Сблъскахте ли се " челно " с коронавируса?

  • 3 062 994
  • 50 335
  •   2
Отговори
# 21 480
  • Пловдив
  • Мнения: 2 418
Иланг, пратиха ли я на ПСР?
не, само на антигенен.
Защото джипито беше убедена, че не е ковид. Тя нямала почти никакви симптоми... Даде и ПКК+СУЕ и захар.
Само захарта излезе висока.
Сестра ми сама си предписа доста разширен ковид пакет изследвания+антитела. Излязоха антитела, но някакви общи - и на това Циба лабораторията му вика диагностичен пакет. Не правили вече игг+игм качествен тест.

Та всичко е обвито в мъгла. Само за мен е ясно, че тя има корона, поддържа 11 дни темп, кашля и се сдоби и с пневмония.

# 21 481
  • Мнения: 68 646
Иланг, пневмония в дясно, едностранно...казали са ти вече.
Аз обаче бих настоявала за отговор, било от рентгенолога, било от ЛЛ, било от пулмолог, това значи ли в момента развиваща се пневмония, неизлекувана, или показва изменения вследствие на отминала вече..защото на мен това не ми е ясно принципно.

# 21 482
  • Мнения: 7 572
Здравейте, в първите дни от наличие на симптоматика какви изследвания е добре да си пусне човек освен кръвни и скенер?
Благодаря предварително.

# 21 483
  • Пловдив
  • Мнения: 40 763
Здравейте!
Нахлувам с въпрос...на някой да са му предписали Ивермектин редом с др.лекарства и АБ...?

# 21 484
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 741
Здравей, ние от първите симптоми започнахме ивермектин, изписана доза от лекар, а съпругът ми го вземаше успоредно с всички останали лекарства +антибиотик. Смятам, че именно ивермектина ни спаси.

# 21 485
  • Мнения: 694
Излезнаха резултатите на ММ,днес ги прави,11 дни след първи симптоми,10 дни след бърз тест
Чакам отговор от ЛЛ

LDH е малко високо. В същност не знам дали е много, но е завишено, а това е прогнозен репер за протичане на болестта. Добре е да се консултира с лекар.

# 21 486
  • Мнения: 2 068
Пак съм аз - сестра ми продължава 11 ден да вдига темп след три отрицателни антигенни, перфектни изследвания само завишен интерлефкин 6. Джипито твърди, че не било ковид.
Днес беше на рентген - сама си го назначи, защото не се чувства добре.


какво означава тази пневмония декстра?

Тя чака пред личната, но вече хич и нямам вяра на тази жена.  Cry Големите изследвания, антибиотика, рентегна-всичко сами си предписахме. Ако чакахме на нея чай и парацетамол щеше да пие още.
и аз съм с три отрицателни АГ теста, но според моята лична си е Ковид. Днес 12ти ден съм с втори антибиотик. Симптоми всякакви като задух температура 37,2, болки на всякъде, сърцебиене, гадене и като за капак и бъбреците започнаха да ме болят. Днес правих и ПКК + фибриноген, СРП, АСАТ. За момента виждам завишен фибриноген и СРП. Другите неща още не са излязли.  Дано сестра ти бързо открие правилното лечение и бързо се възстови.

# 21 487
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 187
Здравейте!
Нахлувам с въпрос...на някой да са му предписали Ивермектин редом с др.лекарства и АБ...?
Да, пихме го вкъщи. Помогна ни много.

# 21 488
  • Пловдив
  • Мнения: 40 763
Здравей, ние от първите симптоми започнахме ивермектин, изписана доза от лекар, а съпругът ми го вземаше успоредно с всички останали лекарства +антибиотик. Смятам, че именно ивермектина ни спаси.
и на нас така ни каза позната, ама все пак..
ММ е с пневмония синистра...каквото и да значи второто. С Т е...изписаха му лечение.
Симптомите бяха червено гърло от събота. Пи АБ, че при него инак не минава и тая сутрин на снимка цъфна. Без кашлица.

# 21 489
  • ту тук, ту там
  • Мнения: 7 397
Sinistra значи вляво. Dextra - вдясно.

# 21 490
  • Пловдив
  • Мнения: 2 418
Личната е сменила Аб на сестра ми - от Азитромицин на Левофлоксацин. Не чувала хрипове.

Толкова.

Моля да ми кажете къде може да направи консултация с инфекционист или пулмолог. Тя живее в София, ще си плати преглед.

# 21 491
  • София
  • Мнения: 2 322
Баща ми започна с левофлоксацин (Таваник), поддържайки температура 10 дни, на седмия добавихме и азитромицин, което се оказа грешка. После пулмологът ни обясни, че имат едно и също покритие (каквото и да означава това) и е трябвало да започнем панцеф. Сега, вече изписан от болницата довършва лечението с антибиотик Цефпотек. В болницата му слагаха и вибрамицин венозно.
Всичко това го пиша, не за да Ви разколебавам, а за да направите още една консултация за сестра Ви с пулмолог, който най-добре знае как да съчетае антибиотиците в случай на пневмония.
Успех и бързо оздравяване!
Може да отиде в Токуда на преглед и да ползва зеления коридор.

# 21 492
  • на пъпа на Златията
  • Мнения: 3 212
Извинете , мисля че тук се обсъждаш приема на медрол .
Предписан ми е  за  ставни проблеми . Не ми помага много .
Как го понасяте?

# 21 493
  • Мнения: 39 301
Пила съм медрол преди години. Даваха о при инвитро за да подтисне имунната система и да не може организма да изхвърли плода. Та от него отключих плексит.
Кофти лекарство, но понякога няма начин и трябва да се пие.

# 21 494
  • Мнения: 21
Здравей, ние от първите симптоми започнахме ивермектин, изписана доза от лекар, а съпругът ми го вземаше успоредно с всички останали лекарства +антибиотик. Смятам, че именно ивермектина ни спаси.
ивермектин от аптеката ли си взехте. Това дето е хюмек и по колко вземахте ако е това?

Общи условия

Активация на акаунт