Сблъскахте ли се " челно " с коронавируса?

  • 3 063 308
  • 50 335
  •   2
Отговори
# 105
  • Мнения: 13 188
И определено не засяга само едната бронха Wink.
Характерно за него е, че предизвиква двустранна пневмония, за разлика от предшествениците си, които са се задоволявали и с едностранни.

# 106
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 295
Ох, налазиха темата сега хипохондриците, които са го изкарали къде на крак, къде още миналата година...

# 107
  • Мнения: 365
Съществената разлика между грип и ковид е, че при грипа те събаря за 2 часа , докато при ковид е постепенно . Също за грипа има понятие  "двугърба камила" -т .е тъкмо ,  уж оздравяваш и отново се втръшваш .
Това с двугърбата камила не е за грипа, а именно за ковид-19

# 108
  • София
  • Мнения: 5 726
Не мисля, че е коректно да обявявате, че сте била заразена с Ковид - 19, без да е направен тест поне за антитела. Ако имате IgG, тогава може да го твърдите със сигурност. Като Ви изтече карантината идете в аптеката и си купете, не е скъп. Иначе , аз съм склонна да Ви вярвам.

В коя аптека има тест?

# 109
  • Мнения: 1 212
Ох, налазиха темата сега хипохондриците, които са го изкарали къде на крак, къде още миналата година...
А, не. Това не са хипохондриците. Това са онези дето считат, че това е просто грип, който те даже ей-тъй между другото са си го минали. Нали и Мангъров така им говори, начи тъй си е. Wink
А тези същите съвсем лесно и срещу 20-30лв. могат да проверят вярна ли е тезата им, но не - те нямат нужда от доказателства, убедени са си, че са го изкарали. Интересно ми е, ако все пак някой от тях се осмели да си пусне тест за антитела, и се окаже, че няма такива, в какво ще почне да вярва. Вероятно, че коронавирус няма. Не за друго, а щото трябва да е на въпреки на  официалните твърдения и факти.

Последна редакция: пн, 25 май 2020, 22:30 от mmm75

# 110
  • София
  • Мнения: 5 726
Ох, налазиха темата сега хипохондриците, които са го изкарали къде на крак, къде още миналата година...
А, не. Това не са хипохондриците. Това са онези дето считат, че това е просто грип, който те даже ей-тъй между другото са си го минали. Нали и Мангъров така им говори, начи тъй си е. Wink

Моля коментарите за Мангъров, Мутафчийски и т.н. в другата тема. Баш трета е вече от по 1500 страници.
А също и това, кой в какво вярва и не вярва.

Последна редакция: вт, 26 май 2020, 00:08 от АРТЕМИС

# 111
  • Мнения: 365
Не мисля, че е коректно да обявявате, че сте била заразена с Ковид - 19, без да е направен тест поне за антитела. Ако имате IgG, тогава може да го твърдите със сигурност. Като Ви изтече карантината идете в аптеката и си купете, не е скъп. Иначе , аз съм склонна да Ви вярвам.

В коя аптека има тест?
В Субра продават тестове за антитела на бройка, а в аптекa Детелина продават тестове подобни на PCR, с взимане на секрет от носа и гърлото, които не отчитат антитела, а дали сте носител на вируса, тоест като PCR-ите.

# 112
  • софия
  • Мнения: 4 180
Според мен тези тестове би трябвало да се правят само в лаборатория,а не всеки сам.

Последна редакция: пн, 25 май 2020, 23:59 от Дариела

# 113
  • Мнения: 3 154
Ох, налазиха темата сега хипохондриците, които са го изкарали къде на крак, къде още миналата година...
А, не. Това не са хипохондриците. Това са онези дето считат, че това е просто грип, който те даже ей-тъй между другото са си го минали. Нали и Мангъров така им говори, начи тъй си е. Wink
А тези същите съвсем лесно и срещу 20-30лв. могат да проверят вярна ли е тезата им, но не - те нямат нужда от доказателства, убедени са си, че са го изкарали. Интересно ми е, ако все пак някой от тях се осмели да си пусне тест за антитела, и се окаже, че няма такива, в какво ще почне да вярва. Вероятно, че коронавирус няма. Не за друго, а щото трябва да е на въпреки на  официалните твърдения и факти.

То щото тестовете за антитела са много достоверни ли? И изобщо не е възможно да си го преболедувал без да създадеш антитела, или пък тези митични антитела случайно да са изчезнали и след два месеца пак да се инфектираш?  Първата и единствена такава вирусна инфекция ще е да знаеш - прецедент във вирусологията  ... преболедуваш и край - точка.   Поне малко не ви ли просветва вече, а?

# 114
  • Мнения: 2 495
Съществената разлика между грип и ковид е, че при грипа те събаря за 2 часа , докато при ковид е постепенно . Също за грипа има понятие  "двугърба камила" -т .е тъкмо ,  уж оздравяваш и отново се втръшваш .
Това с двугърбата камила не е за грипа, а именно за ковид-19
Taзи приказка я чух около 90 година от един възрастен лекар ,към 70 годишен. А, преди около 25 имах удоволствието лично да се убедя в нея.

# 115
  • Мнения: 29
Нямам познати, които са се сблъсквали, нито аз, но не съм от хората, които смятат, че това е конспирация. Спазвам си стриктно мерките, които са въвели и се надявам да ни избегне. Simple Smile

# 116
  • София
  • Мнения: 5 617
Е, чак пък такива крайни заключения, че сме хипохондрици и едва ли не откачалки, са ненужни според мен. Тук просто разсъждаваме, не вярвам, че има нужда от крайни мнения.
Аз лично вярвам, че това, което ни представят, не е цялата истина. Тоест категорично не вярвам на медиите и масовото спекулиране, но това не е специално заради коронавируса, а като цяло.
Аз съм под карантина в момента, но при първа възможност ще посетя лаборатория, за да се тествам дали съм изградила антитела. И спокойно, ще пиша и в двата случая - дали за да потвърдя тезата си, че аз и семейството ми сме го изкарали още зимата, или да опровергая мнението си.

# 117
  • Мнения: 868
В Марви има еднократни, но забележете китайски тестове по 25 лв.От тези бързите ама колко са верни?

# 118
  • Мнения: 38
Познатите около нас, които се заразиха и имаха положителен пср тест, след като им мина карантината си направиха бързи тестове и нямат антитела. Според лекарите на този етап тези тестове не са надежни.

# 119
  • Мнения: 7 856
Познатите около нас, които се заразиха и имаха положителен пср тест, след като им мина карантината си направиха бързи тестове и нямат антитела. Според лекарите на този етап тези тестове не са надежни.
Една от големите лаборатории у нас (не я цитирам, за да не решат модераторите, че е реклама) от скоро прави тестове на антитела на Roche, за които се твърди, че са с достоверност 99%. При това са по-евтини от предишните далекоизточни в същата лаборатория. Но както твъдрят някои наши лекари, не всички развиват антитела или го правят след много дълго време. И при много леко изкарване може би наистина не се образуват антитела.

Общи условия

Активация на акаунт