Сблъскахте ли се " челно " с коронавируса?

  • 3 070 260
  • 50 335
  •   3
Отговори
# 39 975
  • Мнения: 20
Въпроса ни е към тези ,които са боледували цялото семейство ,на кои ден се появиха симптомите при другите  ?
Мъжа ми е полужителен от четвъртък ,веднага се карантинирахме . Симптомите му бяха 1 ден температура и променен глас .На мен и децата нищо ни няма ,но още ме е страх да не проявим  симптоми .Кога ще мога да си отдъхна ?

Ние боледувахме 4 човека...всички се разболяха едновременно,  само аз проявих първи симптоми на 5-ти ден след тях.

# 39 976
  • Мнения: 1 117
Някой ползвал ли е Артемиk Рескю за случаи с пневмония и цитокинова буря? Във фейсбук го хвалят на места.

Forest - влошаване към 7мия ден е типично за корона И не е за пренебрегване. Направете час за изследвания и преглед, колкото по-скоро толкова по-добре. Трябва точно лечение.

Последна редакция: вт, 18 яну 2022, 00:07 от Ibsena

# 39 977
  • Мнения: 855
Бях споменала за приятелката ми в Гърция, където общо взето цялото семейство се тръшнаха.
Вече се чувстват по-добре, но майка ѝ се е разболяла след тях, била е прясно бустеризирана и не се чувствала никак добре.
Това, което тя ми сподели, че усещат след преболедуването е общо взето стандартното - жестока умора и липса на сила, невъзможност за концентрация, главоболие, задух.

# 39 978
  • Мнения: 5 979
Някой има ли като симптом единствено "необичайно леко главоболие" в задната част на главата?

# 39 979
  • София
  • Мнения: 62 595
Измери си кръвното, често там боли глава от високо кръвно.

# 39 980
  • София
  • Мнения: 5 756
Някой има ли като симптом единствено "необичайно леко главоболие" в задната част на главата?
Аз съм с такива болки, а в легнало положение се премества в челото  и очите. Кръвното ми е супер, меря всеки ден.

# 39 981
  • София
  • Мнения: 5 959
Някой ползвал ли е Артемиk Рескю за случаи с пневмония и цитокинова буря? Във фейсбук го хвалят на места.

Forest - влошаване към 7мия ден е типично за корона И не е за пренебрегване. Направете час за изследвания и преглед, колкото по-скоро толкова по-добре. Трябва точно лечение.

Не съм специалист, но погледнах какво съдържа тази хранителна добавка. Витамин С, куркума и босвелия (индийски тамян). В сайта на производителя струва 80 долара. Видях и обява в OLX за 150 лв.

# 39 982
  • София
  • Мнения: 2 720
Аз мога с две ръце да препоръчам хранителната добавка Тибанол. В него има и цинк и селен и пия само него и натаспин. Пила съм го и преди като усетя, че започвам да се разболявам, както и превантивно за 10 дни, защото детето само носи екстри от градината и все не не подминават.

# 39 983
  • Мнения: 1 156
Досега вкъщи сме ползвали назални тестове на няколко марки, когато бяхме положителни, си показаха. Сега покрай омикрон, който уж се ловял по-добре с тестове за гърло, се чудя към кой да се насоча. Имате ли наблюдения или опит?

# 39 984
  • Пловдив
  • Мнения: 239
Здравейте,
майка ми и баща ми от днес са с двустранна пневмония. Изписали са им по 2 антибиотика. От миналата седмица, брат ми беше с положителен тест, те нямаха симпоми, уж бяха добре, на единия ден ги било втресло, после били добре и от вчера и двамата са се топясали на леглото. Днес брат ми ги накарал да отидат да се снимат и се оказали и двамата с пневмония. Майка ми била много отпаднала... аз живея в друг град. За сега не знам други подробности..  Въпросът ми е, те са от Смолян, но не искам да ги приемат в Смолянската болница, а дали ще ги приемат в Пловдив и от коя болница сте чули добри отзиви за лечение?

Не мога да ви дам препоръка за болница. Разпитайте съседи. После звъннете в съответната болница и питайте.
Родителите ви да пият много течности. Трябва да имат пулсов оксиметър. С него се мери сатурация (количеството на кислород в кръвта.) Тя трябва да е над 90%. Ако е под тази стойност, родителите ви са за болница.
Питайте лекар за прием на лекарства за разреждане на кръвта - ковид има свойството да прави съсиреци (тромби). Те могат да направят запушване. Това е опасно! По-опасно от пневмонията!

Пожелавим ви родителите ви да се възстановят!

Благодаря за отговорите и подкрепата! Пият тромбо...не го запомних за разреждане на кръвта и аспирин. Уж пият течности и чай. И двамата са с висока кръвна захар, баща ми е с диабет тип 1, подагра, високо кръвно. Майка ми е с един бъбрек, високо кръвно, висока кръвна захар, не е диагностицирана с диабет, но и е висока. Много е отпаднала, от 3 дни не е яла... вчера в болницата са и сложили система, почувствала се е малко по-добре. Казах на снаха ми и брат ми, да намерят някой да и сложи система и днес вкъщи. За сатурацията на баща ми е 95, на майка ми още не са и я мерили, тъй като спяла, много е отпаднала, няма сили.

# 39 985
  • Мнения: 8 679
Рози и бодли, дъщеря ми беше със симптоми на Омикрон. Хванах я с аптечен тест, после правихме бърз в лаборатория и също беше положителен.
Не е необходимо да правите PCR, освен ако не ви трябва за бъдещо пътуване в чужбина.

# 39 986
  • Мнения: 10 677
Не съм специалист, но погледнах какво съдържа тази хранителна добавка. Витамин С, куркума и босвелия (индийски тамян). В сайта на производителя струва 80 долара. Видях и обява в OLX за 150 лв.
Индийски тамян бе... Close
Май новата мода след добавките за отслабване ще са ковид добавките, сигурно с обещания за вечен живот и здраве...
Това търговията с живота и здравето е страшна работа Sad Sad

# 39 987
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 427
Някой с нисък хемоглобин след ковид? Вчера си правих изследвания и ми излязоха 3-4 неща извън нормата, сочейки към анемия? Аз може да си я влача от преди боледуването реално, ама сега да лъсва.

# 39 988
  • Мнения: 3 967
Какви изследвания следковидно правите и кога?

# 39 989
  • София
  • Мнения: 379
Някой след Ковид  с изтръпване на ръце нощем ! Първо беше едната ръка  , сега и двете до лактите , много неприятно !

Общи условия

Активация на акаунт