COVID_19 Меки симптоми ?

  • 3 529
  • 23
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 832
Здравейте, бих искала да попитам някой имал ли е такива симптоми, каквито имах аз.
В края на февруари пътувах извън страната. Като се прибрах получих леко неразположение. По принцип през зимата много често съм с възпалено гърло, лека хрема и понякога отпаднала, така че в началото сметнах, че това е традиционната зимна умора. Беше обаче малко странно -  появи ми се суха кашлица без да съм имала силна хрема, нито съм вдигала температура. След 2-3 дни започнах да получавам задух в определени части от деня и да не ми достига въздух. Също така се чувствах ужасно изморена през цялото време. След около 5-6 дни започнаха да ме болят дробовете и от ляво и от дясно. Понеже по това време правих разчистване и лек ремонт, реших че съм се преуморила и натоварила. Една нощ се събудих от тази кашлица с усещането, че се давя и дори ме беше страх да заспя отново. Реших да се обадя на националните телефони, но колкото и пъти да звънях даваше постоянно заето.
Така си останах в неведение какво ми е. Кашлицата отшумя, но болките в гърдите много по-бавно. Появяваха се поне още седмица - 10 дни.
Не знам дали това е бил Вирусът, защото така и не се стигна до тестване. Знам, че би трябвало да вдигна температура, но аз не съм вдигала изобщо. Децата ми също имаха съвсем лека кашлица, но те бяха прекарали преди това някаква настинка, а мъжът ми твърдеше, че усеща болки в гърдите, но той си пада малко хипохондрик. Така или иначе никой от нас не разви други симптоми и всичко отшумя, но до ден днешен съм в неведение дали съм била болна. Затова ще се радвам, ако някой сподели, ако е имал подобни симптоми или е бил тестван.

# 1
  • София
  • Мнения: 28 579
Направи тест за антитела и ще разбереш.

# 2
  • Мнения: 832
Както вече написах никой не вдигна телефона на т.нар. национален телефон. А за моя сметка няма да си направя тест за 120 лв, след като плащам здравни осигуровки.

# 3
  • Русе
  • Мнения: 11 919
Както вече написах никой не вдигна телефона на т.нар. национален телефон. А за моя сметка няма да си направя тест за 120 лв, след като плащам здравни осигуровки.
Личен лекар, пулмолог ?

# 4
  • София
  • Мнения: 28 579
Тестът,  за който пиша, е 30 лв.

# 5
  • Мнения: 2 030
Тестът за антитела не в ли другия тест, бързия. Писаха, че е около 30 лв.

# 6
  • София
  • Мнения: 7 992
Ако нямате активни симптоми сега, не е коректно да звъните на националния телефон. Дистанционно нищо не могат да кажат.
Като отминат ограниченията, пуснете бърз тест за антитела. Положителни IGg e за "стара" среща с вируса.

# 7
  • Мнения: 832
Не нямам активни симптоми, но когато имах този телефон беше недостъпен по което и да е време от деня.

# 8
  • София
  • Мнения: 28 579
Непрекъснато повтарят, че ако имаш в момента симптоми, трябва първо да се звъни на ЛЛ или на 112. Ако искаш да разбереш дали си изкарала вируса, единственият начин е да си направиш теста за антитела, който струва 30 лв.

# 9
  • Мнения: 832
Описала съм симптомите подробно, ако някой е имал подобни, ще се радвам да сподели. Възможностите да се направи платен тест няма да коментирам повече.

# 10
  • Мнения: 975
Привет, и аз съм абсолютно съгласна с предните мнения. Ако толкова силно искате да знаете дали сте изкарала вирусът, плащате 30 лв тест и разбирате. В частни лаборатории се прави на много места, в много частни болници дори може да се запази час за теста.И това, ако някой е имал симптоми и каже, че е бил болен или здрав, какво? Всеки организъм е различен и подобни симптоми могат да се дължат на различни неща при различните хора и смятам, че би било абсолютно безотговорно да си поставяме диагнози на принципа “една жена в бг мама имала същите симптоми”. Има лични лекари, те преглеждат. Миналата седмица посетих моят, дори пациенти няма.

# 11
  • Мнения: 4 009
Приятелят ми има такива симптоми. От астма и алергии. Това по някакъв начин значи ли, че и вие имате астма и алергии? - Не. Значи ли, че той е болен от друго? - Възможно. Отговорът ми не ви дава абсолютно никаква информация, освен факта, че някой там някъде има астма.
Ако трябва може да изкараме кристалното кълбо, ама то ще ви струва повече от един тест... 

# 12
  • Мнения: 39 318
Плащам си вика здравните осигуровки. Тестове няма за тия на първа линия, ама на теб да ти направят за да си задоволиш любопитството.

Горе  долу тогава всички прекарахме нещо подобно. Дъщеря ми дори беше в болница.

# 13
  • София
  • Мнения: 3 951
Е ако си чак толкова любопитна, вземи си един тест. 30лв или любопитство е въпросът.
То по тая логика и тестовете за бременни трябва да се подаряват...

# 14
  • Мнения: 1 859
Много хора са имали подобни симптоми. Това нищо не значи. Мен миналия месец ме боляха гърдите 5 дни и имах кашлица, мина ми. Сега вече 14 дни ме болят от време на време, но е леко и по-скоро ми прилича на друго. Имах и задух. Тия дни мисля да си направят тест за антитела, въпреки че липсата на температура ме кара да мисля, че по-скоро е нещо друго.
Не разбирам как хем искаш да разбереш дали е короната, хем отказваш да си правиш тест. Здравните осигуровки нямат нищо общо. Все едно за всяко изследване, което ти хрумне да си направиш да го плаща касата. От къде на къде?
Ето аз миналия месец ИСКАХ да видя как ми е желязото, витамин В12, витамин Д и разни други неща. Отидох, платих си ги. Това си е лично моя прищявка и не виждам защо някой е длъжен да ми ги плаща. Вече ако си в болница или си била контактна с доказано заразен и имаш симптоми ще те тестват. Голяма драма.

# 15
  • Мнения: 2 030
30 лв. е сравнително поносима цена. Толкова струва и изследване на витамин В12, магнезий, или витамин D,  които също на частно си правя. Не се поемат от касата.

Последна редакция: вт, 14 апр 2020, 18:28 от kristinia

# 16
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
А какво очакваш да ти се каже тук? Да хвърляме боб или да четем по звездите дали си карала ковид?! Единственият начин да разбереш е да си направиш тест за антитела. Достатъчно много хора твърдяха, че са го изкарали на крак, дори и с по- леки симптоми, но тестовете показват, че не са.
В крайна сметка, си или не си, какво значение има? Вече си добре. Но не! Държиш да се свържеш на националните телефони, за да им натриеш носа ли, или?

# 17
  • София
  • Мнения: 38 515
Пишеш в Гуглето: изследване коронавирус лаборатория + името на твоя град. Намираш, отиваш, даваш 30 лева, чакаш 30 минути и готово.

# 18
  • София
  • Мнения: 224
iany,

В началото на март: леко неразположение, после болки в гърлото, лека температура, суха, задушлива кашлица, главоболие, умора. Общо - около 8- 10 дни. Седем дни преьи това имах контакт с човек, завърнал се от Италия (пребивавал там около 15-20 февруари). Убедена съм, че изкарах короната.

Звъннах на джи-пито. Каза да го посетя, като преди това сложа маска. Прегледа ме, направи снимка на дробовете. Нищо (слава Богу). Изписа антибиотик, витамини, за кашлица и за гърло.

На следващия ден бях много зле, мислих, че умирам. Звъннах на 112 с надеждата да дойдат да ме спасят. Докторката заръча да не се панирам, да си пия лекарствата, да пия течности, да проветрявам, и ако се влоша - да се обадя отново. Оправих се.

Днес си направих IgM/IgG тест. Ползвах услугата "посещение у дома". Платих си всичко, независимо че съм осигурена. Все пак работя (няма спиране на работа, засега, пу-пу); по-добре безплатните тестове да са за хора в затруднено положение, за възрастни, които не могат да плащат.

Ами, не съм карала короната. Нямам антитела. Явно е било грип, както джи-пито предположи. Но задоволих любопитството си. За него никой не е длъжен да плаща.

Има наистина спешни случаи, и хора, които са в трудна ситуация. Дано, ако си била с кораната, да си оздравяла и да е бил малкия дявол.

# 19
  • Мнения: 832
iany,

В началото на март: леко неразположение, после болки в гърлото, лека температура, суха, задушлива кашлица, главоболие, умора. Общо - около 8- 10 дни. Седем дни преьи това имах контакт с човек, завърнал се от Италия (пребивавал там около 15-20 февруари). Убедена съм, че изкарах короната.

Звъннах на джи-пито. Каза да го посетя, като преди това сложа маска. Прегледа ме, направи снимка на дробовете. Нищо (слава Богу). Изписа антибиотик, витамини, за кашлица и за гърло.

На следващия ден бях много зле, мислих, че умирам. Звъннах на 112 с надеждата да дойдат да ме спасят. Докторката заръча да не се панирам, да си пия лекарствата, да пия течности, да проветрявам, и ако се влоша - да се обадя отново. Оправих се.

Днес си направих IgM/IgG тест. Ползвах услугата "посещение у дома". Платих си всичко, независимо че съм осигурена. Все пак работя (няма спиране на работа, засега, пу-пу); по-добре безплатните тестове да са за хора в затруднено положение, за възрастни, които не могат да плащат.

Ами, не съм карала короната. Нямам антитела. Явно е било грип, както джи-пито предположи. Но задоволих любопитството си. За него никой не е длъжен да плаща.

Има наистина спешни случаи, и хора, които са в трудна ситуация. Дано, ако си била с кораната, да си оздравяла и да е бил малкия дявол.

Много благодаря за отговора!
Разбира се съгласна съм за любопитството, но то не е съвсем любопитство, защото родителите ми са възрастни, а не съм ги виждала един месец вече. Също така доходите ми рязко спаднаха, за да си позволя да си задоволявам любопитството.
За мен беше поносимо състоянието през повечето време, затова и не съм звъняла на 112 и не съм вдигала тревога, освен един ден, в който ми беше по-зле от другите дни, но линията даваше заето. Имах късмет, че през следващите дни започнах да се подобрявам след епично количество чай и здрав сън.  Просто симптомите ми се сториха по-необичайни. Дори нямах хрема, което за мен е супер необичайно. Също минах през международно летище със всякакви хора само 10 дни преди всичко това.

Желая ти сила и здраве Simple Smile

# 20
  • Мнения: 1 039
Ако бях на ваше място и нямам никакви активни симптоми и също близките ми, не бих  предприемала нищо засега. Бъдете здрави

# 21
  • София
  • Мнения: 500
Мисля, че след 2 месеца теста за антитела е безсмислен, ако е имало те са намалели, а и разбрахме, че в страни, където се очакваха антитела откриват 2% в населението.

# 22
  • Мнения: 336
Аз последните 5-6 месеца имах поне 5-6 пъти сътресения свързани преди всичко с резки температурни промени, още преди да се заговори за короната. Слава Богу всеки път се оправях за ден-два без да блъскам никакви лекарства и химии. Само естестени витамини и топли храни и напитки. Явно ЕГН-то си казва вече думата, защото преди почти не ги усещах сезонните трусове ...

Не разбирам какво ще научите от споделеноте от мен и от другите. Щом имате възрастни родители, отивайте да се тествате. Ако не, си слагайте намордниците, ръкавиците, очилата и скафандрите като цяло, които със сигурност струват повече от 30 лева.

Аз лично споделям мнението по-горе, щом сте ОК, да не правите нищо, че не се знае какъв таралеж може да си вкарате в гащите, ако случайно Ви изтестват "болна". Ако обаче не се чувствате добре, веднага в най-близката болница и никаво мърдане оттам, докато не ви обърнат внимание и не Ви тестват

# 23
  • София
  • Мнения: 1 616
Аз пък мисля, че е малко тъпо това. Правят тестове в махалата, а за осигурените няма. Едните са по-равни от другите.

Общи условия

Активация на акаунт