рецапти за сач

  • 5 631
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 518
Не мога я... затова и не готвя  Laughing.
Не се сещам да си купя по-голям, хем има в магазина под нас. Този и без това е леко пукнат, скоро ще го сменям с голям  Laughing

# 16
  • Мнения: 9 109
 Laughing Laughing И голям няма да стигне за нас. Виж, ако е гърне  Rolling Eyes Hug - моето е трето и пак има пукнато.

# 17
  • София
  • Мнения: 35 951
Благодаря  Лалка    bouquet
Спомних си какво е...дори съм яла ядене правено в сач.
В едно заведение - правеха го почти пред очите ни: Помня само че първо сложи месото , после лука и чушка.. и т.н ...стана нещо като кавърма, но много по-вкусно.
Катми обаче никога не съм яла... newsm78

# 18
  • Мнения: 15 619
Катмите на сач стават много вкусни. Моята рецепта е следната:
1 пакетче мая
1 литър прясно мляко
Малко вода
Брашно /преценям на момента, колко да сожа в зависимост от това дали искам сместта да е по-гъста или по-рядка/
щипка сол
щипка захар
2-3 яйца
Обърквам всичко. Оставям го да втаса. През това време слагам сача на огъня /или на котлон/. Намазвам сача с мазнина /олио/, загребвам с черпака от сместа и изливам в сача. Пече се от едната страна и обръщам от другата страна. После изваждам катмата и намазвам с маргарин или масло.  После пак намазвам сача с мазнината и т. н.
 Катмите ги мажа с мед, мармалад. Може да се хапват и с нещо солено / майонеза, кисели краставички, шунка - каквото се сетите/
 

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 145
До сега не се бях сещала, че и на сач може да се приготвят вкусотийки в къщи. Малко ми е притеснено обаче понеже готвя на аспиратор, ама той май не върши кой знае каква работа, та затова избягвам да ползвам грил тиган например. Става пушилка голяма в цялата къща. Предполагам че и със сач ще е същото. Някой може ли да сподели опит....Моля!

# 20
  • Мнения: 15 619
Няма чак такъв дим. При положение, че само се маже дъното на сача с мазнина, но най-добре опитай.

# 21
  • Мнения: 26
Почти същата, ама дори и по-добра работа върши тигана за печене от Метро на First - има го в два размера - по-малкият е ок. 30-тина лв, по-големият - е над 45. С автономно захранване, с терморегулатор - метален, с тефлоново покритие. Има чудесен капак. Разкошни задушени зеленчуци, печено пиле, пици, печена палачинка, паеля и др. каквото си измислите. Може да се готви без мазнина и с капака се задушава. И може да се ползва лятото на терасата - което го прави чудесен.

Общи условия

Активация на акаунт