Очакваме ритниче вече от СЕПТЕМВРИйското човече - Тема 4 (2020)

  • 25 568
  • 713
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 53
Аз също имах час за Чавеева в четвъртък- 8:30. При мен имаше спешен случай и ме прегледа д- р Калев- много неща ми обясни и съм доволна. След това и тя ме видя с вагинален ехограф, за да види дали всичко е ок с плацентата. Явно тези дни им е много натоварено, но другото което ми направи впечатление е, че часовете за нея са през 20 Мин- а отнемат около 40мин.

# 646
  • Мнения: 431
И аз ползвам препарат Фрош и още един имам - мисля, че е Чисто. В началото само ми беше трудно, защото много ми миришеха, сега нямам проблем.

Количката е тази марка и модел http://shtastlivobebe.bg/index.php?route=product/search&sear … ;description=true
Цвят още не сме харесали, но не искаме черна със сигурност. Човекът в магазина ни показа възможностите на модела по цветната количка. магазинът се намира в Пловдив в Оазис 5 до бирария Йегерхоф

Забравих да ви кажа, че ще пускаме и изследвания за бъбречна функция заедно с урината


П.С. Сетих се какво щчх да питам - чували ли сте за билкова кръв и приемали ли сте за вдигане на хемоглобина? Пия желязо аз и се оказа, че желязото ми е доста високо (над горна граница), а хемоглобина ми е 119, т.е. нисък е.
Браво количката е страхотна, висока ли е с големи гуми ?
На мен ми хареса пепел от рози и оная с пикселите много шарената Grinning
Мисля че е напълно възможно да ти се вдига само желязото от препарат с желязо, защото има няколко вида анемия, и твоята може да не е желязодефицитна. ТОчно затова отказах да давам на дъщеря ми желязо като беше бебе, защото имаше нисък хемоглобин и нормално желязо... Казах докато не се установи дали е анемия и каква точно няма да й давам ей така каквото и да било....

# 647
  • Мнения: 109
alvinda , elsi, Даа, явно е напечено при нея, и ако нейните часове са през 20 минути....., моят беше в 8и30, почнахме в 8и45 някъде и излязох в 9и40, защото д-р Василев беше наистина много подробен.

# 648
  • Мнения: 136
Момичета днес бях на ФМ, официално съм с розово щъркелче Simple Smile Всичко е наред, госпожицата беше много срамежлива и не си показа личицето, но пък Слава Богу е здравичка Simple Smile

# 649
  • Мнения: 75
Момичета виждам ,че обсъждате вече колички . На мен ми е първо бебче и не съм много запозната какво ще гледате първо при избора на количка така че да бъде удобно и за вас и за бебо , а някой който има повече опит може направо и да ми препоръчате марка и модел ще бъда благодарна, тъй като това ще бъде следващата ни покупка.🤭

# 650
  • Мнения: 418
Mariq_L, аз също не съм от опитните, но си имам някой неща наум. Например:
- Да е по-висока, за да не се навеждам.
- Може би ще изберем с непомпащи се гуми - ММ се притеснява, че ако се спука гума докато него го няма, аз ще се справя трудно.
- Да е компактна - ще е по-удобно за съхранение вътре, а и за превозване в кола.
- Да е сравнително лека - ние нямаме стълби пред блока и имаме асансьор, но всичко се случва.
- ММ гледа да му изглежда стабилна
- Да е маневрена
- Аз лично предпочитам багажника да е затворен. Не искам всичко, което сложа отдолу да се праши.
- Размер на колелата
В един от магазините ми казаха, че количка се избира по седалката (за 6+), защото тя се ползва най-дълго.
Предпочитам да има някои екстри към нея ( чанта, дъждобран, да имат и двата коша покривало за крачета, комарници, ако има и нещо друго ще е добре), а не всичко да купувам отделно. Извън гореспоменатото трябва да ти харесва и на външен вид.

# 651
  • Мнения: 53
Аз също нямам опит , но когато избрах количка критериите ми бяха: да не е с помпащи се гуми, но въпреки това гумите да са големи, да е с 4 колела , да се сгъва лесно , исках да е по- лека- до 12 кг, но си взех 13.1кг с коша, също исках дръжката да се регулира, да мога да сменям положението на седалката лесно , да има голям сенник. Аз също бих предпочела багажника да е затворен, но с това направих компромис. В крайна сметка поръчах- Mutsy I2 от Англия- цената е доста по- достъпна, а и се надявам след това да мога да я продам. Потърсих отзиви и за конкретния модел , който харесах от други хора, които са я ползвали. И последно: според мен е много важно да видите количката на живо, преди да я купите, поръчате ☺ Успех

# 652
  • Мнения: 2 138
Поздравления за хубавите новини, момичета! 💞 Очаквах темата да е към края си, нещо е позамряло, не сте писали много. Важното е, че имаме хубави новини

По темата с количките аз също бях се спряла на Муци или Буба, но нещо тази полската повече ми хареса, а и малко по- лека от тях. С големи непомпащи гуми е и става за високи хора. Това, по което избирам количката аз:
- да е лека
- да има кош за новородено и кош за 6+ месеца
- да се въртят кошовете и на двете страни
- летният кош да има няколко положения за гръбчето и лесно да се правят, примерно ако заспи докато седи с копчето да се направи легнало
- да е с големи непомпащи гуми и да не е триколка
- да има голям багажник и по възможност да се затваря, за да не се прашат нещата
- да се сгъва лесно и да се побира в багажника ми, защото колата ми е малка
- да има голям сенник и да включва дъждобран, комарник и  другите дребни неща, за да не се налага да ги купувам отделно
- да е широко, а не бебето да е като в менгеме

Днес чакам нови изследвания, та после пак ще пиша.
И ще добавя щъркелчета на първа страничка

# 653
  • Мнения: 231
Аз днес мога да се похваля, че ми пристигна количката, за съжаление аз не съм във Варна в момента и не мога да и се порадвам, но ММ я прие и сглоби. Доволни сме от бързината на Рая Тойс, за 5 дни я доставиха.

Как избрах моята количка cybex balios s:
- много е лека, около 11 кг с коша за новороденото
- изключително маневрена
- подходяща за моята височина
- 2 големи задни гуми и 2 по малки задни, на всяка гума има амортисьор, което е мн важно за нашите разбити пътища

Иначе аз съм на гости при родителите ми в къщата и съм по цял ден на двора, много е приятно. Бебката рита и за момента всичко е наред. Взех си билкова кръв и почнах да пия вместо комбинираните витамини за бременни.

# 654
  • Мнения: 2 138
Аа, да. И това ми беше изискване към количката - да има 4 амортисьора. Бети ме подсети. тази дето харесахме отговаря на всичките ми изисквания. А кошът за новородено става и за люлка. Откачва се от рамката и се люлее на равна повърхност. примерно като сме на гости можем да си го люлеем в него

На мен ми излязоха резултатите и всичко е чисто. Явно предишната проба е била замърсена, защото ми дадоха чашка за кафе. Този път ми дадоха контейнерче и всичко с урината е наред.
Общият белтък за съжаление ми е още по-нисък (60) въпреки че приемам и протеин за бременни.

# 655
  • Мнения: 89
Много ценни съвети са дали момичетата за количките. В магазина иначе всички вървпт чудесно, ако имате вариант от познат да пробвате, барабар с детенце вътре, ще добиете най-добра представа дали е вашата количка. Аз включително тествах с количката на моите близки дали влиза в асансьора ни, защото се оказа доста тесен.

Да споделя иначе, че в петък съм на ФМ и нямам търпение! Бебето не го усещам активно, което за 21ва седмица се надявах да не е така и си ми трябва уверение, че всичко е наред. Със сина ми също късно започнах да го усещам, но за срамотите не помня в коя седмица. Очаквах, че втората бременност, ще е по-отрано.

Ето сега споделих, и се размърда Simple Smile

# 656
  • Мнения: 53
Аз днес бях на Фетална Ехокардиография при д-р Маринов. Всичко с бебчо е наред. Много съм доволна от прегледа- обяснява много добре всичко и не претупва нещата . Все едно бях на урок по анатомия на сърцето 😊 Иначе юнака пак бе много активен- доктора каза да му мисли таткото ☺☺ . Относно завишените ми левкоцити и CRP- АГ се свърза с мен, каза че засега е спокойна и не трябва да приемам нещо допълнително.

# 657
  • Мнения: 79
Здравейте! Днес си пуснах ПКК и CRP. И моите резултати на левкоцити и CRP са завишени и се чудех дали е нормално при бременност. Elsi_b можеш ли да споделиш колко бяха завишени твоите?

# 658
  • Мнения: 53
sir_vana Моите левкоцити са 16,47 и CRP 12. Принципно се завишават леко при бременност, но аз имам астма и сенна хрема, което сега също взеха под внимание. Твоите стойности какви са?

# 659
  • Мнения: 431
и моето CRP е 12, СУЕ 55, левкоцити 11. Гледам че съм имала 1 седм преди да родя 1вия път СУЕ 73 но левкоцити са в норма... ЦРП не съм пускала толкова често...

Жасминче голяма бомба пусна с тая количка, много ме замисли наистина.. .Направо не мога да спра да я мисля, търся някакви неща да ме разсеят от нея ама... няма... изглежда перфектна Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт