Сблъскахте ли се " челно " с коронавируса?

  • 3 070 242
  • 50 335
  •   1
Отговори
# 39 990
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 427
Какви изследвания следковидно правите и кога?
Каквито предлагаха в лабораторията до нас. Направих ги, защото кашлицата ми се усили и ме заболяха много гърдите, пък няма къде да се снимам наблизо. Рекох първо изследванията, после снимката. То пък спрях да кашлям и гърдите ми минаха, ще пропусна ренгена. Ще ги нося на личната като ида за болничния и без това рядко се изследвам, реших да е сега.
Ето показателите, някой по-запознат да каже дали всичко е необходимо. Аз реших за мене си да изследвам повече неща, че много рядко го правя:
Скрит текст:

# 39 991
  • Мнения: 2 020
Някой с нисък хемоглобин след ковид? Вчера си правих изследвания и ми излязоха 3-4 неща извън нормата, сочейки към анемия? Аз може да си я влача от преди боледуването реално, ама сега да лъсва.
Свекърва ми. Имаше и други отклонения в ПКК - разпределение и среден обем на еритроцитите, които подсказваха анемия поради недостиг на б12. Започна  прием на желязо, б12, фолиева киселина (инжекции и системи). Вдигна хемоглобина, започна да се чувства по-добре, но явно нефроложката прецени че не е достатъчно повиешнието - следят я за бъбречна недостатъчност 1 степен. Сега слага еритропоетин (също влияе на хемоглобина и не е достатъчен при проблем с бъбреците) и приема д3 и к2.
Такива й бяха стойностите и отклоненията в показателите в началото, които подсказаха недостиг на B12:

# 39 992
  • Мнения: 5 020
Аз март месец, след Ковид бях със нисък хемоглобин. Имам си някаква анемия по принцип и се следя, но толкова не ми беше падал досега. Хубавото е, че бързо се възстанових. Приятелка аптекарка каза, че са започнали и желязо да изписват на Ковид болни.
Аз ако съм на  16-17 ден от повторно боледуване ще ми излязат ли igm антитела за текуща инфекция?

# 39 993
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 427
Благодаря ви. Моят хемоглобин е леко под нормата, а другите отклонения са различни (точно обратни на свекървените ти). Ще го изговоря и аз с лекар, да каже на какво да обърна внимание.

# 39 994
  • Мнения: 6 345
Докато боледувах през април и май хемоглобина ми беше точно на долна граница 120.През септември беше 113. Имаше и други показатели извън норма, но те нямало как да са наред при нисък хемоглобин. Преди седмица хемоглобина ми беше малко над долната граница, но други показатели не са в норма. МСН, соето не знам какво е по-ниско, глюкоза по-висока, ТЖСК по-високо, ненаситен ЖСК по-висок. Изтръпвания, бодлички, болки в стави, мускули, кожа, кости не са изчезнали. Продължавам да изпускам предмети, периодично ми отичат краката  за по 10на дни. Продължавам да забравям за къде съм се запътила образно казано. След известна пауза от около 2м отново се задъхвам особено в разговор и усещам тежест в гърдите. Станаха 9м дълъг ковид.

# 39 995
  • Мнения: 5 979
За анемия също е важен приема на витамин Ц защото спомага усвояването на желязото. Също както казаха фолиева киселина, витамини от B групата, магнезий за неврологични оплаквания. А захар се сваля най-вече с физическа дейност особено ходене пеша,

# 39 996
  • Мнения: 4 972
Рози и бодли, дъщеря ми беше със симптоми на Омикрон. Хванах я с аптечен тест, после правихме бърз в лаборатория и също беше положителен.
Не е необходимо да правите PCR, освен ако не ви трябва за бъдещо пътуване в чужбина.

Преди малко направих домашен, назален тест - отрицателен.
Сутринта се събуди с хрема и драскане в гърлото, преди час вдигна 38 Т.
Утре пак ще направя..
Чудно ми е, че слюнченият в училище отчете - два от два.
А тези от носа - не

# 39 997
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 427
Ами, а де и при мен не отчете теста от носа. Но пък при колежката отчете (същия вид).

Явно имам недостиг на желязо, феритина ми излезе нисък (той става най-бавно).

Имам въпрос аз. Карантината ми изтича в четвъртък. Дали ще може личната да ми даде болничен и за петък, да си седя още един ден вкъщи? Или болничния за ковид е фиксиран и не може са е повече от 10 дни в моя случай? Не искам да пускам децата за един ден на училище/ градина. Нямат симптоми, ама знам ли.

# 39 998
  • Другата България
  • Мнения: 37 759
Назалните не отчитат всеки път.
От гърлото или слюнка, те са по-достоверни специално за Омикрон.
Или ПСР.

# 39 999
  • Мнения: 1 499
Детето ми е под карантина заради положителен тест в класа. Снощи вдигна температура и искам да отида до лабораторията да пусна ПСР. Можете ли да ми кажете на кого трябва да звънна да уведомя?

# 40 000
  • Мнения: 224
Детето ми е под карантина заради положителен тест в класа. Снощи вдигна температура и искам да отида до лабораторията да пусна ПСР. Можете ли да ми кажете на кого трябва да звънна да уведомя?
На РЗИ  - регионална здравна инспекция,обадете се там.

# 40 001
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 427
Според вас имат ли връзка РЗИ и РПУ-тата? Реторичен ми е въпроса. На едните се звъни, другите проверяват и ако не те открият, а си на преглед, какво? Ще ходят да търсят по тефтерите на хората от РЗИ-то, дали Пешо се е обадил? На майка ми от РЗИ са ѝ казали, че има право да излиза за лекар. Не са ѝ казали да им звъни преди това и тя не е звъняла. С извинение, ама напълно ми е безсмислено. Или си отговорен или не си, това е.

gingerina, звънни на личната да ти даде електронно направление за ПСР.

# 40 002
  • Мнения: 224
Да ,права сте ,всичко е до лична отговорност.Тук при нас бяха проверявали една съседка с полиция ,не съм питал за подробности .


А по отношение на ел.направления за ПСР ,моята ЛЛ така и не склони да ми даде такова .Първо каза ,че ще даде ,после нещо започна да овърта .

# 40 003
  • Мнения: 3 823
А да питам знаете ли кога се карантинира цял клас ученици? Дъщеря ми е положителна от вчера,потвърдено с антигенен,но класът и не е карантиниран.Обадила съм се на класен и съм уведомила.Имат още случаи на болни деца с идентични симптоми,но без тест.Не знам дали да не звънна до РЗИ?

# 40 004
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 427
Класът не е карантиниран, защото вчера беше понеделник и има 2 дни, в които децата не са било заедно. И в нашия клас ситуацията е същата

Знам, че много лични лекари не дават направления за ПСР-и, но много дават. Да се пробва жената, 100 лева не са малко, а после може и за тях да трябват.

Общи условия

Активация на акаунт