Напрегната обстановка

  • 10 543
  • 239
  •   1
Отговори
  • Мнения: 12
Здравейте! Живея със семейството на мъжът си временно. В чужбина сме, а на него му се наложи да остане известно време в България. Обаче обстановката тук става доста напрегната. Държат да се яде по часовник, когато всички са си вкъщи. Така например се обядва в 3 часа, а се вечеря в 23 часа. От няколко дни съм на хранителен режим и ям по часове и определени неща, които приготвям отделно от тяхната храна. Забелязвам от страна на зълва ми едни злобни погледи и забележки отправени към мен с насмешка. Те ядат само пържено, консерванти, пият безалкохолни, а отделно се хранят и с това, което приготвям за себе си заради режима и накрая се сърдят, че не купувам храна... Когато хапвам нещо на крак или извън тяхното време за обяд или вечеря, зълва ми спира да говори започва да блъска вратите на шкафове, на хладилника и избягва да ме поглежда. Просто обстановката е страшно напрегната и за мен това са пълни глупости. Случвало се е да стоя град на с часове само за да не се сърдят. Когато мъжа ми е бил при тях с него са правили същото. Помагам в домакинството, чистя, пера, мия чинии, редя ги, общо взето каквото видя, че има да се прави го правя и веднъж ми каза, че нищо не правя.... Чудя се да го помоля да говори с нея, но ме е страх да не стане още по-зле...

# 1
  • Мнения: 159
Здравейте! Живея със семейството на мъжът си временно.
Колко временно?

# 2
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 239
Ох. Доброволно си се набутала в тая семейна идилия и доброволно още от началото си се съгласила на тъпите им правила. Как ли пък няма да гладувам, за да обядвам в 3 и да се тъпча вечер преди лягане в 23.
Просто направи всичко възможно да се изнесеш, друг съвет едва ли ще получиш. Те са си семейство с изградени навици. Ужасявам се при мисълта да живея с цялата рода с безумните им навици.

# 3
  • София
  • Мнения: 971
Мюсюлмани ли са?

# 4
  • София
  • Мнения: 38 431
Намирам пари за билет и ...почвам да бегам.

# 5
  • София
  • Мнения: 4 285
Ще стоя гладна, за да не ми се сърди някой?!?
😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀
Толкова е абсурдно, че чак се хиля като умопобъркана

# 6
  • Мнения: 19 820
Изнасяне на часа. Толкоз ли не можете с мъжа ти да си наемете ВАША стая в чужбина. Защо тичате да живее и работите там като мизерувате повече и от тук не ми е ясно.

# 7
  • бургас
  • Мнения: 739
О, или се изнасям на часа или почвам да ги побърквам и аз. Ама все пак всичко е до характер. За това съдя по себе си,че със сигурност ще ги направя сами да си говорят. Но иначе бягай далече, отърване няма там.

# 8
  • Мнения: 2 142
Ти си останала с техните там, а той е тук? Абе ти добре ли си?!

# 9
  • София
  • Мнения: 24 839
Ако можеше да направи всички тези неща, нямаше да пише тук.

Авторке, събери кураж и спокойно им обясни, че имаш здравословен проблем като ядеш пържено и там каквото не понасяш от тяхното.
Кажи им, че не от неуважение не можеш да спазваш режима им, затова да не се съобразяват с теб и да не си го нарушават.
Ти ще се погрижиш да не им пречиш, когато си приготвяш храната.

Нека си мислят, че едва ли не, съжаляваш, дето не можеш да им ядеш буламачите и колкото по-бързо ти мине проблема, толкова по- щастлива ще бъдеш да се присъединиш към тях.

Не е нужно да отваряш война, която няма да спечелиш- в момента си сама и нямаш шансове за победа.

# 10
  • Мнения: 6 930
Питай ги в прав текст какво толкова им пречиш?

# 11
  • Мнения: 12 725
Аз на мойта свекърва съм й казала, че трябва да спазвам различни диети, по различно време. Това ми е основание да не чакам никого, а да си ям от моето си ядене, което съм си донесла. Понеже те имат обичая да се изчакват и вече всеки като е седнал на масата, тогава се започва. Е, как ли няма да чакам аз тоя и оня, да ходи някъде си, а аз да седя гладна, защото просто побеснявам.

Та ако ти се обосновеш с някакъв здравословен проблем, без да го уточняваш, и затова си готвиш и се храниш отделно, но го обявяваш, за да не се обиди някой - смятам, че това би било решение.

Не мисля, че е добра идея да се обясняваш със зълва ти. Просто на всичките им кажи, на целия семеен съвет, когато са се събрали.
Това положение за кратко ли е? Колко кратко?

# 12
  • София
  • Мнения: 4 285
Ма какъв здравословен проблем, бе? Ако искам ще си ям в три часа, ако искам в пет и въобще няма да се обяснявам.

# 13
  • София
  • Мнения: 24 839
Няма да се обясняваш, ако имаш на момента възможност да им се махнеш от къщата.
Жената написа ясно- в чужбина е, в тяхната къща, а мъжът й е в България.
Да се направи на велика и да се изнесе под моста ли?

# 14
  • Мнения: 2 193
То ако тряскат врати, защото е яла в неправилен час, едва ли може да им се обясни човешки каквото и да било. Ограничени са малко, вероятно. Затова и съветите с бягането.
Много тъпа ситуация.

Общи условия

Активация на акаунт