Избират ли ни нашите деца?

  • 3 353
  • 70
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 309
По_скоро Ние избираме...

# 16
  • Мнения: 959
И аз мисля че децата сами си избират родителите и вярвам в тези неща, защото напоследът започнах да откривам доста съвпадения който не се случайни. Както няма и нищо случайно на този свят, но това е мое лично мнение.

# 17
  • Мнения: 2 839
Чакайте сега ... аз ли не разбрах нещо ... естествено, че няма нищо случайно на този свят ... почти сигурно е и, че някой, някъде реди пъзела на живота ни /в известна степен само/ .... но за мен поне това е различно от твърдението, че децата ни избират.
И как Т. Глоба обяснява факта, че у някои жени мисълта за дете се ражда не месец-два, ами години преди то най-после да бъде заченато.
Т.е. и аз да кажа с думи прости ... да, вярвам че има причина точно аз да съм майка на точно тези деца, но нещо не ми хареса изказа, че децата избират родителите си.

# 18
  • Мнения: 2 013
Интересно а малтретираните, изоставяните и насилвани деца дали са си избрали родителите. Аз не вярвам в това.  Crossing Arms
Моя колежка твърди, че престъпници, насилници, убийци и т.н. се прераждат в деца такива родители - например цигани, живеещи в най-долни гета и малтретиращи децата си. Това било Божието наказание за греховете извършени от тази душа на земята в предишния й живот. Звучи ужасно. Незнам. newsm78


И в това не вярвам, не възприемам Бог като жесток и отмъстителен. Всеки има право на втори шанс и Бог му го дава, от тук нататък е въпрос на избор.

Ако си вярваща християнка, не би трябвало да вярваш в прераждането.
А по темата - има много деца, които разказват за предишни живот, има много други, които не го правят, или пък родителите им не ги чуват.

# 19
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Да, вярвам, според езотериката е така. Всеки носи определена карма и избира начина по който да я ликвидира, тоест родителите и съответно средата в която ще попадне. Друг е въпроса, че не само не успяваме съвсем, ами трупаме и нова карма, защото не помним уроците от предишни животи.
Има много литература по въпроса.

# 20
  • Мнения: 4 392
Който не вярва в прераждането, няма да повярва от една тема във форума.
Според тези теории човек наистина си избира родителите или в най-общи линии си избира живота. Изборите са свързани с ненаучените уроци от предишни животи. Ако си малтретирал ти, сега го правят с теб, много грубо но не знам как по ясно да го обясня. Казват също, че понякога определена душа буквално се принася в жертва на друга сродна такава, за да й помогне да научи нещо  (например душите на бебетата, които не успяват да се родят, казват,че помагат на майката да осъзнае или разбере неща, които са й пречели в предишен живот; или пък да й помогнат например да стигне до решение за осиновяване и по този начин да изпълни собствените си задачи в този живот)
Това е сложна материя, би било жалко да я сведем до обичайните спорове във форума за и против....само да не забравяме, че и Галилей го обявили за луд, защото смятал, че земята е кръгла Grinning
Точно това имах предвид и аз. Peace
Divana ,аз съм вярваща и вярвам в прераждането.Двете неща в никакъв ,ама в никакъв случай не си противоречат.
Колкото и да е странно . Peace

# 21
  • Мнения: 822
И на мен теориите за прераждането много ми допадат.Като се има предвид,че според тези теории,хората,с които се събираме в настоящия ,са били част от някой предишен живот,то може би,връзката с децата ни не е никак случайна.Но наистина за да се отговори на този въпрос,зависи,какви са убежденията на един човек.Нормално е,ако не вярваш изобщо в съществуването на душата,да отречеш и твърдението,че децата избират родителите си. Peace

*****
"Чесането" на клавиатурата е индикация за липса на сиво вещество,а заяждането е висша проява на мисловна дейност и извисяване над дребните неща от битието.

# 22
  • дядовата ръкавичка
  • Мнения: 3 941
Аз лично не вярвам в прераждането и в избора на душите, но дъщеря ми 4г. вчера ми каза: "Аз не знаех, че ще ми се падне такава добра майка. Мислех, че ще е по-лошичка  Laughing".

Мъжът ми, пък, преди да разбере, че съм бременна с първото ни дете, беше сънувал че към него лети златно момченеце.

# 23
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Интересна теория, но не вярвам в нея.
Няма начин аз да съм избрала моите родители. Толкова негативни емоции съм изживяла заради последиците от развода им, че подобна идея ми звучи абсурдно и нелепо.

# 24
  • Мнения: 2 818
Да, според мен. Вярвам в прераждането... просто е по-логично, иначе някакси всичко виси във въздуха.... дошло от никъде, отива на никъде... и после къде е смисълът?!?   
Конкретно дъщеря ми така хубаво ме превъзпитава, че няма начин да е случайно  Laughing Peace

# 25
  • Мнения: 1 416
Да, сигурна съм, че избираме родителите си... Поне аз моите....
Сега, когато имам дъщеря, съм още по-убедена в това и знам, че тя ме е избрала. Само, дето малко ме е страх дали ще отговоря на очакванията й...

# 26
  • Мнения: 1 366
Не зная дали е така. Но ако е вярно, имам честта да бъда майка на децата си! Огромно право! Щастлива съм, че са направили именно този избор  Heart Eyes

# 27
  • Мнения: 113
Не бях се замисляла, но ми харесва идеята.
 И аз имам много негативни емоции когато си спомням моето детство, но мисля, че точно те ще ме направят по-добър родител на моите деца.
Вярвам в прераждането на душата и смятам,че децата които са избрали лоши родители са на най-високите нива. Това са последните им изпитания.
Най-добре наученият урок, е този който учиш на свой гръб.

# 28
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Amarena, Divana е права - ако наистина вярваш в Господ и сътворението, то вярата ти в прераждането няма да е реална! И обратно.
Аз не вярвам в прераждането и избора на детето на родител. Човек е съставен от дух, душа и тяло и душата си изгражда цял ЕДИН живот, който ти е подарен веднъж - т.е. това е шанса ти да се реализираш и да изградиш личността си според дадените ти възможности и личния ти избор. Като такъв, всеки човек е изключително и единствено същество на света - СЕГА.

# 29
  • Мнения: 2 818
Amarena, Divana е права - ако наистина вярваш в Господ и сътворението, то вярата ти в прераждането няма да е реална! И обратно.


Не може да се каже кой е прав, защото трябва да се върнеш от отвъдното, за да докажеш....

Прераждането и вярата в Господ хич не си противоречат по същество, стига да можеш да погледнеш двете от по-високо....

Общи условия

Активация на акаунт