Мъжът ми удари брат ми

  • 6 984
  • 154
  •   1
Отговори
  • Мнения: 23
Здравейте! За пръв път пиша тук и причината е, че се чувствам страшно объркана, а и няма с кого да споделя...
С мъжа ми сме заедно от 4 години. Първата година отношението му към брат ми беше нормално, докато не го взехме  да работи с нас. Още в самото начало започна да се държи с него наставнически, като командир! Ок, казах си, брат ми е зелен още, просто иска да му помогне и да го научи как се работи, е да, ама не! Това продължи и прерастна до там, че той се месеше в личното му пространство(например в почивката да не си пипа телефона, да няма право на мнение за каквото и да е) и всякакви такива луди изисквания. Брат ми винаги се е държал с уважение към него, задето е по-голям и ми е мъж, не му е възразявал, за да не създава конфликт между мен и него...Но мъжът ми пак беше недоволен от него и винаги намираше начин да го злепостави и обиди пред колеги.Брат ми изтърпя това  поведение 2 години и напусна.Отношенията им бяха много крехки в този период и естествено брат ми беше виновен и неблагодарен в очите на мъжа ми, без да осъзнава всъщност колко много го е подтискал с отношението си. В периода, в който не работехме заедно държаноето на мъжа ми пак не беше хубаво. Все го захапваше за нещо, все го подиграваше и недай си боже брат ми да възрази, той автоматично се превръщаше в неблагодарник. Аз никога не съм вземала открито страна, макар че съм казвала на мъжа ми стотици пъти, че когато се държи с брат ми така, той ме наранява и че не виждам наистина с какво го дразни толкова и му е трън в очите . Аз виждам, че брат ми уважава мъжа ми и не е провокирал това отношение по никакъв начин. И да стигна до случката, която е причината да пиша тук... Събрахме се на банкет със семейни приятели и брат ми беше поканен, а аз бях под напрежение цялата вечер,защото знам като пийне мъжа ми, че ще се заяде. Така и стана... Спорът беше супер глупав и незначителен(мъжът ми харесва еди коя си група, брат ми не толкова) и когато стан въпрос за тази група и мъжът ми я възхваляваше до небесата, брат ми каза цитирам: Ее, може да се родят и по-добри. Това беше причината за скандала(чак ме е срам, че го пиша) и мъжът ми полудя и вика точно ти ли ще кажеш. Брат ми се опита да му обясни, че не е искал пряко да го засегне и просто е казал мнение, даже му се извини, ако без да иска го е засегнал! Но мъжът ми не спря запопна да вика, да обижда и скочи да се бие. Ние застанахме помежду им (беше ужасно)... Мъжът ми удари брат ми... Не мога да ви опиша чувтсвото... Гледката...
И ето пиша ви, за да поискам съвет... Не искам да си разбивам семейството, но не мога да си затворя очите... Не мога да забравя, не мога да простя, изпитвам непоносимост към него... Мисля, да се разделим... Вие на мое място как бихте постъпили?

# 1
  • Мнения: X
Здравей,
според мен не се меси в техните отношения. Брат ти трябва да пречупи отношението на мъжа ти към себе си. За съжаление е позволил на мъжа ти така да се отнася с него. За две години траене е привърнал отношението в статукво.
Не проумявам зрял мъж да се сбие заради любимата си рок група.

# 2
  • Мнения: 23
Дидоян, благодаря за отговора! Ситуацията вече е извън контрол, щом се стигна до такъв вид саморазправа. А той дори не се разкайва и не смята себе си за виновен! Това ме плаши, дори и да се опитам да простя си мисля, ами то може утре майка ми да му каже нещо накриво и срещу нея ли ще стане? Именно, държанието му никак не е зряло, щом избухна за такава дреболия... И с такъв човек можеш ли да изградиш нещо... Объркана работа

# 3
  • Мнения: 31 669
Смятам, че мъжът ти е прост човек и комплексар.
На твое място много отдавна бих пресекла това отношение.
А брат ти е малко мишчица. Не му ли е време да стане мъж?
Трябва да му хвърли един бой.

# 4
  • Мнения: 23
Елора, мислиш ли, че не съм опитвала? С добро, с лошо всякак? Той обещава и после пак го прави, но това последното мина всякакви граници. А относно брат ми, в живота си не е мишчица, но явно в стремежа си да не ми създаде проблеми, допусна да му се качат на главата

# 5
  • Мнения: 2 204
Привет, ако беше нещо скорошно, примерно от няколко седмици да е така, щях да те попитам - а мъжът ти с теб  как се държи, може просто брат ти да му е крив с конкретен повод.
Но при такава хронична жлъч прилича на поредната психария, като лошото е, че на биткаджията не му пука особено за теб, иначе не би те наранявал две години, макар и индиректно.

При подобна системна агресивност комбинирана със супер дребнодушие не мислиш ли за вечерта, когато твоят ще се напие и ще си фокусира раздразнението от живота върху теб? Съвсем физически.

Брат ти предполагам е по-слаб от мъжа ти, а не че не му отвръща само, за да пази вашите отношения. Ако случайно би могъл да отвърне, но се сдържа заради теб, съвсем си му е време на мъжа ти да изяде един отрезвяващ кютек от братото. На твое място бих му помогнал с процедурата.

Не, не прави нищо такова, казвам само какво би било справедливо да се случи, а не какво трябва да се случи. Но се замисли сериозно какво правиш с човек способен да таи злоба с години.

пп. направо не е истина, ако всичко из тоя раздел е истина.....

# 6
  • Мнения: 23
Привет, ако беше нещо скорошно, примерно от няколко седмици да е така, щях да те попитам - а мъжът ти с теб  как се държи, може просто брат ти да му е крив с конкретен повод.
Но при такава хронична жлъч прилича на поредната психария, като лошото е, че на биткаджията не му пука особено за теб, иначе не би те наранявал две години, макар и индиректно.

При подобна системна агресивност комбинирана със супер дребнодушие не мислиш ли за вечерта, когато твоят ще се напие и ще си фокусира раздразнението от живота върху теб? Съвсем физически.

Брат ти предполагам е по-слаб от мъжа ти, а не че не му отвръща само, за да пази вашите отношения. Ако случайно би могъл да отвърне, но се сдържа заради теб, съвсем си му е време на мъжа ти да изяде един отрезвяващ кютек от братото. На твое място бих му помогнал с процедурата.

Не, не прави нищо такова, казвам само какво би било справедливо да се случи, а не какво трябва да се случи. Но се замисли сериозно какво правиш с човек способен да таи злоба с години.

пп. направо не е истина, ако всичко из тоя раздел е истина.....

Не знам за раздела, но за мое най-голямо съжаление, тази история е истинска...
Точно заради тези необуздани изблици на гняв, съм на път да тегля чертата, защото не се знае кога и как ще го ядосам, а и той с поведението си премина всякакви граници
Относно брат ми, не само, че не е по-слаб физически, а може да го спука от бой. И съм абсолютно сигурна, че единствената причина да не го е ступал още е уважението му към мен

# 7
  • Мнения: 5 246
На моя брат лека му пръст. Няма да забравя как ме защитаваше. Уважавайте си братята докато ги имате.

# 8
  • Мнения: 23
На моя брат лека му пръст. Няма да забравя как ме защитаваше. Уважавайте си братята докато ги имате.

Мир на душата  на брат ви...
Не само, че уважавам и ще уважавам брат ми докрай, но бих умряла за него.

# 9
  • Мнения: 375
Много, много тъжно, че си позволила на един простак да унижава и тормози брат ти, който очевидно те обича много и търпи. Нали знаеш, че каквото и да стане, брат ти винаги ще ти е един от най-близките ти хора и дали ще имаш очи да го погледнеш след време.
Не знам, какво да те посъветвам. Хората са различни и аз съм от тези, които не бих могла да търпя такова нещо и то с години. Бих пресякла това още първия път. Щом е способен на такова унижение, към най-близкия ти човек изобщо не си правя илюзии, че е стойностен съпруг. Помисли, като цяло дали си заслужава, дори извън случката с брат ти. Аз бих била много по крайна.

# 10
  • София
  • Мнения: 23 096
Крайно време е брат ти да спре да уважава мъжа ти и да прекъсне всякакъв контакт и виждания с него.
А ти сама си прецени дали искаш да останеш с мъжа си. Изглеждаш ми интелигентен човек и съм сигурна, че ще вземеш правилното решение.

# 11
  • София
  • Мнения: 7 805
.....Все го захапваше за нещо, все го подиграваше и недай си боже брат ми да възрази, той автоматично се превръщаше в неблагодарник. Аз никога не съм вземала открито страна, макар че съм казвала на мъжа ми стотици пъти, че когато се държи с брат ми така, той ме наранява и че не виждам наистина с какво го дразни толкова и му е трън в очите . Аз виждам, че брат ми уважава мъжа ми и не е провокирал това отношение по никакъв начин.
Не си вземала страна, т.е. била си лоялна към съпруга си, когато се е държал по този начин и така си му позволявала да продължава. В момента той явно се е самозабравил и мисля, че е време да го приземиш, даже с риск от сериозни конфликти между двама ви, насаме. Проблемът тук не е твоят брат и мисля, че не е негова работа да учи твоя съпруг къде са границите, които не трябва да пресича - това е твоя задача. Ако успееш - чудесно, ако не - мисли за други варианти за теб лично.
Другият вариант - да ги оставиш да се разберат "по мъжки", за мен не е коректен по отношение на брат ти, защото ти си тази, която е избрала този човек - съпруга ти, да влезе в живота ви, така че отговорността е твоя. Поне аз така виждам нещата.

# 12
  • София
  • Мнения: 17 282
Оставяйки брата настрана, цялото поведение на мъжа е смущаващо. Такава истерична избухливост плаши. Държал ли се е така и към други хора?

# 13
  • Мнения: 23
Много, много тъжно, че си позволила на един простак да унижава и тормози брат ти, който очевидно те обича много и търпи. Нали знаеш, че каквото и да стане, брат ти винаги ще ти е един от най-близките ти хора и дали ще имаш очи да го погледнеш след време.
Не знам, какво да те посъветвам. Хората са различни и аз съм от тези, които не бих могла да търпя такова нещо и то с години. Бих пресякла това още първия път. Щом е способен на такова унижение, към най-близкия ти човек изобщо не си правя илюзии, че е стойностен съпруг. Помисли, като цяло дали си заслужава, дори извън случката с брат ти. Аз бих била много по крайна.

Наистина се чувствам ужасно, че допуснах да стигнат до тук. Просто исках да се разбират, те са ми най-близките... Не исках да се карат, а ето до къде стигнахме. Вярвах му на обещанията, но съм сгрешила

# 14
  • Мнения: 23
Оставяйки брата настрана, цялото поведение на мъжа е смущаващо. Такава истерична избухливост плаши. Държал ли се е така и към други хора?

Той лесно пали, бързо му минава. Но никога не се е държал така грозно с никой

Общи условия

Активация на акаунт