Сблъскахте ли се " челно " с коронавируса?

  • 3 063 117
  • 50 335
  •   3
Отговори
# 15 345
  • София
  • Мнения: 10 326
Maggrat, как е детето днес? Нищо, че е голямо, температура и разстройство много мъчат.

# 15 346
  • Cobrs
  • Мнения: 791
От ранни зори е в тоалетната. Снощи успяхме да свалим температурата с вода и оцет, нищо друо не помогна. След малко тръгвам към аптеката за контейнерче за фецес. Много е мъчително за нея, отпаднала е, но не е за спешна помощ в момента. Трябва да се смени лечението, това не действа достатъчно бързо. Мисля да взема рекомфорт, докато излязат резултатите и докато заместващата лекарка дойде на работа следобяд. Поема течности и се хидратира, но такова чудо досега не сме изживявали с нея.

Maggrat, как е детето днес? Нищо, че е голямо, температура и разстройство много мъчат.

# 15 347
  • Мнения: 68 647
Поне 2 л вода на ден трябва да поема. Толкова ли пие, следите ли, защото човек се лъже..мисли че много е пил, а всъщност не е.

# 15 348
  • Мнения: 414
Ако др Лазарова не е изписала Имодиум, не мисля, че трябва да се дава.
Доколкото знам, Имодиум и подобните спират движението на червата, но токсините остават вътре.

Точно така е. Имодиумът има този потенциален проблем и може да доведе до големи усложнения... Затова не е хубаво да се дават и следват съвети за лекарства във форуми - особено когато има и лекар, който вече е дал насоки.

# 15 349
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 203
Поне 2 л вода на ден трябва да поема. Толкова ли пие, следите ли, защото човек се лъже..мисли че много е пил, а всъщност не е.
хмм... аз ако изпия 2 кила вода  тоалетната ще ми е кухня, хол и спалня едновременно. Smiley
туй е много бре.

# 15 350
  • Мнения: 6 305
Не е. Такива са препоръките на лекарите.

# 15 351
  • дядовата ръкавичка
  • Мнения: 3 941
Ябълков пектин давам на моите деца при диария. Има го на хапчета и разтворим, но разтворимият е с неприятна консистенция.

# 15 352
  • Мнения: 9 180
безотказно и не вреди

25гр.ракия и една чаена лъжичка сол изпива се и би трябвало да пресече диарията

Обезателно вода, но на малки глътки по 2-3 не повече,  постоянно!

# 15 353
  • Мнения: 28 478
Една статия с неположителни изводи и открития. Явно последиците, особено при по възрастните пациенти не приключват с излекуването, а продължават доста дълго.
https://www.vesti.bg/temi-v-razvitie/tema-koronavirus/edna-treta … v-angliia-6120328

# 15 354
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 187
Всъщност при разстройство и повръщане не се пие много вода. Малко и на малки глътки и то студена. Тъй като е нарушен солния баланс на организма се пие хидрасек, за да се набавят нужните соли. Това в домашни условия. В болница е със системи. Пиенето на много вода влошава състоянието. Тя не оводнява организма, както си мислите. При обезводняване е нарушен електролитния баланс.

# 15 355
  • Мнения: 19 296
Абе как да не се пие много вода! Пие се, но винаги с електролити вътре, а не чиста вода, и наистина на малки глътки, за да няма позиви. Моята е стигала до такова обезводняване, че не можеха да сложат система. С една спринцовка цяла нощ съм давала вода, за да разреди кръвта и да не запушва абоката.

# 15 356
  • Мнения: 6 305
Ябълков пектин давам на моите деца при диария. Има го на хапчета и разтворим, но разтворимият е с неприятна консистенция.
Пектин се дава при запек.

# 15 357
  • Мнения: 28 478
Пектин се дава за регулиране, или запек или диария!

# 15 358
  • Варна
  • Мнения: 25 241
И при двете се дава, доколкото чета. Явно регулира.
https://ezine.bg/tips/a-2414-%D0%98%D0%BC%D0%B0_%D0%BB%D0%B8_%D1 … D1%82%D0%B8%D0%BD

# 15 359
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 203
и днес излекуваните са много повече от заразените.
значи може да се излекува с хапчета и без ваксина.

Общи условия

Активация на акаунт