Мартенчета 2020

  • 21 070
  • 786
  •   1
Отговори
# 780
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 825
Сега Никол ми е на 6+. Не се изправя, но се заседява стабилно.
Втората ми дъщеря на 6месеца и 1 ден беше права в креватчето, по решетките се държеше. Отчитат го като минус. И досега е много екстремна.  Има падания от креватчето на глава, от секция от високо,  10 пъти гипсирани ръце + 1 път крак, навяхвания не броя. В пирогов са ни приятели.  Има или няма връзка рано тръгна и не се е спряла вече 12г. Та не е невъзможно да се е изправило.

# 781
  • Мнения: 6 288
Бонбонесто розово,😳,жива и здрава да ти е каката!Не мога и да си представя какво ти е с такова "екстремно" дете.Дано малката не последва "светлият" ѝ пример.
Баткото,сега на 11,беше абсолютен мързел.За сметка на това,проговори преди да проходи 🙄.И до сега е кротушко,на който не можеш да му затвориш устата 😂.
И пак да помоля някой да пусне нова тема ✌️.

# 782
  • Мнения: 1 359
gabrinii, за да приключим сагата и загадката, около постовете ти ще ти кажа, че със същия смисъл щеше да е и пост от майка на първолак, която просто минава да ни каже, че детето и вече чете и пише. Чудесно, радваме се разбира се, но това, което теб те вълнува все още не е наша тема. Плюс това, мога с два твои цитата, абсолютни контрапунктове, да ти докажа, че ти открито мислиш, че ти завиждаме.
Съветвам те напълно дружелюбно да се въздържаш от епитети и изрази като тъпотии, какъв ви е проблема и тнт ... Даже и догатката ми, че пиша в грешната тема, се оказа съвсем на място, ставайки ясно, че всъщност ти пишеш в грешната тема.
Не желая конфликт, изразявам позицията си и уточнявам, защо реакцията беше такава. Нищо лично. Hands V

Elle, аз малката от известно време започнах да я държа на ръце в полуседнало положение, с гръб към мен. С едната си ръка подпирам дупето, а с другата гърдите. Така гледа напред, но ме усеща и не се стресира толкова от непознатото наоколо. Харесва и позата, защото разглежда с любопитство. И друга причина има да я държа така- заради изолацията не успя да се социализира много добре, стресира се, когато някой непознат приближи твърде много към нея или чуе рязък непознат звук. Знам, че е нлрмално за тази възраст, но искам по този начин посрепенно да я "запозная" с околната среда. От няколко дни пък я слагам да сяда като я подпирам. Далече е много от самостоятелен седеж, но ортопедът посъветва да започваме да я учим в края на 5 месец и аз изпълнявам Grinning

# 783
  • Мнения: 7 708
Снощи напипах наболо зъбче. Тази сутрин видях, че и двете се виждат, но все още само едното се напипва. Няма подут или зачервен венец. Говорих с личната, препоръча да му даваме Осадент пилули, гелчетата за венци са като капките за колики - според бебето, което подейства, така че ние да си изберем какво за мажем. Може за му даваме и Нурофен вечер, аз лично не знам защо да му давам след като няма температура, а и нещо този Нурофен не ми допада, имаме Панадол. Авно кошмарният нощен сън е бил заради зъбчетата. На 9ти става на 6 месеца.

# 784
  • Мнения: 130
Даа, зъбчетата са виновни.. те нарушиха и нашият чудесен железен график и непробуден нощен сън. Чудех се аз защо ходя като сумнамбул от един месец насам Grinning Тя дори през деня отказваше да спи! Но първото изби и като че ли сега е по-спокойна. Днес за пръв път от няколко седмици спа без да се буди. На 18-и живот и здраве ще е на шест месеца ихуу
Има ли маминки, които са сменили детското кошче с другият тип (чието име не съм сигурна какво е) ? Спинкат ли децата в тях?

# 785
  • Мнения: 7 708
Има ли маминки, които са сменили детското кошче с другият тип (чието име не съм сигурна какво е) ? Спинкат ли децата в тях?
кошче на количка ли?

# 786
  • Мнения: 130
Зададох си въпроса крайно неподготвена Sweat Мойта девойка върви височка и кошчето й е видимо тясно, та се чудя дали е рано да сменя с летен кош, предвид , че не може да сяда? Дали въобще има как?

Стартирах Нова Тема, за да не препълваме тук, надявам се да продължаваме да сме си полезни Animal Unicorn :

https://www.bg-mamma.com/?topic=1248103.new#new

Общи условия

Активация на акаунт