Лятото дойде, МАРТЕНЧЕТО цопна се във Черното море!

  • 6 900
  • 180
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 445
Здравейте мамита и дечица!
С наше приятелско семейство бяхме на разходка през уикенда до Търново. Марти се представи като истинско пораснало малко момченце. Остана при моите родители в Горна Оряховица през деня и въобще не ни е търсил. Играл си е в къщи с количките, а навън с дядо карал колело, катерил стълбите на входа. Това ме радва. Май трябва по-често да го оставям там, и за по-дълго време.
В началото на октомври мъжът ми излиза в отпуск за 10 дни и може би тогава ще пробваме.
Напоследък Марти не иска да яде въобще твърда храна. Хапва само 2-3 лъжици, колкото да отбие номер и си търси млякото. Тези кътници и кучешки зъби много го мъчат. Как протече при вас никненето им - имаше ли такива периоди на безапетитие и пиене само на мляко и колко време продължиха?
В четвъртък сме на консултация и ваксина и ще кажа колко сме пораснали тогава. Едва ли ще има голяма разлика от преди 3 месеца.

# 166
  • Мнения: 980
Има, има. Периоди на безапетитие колкото искаш - едни сме стройни. Само Габи, де... Лошото е, че почва и да смърка докато пробиват - сега стана така с кучешките, а аз обвиних само яслата. Да излизат и минават.

Цвети, благодаря за пожеланията за здраве.  Hug  Явно бяха чути и се разминахме и този път със сериозните болести.

Днес не сме плакали, само когато я давах. Ще изчакам края на седмицата за по-генерални изказвания. Лелите май се справят чудесно. Виждат ме, че угодия за мен няма, само питам, разпитвам... утре ще ме пускат в "изолатора" ooooh! , че от там се виждала цялата стая, да видя, че Габи си играе и е весела.

Преди малко си играхме на "точка, точка, запетая..." рисуват се човечета, Габи много им се кефи. Ето едно клипче  как рисуваме, интересно е само ако е със звук. Цял ден ме гони да ги рисуваме тези човечета, сега се пробва и сама за малко. Grinning

Горска Фея и ти русуваш на Дариа с тебеширите или това на снимката не беше ти? Дариа е много порастнала. И Дани ми изглежда поне на две години. Само мойта си стои бебка...  Simple Smile

# 167
  • Мнения: 815
Депешаркчице, така е- не можеш да гушкаш друг- аз сега се  чудя като се роди бебката как ще я приеме...след по- малко от 2 месеца ще разбера Simple Smile

Диди, и Ран не ще и да чуе за ядене като му растат зъби- сега избиват долните учешки и е ад- ако се съгласи да яде- после си дъвче бибероната- но твърдата част- е, по- добре от пръсти в устата и го оставям да си я яде

Мамо Моник, много се радвам, че малката е преборила зараждащата се болест- аз сега давам на Ран профилактично осцило... защото спи отвит!!! пие и по една лъжица саностол- витаминчета- днес четох за някакъв вълшебен сироп, който предпазва от болести АКФирма или не знам си какво- не запомних - щи питам - някой чували ли е подобно нещо

Да се отчета и за градината- явно моето момче бързичко се адаптира- поне за сега- вчера, когато беше първия ден майка ми и баща ми го взели на обяд- като ги видял и започнал да плаче- сестрите обяснили, че е бил спокоен, но не е поискал да яде. след обед го гледал баща ми - доста спал, но като се прибрах ми се хвърли на врата и започна да мрънка- като се изкъпа -  яде и то доста и заспа за минути, което много добре ми дойде, защото с татито празнувахме 2 години щастлив сеемеен живот.  Обаче пих чаша червено вино и като започнаха едни контракции- на често и болезнени- пратих посреднощите тати да купи магнезии и се оправих, но беше неприятно. Днес като го заведохме- ревна като го оставяхме, но ние изчакахме на вън и чухме, че бързо спря- после си е играл с децата, но като отидох да го взема на обяд- реввввв. Но пак не е искал да яде и  ме накараха да го нахраня там. Изяде си таратора, но пилето с ориз - не, грозденцето за десерт обаче му се услади. После докато му събирам нещата се заигра и не ще да си тръгне- започна да мрънка, но като му обърнах гръб .- размисли- утре мислех да го оставя в къщи, но майка ми каза, че щом е започнал да посвиква- да го заведа, да не губи тренинг- но все си мисля, че като си остана в къщи по майчинство ще си го оставя у дома- да сме си двамцата, а после и тримцата

# 168
  • Мнения: 1 639
Горска Фея и ти русуваш на Дариа с тебеширите или това на снимката не беше ти? Дариа е много порастнала.

Тц...не съм аз . Аз го играя фотограф  Simple Smile

Много сладка бърборанка е Габи !!! Heart Eyes  Heart Eyes  Heart Eyes
На мен пък тя по говора ми прилича на 2 годишно детенце  Grinning

А ето колко изразително чете Дариа  Mr. Green

# 169
  • София
  • Мнения: 472
ох, не ми напомням, че някой ден ще има жена, която ще обича повече от мен...Simple Smile това в кръга на шегата-  за сега си мисля, че няма да съм ревнива, гадна, бъркаща се във всичко свекърва, дано не изкукам

 Joy Joy Joy Joy Joy Много ме развесели! Пак, че ще си само с една снаха, аз да му мисля.
днес моето момче е на ясла.... чесно казано като отидохме в групата много подтискащо ми се стори- всички деца ревяха!!! Ран влезе и започна да си играе- ние излязоме- и го гледаме от стаята на лелките- седя минута- две и като се оглуда, че ни няма реввввввввввввв- майка ми ме избута. Аз отидох на работа, а тя остана, ако не спира да плаче да си го вземе. След половин час наминала- една от сестрите го гушнала, пее му песничка и мълчи- щом спре- започва да плаче и да вика мамо, бабо, мамо, бабо- майка ми (тя е учителка в същата градина) не го взела, защото ако го направи утре няма д апрекрачи прага. обаче като ги изкарали на вън- за всяко дете има колело и не плачел- ама на мен да си призная ми е едно притеснено................ май няма да ходи много често

Ох, като си представя само картинката за ревящите дечица, хем ми става смешно, хем ми домъчнява. Не знам майка ти как издържа като виджда Ран да плаче, аз затова не исках да съм заедно с Дани, макар, че сега си мисля другата година да го преместя при мен. Дано Ран да свикне бързо. Като ги гледам по-големите деца в моята детска градина, днес 2 буквално ги суркаха за да си тръгнат.  #Crazy

Днес, направо ми е мъка, бях до 21ч. на работа и като се върнах не можах да видя моето най-малко мъжленце, тати му го беше вече сложил да спи. Стана ми едно мъчно, че е заспал без мен. Но пък от друга страна съм доволна, че поне него научихме да заспива без мен (баткото очи не може да затвори ако не съм до него).

Ако ви кажа само колко сме се побъркали с моя мъж. Направо сме кукувци  #Crazy. Детската градина на Дани ще бъде затворена на 25 септ. (понеделник). Като си мислим, че днес е 25-ти, таткото си взе почивен ден за да е в къщи. Тази сутри заведохме Тони на училище, а аз храних Дани, в един момент се усещам, че 15 септ. (нали е Първия учебен ден в БГ) беше в петък, как ей така след 2 дена е 25-ти  newsm78, нещо не се връзва. Веднага ми светна лампичката и като викам на мъжо "Обличай се, днес е 18-ти, водим Дани, след това караш мен до детската градина, а ти отиваш на работа, объркали сме понеделника!  hahaha Другата седмица трябва да си фри!" Joy
Та така де, всички в колата и моя мъж вместо да отиде от 5ч на работа отиде в 9ч. Аз го базикам и му викам "Е, и ти да усетиш как е да се ходи от 9ч на работа като офис-мишките (той така им вика на чиновниците)."

А, защо работиш толкова до късно? Детските градини не работят ли до 18-19 ч??
Ти като учителка ли си им или помощник? Интересно ми е? Как се справя баткото в училище ( той сега първи клас ли се води)? При нас е доста натоварен първи клас- имат много домашни.Ние вече сме втори, де! Laughing
А, сега с тази втора смяна, незнам как ще я караме........ Борко не дава на батко си да учи, само му влиза в стаята, дърпа му тетрадките , иска и той да пише.Аз въобще не мога да седна да му помогна, защото започва Боко да мрънка и иска с него да си играя.......лудница!!
Затова мисля, от началото на октомври Боко да тръгне до обяд на ясла, после като изпратя бати си го прибирам и следобед да си е при мен. Бабата ни помага много, но за съжеление ще влиза да се оперира от камъни в жлъчката  и после ще има нужда от почивак и възстановяване.Дано всичко мине благополучно.Много се е наплашила горката! Макар, че ще е такава - безкръвна операция.

# 170
  • Мнения: 1 502
Божее, боже, как ни растат само малките мартенички!
Мамо Моник, голяма сладурана си имаш и само как казва "точка, точка...", направо ви завидях. Дани също много го обича това стихче и преди ви бях писала, само че мънка и се опитва да рисува. Ние сигурно по-късно ще проговорим, с тия два езика, мъка голяма ще е. Иначе си казва, мама, тата, като го питам как се казва ми вика Да, като това ДА, го ползваме и за дай, и да, но какво да се прави. От 2-3 дена го уча като му давам нещо да каза Так - благодаря на исландски, а той освен, че го казва като му дам нещо, ми казва Так и като ми дава.  Joy

Между другото, днес съвсем спокойно влязохме в детската градина и отидохме при децата, голям напредък, то в четвъртък ще стане 1 месец на детска градина, крайно време беше да се похваля с напредъка.

Горска Фея, не знам защо, но клипчето ми се зарежда до някъде и после спира, почти нищо не мога да видя,  #Cussing out но ще продължавам с опитите.

А, защо работиш толкова до късно? Детските градини не работят ли до 18-19 ч??
Ти като учителка ли си им или помощник? Интересно ми е? Как се справя баткото в училище ( той сега първи клас ли се води)?

Аз бях писала, но ще ти отговоря. Детските ни градини работят до 17ч., всички деца се взимат до 17ч., не е както в Бг, да се чакат родителите до последно, закъснеят ли с 5мин., започват да звънят телефони, да питат, кога ще дойдат.
Иначе ние отработвахме един ден, т.е. 4 часа, към средата на отомври, че отработим другите 4 часа. Този ден, който го отработваме, детската градина е затворена и учителките се събират и правят планове за предстоящите месеци. Кога да бъде този ден го решаваме ние и тъй  като училищата си имат точно определени дати за тези дни, ние решихме да съвпадне с тях и да го ползваме като свободен ден, за да бъдем с децата си ученици, които имат такива де.  Ето например детската градина на Дани заради такъв ден, ще бъде затворена на 25 септ. и моя мъж трябва да си вземе почивен ден, тъй като аз още не мога.

Работя като помощнички, учителка е само шефката на отдела/групата, но по принцип я няма тази граница както в БГ, аз играя с децата, уча ги на на цветовете, редим пъзели. Всички заедно сменяме памперси и храним децата.

Баткото, не ме питай, мъка голяма ни е. Огромното му желание да е ученик изведнъж се изпари. Днес беснях на поразия, ако не го накарам да седне да пише домашно, няма да го направи. Все трябва да го ръчкам, заканих му се утре да не му напомням и да отиде без домашно на училище. Трябва да съм надвесена над него иначе нищо не става. Бързо, бързо се изнервя, че правел буквите грозни и започва да драска из тетрадката. Яд ме е, че не му купих тетрадка за писане от БГ с тия широки и тесни редове. Тукашните са само един широк и малката буква, не може да се различи от голямата. Не мога да ги разбера, главните букви пишат печатно, а малките-ръкописно, исландска му работа. Не ще да ходи на физическо, че ги карали да се събуват боси, а той не искал, а таткото ни е спортист за срамотиите. Вечно сме забравили я блуза, я яке. Добре, че са надписани и не се краде, че ги намираме на другия ден. Иначе иска да го пускам самичък да ходи на училище, а аз му казах, че докато не се научи да не си губи нещата, сам няма да отиде никъде, че той самия да не се загуби. Това е абсурд, но все трябва да има някакъв стимул. Много деца ходят сами, тук поне ги пазят по пътищата, но сега като започнат полярните нощи, да ходи посред нощите самичък, нещо не ми се нрави. Днес дори ми показа, че са учили как да ходят сами на училище. Дали им някакви брошурки с картинки - правилата за безопастност на движение.

Ох, много има да пиша, ама да не ви отегчавам. Пак изписах цял ферман.  Embarassed
Целувки на всички!

п.с. Valtími er fastur liður,бяха писали статия за нашята детска градина. Дечицата на първата снимка най-горе на лявата страница, са дечицата от моята група (най-малките), по-долните снимки са на по-големите деца.

Последна редакция: ср, 20 сеп 2006, 03:09 от Mama Vessi

# 171
  • Мнения: 980
Горска Фея и ти русуваш на Дариа с тебеширите или това на снимката не беше ти? Дариа е много порастнала.

Тц...не съм аз . Аз го играя фотограф  Simple Smile

Много сладка бърборанка е Габи !!! Heart Eyes  Heart Eyes  Heart Eyes
На мен пък тя по говора ми прилича на 2 годишно детенце  Grinning

А ето колко изразително чете Дариа  Mr. Green

Eй, фотографа, пусни една снимка да се запознаем.  Simple Smile

Ау, колко сладко чете Дариа, отличничката на мама. Разказва ли, разказва. И си задържа вниманието толкова дълго върху книжката - ние хоп троп - "дааай друго".

Веси, "точка, точка, пая" ни е любимото сега. Утре й писва и мама пак трябва да чете форума.  Joy
Твоята статия е много интересна  Mr. Green езика ми се вижда ужасен. Иначе децата са много сладки.

# 172
  • Мнения: 1 639
Mama Vessi и на мен така ми се зареди до половина твоето клипче ...

mama monik , Дариа може и отличничка да е , ама майка й не го е разбрала понеже не владее бебешки китайски  Mr. Green

# 173
  • Мнения: 815
Такааааааааа, за сега яслата е отложена до понеделник- вчера и днес Ран си сидя в къщи, че започна да точи някакви сополи- все още бистри и не дава никакви признаци за по- нанатъшно разболяване- но го оставих, за да не зарази другите деца и да се оправи по- бързо. Само да уточня, че вируса ни е от братовчедката, а не от яслата- вече ми писна!!! Мисля да купя един сироп за повишаване на имунната система

# 174
  • Мнения: 445
Днес бяхме на поредната консултация за мерки и ваксина. Вече сме 11,500 кг и 83 см.
Питах за имуностимулатор и педи ми предписа Имунобор Киди - каза да давам на Марти в продължение на 3 месеца всеки ден.

Последна редакция: пт, 22 сеп 2006, 09:44 от didi77

# 175
  • София
  • Мнения: 472
И ние вчера бяхме на консултацията за 1,6г. Тежим 14 кг и сме 90 см. Май сме най-големите сред мартенчетата. Ген си ни е този ръст! Татето  е 2 м и 115 кг. Баткото и той като 4 клас изглежда, само мама една такава малка... Laughing -162 см и 53 кг. Най -после успях да стигна мерките си преди да забременея с Боко.
Мами от София имам питане!
Къде правихте изследванията за ясла, че да се поемат по здравна каса.Педито ни даде направления, ама каза да си проверим къде се правят по каса тези със скоч лента на дупето и " акетата" в шишенцата.Васермана май трябва да си го платим! Дайте инфо!
Мамо Веси, все едно моя първокласник описваш.Едно към едно!щО НЕРВИ СЪМ ИЗХАБИЛА МИНАЛАТА УЧЕБНА ГОДИНА!  Не ще сам да учи, все да го гледам какво прави или по 100 пъти ще идва и ще ме пита. Хич не се трогваше ,че закъснява или ,че не си е подготвил учебниците за училище.Все нещо забравяхме в клас.Накрай  като отивах да си го прибирам  от училище проверявах дали всичко си е прибрал в чантата! Абе, мъже!!! Сега още нямам много впечатления от 2 клас! Оставям го уж да е по-самостоятелен, ама......
Тези малките май ще са по оправни от батковците си..... Laughing
Това е от мен засега!!
Приятни почивни дни!

# 176
  • Мнения: 815
аз правих изследванията за яслата в лабораторията на МЦ Лора- не платих и стотинка- намира се на Позитано 10 - но ако не ти се ходи чак до там провери в нета- аз от тук намерих инфо за тази лаборатория и понеже ми е близо до работа- не търсих повече

Ран пак е сополив- омръзна ми вече! Уж взех всякави предпазни мерки да пресека вируса- осцило.., сипор стодал- витамини, капки- физиологичен разтвор - коларгол даже. Дано поне не закашля като братовчедка си, която ни го лепна тоя вирус- не стига това, ами и мен вчера ме болеше гърлото-

Обаче тия два дни спах така, както не съм спала от година и половина- по цял ден!!! Бяхме на гости на бабата на Момчил - там беше и "любимата " ми свекърва- тя обаче много настояваше да се прави на любяща  баба и за това Ран като се събуди в 7.30 - и го дадох да си играят и разхождат- а пък аз спах до 11 часа!!!!!!!!!!! Леле, човек забравя колко е хубаво това-- сега сме се разбрали с татито в почивните дни- единия да става, другия да спи- на следващия ден се разменяме и така...

# 177
  • Мнения: 1 502

Обаче тия два дни спах така, както не съм спала от година и половина- по цял ден!!! Бяхме на гости на бабата на Момчил - там беше и "любимата " ми свекърва- тя обаче много настояваше да се прави на любяща  баба и за това Ран като се събуди в 7.30 - и го дадох да си играят и разхождат- а пък аз спах до 11 часа!!!!!!!!!!! Леле, човек забравя колко е хубаво това-- сега сме се разбрали с татито в почивните дни- единия да става, другия да спи- на следващия ден се разменяме и така...

И аз бях така лятото с моята свекърва. Наистина беше хубаво. Иначе за редуването на спането, ние отдавна го правим, с тази разлика, че Дани все влиза в спалнята и няма да ти кажа какво спане става.  Sick

Защо никой не пише?  newsm78 Аз да се похваля, то малко като сложения тиган и рибата, но мисля, че ще стане работата. Утре ще имам нова кола, само за мен, една джипка Mitsubishi Pajero Pinin (2002g. модел). Днес я подкарах, утре ще ходим да я плащаме. Party Party Party

Наш Дани тия дни се е отдал на рисуването, не дава никой да му пипа моливите. Изнамерих една дебела стара книжка за оцветяване и елате да ни видите, драскане на поразия.
Ето ни и първото произведение:
http://vessela.multiply.com/photos/photo/25/15
А тук има още нови снимки http://vessela.multiply.com/photos/album/25
Имаме и клипче как рисуваме.

Целувки на всички и ПИШЕТЕ!!!

# 178
  • Мнения: 815
и моя рисува- обаче се опитва да драска и по стените, което определено не ми харесва!!

# 179
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Много му е хубава рисунката на Дани, абстрактна работа Simple Smile.
Цветина, дано Ран да се оправи бързо и да няма кашлица  Peace!

Иси и той рисува, но за сега на магнитната дъска, май там му е най-интересно.

Хубав ден на всички!

Общи условия

Активация на акаунт