Сблъскахте ли се " челно " с коронавируса?

  • 3 064 987
  • 50 335
  •   1
Отговори
# 50 295
  • Germany
  • Мнения: 7 967
Мони, стана ми интересно, защо Умкалор са предписали само за един ден. Или имаш предвид първи ден?  Бързо оздравяване!

Нямам идея защо само един ден. Може би за да не буустнем прекалено имунната система. Така каза снощи лекаря /от детското отделение не местната клиника, живеем в Германия/, така мислим да направим.

# 50 296
  • Мнения: 11 135
Защото е в Германия и там не се изписват лекарства за щяло и нещяло, общо взето протоколът за неусложнен ковид е - почивка, течности, антипиретици и чакаш да ти мине,.
Друг въпрос дали този подход е винаги правилен, или не, но ми се изправи косата от фармакопеята, която са изписали на детето на Mymamma. Това дете после половин година ще се възстановява от терапията...
Бързо оздравяване пожелавам на всички дечица.

# 50 297
  • Мнения: 36
Привет на всички,

Моят син от днес на обяд е по-добре. Това беше 4 ден кашляне. Повърна три пъти този Медрол и просто вдигнах ръце, защото покрай медрола повръщаше храната, течностите и останалите лекарства.

Мисля, че терапията в неговия случай беше наложителна, защото до днес на обяд най-големият интервал без кашляне беше 4 минути - през цялото останало време съдираща, лаеща кашлица. Слушаха го и пулмолог педиатър и друг педиатър, като с пулмоложката бяхме в почти постоянен контакт и напасване. Дори в съня си кашля. След антибиотика на обяд веднага нещата се промениха за около 4 часа и другите лекарства просто си задействаха - демефанът много добре подейства. Сега е свеж като репичка, започваме постепенно намаляване на кортикостероидите, чакам да овлажни кашлицата и спираме окончателно, а антибиотика ще си го изпие, тъй като му изолираха и бактерия в носа. Той за 6 години е пил антибиотик веднъж, веднъж е бил на венозен и сега потрети.всички да оздравяват.

# 50 298
  • тук-там
  • Мнения: 5 736
За кашлицата преди сън пробвайте с антихистамин - зиртек например.

# 50 299
  • Бургас
  • Мнения: 5 728
Mymamma, големия ми кара Февруари с много гадна суха кашлица. От Пулмикорт я врошаваше брутално. Идея нямам защо, но след всяка инхалация се надираше да кашля. Спряха му го. За първи път виждам такава реакция на пулмикорт. Той е с астма и преди е ползвал. Снимката му беше чиста тогава.

# 50 300
  • Мнения: 11 135
За кашлицата преди сън пробвайте с антихистамин - зиртек например.
Те пият ДВА антихистаминови препарата (което само по себе си не е много редно) - ксизал и фортекал. Ами четете малко, преди да давате тия съвети, щото ще вземе някой да ви послуша и ще си докара проблеми.

Mymamma,
радвам се, че хлапето е добре,  антибиотичното действие обикновено се развива в рамките на 48 часа - т.е. не е подействал за 4, ами е дошло времето другите медикаменти да си свършат работата или просто ларингитната криза да отшуми. Повръщането също дразни лигавицата много, добре е, че сте спрели медрола.

# 50 301
  • Мнения: 3 363
За кашлицата преди сън пробвайте с антихистамин - зиртек например.
Те пият ДВА антихистаминови препарата (което само по себе си не е много редно) - ксизал и фортекал. Ами четете малко, преди да давате тия съвети, щото ще вземе някой да ви послуша и ще си докара проблеми.

Mymamma,
радвам се, че хлапето е добре,  антибиотичното действие обикновено се развива в рамките на 48 часа - т.е. не е подействал за 4, ами е дошло времето другите медикаменти да си свършат работата или просто ларингитната криза да отшуми. Повръщането също дразни лигавицата много, добре е, че сте спрели медрола.

Това не е много умно, особено при положение, че и двата имат като страничен ефект QT PROLONGATION (удължаване на QT интервала).
Аз не бих давала и двата. Не зная кой лекар ги е предписал заедно!

# 50 302
  • Мнения: 13 193
Цитат
Боледувах за първи път в края на юли, началото на август.
Доста скоро след предното боледуване. Мантрите за вечен имунитет след изкарване за съжаление се оказаха неверни.
Не е изненадващо, още когато Байдън след десетина дена се оказа заразен отново с "нов" омикрон беше ясно, че имунитет имаме, докато не се срещнем със заразен. За него е сигурно - изследвали са го до девето коляно.
За щастие се кара многократно по-леко, за нещастие в голям процент остават някои неразположения и усложнения, независимо от тежестта на прекарването.

# 50 303
  • Мнения: 11 135
За кашлицата преди сън пробвайте с антихистамин - зиртек например.
Те пият ДВА антихистаминови препарата (което само по себе си не е много редно) - ксизал и фортекал. Ами четете малко, преди да давате тия съвети, щото ще вземе някой да ви послуша и ще си докара проблеми.

Mymamma,
радвам се, че хлапето е добре,  антибиотичното действие обикновено се развива в рамките на 48 часа - т.е. не е подействал за 4, ами е дошло времето другите медикаменти да си свършат работата или просто ларингитната криза да отшуми. Повръщането също дразни лигавицата много, добре е, че сте спрели медрола.

Това не е много умно, особено при положение, че и двата имат като страничен ефект QT PROLONGATION (удължаване на QT интервала).
Аз не бих давала и двата. Не зная кой лекар ги е предписал заедно!
Не бива да се дават заедно, разбира се. Не ми се коментира повече, за да не стресираме и без това притеснената майка. Мога само да й предложа да помисли за смяна на личния лекар, след като детето оздравее (ако той е "автор" на терапията).

# 50 304
  • Мнения: X
Случаят на Байдън беше заради Паксловид.

# 50 305
  • София
  • Мнения: 11 488
С умкалор се съмнявам, че може да се буустне имунната система. Това са капки за нос, имат и алкохол в тях

# 50 306
  • Germany
  • Мнения: 7 967
С умкалор се съмнявам, че може да се буустне имунната система. Това са капки за нос, имат и алкохол в тях

Умкалор има на капки, но не за нос, а за пиене. Има алкохол в тях, да. Извлек от някакви корени е. Засилва имунитета при вирусна инфекция и се ползва за превенция на остри бронхити. Поне това пише в листовката на немски. Малко по различно се казва в Германия, но е същият препарат, проверих. Дали работи не мога да кажа все още, но на нас ни е предписан от детски лекар и решихме да го даваме. Споделям, не агитирам никой да го ползва.

# 50 307
  • Мнения: 13 838
Умкалор предписва нашата педиатърка при симптоми на орз,   простуда, грип, бронхит... Казва че е същото като да кажем осцилококцинум, имаше едно с ехонацея и пр. Нещо билково за подкрепа и активизация на имунитета. Когато беше по- малко детето го пиеше на капки, сега на таблетки. Наскоро разбрах че имало умкалор за нос (синузитни, хрема, пр)

# 50 308
  • Мнения: 6 343
При някого започвало ли се е само с лека хрема?.
Втори ден съм само с лека хрема и сякаш не ми е съвсем наред гърлото (едно леко неприятно усещане има), но без кашлица. Чувствам се добре иначе.
Чудя се дали да направя един тест.
Обаче вчера в опита ми да си издухам и мозъка чак Joy, спуках капилярче и сега гледам че има и някакви остатъци от кървене.
Възможно ли е теста да отчете фалшиво положителен заради наличие на кръв във пробата?
След онази история че позитивирали от кока кола, вече не знам какво да мисля.
По скоро започвам всякакви глупости да си мисля. Flushed

# 50 309
  • Мнения: 18 651
И двамата с мъжа ми сме болни доста сериозно, при мен имам цяла седмица вече жестока хрема, но не е Ковид. Тестовете са твърдо отрицателни. Искам да кажа, явно върлува и някакъв вирус / грип в момента.

Общи условия

Активация на акаунт