 месеца да сдържам и независимо от ситуацията да не й се карам. Аз издържах, но това не промени по никакъв начин отношенията ни и разбира се аз тръгнах по старо му.  По-скоро се чудих има ли смисъл да продължаваме да опитваме, когато ясно се вижда, че тя е студена към мен.
Относно коментарите включващи детето, мога да Ви уверя, че правя най-доброто за възпитанието и отглеждането му. То е един невероятен малчуган и не бих го заменил за нищо на света. Вярвам, че ако останем заедно ще успеем да му дадем живота, който заслужава.

# 19
  • Мнения: X
От мен скромен принос и една по-различна гледна точка: аз се разделих с бащата на детето ми заради неглижиране на дъщеря ни. Тя не беше приоритет за него.

Има мъже, които са добри съпрузи, но лоши бащи и обратното. Май че докато не дойде детето на бял свят, няма как да се разбере каква ще е синергетиката между двете роли.
Предполагам, че тогава ти си се омъжила за "съпруга" си, а не за "бащата на децата" си, както става по принцип.

# 20
  • Мнения: 31 991
Това че гледаш детето е хубаво.
Иначе знам какво е да си с човек, който никога не си признава грешката.
Но дай някакъв конкретен пример.
Как точно ти слага думи в устата и в какво точно ви се състоят скандалите.
Не каза тя дали работи.
Няма да е лошо и в домакинството да се включваш когато можеш.
Дори и нещо дребно да е, да я отмениш.

# 21
  • Мнения: 4 351
Авторе, какво означава " слага ми думи в устата"?

# 22
  • Мнения: 10 996
Не се разделяйте. Полагай усилия. Според мен е непростимо да оставиш сама съпругата си с дете с увреждане, то и здраво да беше пак е адски трудно, а какво остава да е с увреждане.
Не съм във вашите обувки, не ви съдя. Аз също нямам идеални отношения с мъжа ми, но постоянно му казвам каквото и да е, трябва да останем заедно. Сега ние не се караме, не си повишаваме тон, при нас проблема е че сме различни и искаме различни неща. И всеки живее по неговия си начин.
За мен най-страшното нещо на света е да остана сама с децата си. Имам чувството, че тотално ще ги изпусна. Моят мъж също не ми помага с домакинството, но поне децата гледа. Тоест е добър, дори бих казала перфектен, за моите критерии баща, но не достатъчно добър съпруг.
Жена ти искал ли да се разделите?

# 23
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 296
Aз от цялата история разбрах само, че става дума за изтормозена жена, на която нервите й избиват отвсякъде, поради липса на разбиране и помощ, а също така разбрах, че авторът е успял във всичло сам, което не знам какво общо има в случая.
Авторе, вместо да се ежиш на жена си, трябва на  ръце да я носиш. Свий си малко перките и си налегни отговорностите към това дете и майка му. (Нямам предвид в чисто финансов план).

# 24
  • Мнения: 7 386
Ако тя се държи лошо с него, той защо трябва да я държи на ръце? Не става така.

# 25
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 296
Според мен се е озлобила към него. Единият трябва да направи крачката към помирението.
Авторът да не се пали от най- малкото, да намери път към нея. Ще попитате защо той?
Защото да отглеждаш и обслужваш болното си дете 24/7 би скапало психиката и на най- силната жена.

# 26
  • Мнения: X
Както чета историята, струва ми се, че жена ти е обидената в случая и то от години, и не че тя омаловажава, а ти надценяваш приноса си. Това, дето ти го правиш час-два с детето след работа, тя го прави в останалите му будни часове. Това, за което ти помагаш, тя го върши основно. За капак обмисляш да се изнесеш, при което тя остава не 22/7, а 24/7 с детето, но ти смяташ, че ти правиш жест към нея и имаш претенции. Моля?!

# 27
  • Мнения: 3 186
Ако тя се държи лошо с него, той защо трябва да я държи на ръце? Не става така.
+1
Авторе, дай повече случки и примери, въпреки че какво ще докажат те, след като излизат от твоята уста, а тук са солидарни с жена ти и няма да ги признаят.
Освен това не казваш кога са се влошили отношенията. В началото тя по друг начин ли се държеше? Детето на колко е?

# 28
  • Варна
  • Мнения: 36 715
Аз мисля, че той все още не иска да се изнася. Личи желание да направи нещо по въпроса. За съжаление, аз не виждам вариант да се оправят двамата сами. Може би с чужда помощ...

# 29
  • Мнения: 31 991
Ако тя се държи лошо с него, той защо трябва да я държи на ръце? Не става така.
+1
Авторе, дай повече случки и примери, въпреки че какво ще докажат те, след като излизат от твоята уста, а тук са солидарни с жена ти и няма да ги признаят.
Освен това не казваш кога са се влошили отношенията. В началото тя по друг начин ли се държеше? Детето на колко е?

И аз помолих за по-конкретни обясняния, но имам чувството, че няма да ги получим. И като не получим, то няма как да му дадем някакви съвети.
Освен това, че му слагала думи в устата.
Логично е предвид, че форума е предимно женски, да има повече солидарност към жената.
Не че няма и проклети жени де.

# 30
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Прочетох темата по диагонал и мернах някои много хубави съвети и автора ако прояви поне малко здрав разум ще се вслуша. Още нещо и аз да допълня- няма ситуация, която да оправдава повишаването на тон и словесната размяна на грубости. С всяка провокация човек може да се справи напълно спокойно, без никакъв гняв. Изпускането на нервите не решава нищо, обаче задълбочава вече наличните проблеми.
И на мен в понякога ми се случва да се издразня на нещо и аха да повиша тон, но бързо се усещам колко е глупаво и повърхностно и се спирам- като изработена техника ми е. Няма проблем, който не може да се реши мирно и спокойно и да изисква нерви и караници. Осъзнаеш ли го това, ще се почувстваш много по-добре и отношенията ви ще се изгладят. Каквото повикало- такова се обадило... Промени си отношението, започни да общуваш по-зряло, и ще видиш, че и тя ще се промени към теб.

# 31
  • Мнения: 4
Жена ми не работи, няма и как след като детето изисква постоянни грижи. Проблемите ни се коренят в моята импулсивност и нейния инат. Дълго време тя отричаше, че детето има проблем и се карахме много защото аз виждах проблема, но не и лекарите в нашия край. След няколко месеца спорове го закарахме в столицата и там вече му беше поставена доживотна диагноза. И двамата го приехме тежко, но тя се дистанцира от мен понеже се оказах прав за диагнозата.  Жена ми не е от хората които ще ти кажат - пусни прахосмокачка, измий чиниите и тнт, тоест не търси директно помощ. Но инъче не пропуска да тръгне с обвиненията, защо не си направил това и онова. А нали се сещате, че когато някой ви се сопне вие ще реагирате по съвсем различен начин ако ви помоли.
Аз от своя страна съм човек, за който няма невъзможни неща. Винаги съм поемал предизвикателства и не бих се оплакал ако ще да си скъсам задника от бачкане, но когато се прибера в дома си и първото, което получавам е упрек, тогава нямам желание за нищо. Аз съм реалист и строго спазвам максимата: "готвя се за най-лошото и се надявам на най-доброто". Но в очите на съпругата ми съм по-скоро мижитурка, а погледа говори много за мнението на един човек.
Не смятам, че можем да живеем така дълго и да се напрягаме един друг. Детето разбира се ми е пръв приоритет и ще му оставя подсигурено жилище и всяка една стотинка, която изкарвам ще е за него. Притеснява ме само това, че жена ми едва ли ще вземе правилните решения, за неговото бъдеще и неговото развитие. Тя има и живи роднини на които може да разчита.

# 32
  • Мнения: 866
Ще ви кажа нещо, което добре го запомнете. Много често авторите когато пускат теми, го правят не с идеята да получат реална обективна оценка и неутрални мнения, а със идеята да получат подкрепа за тяхната позиция и да чуят това което им се иска да чуят !!!

В много от темите хората дори няма как да дадат реално обективно мнение, защото са чули историята само от едната страна. Ако сега се включи жената и тя сподели и своята гледна точка, всичко ще е много по-различно нали ? За това казах, че всеки през неговите си "очила" винаги е прав, винаги другия греши.

Ние чухме версията на автора и дори да приемем, че това е реалната версия, лично аз пак не съм убеден, защо той да е жертвата е тя виновницата. Ако чуем и нейната версия и със реални примери, защото конкретните примери дават стойност на едно мнение и твърдение. Всеки може да говори за другия, че виновен, че е лош, но това трябва да се облече с примери, конкретика и аргументи !

# 33
  • Мнения: X
Пич, не ни будалкай - заглавието на темата ти ни говори къде е проблема за теб - че не се разбирате И че имате дете с увреждания.

Тежи ви и на двамата и е нормално.

След като тя има нужда от помощ, но не ти я иска, а ти не даваш непоискана помощ и се справяш добре финансово, обмисляли ли сте да наемете някоя жена, да помага с детето и/или домакинството на поне половин работен ден (4 часа х 5 дни/седмично)?

# 34
  • Мнения: X
Автора, това самовеличаене и редене на лексиконни клишета за мен е еднозначен показател, че ти си кривият в тези отношения. Самата ти тема е поставена безумно егоцентрично - 'аз съм, аз искам, аз заслужавам, иначе детето има проблем, аз искам, аз заслужавам, аз съм'. Описанието на жена ти е изключително снизходително, в същото време доста обидно и все пак напълно недостатъчно, за да прозвучи версията ти малко поне обективно.
Определено не страдам от излишна женска солидарност, но темата ти крещи за желание на всяка цена ти да излезеш бял, добър и прав.

Единственото решение, което виждам, е жена ти да си вземе почивка и ти да се завъртиш покрай детето така, както тя го прави. Поне ще вземеш окончателно решение дали да освободиш трайно от присъствието си.

# 35
  • София
  • Мнения: 971
 Жена ми не е от хората които ще ти кажат - пусни прахосмокачка, измий чиниите и тнт, тоест не търси директно помощ. Но инъче не пропуска да тръгне с обвиненията, защо не си направил това и онова.

Жена ти мисли, че след като се имаш за толкова умен и успял, значи ще имаш достатъчно акъл да се сещаш сам какво и е нужно и от помощ в домакинството и изобщо. Още повече, че сте заедно от много години. А ти не се сещаш и това я обижда. Може би защото ти е повтаряла многократно, но без резултат. Може би мисли, че ти я смяташ за втора категория човек, защото имаш възможността да работиш и да се развиваш, а тя е принудена да се грижи за детето. И явно непрекъснато се изтъкваш какъв бележит гений си, та чак дразниш. Със сигурност не е щастлива и няма как да ти отвърне с любов.

# 36
  • Мнения: 31 991
И двамата го приехме тежко, но тя се дистанцира от мен понеже се оказах прав за диагнозата.  

Извинявай, но ти как разбра, че причината за дистанцирането е защото си прав?
Тя ли ти каза? Ти ли я пита?
Или просто въображението ти рисува това.
Не помисли ли, че може да има друга причина?
Не знам  какво искаш да ти кажем.
Жена ти може да е церберн наистина. Познавам хора дори и в лъжа хванати, си държат на своето. Имат голямо его и не приемат критики.
Ти такава си я избрал.
Или се развеждаш или си оправяйте отношенията. Трябва да говориш с нея,а не с нас.
Има и терапевти за тая цел, ако не сте способни сами да си оправяте грозните отношения.

# 37
  • Мнения: 772
И защо мислиш,че тя няма да вземе правилните решения развитието на детето,ако ги зарежеш?Тези ти съмнения са обидни и показват ,че имаш лошо мнение за нея..и я подценяваш!

# 38
  • Мнения: 31 991
Притеснява ме само това, че жена ми едва ли ще вземе правилните решения, за неговото бъдеще и неговото развитие. Тя има и живи роднини на които може да разчита.

Как така нагоре викаш, че тя по-добре се справяла, а сега няма да се справя.
Ти имаш ли си на идея какво е да си затворен вкъщи години, да не работиш и да гледаш болно дете.
Явно нямаш.
Защото ти си имаш работата, контактите, кариерното развитие, удоволетворението. А тя е жертвала доста повече от теб за това дете. Ти това осъзнаваш ли го?
Осъзнаваш ли колко съсипващо е за един човек да няма собствени доходи, да е на чужда издръжка, да седи по цял ден вкъщи, да не работи?

# 39
  • Мнения: X
... и да гледа болното си дете, мислейки и къде е сбъркала, че да тегли сега детето, докато тати си вее байрака и си мисли как всичко сам е постигнал.

Имам чувството, че жената стои заради парите, а мъжът стои, защото изглежда невиждан герой в собствените си очи.

# 40
  • Мнения: 3 186
Детето има нужда от спокойствие, разбирателство, любов и много доброта, а те двамката си мерят... разни работи. И типично по модерному кой какво постигнал и финансирал и работел.

А като чуя, че някой не може да се извини, направо полудявам Grin Авторе, ти можеш ли поне? Показателно е.

А що се отнася до заболяването на детето, мисля, че е от значение кога е хванато. Жена му трябва да му благодари даже. Тя била ли е доволна някога от нещо? Съмнявам се...

Последна редакция: нд, 12 апр 2020, 21:31 от tainichka

# 41
  • Мнения: 31 991
Ама авторът пак се измъкна по терлички. Нищо конкретно не каза.
 Само дето била ината. И си мисли, че номера минава.
Хайде авторе, разкажи подробно за последните ви три скандала.

# 42
  • out of space
  • Мнения: 8 574
А като чуя, че някой не може да се извини, направо полудявам Grin
Той пуснал тема, в която обяснява как жена му от години е болногледачка, но е нагла, капризна и много иска от него, а той 'помага', но не се сеща много да 'помага', но тя трябва да се извини на него?
Е извинявай!


Ехооо?! Ти да не си жена му, че така преиначаваш написаното?

# 43
  • Мнения: 2 652
Моят съвет: Жената започва работа и наемат гледачка за през деня. Така ще може да разнообразява ежедневието си и да има социални контакти. Без тях една здрава психика не може да функционира. И двете ми деца имаха един и същ здравословен проблем през първите няколко години от живота. Депресията е най-малкото нещо, което ме тревожеше. Бях спряла да бъда това, което бях. Дните с отмяна от бабите ми бяха рай. Не бих могла да си представя как бих оцеляла ако трудоемкото обгрижване продължаваше до живот. А има толкова много жени, които грижейки се за болното си чедо се обезличава до края на дните си.
Обмислете и варианта за дневно заведение за деца с увреждания и отделяте повече време за себе си. Има доста, както в малките, така и в големите градове. Напрежението генерира конфликти. Само отмяна ще тушира насъбралото се с годините напрежение

# 44
  • Мнения: X
А ти, тогава, как си сигурен, че ще вземеш правилните решения за неговото развитие?
Ти подценяваш жена си, а тя (явно) ти няма пълно доверие, че можеш да се справиш с детето, след като не се възползва от предложението ти поне за 20 минути да излезе сама, да поеме дълбоко свеж въздух, да забрави за миг какво я чака вкъщи и да се почувства... свободна.

Останах с впечатлението, че си добре финансово, защото в първият коментар обясняваш, че всичко си постигнал сам.

Желая на теб и на жена ти сили, с които да запазите любовта, да я преоткриете, ако трябва, и да отгледате едно щастливо дете.

# 45
  • Sofia
  • Мнения: 3 037
Заключвам това.

Общи условия

Активация на акаунт