Напрегната обстановка

  • 10 546
  • 239
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 24 467
Добре, щом работиш.
Защо не си потърсиш тогава квартира на друго място, временно, докато мъжът ти дойде при теб?
Очевидно с тези хора няма да можеш да живееш. Това трудно се търпи. Прекалено дребнаво е. Нямаш ли други познати там, при които можеш да отседнеш? Наясно ли си колко време ще продължи този период, в който мъжът ти ще си  е в България? Така най-много  да се изпокарате всички.

# 46
  • Мнения: 9 365
Тези хора, които вечерят в 23 часа, сутрин в колко стават в 11 ч.? Само така си обяснявам режима обяд в 15 часа, вечеря в 23? Ако работиш, как им обясни човешки, че се налага да ставаш рано за работа и затова трябва да  рано и да спиш?

# 47
  • Мнения: 12
Добре, щом работиш.
Защо не си потърсиш тогава квартира на друго място, временно, докато мъжът ти дойде при теб?
Очевидно с тези хора няма да можеш да живееш. Това трудно се търпи. Прекалено дребнаво е. Нямаш ли други познати там, при които можеш да отседнеш? Наясно ли си колко време ще продължи този период, в който мъжът ти ще си  е в България? Така най-много  да се изпокарате всички.
Квартирите в държавата, в която съм не са по 200 евро за да си го позволя сама на този етап.

# 48
  • Мнения: 280
Добре, де, сама виждаш, че не си добре приета в този дом.Явно! Хората каквито и да са-добри, лоши, са си в техния дом. Не можеш да принудиш никого да те харесва. Ако се развихриш и започнеш да се караш с тях, рискуваш да те изгонят. Не си в позицията да поставяш условия. Или си правиш тихомълком каквото си знаеш ти и не обръщаш внимание на фасоните или просто си тръгваш. Това, че квартирите били скъпи....ами твой проблем си е. Защо винаги се поставяш в позиция на зависима и жертва/четох ти и предната тема/ ?Гадно е, че се държат така с теб, но....това си е тяхно право, не са ти длъжни. Нямаш полезен ход, ако искаш да минеш по тънката лайстна и да не си наемеш жилище, за което да си плащаш.

# 49
  • Мнения: 5 832
Защо не им предложиш да си плащаш наем за стаята? Така ще имаш правото да решаваш в колко и какво да ядеш.

# 50
  • Мнения: 3 129
И аз бих предложила наем за стая + малко за консумативи. Храна изцяло отделно и само за мен. Стоя си в стаята и не се срещам с тях.
Но пък така спестяването ще се забави.

# 51
  • Мнения: 280
Да спестяваш на гърба на чужди хора, що ли да се чудим защо се държат недобре с нея... Може пък момичето да плаща нещо?

# 52
  • Мнения: 24 467
Добре, щом работиш.
Защо не си потърсиш тогава квартира на друго място, временно, докато мъжът ти дойде при теб?
Очевидно с тези хора няма да можеш да живееш. Това трудно се търпи. Прекалено дребнаво е. Нямаш ли други познати там, при които можеш да отседнеш? Наясно ли си колко време ще продължи този период, в който мъжът ти ще си  е в България? Така най-много  да се изпокарате всички.
Квартирите в държавата, в която съм не са по 200 евро за да си го позволя сама на този етап.

Колкото и да са скъпи, ако ти работиш, то е нормално да можеш поне една стая да си позволиш. Или поделен с други хора наем - всеки си знае стаята.
Като най-добре е да е с други хора, не с близки. Така отношенията с близките ще останат най-чисти.
В Холандия, например, е така - всеки си има стая и общите помещения си се ползват общо. Това е държава с доста висок стандарт. Въпреки това, който работи, ако работи нормално на пълен работен ден, ще си плати консумативите, които си включват и наема. Иначе ако и това не може да плати,не знам какви ги търси в чужбина.
Да се тръгне към промяна на самите хора, на поведението и отношението им - това е най-често напълно безсмислено.

# 53
  • София
  • Мнения: 35 135
И аз емиграция акъл трябва. И кинти.

# 54
  • Мнения: 2 039
Очудвам се защо сте емигрирали,след като живеете по чуждите къщи и явно по-зле отколкото тук?

# 55
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Не съм чела темата и не знам има ли още уточнения, освен първия пост. Не ми се вижда много вероятно някой да тряска врати понеже си яла. Има нещо друго тук. Постави се на тяхно място и помисли какво ги провокира да се държат така с теб. Аз бих говорила с тях- спокойно и директно. И планирай изнасяне при първа възможност, не знам как си се навила да живееш с чужди хора.

# 56
  • Мнения: 1 011
Не ми се вижда много вероятно някой да тряска врати понеже си яла. Има нещо друго тук. Постави се на тяхно място и помисли какво ги провокира да се държат така с теб.

Има всякакви луди с всякакви обсесии. Може и настояването да се яде в определено време да е начин да покажат кой командва.

# 57
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Цялото семейство да са луди ли? Не че е невъзможно, но ми се вижда по-вероятно тя да ги провокира или дразни с нещо. Все пак това е семейството на мъжа, когото обича и би следвало да имат по-нормална комуникация. Допускам, че могат да имат някакви очакваня към нея (извън яденето), които тя не оправдава.

# 58
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 274
Авторке, ти плащаш ли нещо, докато живееш там? Наем ясно, че не. Но поне храна, битови сметки? Ако си там като на гости, ясно защо се държат така. Никой никому не е длъжен.

# 59
  • Linz
  • Мнения: 11 619
И аз се включвам към горното питане. Това имах предвид и аз... или недостатъчно участие в домакинството... или нещо подобно.

Общи условия

Активация на акаунт