Чакане на "голямата тръпка" или следване на тихата любов...

  • 10 474
  • 146
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 7 421
Този брат е супер неприятен тип. Ама като гледам ви е взел страха, радвате му се и го величаете. Всеки е достоен за съдбата си.
Колкото до мъжа, с който си, ами не го обичаш. Лъжеш себе си. Когато любовта е истинска няма такива колебания и празни разсъждения.
Остави го да си намери обичаща го жена!

# 61
  • Мнения: 20 028
Много полезни мнения на Невена и Бабри от последната страница. Калинка, прочети ги и помисли над тях.
За мен също е сбъркано да има над теб на тази възраст такова влияние подобен тип като брат ти.
Още повече, забелязва се, че ти си намерила начин да го оправдаеш. Пишеш, че е сериозен, можело да се разчита на него и тем подобни. Трябва да разбереш, че цялото добро на света не е достатъчно, за да оправдае, компенсира някой, който се държи като задник. То няма никаква стойност, както качествата му, които описваш като положителни, а те са просто редови, базови за 1 човек, ако след това ще изпорти всичко с подобно държане.

# 62
  • Мнения: X
Прави сте, момичета. Осъзнавам всичко, което казвате, и ще работя върху проблемите. Изминах страшно дълъг път до тук, за да се откъсна лека полека от влиянието на брат ми - само този, който е живял в подобна среда на психически натиск, може да ме разбере Simple Smile Пътят е дълъг... Ако същия този тип ми беше гадже или шеф, щеше да бъде изритан на мига. Но как можеш да "изриташ" от живота си някой, който е твоя кръв? Как можеш да го намразиш? И то при положение, че живее в къщата на родителите ми. Тоест, за да видя нашите (два пъти месечно), трябва да видя и него и да изтърпя всичко . Сложна ситуация...      И разбира се, той не харесва особено мъжът до мен - бил прекалено добър, прекалено тих, карал евтина кола (нищо, че приятелят ми изкарва 3 пъти повече пари от него, за брат ми е важно парите да се парадират). Само че, щастието и хармонията, коитоо аз имам с моят човек, не могат да се измерят с пари или обществено положение. Но как да обясниш...

# 63
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 297
Значи, брат ти е от голямото добрутро, уж, изкарва много пари, коментира кой каква кола кара, ама живее още с вашите?

# 64
  • Мнения: X
Значи, брат ти е от голямото добрутро, уж, изкарва много пари, коментира кой каква кола кара, ама живее още с вашите?
мхм.. Парадокси

# 65
  • Мнения: X
Няма нужда от драма, "намразване" и "изхвърляне от живота" и прочее. Достатъчни са минимален контакт и общуване като с неприятен познат, любезно, но рядко и без да се дава лична информация.

Брат ти ти завижда и не е щастлив, опитва се и теб да те повлече по неговия път на озлобление и самота.

С вашите за известно време можеш да се чуваш само по телефона. Използвай периода да се откъснеш.

# 66
  • Мнения: 12 865
Брат ти е част от живота ти. Явно във вашето семейство повече се е ценяло раждането на момче и това го е превърнало в султан. В друго семейство щеше да си знае мястото и да уважава сестра си.
Може би това идеализиране на брат ти да е причина да търсиш подсъзнателно човек като него.

Ами нее, не се залюбихме от пръв поглед с мъжа ми. Първо беше само секс. Постепенно аз открих неговите качества, той моите и от дума на дума... Той е от типа "с длан като прохладен лист над тебе" - ей, много хубаво стихотворение. Бяхме си първа връзка и на двамата и така си остана, 101 години по-късно.
Тръпката как се запазва ли? Като сами си създаваме разнообразие, като всеки гледа да зарадва другия, като не се размъкваме и гледаме да сме готини... И може би най-важното е, че изначално много силно се харесахме. Ако аз бях направила компромис например, и да кажа - абе става, дай тука да се вземем - сега, 101 години по-късно, дали щях все още да го харесвам и да го намирам за привлекателен? Ако аз спра да го свалям, а той мен, все ще намерим някакви други тръпки, защото тази вече ще е претръпнала.

# 67
  • Мнения: 12 865
Брат ти е част от живота ти. Явно във вашето семейство повече се е ценяло раждането на момче и това го е превърнало в султан. В друго семейство щеше да си знае мястото и да уважава сестра си.
Може би това идеализиране на брат ти да е причина да търсиш подсъзнателно човек като него. Вместо Принца на белия кон, да търсиш Големия сив вълк и да викаш - ела, Вълчо, изяж ме.

Ами нее, не се залюбихме от пръв поглед с мъжа ми. Първо беше само секс. Постепенно аз открих неговите качества, той моите и от дума на дума... Той е от типа "с длан като прохладен лист над тебе" - ей, много хубаво стихотворение. Бяхме си първа връзка и на двамата и така си остана, 101 години по-късно.
Тръпката как се запазва ли? Като сами си създаваме разнообразие, като всеки гледа да зарадва другия, като не се размъкваме и гледаме да сме готини... И може би най-важното е, че изначално много силно се харесахме. Ако аз бях направила компромис например, и да кажа - абе става, дай тука да се вземем - сега, 101 години по-късно, дали щях все още да го харесвам и да го намирам за привлекателен? Ако аз спра да го свалям, а той мен, все ще намерим някакви други тръпки, защото тази вече ще е претръпнала.

# 68
  • Мнения: 1 190
Лошото е, че изпепеляващите любови, често завършват изпепеляващо... Буквално... Каквито са бурни и страстни в началото, такива са и в края с обидите си...
На теб, сигурно не ти харесва модела, който имаш в рода си?!?...
Тогава, би следвало, да се научиш, какво да НЕ търсиш и толерираш...
Поне аз от негативните примери, гледам да взема поука Stuck Out Tongue Winking Eye
Иначе от 10 години съм с моя мъжки... Още в началото знаех, че ще е той човекът за мен Blush ... В него има и от голямата тръпка и от тихата любов...
Да ти кажа право, когато се роди детето, започнах да гледам с други очи на нещата и любовта, обаче... Вече детето е любовта на живота ми и не мога да се затормозявам, да мисля дали ще срещна друг мъж... Дали е бил правилен избора и т.н. ... След толкова години с един човек, винаги ще ти прави впечатление вниманието на други мъже... Жените имаме нужда, да ни забелязват... Мъжете го знаят... Но лично аз, не бих си развалила семейството, заради едната тръпка... Съвестта не ми го позволява, а съм имала много възможности Blush

А за теб... Има да поживеете още и да си напаснете кривиците и правиците... Разбирате ли се, добре ли ви е заедно... Няма какво да търсиш и да се маеш, дали ще дойде лошото момче с мотора, да ти развее косите!... Kissing HeartJoy

# 69
  • Мнения: X
Лошото е, че изпепеляващите любови, често завършват изпепеляващо... Буквално... Каквито са бурни и страстни в началото, такива са и в края с обидите си...
На теб, сигурно не ти харесва модела, който имаш в рода си?!?...
Тогава, би следвало, да се научиш, какво да НЕ търсиш и толерираш...
Поне аз от негативните примери, гледам да взема поука Stuck Out Tongue Winking Eye
Иначе от 10 години съм с моя мъжки... Още в началото знаех, че ще е той човекът за мен Blush ... В него има и от голямата тръпка и от тихата любов...
Да ти кажа право, когато се роди детето, започнах да гледам с други очи на нещата и любовта, обаче... Вече детето е любовта на живота ми и не мога да се затормозявам, да мисля дали ще срещна друг мъж... Дали е бил правилен избора и т.н. ... След толкова години с един човек, винаги ще ти прави впечатление вниманието на други мъже... Жените имаме нужда, да ни забелязват... Мъжете го знаят... Но лично аз, не бих си развалила семейството, заради едната тръпка... Съвестта не ми го позволява, а съм имала много възможности Blush

А за теб... Има да поживеете още и да си напаснете кривиците и правиците... Разбирате ли се, добре ли ви е заедно... Няма какво да търсиш и да се маеш, дали ще дойде лошото момче с мотора, да ти развее косите!... Kissing HeartJoy
     Последните ми две разтърсващи "любови" ми причиниха страхотни нерви и паник атаки! Единият беше битов алкохолик и женкар, (макар и на висок обществен ранг), другият си беше.. "лошото момче на мотор". Какво съм виждала в тях, днес не мога да си отговоря. Сега не бих ги и погледнала.. Но благодаря на съдбата, и на вътрешните ми "радари", че се отървах бързо и сравнително без последствия. Какво, по дяволите, успяват да предизвикат този тип мъже, у нас, когато сме още неопитни и зелени? Може би фантазията за "силния" мъж, която изчезва, след като погледнеш с очите на разума и разбереш какъв зад..к с комплекси е...

# 70
  • Мнения: 3 186
А баща ти какъв е? Същият ли?

Ако баща ти беше пример за такъв модел вкъщи, щеше да е много по-зле.
Много добре се справяш, като осъзнаваш проблема си. Ще се справиш!

# 71
  • Мнения: 39 473
Да, същият е. Нали го е написала в първият си пост. Мъжкари, та дрънкат.

# 72
  • Мнения: X
А баща ти какъв е? Същият ли?

Ако баща ти беше пример за такъв модел вкъщи, щеше да е много по-зле.
Много добре се справяш, като осъзнаваш проблема си. Ще се справиш!
Благодаря за подкрепата! И аз смятам, че с осъзнаване и работа с вътрешния свят, човек може да постигне голям напредък и да започне но чисто.          Относно баща ми - да, и той е балкански субект, и той иска салатата и ракията, когато влезе. Но обиди и викове от него не си спомням. Добър и подкрепящ баща, но не е бил силна фигура. Преуморен след работа, е предпочитал да почива през телевизора, вместо да възпитава децата си. Не го виня, дал е толкова, колкото и той е получил в детството си. Грешката му обаче е, че беше пасивен наблюдател. Не е слагал граници, когато се налага, когато брат ми започна да ги прекрачва. Предпочиташе да мълчи, да потули проблемите. И на фона на всичко това една свръх - отдадена майка, която се е опитвала да компенсира пасивността на таткото. Simple Smile

# 73
  • Мнения: 39 473
Последният ти пост далеч не кореспондира с първия
Цитат
Мъжете в семейството ми са абсолютни мъжкари, с всичките му екстри - крясъци, обиди към женската част, решения,взети абсолютно едностранно, и т.н. И сега Хоп- попадам на човек, който е пълната противоположност на семейния мъжки модел...

# 74
  • Мнения: X
Калинка, моите тръпки траяха ден до пладне. Сега съм на 33 и искам спокоен, уравновесен, самостоятелен мъж до себе си, ама са се изпооженили тези. Нищо де, оглеждам се.
Колкото до брат ти и колко жени бил сменил, защото имали кусури... Слънце, не бъди толкова сигурна, че брат ти ги е сменил. Успешните жени сменят такива като него. Казвам ти, да си знаеш, че негово величество по всяка вероятност чисто и просто са го зарязали, но никога няма да си признае, че е нежелан.

Общи условия

Активация на акаунт