Напрегната обстановка

  • 10 545
  • 239
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 129
Да се махнела, да се изнесе и т.н. - хубаво, няма лошо. Но явно авторката е безработна и няма пукнат лев. Тръшканиците на родата може и да не са толкова, че яде отделно от тях, а че си готви и се гощава с храни КУПЕНИ от тях. То и това беше писала, че и правели забележка, че не плаща за храна. Може и авторката да прави фасони, когато те ядат от нейното ядене. Да не говорим, че режимната храна може да е по скъпа от пържениците.

За протокола има дни когато даже с МП не се съобразявам. Той спортува и иска да яде в 10, което за мен е твърде късно. Когато можем сядаме заедно.

# 31
  • Мнения: 5 832
tanch, а какво те накара да заминеш да живееш при тях на първо място?

Уговорката, че ще е временно докато не намерим квартира.

# 32
  • Мнения: 3 129
Няма значение без пукнат лев ли е, няма значение дали те купуват храната. Това е приятелката на сина им, те са я приели там, нищо не им оправдава маймунското държане. (Нито пък нея, че не им бие шута на целия питекантропски род, запазвайки някакво достойнство.)
Приятелка едно, жена/майка на децата му е съвсем друго. Тя самата се поставя в унизителна позиция и после ги обвинява, че се държат лошо. Когато можеш да си грабнеш чантичката и да се махнеш с гордо вдигната глава е едно, когато не можеш, ще търпиш и няма да мрънкаш. Поне отделна храна да си купуваше, можеше с това да им запуши устите.

# 33
  • Мнения: 2 204
Колко да е друго, предполага се, че тя е изборът на детето им поне за момента, като мачкат нея плюят индиректно и на него.

Сигурно има поне 10 варианта как може да си тръгне. Едва ли е на друга планета.

# 34
  • София
  • Мнения: 35 135
Насила няма как да те харесат, пък и никой не е длъжен. Моралната страна на нещата е за хора, които знаят какво е това. Тия са пънове, авторката не по- малък.

Робията свърши, не разбрахте ли?

# 35
  • Мнения: 19 935
Като е безработна какъв го чини там? Че и в чужбина? В чужд дом, при чужди хора. Човек трябва да има някакъв вътрешен усет за самосъхранение все пак.

# 36
  • София
  • Мнения: 35 135
Винаги съм казвала, че претенции може да имаш, когато започнеш да си купуваш тоалетната хартия сам.

# 37
  • Мнения: 5 832
Тук от безгрешен нагоре събрани. Вие грешки не правите и не сте правили никога, сигурна съм. На чуждите проблеми знаете решенията, ама на вашите собствени не. Или добре, че е форумът, че да си излъскаме малко имиджа и да се направим на някакви, каквито всъщност не сме? Направила е грешка и това е, въпросът е какво ще направи от тук нататък. И не, не обяснявайте, че щом не работи и не купува храна ( ако изобщо е така де ), е нормално да я принуждават да яде според техните разбирания, та чак блъскане на шкафове, фасони, напрежение. Не му била жена, приятелка му била. И какво от това? Каква е разликата в отношението и възпитанието към хората? Някакви пълни селяци, които нямат елементарно възпитание. Разбирам да прави нещо, с което да вреди на някой от тях, ама да ѝ нареждат кога и какво ще яде, това е абсолютна олигофрения.

# 38
  • Мнения: 12
Като е безработна какъв го чини там? Че и в чужбина? В чужд дом, при чужди хора. Човек трябва да има някакъв вътрешен усет за самосъхранение все пак.
Безработна не съм! Мъжът ми трябваше да остане при болната си майка, защото няма кой да я води на операции и на лекар. Аз останах при сестра му и зет му точно поради причината да събера пари и да се изнесем самостоятелно.

# 39
  • Мнения: 24 467
Като е безработна какъв го чини там? Че и в чужбина? В чужд дом, при чужди хора. Човек трябва да има някакъв вътрешен усет за самосъхранение все пак.
Безработна не съм! Мъжът ми трябваше да остане при болната си майка, защото няма кой да я води на операции и на лекар. Аз останах при сестра му и зет му точно поради причината да събера пари и да се изнесем самостоятелно.

Как събираш пари, като си безработна?
Ако е било план започването ти на работа и той не се реализира в момента - или си търсиш и почваш да работиш, или се прибираш, понеже не можеш да се издържаш. Когато живееш при хора и те  те изхранват, си поставена в подчинено положение, което няма как да ти допада.

# 40
  • Мнения: 19 935
За колко време се очертава да стоиш при сестрата и зетят? Ако е още месец-два, натискай си парцала и се адаптирай, ако не – хващаш самолетчето и у вас. Аз лично, не бих могла да издържа и седмица с подобни примати, но всеки с приоритетите си. Ако имаш някакви дългосрочни цели, гледай напред и се адаптирай. То това са вариантите.

# 41
  • Мнения: 3 129
Сама си видяла, че се държат зле и към приятеля ти. Опитай да се прибереш при него, започни работа в БГ и пак спестявайте. Проблемите с майката може да се задълбочат и въобще да не можете да се пренесете в чужбина скоро. За тези хора ти си чужда и си в тежест. Явно самото ти присъствие там нагнетява положението.

# 42
  • София
  • Мнения: 35 135
Чужд човек си, това е. Предполагам са ви приели срочно, ама както обясняваш нещата стават безсрочни. Как няма да се нагнети обстановката?

Не предиряй за чуждите порядки, а се чувай с милото и решавайте какво ще правите.

# 43
  • Мнения: X
Робията свърши, не разбрахте ли?
В изкуствения готин свят всеки може да си мисли, че е господар. Само чакай да дойде глада и гледай.
Сега в корона паниката си пролича колко хора и професии са излишни и гърмят при криза.

# 44
  • Мнения: 12
Като е безработна какъв го чини там? Че и в чужбина? В чужд дом, при чужди хора. Човек трябва да има някакъв вътрешен усет за самосъхранение все пак.
Безработна не съм! Мъжът ми трябваше да остане при болната си майка, защото няма кой да я води на операции и на лекар. Аз останах при сестра му и зет му точно поради причината да събера пари и да се изнесем самостоятелно.

Как събираш пари, като си безработна?
Ако е било план започването ти на работа и той не се реализира в момента - или си търсиш и почваш да работиш, или се прибираш, понеже не можеш да се издържаш. Когато живееш при хора и те  те изхранват, си поставена в подчинено положение, което няма как да ти допада.
Четете ли... написах НЕ СЪМ БЕЗРАБОТНА

Общи условия

Активация на акаунт