COVID_19 Меки симптоми ?

  • 3 527
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 014
30 лв. е сравнително поносима цена. Толкова струва и изследване на витамин В12, магнезий, или витамин D,  които също на частно си правя. Не се поемат от касата.

Последна редакция: вт, 14 апр 2020, 18:28 от kristinia

# 16
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
А какво очакваш да ти се каже тук? Да хвърляме боб или да четем по звездите дали си карала ковид?! Единственият начин да разбереш е да си направиш тест за антитела. Достатъчно много хора твърдяха, че са го изкарали на крак, дори и с по- леки симптоми, но тестовете показват, че не са.
В крайна сметка, си или не си, какво значение има? Вече си добре. Но не! Държиш да се свържеш на националните телефони, за да им натриеш носа ли, или?

# 17
  • София
  • Мнения: 38 211
Пишеш в Гуглето: изследване коронавирус лаборатория + името на твоя град. Намираш, отиваш, даваш 30 лева, чакаш 30 минути и готово.

# 18
  • София
  • Мнения: 220
iany,

В началото на март: леко неразположение, после болки в гърлото, лека температура, суха, задушлива кашлица, главоболие, умора. Общо - около 8- 10 дни. Седем дни преьи това имах контакт с човек, завърнал се от Италия (пребивавал там около 15-20 февруари). Убедена съм, че изкарах короната.

Звъннах на джи-пито. Каза да го посетя, като преди това сложа маска. Прегледа ме, направи снимка на дробовете. Нищо (слава Богу). Изписа антибиотик, витамини, за кашлица и за гърло.

На следващия ден бях много зле, мислих, че умирам. Звъннах на 112 с надеждата да дойдат да ме спасят. Докторката заръча да не се панирам, да си пия лекарствата, да пия течности, да проветрявам, и ако се влоша - да се обадя отново. Оправих се.

Днес си направих IgM/IgG тест. Ползвах услугата "посещение у дома". Платих си всичко, независимо че съм осигурена. Все пак работя (няма спиране на работа, засега, пу-пу); по-добре безплатните тестове да са за хора в затруднено положение, за възрастни, които не могат да плащат.

Ами, не съм карала короната. Нямам антитела. Явно е било грип, както джи-пито предположи. Но задоволих любопитството си. За него никой не е длъжен да плаща.

Има наистина спешни случаи, и хора, които са в трудна ситуация. Дано, ако си била с кораната, да си оздравяла и да е бил малкия дявол.

# 19
  • Мнения: 832
iany,

В началото на март: леко неразположение, после болки в гърлото, лека температура, суха, задушлива кашлица, главоболие, умора. Общо - около 8- 10 дни. Седем дни преьи това имах контакт с човек, завърнал се от Италия (пребивавал там около 15-20 февруари). Убедена съм, че изкарах короната.

Звъннах на джи-пито. Каза да го посетя, като преди това сложа маска. Прегледа ме, направи снимка на дробовете. Нищо (слава Богу). Изписа антибиотик, витамини, за кашлица и за гърло.

На следващия ден бях много зле, мислих, че умирам. Звъннах на 112 с надеждата да дойдат да ме спасят. Докторката заръча да не се панирам, да си пия лекарствата, да пия течности, да проветрявам, и ако се влоша - да се обадя отново. Оправих се.

Днес си направих IgM/IgG тест. Ползвах услугата "посещение у дома". Платих си всичко, независимо че съм осигурена. Все пак работя (няма спиране на работа, засега, пу-пу); по-добре безплатните тестове да са за хора в затруднено положение, за възрастни, които не могат да плащат.

Ами, не съм карала короната. Нямам антитела. Явно е било грип, както джи-пито предположи. Но задоволих любопитството си. За него никой не е длъжен да плаща.

Има наистина спешни случаи, и хора, които са в трудна ситуация. Дано, ако си била с кораната, да си оздравяла и да е бил малкия дявол.

Много благодаря за отговора!
Разбира се съгласна съм за любопитството, но то не е съвсем любопитство, защото родителите ми са възрастни, а не съм ги виждала един месец вече. Също така доходите ми рязко спаднаха, за да си позволя да си задоволявам любопитството.
За мен беше поносимо състоянието през повечето време, затова и не съм звъняла на 112 и не съм вдигала тревога, освен един ден, в който ми беше по-зле от другите дни, но линията даваше заето. Имах късмет, че през следващите дни започнах да се подобрявам след епично количество чай и здрав сън.  Просто симптомите ми се сториха по-необичайни. Дори нямах хрема, което за мен е супер необичайно. Също минах през международно летище със всякакви хора само 10 дни преди всичко това.

Желая ти сила и здраве Simple Smile

# 20
  • Мнения: 1 036
Ако бях на ваше място и нямам никакви активни симптоми и също близките ми, не бих  предприемала нищо засега. Бъдете здрави

# 21
  • София
  • Мнения: 500
Мисля, че след 2 месеца теста за антитела е безсмислен, ако е имало те са намалели, а и разбрахме, че в страни, където се очакваха антитела откриват 2% в населението.

# 22
  • Мнения: 336
Аз последните 5-6 месеца имах поне 5-6 пъти сътресения свързани преди всичко с резки температурни промени, още преди да се заговори за короната. Слава Богу всеки път се оправях за ден-два без да блъскам никакви лекарства и химии. Само естестени витамини и топли храни и напитки. Явно ЕГН-то си казва вече думата, защото преди почти не ги усещах сезонните трусове ...

Не разбирам какво ще научите от споделеноте от мен и от другите. Щом имате възрастни родители, отивайте да се тествате. Ако не, си слагайте намордниците, ръкавиците, очилата и скафандрите като цяло, които със сигурност струват повече от 30 лева.

Аз лично споделям мнението по-горе, щом сте ОК, да не правите нищо, че не се знае какъв таралеж може да си вкарате в гащите, ако случайно Ви изтестват "болна". Ако обаче не се чувствате добре, веднага в най-близката болница и никаво мърдане оттам, докато не ви обърнат внимание и не Ви тестват

# 23
  • София
  • Мнения: 1 604
Аз пък мисля, че е малко тъпо това. Правят тестове в махалата, а за осигурените няма. Едните са по-равни от другите.

Общи условия

Активация на акаунт