Натурална закваска за хляб, или хляб с квас – ЧЕТВЪРТА ТЕМА

  • 44 961
  • 763
  •   1
Отговори
# 690
  • По широкия бял свят
  • Мнения: 397
Sysly, на колко градуса в хладилника стои това "мързеливо" тесто?

# 691
  • Мнения: 74
Търся препоръка за не много скъп миксер, който се справя с месене на тестото. Не намерих в коя тема да питам. Загледах почти не използван втора употреба WMF за около 100 евро, 1000 вата, но не знам дали ще ми свърши работа. Също някакви лидълски уж 1500 вата, но някак не ми вдъхват доверие.

# 692
  • Перник
  • Мнения: 4 869
Търся препоръка за не много скъп миксер, който се справя с месене на тестото. Не намерих в коя тема да питам. Загледах почти не използван втора употреба WMF за около 100 евро, 1000 вата, но не знам дали ще ми свърши работа. Също някакви лидълски уж 1500 вата, но някак не ми вдъхват доверие.

Точно миксер нямам от Лидл, но по принцип машинките им са добри (имаме контактен грил, гофретник, яйцеварка, кухненска везна...със сигурност в момента пропускам нещо). И хлебопекарната им е мнооого добра. Моята скоро отказа да меси (на 4 години е, ползвана поне по веднъж на ден) и понеже  не знаех  кога ще я пускат, взех Muhler, уж е същата на външен вид и като програми, даже я ползвам с лидълския контейнер, но не прави толкова хубав хляб.
Хляба с квас си го меся на ръка Simple Smile

# 693
  • Балчик
  • Мнения: 9 219
От Лидл- не, пълен боклук!

# 694
  • Мнения: 74
От Лидл- не, пълен боклук!

А кой бихте ми препоръчали? Вие какъв използвате?

# 695
  • Балчик
  • Мнения: 9 219
От Лидл- не, пълен боклук!

А кой бихте ми препоръчали? Вие какъв използвате?
Аз ползвам висок клас машини, не са евтини. Китчен айд и Кенууд. За бюджетни, не мога да дам препоръка, но в работата ми ползваме Лидълска. Без да е ползван ежедневно се счупиха и бъркалки и повдигащият механизъм. Ужасно качество. Да бе говорим колко е шумен, бавен и тромав.

# 696
  • Мнения: 74
А с Kenwood prospero някакъв опит?

# 697
  • Балчик
  • Мнения: 9 219
А с Kenwood prospero някакъв опит?
Само до 500-600 гр брашно става.

# 698
  • Sofia
  • Мнения: 21 728
Да споделя, пък току размислиш за мискера... Simple Smile
Моя такъв го вадя само за козунаците по Великден, защо правя повече тогава.  За един козунак понякога,  не го ползвам, както и за квасния хляб, който меся през ден.  На мен ми харесва да меся, да усещам тесото. 
С миксер си е особено месенето на квасно тесто, защото има опасност (особено за начинаещи)  да се премеси или загрее тестото, което е фатално за глутеновата мрежа.

# 699
  • Мнения: 44
Аз ползвам на Електролукс 800W и ми върши добра работа за тесто.

# 700
  • Мнения: 13
Много съм доволна от този модел,ползвам го от 2г.
https://www.alleop.bg/planetaren-mikser-first-austria-fa-5259-7- … jfCsaAvl-EALw_wcB

# 701
  • Мнения: 265
Аз първоначално също търсех миксер, но вече правя само тостерен хляб 50/50 бяло и пълнозърнесто с остатъчен квас, който става само с едно месене, ламиниране след 30 минути и втасване 8ч. на стайна температура.

# 702
  • Мнения: 4
Здравейте мили дами! Опитвам се да направя квас, минаха 4 дни и от 24 часа нямам никакво балонче... Храня го през 12 часа по схема 1:1:1 и е смес от пълнозърнесто брашно и бяло(марките са препоръчани от групата). След първите 24 часа имаше страхотна активност, а сега нищо. Моля ви дайте съвет какво бъркам, иска ми се за празниците да имаме хубав хляб. Благодаря ви 😊

# 703
  • Мнения: 1 786
Продължавай така. Съвсем нормално е на този етап да е намаляла активността, но въпреки това  я има. Можеш да продължиш ,но само с пълнозърнесто брашно. Твоят квас е още млад. Иска си време.  Може и да смениш малко пропорциите 1-2-2, подходяща температура и упоритост.  Но аз бих изчакала поне 2 седмици, преди да пека с кваса. Това е лично мнение, не те ангажирам с него.

# 704
  • Мнения: 4
Благодаря много за съвета! Не мога да разбера кога се храни нов квас с пропорции 1:1:1 и кога 1:2:2. Бих се радвала ако някой сподели и от къде мога да си купя квас в София, защото май доста съм закъсняла с това ново начинание 😔

Общи условия

Активация на акаунт