Това не ми харесва а на вас?

  • 7 567
  • 151
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 9 912
Равнопоставеност в домакинството ще има тогава, когато и чисто физически времето позволява това.Реално съпругът ми често се прибира много след 21 часа, по малките часове е....аз съм била по градинките с бебето цял ден и съм забъркала една манджа...и за да се чувства отговорен следва, че трябва да го накарам да не спи???Това е направо безумие и ми е много смешно подобно обобщаване.Търтеи винаги е имало и ще има, те са и в природата.Обаче всеки си прави избор на мъжа предварително и няма редно-нередно за чуждите-всеки да си гледа неговото семейство и както е най-удачно според ситуацията.Дреме ми, че на Пенка мъжа и си клати краката, а тя горката сама дундурка бебето, да, ама само във вашите очи този мъж може би си клати краката.Някои работят на две места, на други работното време не позволява активно да се включват.Патологичните случаи на чист мързел е рядкост все пак и пак е личен избор на жената като избор за спътник в живота и не е ничия работа да определя хубаво ли е или не е.И не на последно място-на мен ми доставя уникално удоволствие да НЕ карам мъжа ми да става И ДА МУ сложа да легне някъде така, че да си почине.

ашколсун, добре го каза!

# 106
  • Мнения: 6 167
това, което ме притеснява не са тези мъже, а тези жени.
типа който казва " аз с 2 деца.. и тн, а той си взима възглавницата...мъже са все пак"

ако трябва да генерализирам ( което едва ли е правилно),  българския мъж традиционно е обгрижван от съпругата в стил 'майка'.
тъй като се приема, че майката носи най-добрата грижа, затова съпругата трябва да се стреми да достигне качеството на майката.
жената все още носи една патриархална подчиненост, да поднася, сервира, и общо обгрижва, а под сурдинка дирижира, чрез манипулации, а не чрез ясно заявени позиции.
приема се, че отглеждането на децата е част от домакинските задължения на жената, докато той се занимава с 'мъжки работи'.
в същото време, жената е бг общество заема много бързо позиции , реализираните жени са масови ( като работа, доходи), което прави съпрузите/мъжете в неизгодна позиция. нарушава се баланса " аз нося, ти месиш".
мъжете не удържат на бясната скорост, с която жената взима превес, малодушието им често се изразява не в стремеж да се реализират те, като 'глави', а насочват сили да потиснат жената и да я вкарат в традиционните рамки на 'сервираща".

мога и още да пиша, но ми е интересно да разбера повече за украинския мъж.

# 107
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
мъжете не удържат на бясната скорост, с която жената взима превес, малодушието им често се изразява не в стремеж да се реализират те, като 'глави', а насочват сили да потиснат жената и да я вкарат в традиционните рамки на 'сервираща".
Подписвам се Peace
Както и под целия пост, в интерес на истината, но точно това е особено ярко.

# 108
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Кой както си го направи , бих казала. .........................................
1. В повечето случаи татковците ходят на работа и затова се жалят.
2. Това и на мен не ми е ясно, при нас няма такова нещо - всеки в неговото легло.
3. Би трябвало и двамата родители да участват по равно в грижите за детето , но това почти никога не се случва за жалост Tired

Точно така е. И при нас всеки си има легло и там си спи.

# 109
  • Мнения: 2 653
Имало е моменти, когато съм била страшно изморена  и съм заспивала кърмейки-той е вземал детето, отивал е в другата стая и ме е оставял да спя.Когато знам , че има важна среща , а се случи, че малкта плаче цяла нощ не съм имала против той да спи в друга стая.Най-чсто обаче се случва и двамата да заспим пред телевизора в хола.
Относно останалата домакинска и работата около бебето-помага ми, но не ме замества.И нямам против.Аз съм избрала да бъда домакиня и го правя със желание.Когато ми омръзне  предпочитам да си взема жена за тази работа, отколкото да го занимавам и него с домакинските работи.

По този повод се сетих за нещо, което много ме разсмя преди време.Бат'Бойко на въпроса на Венета Райкова дали помага в домакинството, той разказа, че жена му го карала ПОНЕ кофата да изхвърля.Неговият отговор бил'"Това е дейност уронваща престижа на генерала" Mr. Green

# 110
  • Мнения: 2 039
Добре де,добре,таткото работи,ами майката?Тя работи на 24 часов работен ден,кърми,чисти,готви,пере,глади,подрежда и т.н.Децата са и на двамата,всеки трябва да се грижи  Peace
А ние как сме-бебко спи в неговото легло,ние с таткото-в нашето.Сутрин към 9-10ч. като се събуди бозайничето да цока,се преместваме с него в хола на дивана и там си лягаме,ядем и си поспиваме евентуално още някой и друг час,за да не събудим мъжа ми,който работи нощно време и има нужда да поспи до късно.Но ще ми е много мъчно,ако трябва да спя отделно от него,нали и аз имам нужда от гушкане  Embarassed...,а децата,те си имат легла Peace

# 111
  • Мнения: 817
Този филм, мъжът ми да спи в друга стая, в нашия дом не се прожектира!
И то не защото аз съм настоявала да спи с нас и да помага, напротив, той настояваше. Аз, както  повечето българи съм възпитана, че мъжът носи пари, той е много уморен, жената трябва да му чисти, глади, пере, готви, гледа децата, а той, когато е у дома да си почива! Rolling Eyes
Е, да, ама не! Евала на свекито! Страхотен син е отгледала, толкова много ми помага, че няма да ми повярвате направо. И държа да подчертая, че работи супер тежка работа, с много дълго работно време. Периодите със силни колики, големите ревове, всичко сме изминали заедно, да не кажа, че той повече я гушкаше и от мен. Hug

Но това, не ме кара да се "възмущавам" на семействата, които спят в отделни стаи, всеки може да прави в собствения си дом, това, което мисли за добре. Важното е любов да има и разбирателство, щом така им е добре, какво им пука на другите кой къде спи, с кой си ляга и тн.

# 112
  • Мнения: 270
Този филм, мъжът ми да спи в друга стая, в нашия дом не се прожектира!
Периодите със силни колики, големите ревове, всичко сме изминали заедно, да не кажа, че той повече я гушкаше и от мен. Hug



Дори има нощи в които изцяло той става и се занимава с малката,храни я,приспива я,не спи наравно с мен.А също така искам да подчертая,че работата на съпруга ми е изключително напрегната и отговорна,но това не пречи да помага активно във всичко. Peace

# 113
  • Мнения: 6 167
Забравих да кажа, че в конкретния мой случай аз не бих искала съпруга ми да стои нощем буден.  Naughty
Защо? Защото  става в 5,30, защото е на 42 и ми трябва жив и здрав.
Трябва ми  адекватен през деня, както и да прави пари за издръжката на сем. ни.
Не искам той да будува нощем, да се изнервя, искам да е спокоен, наспал се и тн.

Вярвам, че докато бебето спи, ще мога и аз да подремвам.
Доста приятелки така правят, и са спокойни, няма ексцесии.
В крайна сметка от недоспиване се отслабва, така че виждам и позитиви.  Wink

# 114
  • София
  • Мнения: 3 818
Според мен всеки трябва да гледа себе си и да не кори другите,щом така са си го направили хората,значи така са преценили за себе си ,че е най-добреНие също в началото спяхме отделно,но това не значи,че мъжът ми е умаловажавал моята работа вкъщи или пък,че сме си обръщали по-малко внимание.
Забравих да кажа, че в конкретния мой случай аз не бих искала съпруга ми да стои нощем буден.  Naughty
Защо? Защото  става в 5,30, защото е на 42 и ми трябва жив и здрав.
Трябва ми  адекватен през деня, както и да прави пари за издръжката на сем. ни.
Не искам той да будува нощем, да се изнервя, искам да е спокоен, наспал се и тн.

Вярвам, че докато бебето спи, ще мога и аз да подремвам.
Доста приятелки така правят, и са спокойни, няма ексцесии.
В крайна сметка от недоспиване се отслабва, така че виждам и позитиви.  Wink

Peace

# 115
  • Мнения: 705
ама за какви такива глобални проблеми в брака става въпрос???? направо съм изумена - едни момичета нападат, че мъжете трябва наравно с нас да обгрижват децата, други се защитават, че мъжете им работят #Crazy newsm78

а това са просто няколкото първи месеца от живота не бебето, когато се буди и е неспокойно, когато трябва да се храни нощем, когато интимните отношения са на един по-заден план (поне в общия случай е така). изобщо не може да става въпрсо за едно глобално захлаждане на отношенията, изолация и т.н.

принципът за мен е прост- всеки дава най-доброто на което е способен, нито повече, за да не чувства, че е насилен, нито по-малко, за да не е ощетен пертньора му. и колко е този максимум всеки сам, насаме със себе си, без чатал на врата и без съвети от форума трябва да определи и реши.

# 116
  • Мнения: 2 292
това, което ме притеснява не са тези мъже, а тези жени.
типа който казва " аз с 2 деца.. и тн, а той си взима възглавницата...мъже са все пак"

ако трябва да генерализирам ( което едва ли е правилно),  българския мъж традиционно е обгрижван от съпругата в стил 'майка'.
тъй като се приема, че майката носи най-добрата грижа, затова съпругата трябва да се стреми да достигне качеството на майката.
жената все още носи една патриархална подчиненост, да поднася, сервира, и общо обгрижва, а под сурдинка дирижира, чрез манипулации, а не чрез ясно заявени позиции.
приема се, че отглеждането на децата е част от домакинските задължения на жената, докато той се занимава с 'мъжки работи'.
в същото време, жената е бг общество заема много бързо позиции , реализираните жени са масови ( като работа, доходи), което прави съпрузите/мъжете в неизгодна позиция. нарушава се баланса " аз нося, ти месиш".
мъжете не удържат на бясната скорост, с която жената взима превес, малодушието им често се изразява не в стремеж да се реализират те, като 'глави', а насочват сили да потиснат жената и да я вкарат в традиционните рамки на 'сервираща".

мога и още да пиша, но ми е интересно да разбера повече за украинския мъж.

Лени, прави ми впечатление , че често мненията ти по раzлични теми си противоречат  newsm78 Сякаш винаги коментираш дадената ситуация като по учебник.
Ти например в някои теми правиш такова деление между теб и мъжа ти. Спомням си коментарите ти по повод присъствието на мъжа на раждането.
Явно всеки прави свое деление. За едни жената е сервираща, zа други раждаща , zа трети спяща с детето  newsm78
Според мен докато жената се чувства поддържана от мъжа си и някак си по zависима от него , отколкото той от нея , винаги щ? има деление.
Уточнявам, че не ми е целта да се zаяждам, просто коментирам.

# 117
  • Мнения: 3 447
Забравих да кажа, че в конкретния мой случай аз не бих искала съпруга ми да стои нощем буден.  Naughty
Защо? Защото  става в 5,30, защото е на 42 и ми трябва жив и здрав.
Трябва ми  адекватен през деня, както и да прави пари за издръжката на сем. ни.
Не искам той да будува нощем, да се изнервя, искам да е спокоен, наспал се и тн.

Съгласна съм с това.
Аз пък не мога да разбера нещо - защо смятате, че издържането на семейството не спада към грижите за детето? Понеже се чувстваме недооценени, минаваме в другата крайност - обезценяваме труда на мъжете си. Аз не държа изобщо моят да сменя памперси. По-важното е, че благодарение на него имам с какво да ги купя.
Относно ставането през нощта и недоспиването - ами не е едно и също да се разхождаш из градинките недоспал и да возиш много хора/бачкаш на струг/боравиш с големи суми пари (или каквото там работят мъжете ни) недоспал.

# 118
  • Мнения: 9 990
Бравос, Дона...взе ми го от пръстите... Peace

# 119
  • Мнения: 3 268
Не е практика, но го има.
За моето семейство не мога да го приема, ако някога стане, ще го определя като сериозен проблем.

П.П. От раждането на София, когато тя се събуди нощем, става само той.
Много силно се изразяваш.Ако правиш "сериозен проблем" от такова нещо,не му завиждам на мъжа ти.Всеки си решава сам,но нашия татко всеки ден трябва да е в много добра кондиция,работата му е напрегната и стреса е голям.Аз докато гледах детето и можех да си почивам след обяд,той няма такава възможност.Винаги е бръщал много голямо внимание на децата,не нужно да го лишавам от сън,защото "така било правилно".

Общи условия

Активация на акаунт