Сблъскахте ли се " челно " с коронавируса?

  • 3 062 506
  • 50 335
  •   2
Отговори
# 32 475
  • Мнения: 4 150
Здравейте, Дали знаете какво се случва след положителен тест? В какъв срок се обаждат от РЗИ? Мъжът ми имаше положителен тест във вторник. За 2-ри път се разболява. Предишния път ни се обадиха в рамките на 24 часа и ни карантинираха цялото семейство. Сега никой не е звънял, а ние се само-карантинирахме.  И сега се чудя дали трябва да седим в само изолация и до кога? Направихме пср тестове и са отрицателни. Само неговия е положителен. Никой от нас няма симптоми, а и бяхме вече болни от ковид преди 6 месеца.
Как може да се провери дали дали РЗИ имат информация за неговия положителен тест?

# 32 476
  • Пловдив
  • Мнения: 586
Stryper на мен ми звъннаха днес, или на 3-тия ден от положителния ПСР.

# 32 477
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
5 дни след втората ми ваксина се почувствах ужасно зле с постоянна не много висока температура, която на моменти се покачваше и зверска отпадналост . Такава , че дори не можех да мръдна от леглото и да отида до тоалетната, да говоря и да правя каквото и да било. Нямах абсолютно никакъв апетит в продължение на около една седмица. Имах много лек задух и предпочитах да седя до отворения прозорец. Правих тест в нас от бързите и беше негативен , но просто нямах сила да звънна на лекар или да си направя пср . Всичко отшумя за около седмица.Знам, че тук не сте лекари , но дали е било Ковид или тежък страничен ефект от ваксината понеже никога досега не съм се чувствала толкова зле , а съм много млада и водя сравнително здравословен начин на живот.
Според мен нито е от ваксината, нито е ковид.
В момента има един подобен вирус. Ние бяхме на сватба и сума ти народ се заразихме. Всички сме негативни (тестовете ни са правени в различни лаборатории и градове, все някъде щеше да светне, ако е ковид), правих и домашен, също отрицателен. При всички протече по подобен начин, а не като при ковид, да удря на различно място.

И аз преди време месец-два, имах бурни симптоми и бях сигурна, че съм болна от Ковид, макар и преболедувала. Правих един антигенен - отрицателен, после ПСР-пак отрицателен. Мина в рамките на 7 дни и отшумя. ЛЛ ми каза, че явно съм карала сезонния вирус. Няма майтап, но вече забравихме какво е грип и всеки си мисли, че го пипнал ковида.

# 32 478
  • Мнения: 3 608

Ако върви, пътят според мен е: болният навреме в един и същ ден да отиде да направи в лаборатория пакета кръвни изследвания, да направи снимка, да вземе резултата от рентгена и да се консултира по телефон с личния лекар.
Има и онлайн консултации с пулмолози, през супердок, в приложението healee. Качваш изследвания, описваш състояние. С д-р Георги Хинков се консултирахме ние.
С ЛЛ също може, по вайбър могат да се пратят изследванията.
Консултациите безплатни ли са?

# 32 479
  • Мнения: 4 150
Stryper на мен ми звъннаха днес, или на 3-тия ден от положителния ПСР.

Благодаря.

# 32 480
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Има и онлайн консултации с пулмолози, през супердок, в приложението healee.
Консултациите безплатни ли са?
Не. Аз платих 60 лева, с карта се плаща. Толкова е и прегледът на живо при този лекар, та вероятно има разлики при различните специалисти.

# 32 481
  • София
  • Мнения: 2 308
Здравейте, Дали знаете какво се случва след положителен тест? В какъв срок се обаждат от РЗИ? Мъжът ми имаше положителен тест във вторник. За 2-ри път се разболява. Предишния път ни се обадиха в рамките на 24 часа и ни карантинираха цялото семейство. Сега никой не е звънял, а ние се само-карантинирахме.  И сега се чудя дали трябва да седим в само изолация и до кога? Направихме пср тестове и са отрицателни. Само неговия е положителен. Никой от нас няма симптоми, а и бяхме вече болни от ковид преди 6 месеца.
Как може да се провери дали дали РЗИ имат информация за неговия положителен тест?
Аз не разбрах, дали се е “разболял” или е само с положителен тест и без някакви прояви на боледуване? Споменавате, че никой няма симптоми. (Това извън темата за РЗИ)

# 32 482
  • Мнения: 10 256
Вчера ходих при личната за пръв път след ковида. Въобще не смята  никакви изследвания да ми прави. Питах да вземам ли аспирин, каза в никакъв случай. Било само за only patients with heart disease or prior heart attacks. Поне ме преслуша, каза че дишането ми било muffled (заглушено), но не ми препоръча никакви прегледи. Да съм чакала да се оправя. Също пак ме почна една суха кашлица. Но аз съм си така целогодишно. Сега от ковида определено се върна. Вземам разни отхрачващи, и подтискащи кашлицата, но сякаш в гърлото нещо ме дразни, не от дробовете, та не знам колко е добра идея да ги вземам и тези. Те не ми и помагат. Някой нещо за суха кашлица може ли да предложи? Това прочистване на гърлото непрестанно е много досадно. Не знам от къде идва, т.к. не съм с хрема и носа ми е сух.

Последна редакция: чт, 14 окт 2021, 23:55 от vici75

# 32 483
  • Мнения: 5 273
Вики, геломиртол, ама не знам дали имате при вас такова. Аз в УК ползвам Vaporub, ако намериш нещо подобно...

# 32 484
  • Мнения: 10 256
Vaporub, такова имаме, ама какво да го правя? Има за мазане, за дишане, някакви лузинджис. Кое да взема? Или и трите?

# 32 485
  • Мнения: 4 150
Vaporub, такова имаме, ама какво да го правя? Има за мазане, за дишане, някакви лузинджис. Кое да взема? Или и трите?

Ние използваме това за мазане за всичко. И ни е помагало. Мъжът ми си прави инхалация с него, като го разтваря във вода.

Аз не разбрах, дали се е “разболял” или е само с положителен тест и без някакви прояви на боледуване? Споменавате, че никой няма симптоми. (Това извън темата за РЗИ)
Беше болен, но вече се оправя. Леко мина. Мен ме болеше малко гърлото, но сега и това отшумя.

# 32 486
  • Мнения: 5 273
Vaporub, такова имаме, ама какво да го правя? Има за мазане, за дишане, някакви лузинджис. Кое да взема? Или и трите?
Аз ползвам за мазане, с него се правят и инхалации, на тенджера с гореща вода. Мажеш на синуси, гърло, гръден кош. На мен ми действа добре. Геломиртол е за пиене, подобно е тавипек.

# 32 487
  • Мнения: X
Вземам разни отхрачващи, и подтискащи кашлицата, но сякаш в гърлото нещо ме дразни, не от дробовете, та не знам колко е добра идея да ги вземам и тези. Те не ми и помагат. Някой нещо за суха кашлица може ли да предложи? Това прочистване на гърлото непрестанно е много досадно. Не знам от къде идва, т.к. не съм с хрема и носа ми е сух.
Пробвала ли си билков чай? Например мащерка, може би цвят от бъз. Също би могла с тях да си правиш инхалации. Отделно и гаргара, например с лайка, за раздразнено гърло. Можеш също да си слагаш по малко черен пипер или люта чушка в храната за загряване. Да си ароматизираш стаята с успокоителни етерични масла: мащерка, евкалипт, чаено дърво. Също за овлажняване дробовете се препоръчва да се пият много течности (но избягвай студените напитки). Важно е и въздухът, който дишаш, да не е запрашен и сух.
Освен Вапоруб, в България традиционно е мазането с ракия.
Съветът ми към всички, ударени в дробовете, е да се поинтересуват от добавки срещу фиброза на дробовете.

# 32 488
  • Мнения: 10 256
Благодаря ви. Пия чай някакъв бг насипен за бронхит в едни зелени пакети. По 3л на ден. Както и добавям джинджър. Най съм добре под душа. Изляза ли и се почва бухането пак донприпадък. Най ми действат преднисона но ще ми е за трети път тази година. Оставям го за краен случай.

# 32 489
  • Мнения: 6 882
Да не ти е алергична тази кашлица? Щом преднизолон ( ако правилно съм схванала) ти действа добре. Опитай с антихистамини.

Общи условия

Активация на акаунт