Февруарски бебета 2020

  • 5 206
  • 89
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 10
Здравейте,

Сега като започват жегите, как обличате мъниците за сън през нощта (за температура в София става въпрос). Чувалчето е дебело ми се струва. Дали има летни чувалчета или направо без чувалче. И дрешки, какви? Цяла пижама, дали къс или дълъг ръкав..
Това е най-голямото ми чудене на последък... 🤔 Щом бабите ми се карат, че я навличам, значи не е добре работата 😄. Днес излязохме с боди с дълъг ръкав и памучен гащеризон... Пък аз и голямата  сме по тениски. Не знам какво ми стана, че все се притеснявам да не ѝ е студено и накрая ще я сваря... Личната ѝ ми се беше с карала, че няма шапка на 18 градуса и аз вече съвсем се замотах с обличането. Сега съм решила постепенно да я събличам до къс ръкав, защото голямо изнежване пада 🙄

# 16
  • Мнения: 758
Явно детето ми е шавливо, не мога да я завия с нещо - отвива се ритайки.

В момента спи сбоди с дълъг ръкав и чувалче и спим на отворено.

Ако някой има препоръка за много тънко чувалче или друго решение за шавливковци...

# 17
  • Мнения: 142
Здравейте! 💐 🌹 🌺 Ако може да се присъединя към групичката... Родих на 20 февруари втората си дъщеря - Ина (първата ми е на 7), но имам чувството, че съм майка за първи път и имам толкова много питанки в главата. Затова реших да си намеря себеподобни Simple Smile от които да почерпя опит 😊
Добре дошла! Само където тук сме много тихи 😊
tonid
 Можеш да пробваш с чаршафче, като е по-дълго може и да неуспее да го изрита.

# 18
  • Мнения: 10
Явно детето ми е шавливо, не мога да я завия с нещо - отвива се ритайки.
Аз купих едно чувалче от Лидл, съвсем тънко. Иначе и с голямата ми дъщеря ползвах чували до 3-годишна възраст, някак си по-спокойна съм, че е завита. Но и до ден днешен се върти и отива, но вече разчитам, че сама ще се завие. Извън темата да ви попитам как се справяте с теглото след раждането... 🤔 Че аз имам едни 8-9 килограма и нямат сваляне Sad Особено и с кърменето като оправдание, хапвам си и после ме е срам да се гледам с тоя корем и крака...

В момента спи сбоди с дълъг ръкав и чувалче и спим на отворено.

Ако някой има препоръка за много тънко чувалче или друго решение за шавливковци...

# 19
  • Мнения: 70
Здравейте и от мен . Моето бебче се роди на 7 февруари, започнаха май да го тормозят венците, много слюнки отделя , хапе ръчички. При вас има ли такива симптоми? Поздрави

# 20
  • Мнения: 142
Здравейте и от мен . Моето бебче се роди на 7 февруари, започнаха май да го тормозят венците, много слюнки отделя , хапе ръчички. При вас има ли такива симптоми? Поздрави
Привет!
И моето момче се плюнче и тъпче цялото юмруче 😉

# 21
  • Мнения: 180
Здравейте,всички!Сега видях,че имаме тема в "родени"!Предполагам всички вече сте добре и възстановени!Моят юнак се наложи да го извадим с близо месец по-рано и се роди последните дни на януари,но съм си от февруарската група.От 2-3 седмици и на него ръцете му все в устата.Понякога и двете юмручета наведнъж.Ще ги изяде тези ръце,а как ги "разглежда".

# 22
  • Мнения: 5 701
Същата работа,цял ден това прави и след ядене, и преди ядене,че някой път и по-време на ядене са юмруците в устата. Плюнките текат като на чистокръвен санбернар,сменяме по 5 бодита на ден. Дали са зъбките или още не се е научила да преглъща слюнката незнам,но положението е страшно. Абе да са ни живи и здрави децата пък нека си ядат ръцете!🤤 😉🤣😂
Кърмите ли още,мислите ли за захранване вече?!!!

# 23
  • Мнения: 70
Мамита аз птдавна спрях да кърмя защото нямах достатъчно кърма и не беше хранителна. Сега тръгнахме на ваксини че заради коронавируса закъсняхме, сложихме и ротарикс( препоръчвам) . Исках друго да ви питам, след като пуснахте документи към работодател за отпуск по майчинство, нои кога започна да ви го изплаща защото в сайта не пише нищо а хем имам пик код.
Последния болничен беле до 23.05 а от 24 съм отпуск, кога да очаквам превод . Ще съм благодарна ако някой знае и ми обясни Simple Smile

# 24
  • Мнения: 6 929
И ние сме така цялата ръчички в устата и текат лиги, бабите все мислят че е гладна 😀...
Все още кърмя вечер давам адаптирано...мисля другия месец да я захраня.Утре сме на ваксина Simple Smile
Иначе и ние сложихме роторикс Wink
Чудя се с какво да я захраня..... Имам време да умувам 😀
Понеделник вдигнах Т.едната ми гърда така ме болеше..... Не мога да се протегна.....сигурно запушен канал... Пих парацетамол и бебето по често на гърда но и тогава болеше....

# 25
  • Мнения: 5 701
Мими,на колко станахте вече вие?
Ние сме чак на 22 юни на ваксина отново и мисля до тогава да сме опитали някое пюренце. Имам желание да е домашно,мислех тиква,но ММ ходил и купил готови плодови ,пишело за 4месеца и той не се сдържал. Всеки път така прави ,не може да се сдържи нито за играчки,нито за дрешки,нито за нищо свързано с бебето🤦😂🤣🤷

# 26
  • Мнения: 6 929
На 4 месеца и 7дни хаха със сигурност няма да започна с плодови.
Зеленчукови или с каша...Wink
Иначе и аз не се сдържам и все й купувам по нещо я боди,я шампоан нищо че има.

# 27
  • Мнения: 10
Здравейте! И моята Ина вечно е олигавена и с ръце в устата. Купих много гризалки, ама друго си е като ми докопа пръста...😄. Аз още кърмя, тъпча се със сминдух и три вида чай, и бирена мая си взех, ама по малко пия, че и без друго имам 9 кг отгоре 😭. Ние сложихме Ротарикс и следващите ваксини са след 7 юни. Не е ли рано за захранване... 🤔 Аз мислех след 5 навършени. Каката тогава я захраних, първо с тиква. Избягвах плодовите, че после не искат зеленчукови, че не са сладки. Има проблеми с едното оченце - постоянно сълзи и периодично се възпалява Sad Вече една опаковка Тобрекс изхабих и се мъча с тия масажи, ама май е време за очен... Вие има ли ли сте подобен проблем?

# 28
  • Мнения: 955
И ние сме така с оченцето, педиатърката каза на очен най-добре след шестия месец. Понякога няма нищо, друг път чак и залепва клепача. Два курса с Тобрекс направихме и окото и в носа и нищо. Слагах и Виброцил в носа, за да повлияе на каналчето, но не се получи. Сега промивам с лайка и сребърна вода да видим ...

# 29
  • Мнения: 70
Има ли други симптоми детето, сърбеж на окото, киха ли? Да не е алергия? Защото тобрекс са антибиотични и действат само ако е бактериална инфекция?

Общи условия

Активация на акаунт