Чакане на "голямата тръпка" или следване на тихата любов...

  • 10 450
  • 146
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 1 752
Продължителната самота деформира човека, прави го саможив и студен.
Хората се развиваме в общуването си с другите. Изолацията е временно явление, докато човек преодолее нещо или си събере мислите.
Все пак сме социални същества.
Но, пък, отново ще подчертая, че границата е тънка. Като не можеш да откриеш твоя човек, твоето другарче, не бива да се правят компромиси, само и само да не сме сами. Вече съм категорично в това. Най-хубава е споделената любов, тогава света изглежда толкова красив!!!

# 136
  • Мнения: 41 019
Като не можеш да откриеш твоя човек, твоето другарче, не бива да се правят компромиси, само и само да не сме сами. Вече съм категорично в това. Най-хубава е споделената любов, тогава света изглежда толкова красив!!!

Абсолютно на обратно мнение съм. По-добре секс без любов, отколкото никакъв секс. Можеш да замениш секс с компания, опора в живота и каквото искаш. Просто трябва да си знаеш, че това не е онова и да не се увличаш прекалено. Тогава няма и да се разочароваш, като се разделите. И когато престане да ти е приятно и негативите се натрупат ще си тръгнеш. Но от стоене сам душата изсъхва и човек се озлобява, не случайно "стара мома" е нарицателно и за характер.

# 137
  • Мнения: 22 867
Но и многото връзки тип "секс без любов" опустошават, изморяват и осъзнаваш, че не са ти дали много. Имам такъв пример - приятел е, независимо, че не мислим еднакво по много въпроси. Сам се пита защо му е трябвало всичкото това.

# 138
  • Мнения: 41 019
Не казвам, че е перфектното и предпочитано състояние, ама е по-малкото зло от стоене сам. Пък и поне половината семейства с  над 20 години брак все едно са заедно по навик, а не по любов и какво, по-зле ли им е, отколкото ако се разделят?

# 139
  • Мнения: X
Разбира се, че им е по-зле отколкото да се разделят! Всичко е по-добре от стоенето в безперспективна и отровна връзка. Аз пък имам позната, която буквално се роди след развода си, макар благоверният упорито да я уверяваше, че е ''за никъде без него''.

# 140
  • Мнения: 41 019
Отровна е едно, без любов съвсем друго. Не разбирам не е ли ясна разликата? А какво значи "безперспективна" за семейство с деца също не разбирам.

# 141
  • Мнения: 7 438
Разбира се, че им е по-зле отколкото да се разделят! Всичко е по-добре от стоенето в безперспективна и отровна връзка. Аз пък имам позната, която буквално се роди след развода си, макар благоверният упорито да я уверяваше, че е ''за никъде без него''.

Защо да е по зле да си стоиш в семейството
особено, когато има и намесени деца? Ако нямате кой знае какви проблеми разбира се.
Нали любовника не приемал чужди деца (от съседната тема) А,че след 20 години с един човек всичко ти е сиво,спор няма.

# 142
  • Paris, France
  • Мнения: 14 039
Отровна е едно, без любов съвсем друго. Не разбирам не е ли ясна разликата? А какво значи "безперспективна" за семейство с деца също не разбирам.

Отровна връзка е добре да се прекрати, с деца или без деца и възможно най-бързо. Освободени от присъствието на децата, много от нас искаме да правим дейности, пт които другият не се интересува. Тогава раздяла е добро решение.

Когато децата порастнат и отлетят се вижда дали съпрузите са еволюирали в еднаква посока и имат ли нещо общо. Покрай грижите по децата нямаме време да забележим сивотата в отношенията.

# 143
  • Мнения: 41 019
А,че след 20 години с един човек всичко ти е сиво,спор няма.

Ъ, защо да няма спор? Ние сме си заедно вече 32 години и не ни е сиво.

И пак казвам - отровна връзка е едно, връзка без любов, но с разбирателство, е нещо съвсем различно.

# 144
  • Мнения: X
Е, за разбирателство и взаимно уважение никой не спори. Едва ли повечето биха прекратили такава връзка - особено хора, които са от дълги години заедно. Че то звучи като мечтана дестинация.

# 145
  • Мнения: 3 353
Значи токсична връзка и улегнала връзка след 20-30 години е нещо съвсем друго. Ако след 20 години брак искате да си търсите "тръпки" по-добре се развеждайте и не мъчете половинката си (и аз се прехвърлям в темата за "Детето или голямата любов"). Имаше един супер цитат от сериала Бъфи убийцата на вампири, по-скоро диалог.
Той: Великата любов е за стари съпружески двойки Бъфи, истинската любов изгаря, поглъща и те консумира.
Тя: Докато от любовта не остане нищо освен пепел.
Така, че помислете дали искате тих пламък или див огън, който след пламването му се превръща в пепел.

# 146
  • Мнения: 2 928
Грабвай го и не се замисляй! Мъжът в семейството трябва да слуша жената с главно ''Ж'', не обратното!
Тръпки няма! В този живот всичко е сметка и колкото по-добре си я направиш, толкова по-малко ще страдаш.
Успех! Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт