Паническо разстройство - 59

  • 25 597
  • 771
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 549
Добре дошли в новата тема!
С пожелание за здраве и спокойствие!
Грижете се за себе си!
Линк към старата тема https://m.bg-mamma.com/?topic=1551966

# 1
  • Мнения: 891
Възможно ли е в някакъв момент от терапията симптомите да се върнат?! Вчера ме олепи някакъв вирус с температура не висока и гърло и за щастие мина за 24 часа ама сме на море и много се саднах. Вечерта до 12 няма заспиване от висок пулс , съответно ПА.. Отново хипохондрясах и мислите почнаха пак да идват.. Намален ми е само флуанксола от 1 на 2.. имах надежда ,че скоро ще го махнем ама уви май няма да стане. Така ли е на приливи и отливи с лекарствата? Пия ги от един месец и половина.

# 2
  • София
  • Мнения: 477
Възможно ли е в някакъв момент от терапията симптомите да се върнат?! Вчера ме олепи някакъв вирус с температура не висока и гърло и за щастие мина за 24 часа ама сме на море и много се саднах. Вечерта до 12 няма заспиване от висок пулс , съответно ПА.. Отново хипохондрясах и мислите почнаха пак да идват.. Намален ми е само флуанксола от 1 на 2.. имах надежда ,че скоро ще го махнем ама уви май няма да стане. Така ли е на приливи и отливи с лекарствата? Пия ги от един месец и половина.
Вирусите обикновено обострят тези състояния. Ще се оправят нещата пак, от вируса е най-вероятно.

# 3
  • Мнения: 891
Ами то реално започнах да не се чувствам ок още преди вируса. Общо взето сякаш откакто ми намалиха Фл. от 2 на 1.. но може и да си въобразява. Плюс,че преди го пиех в 12 и 18 часа, а сега ми го измести чак в 22.. нз защо.
Другото,което исках да питам аспирин противопоказен ли е при тези лечения,тъй като се случва често да пия Упсарин. И тези хапчета като цяло дали може да доведат до по-сериозни заболявания?

# 4
  • Мнения: 46
Записвам се и аз в новата тема. 15 дена откакто съм спряла хапчетата, сутрините от няколко дена се чувствам депресивна, нямам обяснение защо, след обяд горе доло се оправят нещата.

# 5
  • Мнения: 305
Здравейте. И аз от два дни спрях Дуксет. Остана ми да пия Флуанксол по половинка още малко. Дано не се влоша. Успех на всички.

# 6
  • В страната на мечтите.
  • Мнения: 907
Записвам се да ви следя. Мъжа ми има голям напредък след ниска доза дулодет по едно на ден, вече се храни, живота си е почти както преди да започне цялото "приключение", но дойдохме на море онзи ден и още първата вечер на ресторанта каза, че пак започва да се филмира, вероятно от всичките хора, шумове, светлини. Важното е обаче, че тези кризи продължават няколко секунди или минути, а не както преди по цял ден. Надявахме се че сега септември може да започне да ги спира, но казва, че е готов и вероятно ще продължи още няколко месеца. Важното е обаче, че му действат добре и се чувства нормален през повечето време.

# 7
  • Мнения: 1 741
Не се притеснявайте при мен около месец чувствах дискомфорт от спирането на лекарствата и после постепенно изчезваше...моята ПСИ ми беше казала да пия магнезий незнам защо
Трополинка той от колко време ги пие,че ще почва и да ги спира ..трябва след като започнат да му действат лекарствата да минат поне 2-3 смени на сезоните в които да няма кризи...всяка една по силна криза и сменяне или увеличаване на лекарствата те връща отначало и започваш пак да броиш тези 2-3 сезона без симптоми ..така ми беше обяснено на мен ..

# 8
  • Мнения: 118
Качвам в новата тема с извинение, защото поста оста на последната страница. 
# 76519 авг. 2023, 20:31 ч.
Здравейте,пиша защото вече не издържам...Имате ли мнение за добър психотерапевт в Пловдив? В последните години имах няколко много стресови ситуации свързани със загуба на близки. Майка ми, бащата на детето ми ,после неговия баща, а и назад в годините доста натрупани напрежение. Стигна се со там, че изпитвам постоянна невъзможност да поема дълбоко въздух и тежест върху сърцето и гърдите и често срязвания в ляво. Няколко пъти стигам до спешното с високо кръвно и пулс и тахикардия с екстрасистоли.  Ходих на кардиолог на екг и ехограф, нищо ми нямало . Изписа бетаблокер и деанксит, но подобрение никакво . Снимка на бял дроб ок, сатурация 99. Осъзнавам, че съм с постоянна тревожност и като усетя нещо направо се побърквам.Сега съм в шок че коремната аорта ми пулсира и това означавало аневризъм...мой близък тази нощ направи инфаркт, а кръвно пулс и екг в норма, а сега е в интензивното. Аз продължавам да мисля, че и моето сърце не е добре..чувствам се безсилна да контролирам всичко това и всеки ден да не мога да дишам и да мисля , че умирам. Вече плача от безпомощност и яд защо се чувствам така. Страх ме е да оставам сама в къщи и да ми стане нещо.Има ли сред вас със същите проблеми с дишането и напълно здрави? Към какъв лекар да се обърна, първо невролог, пак кардиолог или психиатър. Благодаря, че ме изчетохте и се извинявам за дългия и хаотичен пост

# 9
  • В страната на мечтите.
  • Мнения: 907
Не се притеснявайте при мен около месец чувствах дискомфорт от спирането на лекарствата и после постепенно изчезваше...моята ПСИ ми беше казала да пия магнезий незнам защо
Трополинка той от колко време ги пие,че ще почва и да ги спира ..трябва след като започнат да му действат лекарствата да минат поне 2-3 смени на сезоните в които да няма кризи...всяка една по силна криза и сменяне или увеличаване на лекарствата те връща отначало и започваш пак да броиш тези 2-3 сезона без симптоми ..така ми беше обяснено на мен ..


Пие ги от почти 3 месеца вече, май станаха, не помня точно, но психиатърката беше казала, че ако е добре може през септември да му назначи схема за спиране. Но и аз мисля че е рано и че ще мине още доста време преди наистина да може да ги спре.

# 10
  • Мнения: 1 908
Ами то реално започнах да не се чувствам ок още преди вируса. Общо взето сякаш откакто ми намалиха Фл. от 2 на 1.. но може и да си въобразява. Плюс,че преди го пиех в 12 и 18 часа, а сега ми го измести чак в 22.. нз защо.
Другото,което исках да питам аспирин противопоказен ли е при тези лечения,тъй като се случва често да пия Упсарин. И тези хапчета като цяло дали може да доведат до по-сериозни заболявания?
Странно, при мен Флуанксол беше сутрин и вечер по 1, а след това остана само сутрин. Пих го години, докато съм готова и го спра напълно.

# 11
  • Мнения: 1 741
Не се притеснявайте при мен около месец чувствах дискомфорт от спирането на лекарствата и после постепенно изчезваше...моята ПСИ ми беше казала да пия магнезий незнам защо
Трополинка той от колко време ги пие,че ще почва и да ги спира ..трябва след като започнат да му действат лекарствата да минат поне 2-3 смени на сезоните в които да няма кризи...всяка една по силна криза и сменяне или увеличаване на лекарствата те връща отначало и започваш пак да броиш тези 2-3 сезона без симптоми ..така ми беше обяснено на мен ..


Пие ги от почти 3 месеца вече, май станаха, не помня точно, но психиатърката беше казала, че ако е добре може през септември да му назначи схема за спиране. Но и аз мисля че е рано и че ще мине още доста време преди наистина да може да ги спре.
Три месеца е супер малко време...та той едва е започнал да действа медикамента...според моята докторка трябва минимум година и половина да се пият....
Ели аз също пиех само вечер флуанксол и на мен също ми беше казано да го пия след 21:30 часс

# 12
  • Мнения: 395
Здравейте, извинявам се, че така нахлувам в темата, но имам въпрос.
2 години пих антидепресанти, бях с паник атаки и депресия, към днешна дата съм ок. Но от сутринта имам прескачане на сърцето буквално през 5-10 удара, чувствам се доста зле, отделно имам нещо като лек задух. Въпросът ми е - трябва ли да се притеснявам и да посещавам спешното, или ще мине? Пия конкор заради проблем с учестен пулс. Благодаря!
Вмятам, че днес ми дойде цикълът.

# 13
  • Мнения: 891
Явно от снощи отново отключих ПА и тревожността..
ПСИ каза,че явно не съм готова още да намаляваме и си се връщам на старата схема..

# 14
  • Мнения: 305
и аз чакам цикъла си до ден два и имам ускорен пулс и главоболие. Като цяло забелязох, че лятото така ми става около цикъла.

Общи условия

Активация на акаунт