В епицентъра на вирусните инфекции. Озолид - нов метод за ежедневна защита

  • 3 856
  • 145
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 9
Дезинфектант ползвам само ако ходя до магазина или когато изхвърлям боклука. Вкъщи също имам ,но го редувам с миене на ръце

Последна редакция: ср, 15 апр 2020, 17:06 от Albena Aleksandrova 663989

# 31
  • Мнения: 1 457
Не съм използвала дезинфектанти, предпочитам да мия ръцете. От началото на извънредното положение се наложи в работата ми да приготвям деизнфектант за колегите (работя в химическа лаборатория) и понякога го ползвам. Биотехнолог съм, и в момента на длъжност химик - озона има дезинфекциращо действие, но точно на кърпички съм меко казано малко скептична. Бих пробвала с много резерви към продукта.

# 32
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 289
- Колко често използвате дезинфектант или продукт за лична хигиена във време на пандемия и по принцип?
- Какво знаете за антибактериалното и противовирусно действие на озона?

По принцип не използвам дезинфектанти, само в кухпята за плотовете. По време на пандемията- постоянно; спрей, гел, все нещо пръскам и мажа.
Продукти за лична хигиена се използват постоянно, независимо от обстоятелствата.
Нищо не знам за озона и ми е интересно да науча повече.

# 33
  • Мнения: 2 005
Дезинфектант  използвам често, не ми е попадала информация за озона.

# 34
  • София
  • Мнения: 667
В момента непрекъснато използвам дезинфектант, но честно казано намам идея каква е ролята на озона.

# 35
  • Мнения: X
- Колко често използвате дезинфектант или продукт за лична хигиена във време на пандемия и по принцип?
Имам в наличност, но ползвам рядко един-два пъти седмично, защото почти не излизаме. В обичайно време много по-често на работа, детето в училище ползва, в дома също редовно.
- Какво знаете за антибактериалното и противовирусно действие на озона?
Все още нищо, но веднага ще се осведомя.

# 36
  • Мнения: 3 535
Колко често използвате дезинфектант или продукт за лична хигиена във време на пандемия и по принцип?
По принцип един- два пъти на ден, когато не мога да се измия. Сега при всяко излизане навън по няколко пъти, но определено по-често отколкото преди.
За анти микробното действие на озона научих сега от играта.

# 37
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 809
Преди пандемията съм ползвала повече продукти за лична хигиена и много рядко дезинфектант.
Откакто започна извънредното положение, когато съм на работа още от входа започвам с дезинфекция на ръцете (задължително условие е, за да можеш да влезеш в сградата), след това се дезинфекцирам и след всяко ползване на тоалетна, след работа с граждани и с папки.
В момента не съм на работа и затова не ползвам дезинфектант, а основно разчитам на често миене на ръцете. Ако изляза до магазин съм с ръкавици и маска и затова отново не ползвам дезинфектант, тъй като след прибиране задължително измивам ръцете си с топла вода и сапун. Продукти за лична хигиена ползвам постоянно.

Оказа се, че познанията ми за озона са много скромни. Relaxed До момента знаех само, че озоновият слой над планетата ни служи като предпазен щит срещу опасната слънчева радиация.
Благодарение на тази игра научих какво е антибактериалното и противовирусно действие на озона. Simple Smile

# 38
  • Мнения: 3 911
По време на пандемия и на сезони с много вируси използвам дезинфектант еднакво често - след всяко излизане, след допир с повърхности, пипани от много хора, или пък през определен час. За озона не знам нищо.

# 39
  • София
  • Мнения: 939
Винаги съм изолзвала антибактериален гел, в случаите когато няма къде да си измия ръцете. В момента използвам непрекъснато гел, дезинфектант, антибактериални кърпички и понеже много ми се изсуши кожата на ръцете използвам медицински лосион за дълбока хидратация. Нямам задълбочени познания за озона освен, че има силно антибактериално действие.

# 40
  • София
  • Мнения: 833
Аз по принцип използвам много дезинфектант - и в работата, и вкъщи (по 10ина пъти на ден). За озона съм срещала информация, че действа срещу бактериите и срещу новия коронавирус: "Неотдавна проф. Джоу Муджи, преподавател в Токио Кейзай университет и президент на Cloud River Urban Research Institute, представи в обширна публикация своите виждания за ролята на озона в борбата срещу новия коронавирус, причинител на заболяването COVID-19."

# 41
  • Мнения: 2 485
По принцип използваме антибактериален гел, особено когато сме навън с децата. А сега покрай пандемията - още повече.
Не съм запозната със свойствата на озона.

# 42
  • Мнения: 360
Дезинфектант  много използвам особено сега с тази пандемия.Не знам нищо за противовирусното действие на озона .

# 43
  • Мнения: 1 355
Дезинфектант използвам. Не знам нищо за противовирусното действие на озона.

# 44
  • София
  • Мнения: 484
- Колко често използвате дезинфектант или продукт за лична хигиена във време на пандемия и по принцип? - В сегашния ситуация всеки път, когато се сетя и когаато лизам в магазин. Признавам, че преди пандемията не съм използвала дезинфектанти.
- Какво знаете за антибактериалното и противовирусно действие на озона? - Въобще не съм запозната и ще ми е интересно да получа информация от вас.

Общи условия

Активация на акаунт