Великденски яйца

  • 10 213
  • 91
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 625
Разчупвам го да видя какво е вътре и го заравям под овощно дръвче.

# 46
  • Пловдив
  • Мнения: 1 882
Много ви благодаря за съветите😊!

# 47
  • Бургас
  • Мнения: 16 093
Моето яйце още стои.
Чудя се какво да го правя. Дали да го заровя някъде,идея намам.
Сега като ви прочетох и се сетих,че не съм го погледнала.

# 48
  • Мнения: 1 349
Ние го чупим и го хвърляме в река. Правим го когато боядисам новите яйца, не на Цветница.

Тази година обаче го счупихме инцидентно при преместването и нямахме 😁

# 49
  • Мнения: 144
Каква боя използвате за да се постигнат бледите цветове на синьо, лилаво, розово? Много красиви изглеждат

# 50
  • София
  • Мнения: 5 138
Аз пък се оглеждам за бои, които да правят истински ярки цветове, а не да гадаем какъв цвят е яйцето и най-накрая да ги довършваме с памуци...

# 51
  • Sofia
  • Мнения: 4 009
За боите - боя Метма перлена в Джъмбо е 2.50 а в Кауфланд, Билла и другите БГ магазини 4лв . дори на места 4 намалена от 6.99. Питам се - какво им става тази година. Как така може боята на Метма да се продава (с печалба) в гръцкия магазин - верпятно и в Гърция с 1-2 лв по-малко за същата в България? Наглостта на търговците минава някой граници.

# 52
  • Пловдив
  • Мнения: 5 020
Някой ще боядисва ли яйцата с натурални бои?
Решила съм тази година да пробвам, дано да се получат.

# 53
  • Мнения: 10 372
Няма разнообразие от цветове. Боядисвала съм с люспи от лук, стават хубав бриково кафяв цвят.

# 54
# 55
  • София
  • Мнения: 5 138
Някой ще боядисва ли яйцата с натурални бои?
Решила съм тази година да пробвам, дано да се получат.

Аз една година с цвекло за червено, люспи от лук за бриково, куркума за жълто и спанак и коприва за зелено. Станаха ужасно бледи и въобще не ми харесаха...

# 56
  • Мнения: 10 372
Може би трябва по-дълго да се варят. Бих опитала, но къщата ми е след ремонт и трябва да се стегна, да разчистя, за да имаме къде да седнем. В по-спокойно времена бих опитала, интересно ми е.
Много красиви стават яйцата, ако ги завиетецв парцалче от естествена коприна с някакъв десен и така ги варите. Шаркитежсе отпечатват, става много ефектно.

# 57
  • Карлово
  • Мнения: 4 636
https://www.zajenata.bg/%D0%BD%D0%B0%D0%B9-%D0%BB%D0%B5%D1%81%D0 … 0-news110002.html
Тези мисля да опитам, но само 2-3. Ще боядисвам обаче в събота и дотогава няма да мога да кажа какъв е резултатът. Сега събирам люспи от лук, червени и жълти.

# 58
  • Пловдив
  • Мнения: 527
Здравейте аз вече 2 годинини боядисвам с естествени бой.Оставам яйцата да се варят в тях.След като се сварят ги оставам във водата за колкото време имам търпение.Най-хуваби цветове получвам на червено-корен от брош, синьо-червено зеле и жълто-куркума.Зеленото никога не ми се получва наситено-магданоз, мента, лапад пробвала съм всички.

# 59
  • Мнения: 660
Грешка ли е, че сложих сол при варенето на яйцата? (по навик)

Общи условия

Активация на акаунт