Първа бременност - съвети

  • 8 068
  • 119
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 572
За да се види нещо на ехограф, трябва да имаш поне две седмици закъснение.
ЧХГ-то е супер. Трябва да се удвоява на 48ч.

Така е. Преди това е твърде рано да се констатира и установи нещо.

# 91
  • София
  • Мнения: 99
Здравейте мами, има ли някоя от вас която да си води ЖК в Майчин дом София?

# 92
# 93
  • Мнения: 739
Здравейте мами, има ли някоя от вас която да си води ЖК в Майчин дом София?
Аз бях преди две седмици там за БХС и на УЗ при д-е Нейкова. Много съм доволна от нея. Обясняваше подробно всичко за бебчо как се развива. Скоро ще ходя при нея за първа ФМ.

# 94
  • София
  • Мнения: 99
Здравейте момичета, имам един въпрос. В четвъртък влезнах в 3 месец, засега се чувствам много добре единствено, че ме болят гърдите, нямам гадене, нито повръщане, нито световъртеж. Налага ми се да отида до Варна до към края на тази седмица, която почва от утре, ще пътувам с влак и въпросът ми е дали ще е проблем?

# 95
  • Мнения: 3 033
Не, няма проблем да пътуваш. На нормалната, здрава бременност трудно може нещо да й повлияе отрицателно.

Докога има нужда да се пие фолиева киселина? Вече съм в края на 13 г.с., свършва ми опаковката, та се чудя да купувам ли нова.

Последна редакция: пн, 01 юни 2020, 18:37 от AnMary

# 96
  • София
  • Мнения: 99
Ооо да, пиеш я докрая на бременността

# 97
  • Мнения: 739
Можеш да си вземеш Мама Актив на допълхерц. В една таблетка има всичко нижни витамини за бременност включително и фолиева съдържа. Моя АГ ми ги препоръча след 3-тия месец да ги започна. Иначе първите 3 месеца бях само на фолиева киселина.

# 98
  • София
  • Мнения: 99
А нормално ли е моя лекар да не ми дава други витамини и да ми казва да си пия само ФК

# 99
  • Мнения: 739
Ами не знам дали е нормално или не, но тези можеш да си ги закупиш без рецепта и лично на мен ми помагат много за подсигуряването на всички нужни вещества на бебето и на мен, а и в крайна сметка няма да ти навредят. Можеш да се консултираш на ЖК с лекаря ти дали да започнеш прием на повече витамини.

# 100
  • София
  • Мнения: 99
Да след седмица съм на преглед и със сигурност ще го питам, тогава ще съм в 11 седмица дали ще мога да чуя сърцето на бебето

# 101
  • Мнения: 739
Да след седмица съм на преглед и със сигурност ще го питам, тогава ще съм в 11 седмица дали ще мога да чуя сърцето на бебето
Аз бях на една консултация с ехограф в Майчин Дом при д-р Нейкова и останах много доволна. Жента ми обясняваше всичко за бебчо и органите му. Даже ми пискаше по няколко пъти да чуя сърчицето му. Лично на мен ми хареса отношението и прегледа и след една седмица ще си запиша час при нея за ФМ.

# 102
  • Мнения: 572
Ооо да, пиеш я докрая на бременността

Фолиевата киселина се пие само през първите три месеца, докато се формира плодът. След това не се пие.

# 103
  • София
  • Мнения: 99
Аз съм чувала че се пие докрая

# 104
  • Мнения: 739
Ето малко повече инфо за тези витамини дето взимам, по-надолу е разяснено и за фолиевата киселина https://www.doppelherz.bg/produkti/dopelkhercr-aktiv-mama/?gclid … VwRRoCGhkQAvD_BwE

Общи условия

Активация на акаунт