Козунаци 2020 - 2ра тема

  • 31 219
  • 737
  •   1
Отговори
# 435
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 922
И аз имам едно такова, с 14 г протеин. И също се чудех дали ще стане. Но сега си заложих на бялото брашно.
И дъщеря ми замеси козунак по твоята рецепта, Морена.

# 436
  • Мнения: 3 290
По рецептата на морена и втаса чудесно.

# 437
  • в голямото село
  • Мнения: 500
Замесих козунака по рецептата на Морена, получи се перфектен. Сложих двойна доза демек за 1 кг брашно. Малко само плетката не ми се получи и накрая импровизирах както дойде, но аз съм доволна.

# 438
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 603
Аз с моите терзания покрай брашното, днес на инат пак замесих и опекох. Просто взех брашно на друга марка, белтъчините му са 10%. Една идея по- добри станаха козунаците с него, но пак далеч от необходимия вид! На вкус страхотни.

Скрит текст:


# 439
  • Мнения: 346
И аз приключих, по рецепта на  Ваня Джорджевич и две рула по рецепта на Морена, уникални. Изключително съм доволна. Светли празници на всички.

# 440
  • Русе
  • Мнения: 1 886
Моренка, благодарности и от мен! Заложих на твоята рецепта тази година. Това се получи от дозата с 500 гр брашно. При мен отиде почти 600 гр брашно за баница на София мел от новите опаковки и ми се искаше още малко да сложа, но се въздържах. Като го измесих и с мазнината /смес 3 вида/ се работеше добре с тестото.






# 441
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 840
Още един сполучлив хубавец по Моренината рецепта. Благодаря, Морена!

# 442
  • Мнения: 2 395
Днес за втори път правих козунак по рецептата на Морена за влажен козунак на конци. Двойна доза. И пак чудесен резултат. Невероятен аромат, вид и вкус.
И в тия времена на дистанциране, вируси, заболели,извънредни положения и други отрицателни емоции е хубаво да сложиш на масата домашен козунак за да бъде и тази година прекрасен Великден.
Благодаря и бъдете здрави.

# 443
  • Мнения: 445
Специални благодарности, Морена!!! Козунака ми стана божествен. Единия(по-неугледния го начупихме врял) е по-нисък, защото му дойде голяма, но другия е WOW, поне на външен вид. Но то са конци, влага...просто бижу!

Последна редакция: сб, 18 апр 2020, 19:28 от pipi66

# 444
  • Мнения: 703
За брашното от спелта: нали ми се караха в началото на месеца, от брашно, различно от бяло пшенично брашно, козунак не става, става сладък хляб. Аз си му казвам козунак, за мен всички козунаци/ сладки хлебчета с брашно, различно от бяло, са много, много вкусни. Тези брашна се правят от цялото зърно и от трите му части и нищо, че има повече белтъци, глутена не се развива. Структурата е различна. Нещо, приличащо на козунак съм получавала само с пълнозърнесто пшенично брашно. Не искам да обиждам Тарталета, но приличаше на нейния козунак.

# 445
  • Sofia
  • Мнения: 1 065
Тази година пак правим козунак в Хлебопекарната, сложих стафиди. Ще следя да изключа по-рано, че става сухичък, но иначе като е топъл е на конци. По изпитаната рецепта на Пина.

# 446
  • София
  • Мнения: 3 069
И аз вече изпекох козунака по рецептата на Морена Flowers Hibiscus
Малко я промених,добавих малко квас и по малко мая.Май имам и конци,на вкус още не сме го пробвали,но предполагам,че ще страхотен. И както казва моята приятелка :дори лошия домашен козунак е по-хубав от купения.



Весел празник на всички. Бъдете здрави.

# 447
  • Sofia
  • Мнения: 21 740
Момичета, всички които се доверихте на моята рецепта, много ви благодаря! Simple Smile
Много се радвам, че ви харесва,  още повече защото сама стигнах до нея... както съм писала вече в блога си, пък и тук споделях. Погледнато реално не съм открила топлата вода, но пък и не я преписах от някого.
Само преди години за първия си козунак, четох и почерпих от опита на другите за традиционния  козунак.
От тогава, сама експериментирах изхождайки от традиционната рецепта, докато получа, това което исках.

Ето моя козунак. Рулото утре сутринта ще снимам.





Аз пък обмислям да се върна към мазането с жълтък... искам по тъмничко да е. Simple Smile


... За някои това е скъсан/сцепен козунак, но аз точно така го харесвам - леко за започне да се "къса".
Аааа не... това си е баш по козуначески.  Много ралично от разцепването на кекса.

# 448
  • Мнения: 128
Здравейте момичета, ето ги и моите козунаци.

# 449
  • У дома
  • Мнения: 62
И аз влизам, за да покажа и моето творение от днес. Искрени благодарности на Морена за страхотната рецепта. Станаха уникални козунаци. Мъжа ми каза, че отдавна не е ял толкова вкусен козунак. Това ми е втората година, в която се осмелявам да замеся козунак.
Няма да коментирам брашна, защото съм в немско и правих с обикновено бяло брашно. Направих двойна доза.
Весели Великденски празници!
[/img][/img]

Общи условия

Активация на акаунт