Сблъскахте ли се " челно " с коронавируса?

  • 3 070 843
  • 50 335
  •   1
Отговори
# 22 290
  • Мнения: 1 078
Майка беше в болницата 10 дни. От тях 8 дни ходих на място. Никакъв достъп до отделението или до медицински персонал. Звънях всеки ден в посочените часове - от 10 пъти вдигаха 4 и то разговора беше много набързо с оскъдна информация. Всъщност единият разговор беше в 22 часа, защото звънях на майка и тя говореше глупости ( настояваше да дойда да й дам нещо, като си мислеше, че си е у дома). В крайна сметка конакт осъществих с една санитарка, която носеше поръчаните неща от майка. Аз не обвинявам персонала, нека не се разбира погрешно, разбирам, че са натоварени ужасно много хората и изнемогват. Безкрайно съм благодарна за това, което направиха и правят за всички поверени им пациенти. Не знам как би могло да се оправи това информационно "затъмнение". Надянах се, че поне при изписването ще имам 2 минутна среща с лекар или друго оторизирано лице, но явно от тук нататък поема ЛЛ на база епикриза.
Всъщност, като се замисля, ние близките сме много тревожни и за това реагираме така,   още повече като не е възможен достъп до болния. При 100 тежко болни хора, няма как всеки ден на 100 и кусур обаждания да се дава информация, няма капацитет за това.

# 22 291
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 969
Майка беше в болницата 10 дни. От тях 8 дни ходих на място. Никакъв достъп до отделението или до медицински персонал. Звънях всеки ден в посочените часове - от 10 пъти вдигаха 4 и то разговора беше много набързо с оскъдна информация. Всъщност единият разговор беше в 22 часа, защото звънях на майка и тя говореше глупости ( настояваше да дойда да й дам нещо, като си мислеше, че си е у дома). В крайна сметка конакт осъществих с една санитарка, която носеше поръчаните неща от майка. Аз не обвинявам персонала, нека не се разбира погрешно, разбирам, че са натоварени ужасно много хората и изнемогват. Безкрайно съм благодарна за това, което направиха и правят за всички поверени им пациенти. Не знам как би могло да се оправи това информационно "затъмнение". Надянах се, че поне при изписването ще имам 2 минутна среща с лекар или друго оторизирано лице, но явно от тук нататък поема ЛЛ на база епикриза.
Всъщност, като се замисля, ние близките сме много тревожни и за това реагираме така,   още повече като не е възможен достъп до болния. При 100 тежко болни хора, няма как всеки ден на 100 и кусур обаждания да се дава информация, няма капацитет за това.

Нормално е да искат роднините информация, обяснения. Не са медицински лица, искат да знаят какво да очакват, как да реагират, какво да правят. Не, да се ровят в Интернет за информация или по форуми. Вижда ми се неудачно на мен да ми обясняват 10 минути как точно ще ми правят пломбата, а другаде след 3 дена между другото да споменат, че е е сложен временен пейсмейкър. Или въобще да не се обясни в какво състояние ще е пациента и може въобще да не познае собственото дете . Сестра ми плака цял ден, докато приятел не й ибясни положението.
Винаги са били така с обясненията и внимание към пациенти (със сигурност има изключения, някъде). Лесно раздразнителни, повишаващи тон. И аз съм 80% от времето преуморена и с работа до ушите, но ако се държа така ще бъда изгонена. При нас просто е стандарт.

До съфорумката с майката и зрението. Ние се надявахме, че на мама ще се възвърне, като преди Ковид. Уви. Дано вие имате късмет.

(Светът щеше да е много по-хубаво и човечно място, ако не бяхме вечно вкиснати към другите. Тук и в реала.)

# 22 292
  • Мнения: 5 979
На мен ми е интересно, че има много антитела Иланг?
Даже М телата липсват, при все още текуща инфекция? Thinking
Димер-а е ясен, той се вдига по принцип при повечето хора
Нищо необикновено няма - когато имунният отговор е силен съответно и антителата са в големи количества. По-важни са IgG защото те са много по-бързи от IgM и се намират във всички тъкани. Най-вероятно ваксината дава своя принос за това както и/или срещи с вируса в минало време. Повечето хора с добър имунитет боледуват леко или почти без симптоми.

# 22 293
  • София
  • Мнения: 10 474
Бъръльо, този човек, който го е повторило, първият път кога е карал Ковид?
Навреме видях въпроса...Grinning
Есента някъде, при предишната вълна. Но всъщност и той не показа никакви симптоми вторият път, изследвали са го рутинно.

# 22 294
  • Пловдив
  • Мнения: 2 421
Иланг, пиеш ли нещо за разреждане?
пия аспирин протект от деня, в който вдигнах температура.

На мен ми е интересно, че има много антитела Иланг?
Даже М телата липсват, при все още текуща инфекция? Thinking
Димер-а е ясен, той се вдига по принцип при повечето хора

и на мен ми беше странно, но го отдавам на ваксината - преди 3 седмици съм ваксинирана първа игла Астра Зенека.
За това споделих резултата си. Странен е, но е факт, че имам антитела и че за сега минавам супер леко.

Баба също е ваксинирана, но нея КВ я удари твърде рано-симптоми след 9-10 дни, докато аз направих 14 дни преди първите симптоми.

Вероятно АстраЗенека е помогнала и на двете.

Последна редакция: пт, 16 апр 2021, 07:19 от иланг - иланг

# 22 295
  • Мнения: 2 883
Сестра ми беше всеки ден пред вратата и въпреки това трябваше да се обажда на съученик във Франция, който да се свърже с колега в болницата, за да получим пълна информация. Иначе беше по лъжичка и ставаха редовно недоразумения по повод какви неща да се носят.

Просто не е организирана работата, като хората, а всъщност и роднините имат право на информация (независимо дали са пред вратата или на 200 км), както и персонала няма как да смогне.

Какви неща да се носят? Аз освен лични неща, храна, вода не съм носил. Само ме накараха да купя инжекции за разреждане. Вие купували ли сте някакви лекарства или нещо?

# 22 296
  • Мнения: 2 886
Не съм купувала никакви лекарства, това е абсурдно. Тези тарикати прекаляват, според мен. Нали ще си получат парите от Касата. Дейността им, впрочем явно е доста печеливша, наскоро имаше протести в Раднево, там те били единствен кандидат за приватизиране на болницата. Дано сега се сложи край на това.

# 22 297
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Нищо непоискано недей да носиш!

# 22 298
  • 1st floor
  • Мнения: 9 156
В София в Пета градска има час за сведения пред вратата на отделението - между 16 и 18 всеки ден, телефон няма. Може да се носят лекарства и вода, храна не е желателно. Викат доктор и накратко казва какво е състоянието, лечение коментира, но само лекарствени групи, не имена на конкретно лекарство. Прогнози, естествено, не дават. Да, възрастните, когато са болни, съвсем не могат да обяснат какво им е и как върви лечението, какви са резултатите от изследванията. Дори да са си съвсем с акъла по принцип. Моите двама успяват да си запомнят температурата, но сатурацията не. За лекарства пък изобщо не знаят какво пият и им бият и за какво...

Последна редакция: пт, 16 апр 2021, 07:44 от НеПоКоРнА

# 22 299
  • Мнения: 2 886
Нищо непоискано недей да носиш!
Ами те са си поискали направо инжекциите, Роузи. Ако мине.

# 22 300
  • на вълнолома
  • Мнения: 165
Добро утро!
Синът ми, на 17 години, преди три дни имаше стомашно неразположение - заболя го корем и имаше диария. На следващият ден и вчера му нямаше нищо. Притесних се много, тъй като четох че това го има като симптом за ковид. По съвет на личната му давам пробиотик и наблюдавам за други симптоми. Забравих да я питам колко дни да наблюдавам и докога да си стоим в къщи и да го тествам ли? Побърках се от четене три дни
Има ли някой, който е изпитвал същото?
Бъдете здрави

# 22 301
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Нали знаете какво се случва с белтъка в яйцата, подложени на висока температура
Същото се случва и с белтъчините, т.е протеините, на вируса, когато тялото вдигне температура.
Оставяйте температурата да работи! Защото това са защитните сили на организма. Не я сваляйте веднага, за да може, човекът да оздравее по- бързо.

# 22 302
  • Мнения: 69 272
Белтъците се пресичат при висока Т. Това не е ок. В същото време съветваш да оставят Т. Не те разбирам..
Висока Т е добре да се сваля, над 39 пък е задължително.

# 22 303
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
О.к. е
Задължително трябва да се остави температурата да действа, когато не е над 39

# 22 304
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 316
Роузи, това са глупости. Температура над 38 е опасна за организма, за миокарда. Преди вирусните, ще се “пресекат” ензимните системи. Не заблуждавай хората, че и без друго критичността към всякакви псевдоавторитети е на минимума.

Общи условия

Активация на акаунт