Сблъскахте ли се " челно " с коронавируса?

  • 3 053 492
  • 50 335
  •   2
Отговори
# 32 445
  • Мнения: 2
5 дни след втората ми ваксина се почувствах ужасно зле с постоянна не много висока температура, която на моменти се покачваше и зверска отпадналост . Такава , че дори не можех да мръдна от леглото и да отида до тоалетната, да говоря и да правя каквото и да било. Нямах абсолютно никакъв апетит в продължение на около една седмица. Имах много лек задух и предпочитах да седя до отворения прозорец. Правих тест в нас от бързите и беше негативен , но просто нямах сила да звънна на лекар или да си направя пср . Всичко отшумя за около седмица.Знам, че тук не сте лекари , но дали е било Ковид или тежък страничен ефект от ваксината понеже никога досега не съм се чувствала толкова зле , а съм много млада и водя сравнително здравословен начин на живот.

# 32 446
  • софия
  • Мнения: 4 180
Meли, би ли казала с коя ваксина си била?

# 32 447
  • Мнения: 2
Meли, би ли казала с коя ваксина си била?
С pfizer бях , а и не са ми давали избор като цяло . След първата изпитах подобно чувство , но само за около няколко часа. Работя и се срещам с много хора , така че може да е било и вирус , но от както се помня не съм се чувствала така … Но пък моят мъж беше болен миналата година и не се заразих .

# 32 448
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Влез на сайта на която и да е лаборатория, имат комплекти Ковид показатели

# 32 449
  • Другата България
  • Мнения: 36 882
А снимка правена ли ѝ е изобщо?
Защото два-три дни са доста време при ковид, моята ОПЛ в петък беше с чиста снимка, в понеделник с двустранна пневмония.

# 32 450
  • Мнения: 2 014
Много пъти сме писали, че искането на направление за ковид пакет е безсмислено, така или иначе се доплаща много. За рентген може. Но ако болният няма сили да върви и няма места в болниците направо не знам!!!
Ако върви, пътят според мен е: болният навреме в един и същ ден да отиде да направи в лаборатория пакета кръвни изследвания, да направи снимка, да вземе резултата от рентгена и да се консултира по телефон с личния лекар. Или ако CRP e високо и на рентгена пише пневмония да отиде с резултатите в голяма болница ли, вече не знам?
Нищо не разбрах от новите ковид зони, там за безплатен антигенен тест ли отива човек?

# 32 451
  • София
  • Мнения: 6 726
И личният лекар как да го консултира като не е видял рентгеновата снимка?

# 32 452
  • Мнения: 2 014
В нашия град личните лекари не приемат болни с ковид. Моят ЛЛ поиска да и пратя по вайбър разчитането на рентгена. Аз карах леко, нямах пневмония. Това беше при третата вълнА. Но и сега мисля, че не приемат.

# 32 453
  • София
  • Мнения: 6 726
Вариант е да, но имам в предвид, че няма да може да види самата снимка, а понякога е важно и второто мнение.

# 32 454
  • Мнения: 2 014
Така е, но нямах друга възможност. Доколкото чета тук, и в Германия, Великобритания и САЩ също не приемат личните лекари, докато не минат 14 дни.
Нямам избор.

# 32 455
  • София
  • Мнения: 6 726
Едно време имаше специална програма дето разработиха да може да изпратиш рентгеновата си снимка по телефона и да я разчетат лекарите. Не знам дали все още съществува, но би било доста полезно въпреки, че не знам до колко ще е добро качеството.

# 32 456
  • Пловдив
  • Мнения: 4 577
Обади се на 112 и искай връзка със СП.
Обясни това, което пишеш тук, и че жената вече дълго време не се подобрява.
Намери някой там при нея да отвори вратата, за да влезе лекаря, и ако преценят, ще я закарат за болница.
Не знам кой те е посъветвал сама да ходи болната жена сега в студа, но не е било добра идея.

Нали момичето написа, че са идвали вече от СП. Търсеше начин да я закарат за снимка.

# 32 457
  • Варна
  • Мнения: 25 212

Ако върви, пътят според мен е: болният навреме в един и същ ден да отиде да направи в лаборатория пакета кръвни изследвания, да направи снимка, да вземе резултата от рентгена и да се консултира по телефон с личния лекар.
Има и онлайн консултации с пулмолози, през супердок, в приложението healee. Качваш изследвания, описваш състояние. С д-р Георги Хинков се консултирахме ние.
С ЛЛ също може, по вайбър могат да се пратят изследванията.

# 32 458
  • Мнения: 194
Опитайте в Св. Ана.

# 32 459
  • Другата България
  • Мнения: 36 882
Обади се на 112 и искай връзка със СП.
Обясни това, което пишеш тук, и че жената вече дълго време не се подобрява.
Намери някой там при нея да отвори вратата, за да влезе лекаря, и ако преценят, ще я закарат за болница.
Не знам кой те е посъветвал сама да ходи болната жена сега в студа, но не е било добра идея.
Нали момичето написа, че са идвали вече от СП. Търсеше начин да я закарат за снимка.
Благодаря за уточнението.
Нямам начин 24/7 да живея тук и да следя всеки пост във всички теми за ковид.
Пропуснала съм го, затова и попитах.
Ако е така, то не е нужно да се ходи до Александровска, ако е само за снимка.
Може на много други места, където има рентген.

Общи условия

Активация на акаунт