Сблъскахте ли се " челно " с коронавируса?

  • 3 063 014
  • 50 335
  •   2
Отговори
# 21 795
  • Мнения: 54 413
Ужас!
В Окръжна болница питахте ли, в Хирургиите?
Дано има късмет жената и да се оправи!

# 21 796
  • Мнения: 1 078
Иланг, ЛЛ не може ли да извика СП ? Баба ти е за болница.
Беше споделила по-напред, че се притесняваш да влезне в болница, защото няма да се грижат добре. И аз се притеснявах от същото, но повярвай, по-добре в болница, от колкото в къщи. Грижат се за тях, не ги оставят без наблюдение. В един момент просто няма да можете да се справите сами, ако легне. Толкова мъчно ми стана като те прочетох, че тази болна жена е подложена на такова мъчение да обикаля по болници и кабинети.

# 21 797
  • Пловдив
  • Мнения: 2 419
От спешна помощ ни отказаха да дойдат изобщо, защото нямала задух. Добре била, да си вдигала температурата. Пулсоксиметрите не показвали правилно... а нейната сатурация 88.
Сменихме АБ от азитромицин на Таваник. Пи втората доза ивермектин. Утре ни чака втори рунд...
Дано издържи, защото вече е на доста години.

# 21 798
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Ние цял следобед с баба ми обикаляхме спешни ковид кабинети в Пловдив. В Иван Рилски- нямали рентген, само скенер. В Пълмед - направиха изследвания и рентген.
Никъде не искаха да я приемат. След хексалгин 20 к вдигна 38,5. Изтровихме я вече с парацетамол, нурофен и хексалгин...



И ни изпратиха вкъщи да си продължаваме лечението от джипито.
Направо ми иде да вия с глас
   Иланг- Иланг, дано се оправи баба ти. Колко дни поддържа тази температура? Към 5 ден, съм забелязала тенденцията, темп. да спада до нормална. Дано се пребори!

# 21 799
  • Мнения: 2 887
Илаг, друг вариат е ЛЛ да изпише АБ за венозно вливане, а ти да търсиш и плащаш на  някой за системите. Веднага ще почувства облекчение.

# 21 800
  • Мнения: 6 893
Как преглеждат в Пирогов с КВ?

# 21 801
  • Мнения: 19 296
Иланг, кураж!
Кажете им направо, че има проблем с дишането. То това е страшно субективно. Само си измиват ръцете.
И аз имах проблем с дишането и ми беше трудно да говоря, задъхвах се, а сатурацията ми беше добре.
С Ивермектина трябва да пие много вода и да е на гладно 2 часа преди и след него.

Много късмет и бързо подобрение желая и на другите от темата, които са приети в болница!

# 21 802
  • Мнения: 39 301
Какво стана с майката на Черния Шоколад?

# 21 803
  • Мнения: 147
Иланг, баба Ви взима ли дексаметазон или медрол. Ако не е включен в лечението, излезте и купете на хапчета и на инжекции дексаметазон от 4мг. Викнете пак Бърза помощ и те да й бият Дексаметазона. Не се предавайте.  Искайте по-пълно лечение. И намерете кислород.

# 21 804
  • Мнения: 1 078
Иланг, когато ЛЛ се обади, СП приемат по-сериозно повикването, защото е по преценка на медицинско лице. Говорете с личната, тя на какво мнение е? Баба ти има ли разстройство все още?  Нека да пие вода начесто и малки глъдки. Ако вдигне 39 Т, дайте веднага течен аналгин и 50:50 оцет и вода на челото, ръцете и на стъпалата. Наблюдавай те устните, ако посинеят, това също трябва да се каже на СП. Не я оставяйте сама. Кураж, дано да не се стига до по-тежка ситуация.

# 21 805
  • Мнения: 54 413
Към 5 ден, съм забелязала тенденцията, темп. да спада до нормална. Дано се пребори!

Това не е вярно.
При мен спадна след 10 ден.

Иланг, баба Ви взима ли дексаметазон или медрол. Ако не е включен в лечението, излезте и купете на хапчета и на инжекции дексаметазон от 4мг.

Моля, не изписвайте кортикостероиди и въобще лекарства в темата!

# 21 806
  • SF
  • Мнения: 21 167
Да не говорим, че лекарите от Бърза помощ няма да поставят просто ей така инжекция на някой.

# 21 807
  • Мнения: 6 618
Скрит текст:
Виждала съм епикриза от Пирогов, вместо терапията, беше заявка за консумативи - 2к игли еди какви си  и т.н.
Поне пациента го бяха оправили и не го бяха наболи с тази терапия.
iliana__ желая ви късмет! В болницата кислорода ще го пооправи бързо. Какво казаха лекарите?
Ами звънна ми преди час, че му направили кардиограма, сложили абокат и чака лекар. Сега не вдига.
Недоумявам два дни е със симптоми,кой знае откога сме били заразни 😔 добре, че накарах да ми купят апаратче и с триста зора да звънне на ЛЛ

# 21 808
  • Мнения: X
Колко тъжно, ами кажете, че има проблеми със задух и толкова. Sad Бързо оздравяване!

# 21 809
  • SF
  • Мнения: 21 167
Миличката, много си притеснена. Сега ще му сложат лекарство в системата и ще започне процесът на оздравяването.

Общи условия

Активация на акаунт