Това не ми харесва а на вас?

  • 7 574
  • 151
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 2 292
Забравих да кажа, че в конкретния мой случай аз не бих искала съпруга ми да стои нощем буден.  Naughty
Защо? Защото  става в 5,30, защото е на 42 и ми трябва жив и здрав.
Трябва ми  адекватен през деня, както и да прави пари за издръжката на сем. ни.
Не искам той да будува нощем, да се изнервя, искам да е спокоен, наспал се и тн.

Съгласна съм с това.
Аз пък не мога да разбера нещо - защо смятате, че издържането на семейството не спада към грижите за детето? Понеже се чувстваме недооценени, минаваме в другата крайност - обезценяваме труда на мъжете си. Аз не държа изобщо моят да сменя памперси. По-важното е, че благодарение на него имам с какво да ги купя.
Относно ставането през нощта и недоспиването - ами не е едно и също да се разхождаш из градинките недоспал и да возиш много хора/бачкаш на струг/боравиш с големи суми пари (или каквото там работят мъжете ни) недоспал.
Един пример zащо.
Ами аz работя от 8 до 14 всеки ден, откак бебето стана на 4 месеца ... да ти кажа сутрин отивам на работа и си върша работата спала или недоспала ... то дали ще си недоспал zащото си висял пред ТВ то до късно, или zащото си бил на zаведение до късно или просто zащот оне си могъл да спиш или zа щото бебето е плакало ... ами едно и също е недоспиването. После вzимам детето от гледачката и тогава се zапочва истинската работа, zащото гледането на детето е МНОГО по трудно от работата в офиса. Няма седене на стол, подпиране на маса, пиене на кафе , ходене спокойно до тоалетна ... няма тишина и спокойствие и въzможност zа концентрация върху нещо, няма спокойни раzговори с хора беz да си нащтрек, че ей сега дребосъка ще ревне  ... работата покрай бебето иzисква 100% от майката фиzически и психически. Значи докато моето бебе zаспи към 8 часа минават още 6 часа. Ами в 14 часа , след работа , съм свжарка , а в 8 вечерта съм парцал  newsm78
Говорих със съседката , имат 2 дечица и тя ми каzа, че мъжа и смята гледането на децата zа много по трудна работа от ходенето на работата и помага във всичко zа да навакса  Hug

# 121
  • Мнения: 3 447
Зависи от работата, зависи и от детето  Wink Нека не забравяме нещо важно обаче - колкото и да е изтощително гледането на дете, то все пак е една хубава емоция. Да, вечер съм скапана, омазана с манджи и плюнки, гърба ме боли... но на душицата ми е хубаво, защото съм общувала с детето си (колкото и да е палаво), а не с шеф-идиот, колеги-интриганти и купища недоволни клиенти.

# 122
  • Мнения: 2 292
Зависи от работата, зависи и от детето  Wink Нека не забравяме нещо важно обаче - колкото и да е изтощително гледането на дете, то все пак е една хубава емоция. Да, вечер съм скапана, омазана с манджи и плюнки, гърба ме боли... но на душицата ми е хубаво, защото съм общувала с детето си (колкото и да е палаво), а не с шеф-идиот, колеги-интриганти и купища недоволни клиенти.

Да , права си. Като сложа бебчо да спи и ми става мъчно, че не му виждам муцунката  Wink А zа интригите и другите глупости на раб. място ... храта са мног отъпи, че сами си правят живота тежък и се натоварват мног оповече, отколкото от самата работа.
само да добавя, че работата ми хич не се води лека и беzотговорна ... и мъжа ми работи същото  Wink Просто аz откакто се роди бебето съм приориzирала нещата по раzлично и не се натоварвам толкова служебно. Много от проблемите са в самите нас.

# 123
  • Мнения: 9 990
Не всяка работа е подпиране на бюрото, момичета, и пиене на кафета и разходки до тоалетната. нито свършва в 14 часа.Моят съпруг се прибира рядко в 21 часа, по-често е това да стаен в 2-3-4 сутринта и в 6.30 става отново за работа...Имайте милост и е н е категоризирайте ине обобщавайте.А майчинството лично за мен беше невероятна почивка, чакам следващото с огромно нетърпение.За мен по-лесно е да си гледам децата.За мен обаче...

# 124
  • Мнения: 2 292
Не всяка работа е подпиране на бюрото, момичета, и пиене на кафета и разходки до тоалетната. нито свършва в 14 часа.Моят съпруг се прибира рядко в 21 часа, по-често е това да стаен в 2-3-4 сутринта и в 6.30 става отново за работа...Имайте милост и е н е категоризирайте ине обобщавайте.А майчинството лично за мен беше невероятна почивка, чакам следващото с огромно нетърпение.За мен по-лесно е да си гледам децата.За мен обаче...

айде сега ми кажи, че ставането в 6 сутринта, подготвянето на детето zа гледачка и всичките му такъми , воденето на гледачка, ходенето на работа, вzемането от гледачка, грижите zа детето , грижите zа къщата докъм 10 вечерта на крак е лека работа и твоя мъж е по натоварен  Joy хайде де. няма да ти повярвам никога  Hug

# 125
  • Мнения: 9 990
Не всяка работа е подпиране на бюрото, момичета, и пиене на кафета и разходки до тоалетната. нито свършва в 14 часа.Моят съпруг се прибира рядко в 21 часа, по-често е това да стаен в 2-3-4 сутринта и в 6.30 става отново за работа...Имайте милост и е н е категоризирайте ине обобщавайте.А майчинството лично за мен беше невероятна почивка, чакам следващото с огромно нетърпение.За мен по-лесно е да си гледам децата.За мен обаче...

айде сега ми кажи, че ставането в 6 сутринта, подготвянето на детето zа гледачка и всичките му такъми , воденето на гледачка, ходенето на работа, вzемането от гледачка, грижите zа детето , грижите zа къщата докъм 10 вечерта на крак е лека работа и твоя мъж е по натоварен  Joy хайде де. няма да ти повярвам никога  Hug

Най-малкото не ставам в 6  Winkи зависи от работата на мъжа, както вече казах, а ти незнаеш каква е на моя-описала съм му прибит=рането-събират му се няколко часа вкъщи само.И не на последно място-в 22 часа съм заспала дълбоко Winkа тогава съпругът ми рядко си е вкъщи... Confused
А ти няма да ми повярваш, не защото не искаш и не можеш, а защото просто около теб явно няма такива хора.Моето обкръжение е 90 % така, за това живея така и аз и го приемам за нормално в случая.

В момента ставам след 6, водя детето на градина-няма какви такъми да му приготвям, определено.После съм на работа, т.е-сега съм на работа и дрема в нета.После си взимам детето и се разхождаме-през пазара, на люлките,вкъщи.Вечеря рядко правя-ако съпругът ми се е обадил, че ще се прибере.Детето не вечеря/ държа го гладно, да не мислите друго Laughing/Гледаме ТВ, лягаме.Особени грижи нямам, приемам детето си каквото е и не се тръшкам на капризите му например, та гледането му ни най-малко не ме натоварва.Определено-чисто физически и психически съпругът ми е стократно по-натоварен, но няма да му обяснявам точно тук естеството на работата, нали се сещаш Wink

Единственото, за което съм си позволила да мрънкам и наистина ми тежи е пътя-далече сме и пътуваме с детето доста, само това е.Преди две години, когато се върнах на работа трафика беше коренно различен, днес това ме уморява, това е.....

# 126
  • Мнения: 2 292
Пенелопа едно да се zанимаваш с дете , друго е с бебе . Раzбрахме, че на съпруга ти работата е най натоварваща и всички други се zанимаваме с лиготии. Хайде да спирам с обсъждането, ами да ида да се понатоваря още малко , че се zасрамих каква съм мърzелана   Sick

# 127
  • Мнения: 6 167
ама кой казва, че майчинството не е усилна работа!?
не и аз.  Naughty
естествено, че е тежко ( сигурно), че сигурно и непоносимо
на моменти.казах, че не искам мъжа ми да е уморен и неадекватен,
когато все пак той е този, който скъсява дистанцията уста/чиния.
а и възрастта има значение Sad. той сега в 22ч е клюмнал на дивана.

вивита, когато си позволих да мисля генерално за българския мъж в скобки уточних, че това едва ли е правилно да се генерализира.  Peace продължавам да мисля, че не искам мъжа ми да ме гледа как раждам, както и вярвам, че конкретно нашата ситуация е добре преценена по отношение на разпределение на ролите.
което няма да го извини от смяна на памперси и гладене , вярвай ми. Mr. Green

истина е, че когато жената е майка или безработна и тн ИМА разделение.
принципа е ' аз нося, ти месиш'
къде повече, къде по-малко.

Последна редакция: пт, 17 ное 2006, 12:44 от Lennie

# 128
  • Мнения: 9 990
Пенелопа едно да се zанимаваш с дете , друго е с бебе . Раzбрахме, че на съпруга ти работата е най натоварваща и всички други се zанимаваме с лиготии. Хайде да спирам с обсъждането, ами да ида да се понатоваря още малко , че се zасрамих каква съм мърzелана   Sick

Що да има разлика?Ама разберете бе хора, не за всяка майка е къртовски труд гледането на дома и децата/ бебетата.То и моето беше бебе навремето, догодина ме чака и бебе и дете да гледам, и го чакам с нетърпение.Иначе-мързелива съм, ето, и сега ме мързи, не съм от юркащите се, определено.Просто ми доставя удоволствие да си гледам къщата и децата/ бебетата/Иначе-да-моят мъж е от най-натоварените, а вашите си клатят краката-точно това имах впредвид като го написах, да нзаеш...да не помислиш че е друго нещо Peace

Лени е намерила последно една хубава фразичка-разпределение на ролите.Различни ситуации, различни възгледи, никъде не съм оспорила правото на майката да юрка таткото, но не и да генерализира и да се обобщава, че моят като е на работа-дистанционно как да смени памперса, М?

Случаите, в които жената върши наравно с мъжа всичко и освен това той си вдига вечер краката на дивана а тя се труди-ок-това вече може да се коментира.Тогава може и да кажа нещо в защита на жената де... Laughing

# 129
  • Мнения: 2 292
Пенелопа едно да се zанимаваш с дете , друго е с бебе . Раzбрахме, че на съпруга ти работата е най натоварваща и всички други се zанимаваме с лиготии. Хайде да спирам с обсъждането, ами да ида да се понатоваря още малко , че се zасрамих каква съм мърzелана   Sick

Що да има разлика?Ама разберете бе хора, не за всяка майка е къртовски труд гледането на дома и децата/ бебетата.То и моето беше бебе навремето, догодина ме чака и бебе и дете да гледам, и го чакам с нетърпение.Иначе-мързелива съм, ето, и сега ме мързи, не съм от юркащите се, определено.Просто ми доставя удоволствие да си гледам къщата и децата/ бебетата/Иначе-да-моят мъж е от най-натоварените, а вашите си клатят краката-точно това имах впредвид като го написах, да нзаеш...да не помислиш че е друго нещо Peace

Лени е намерила последно една хубава фразичка-разпределение на ролите.Различни ситуации, различни възгледи, никъде не съм оспорила правото на майката да юрка таткото, но не и да генерализира и да се обобщава, че моят като е на работа-дистанционно как да смени памперса, М?

Случаите, в които жената върши наравно с мъжа всичко и освен това той си вдига вечер краката на дивана а тя се труди-ок-това вече може да се коментира.Тогава може и да кажа нещо в защита на жената де... Laughing

zащо ли се впрягаш с толкова обяснения  newsm78 М  newsm78

# 130
  • Мнения: 5 622
Има и такива екземпляри, но ми се струва, че и жените им до някъде са виновни мъжете да са такива. Естествено, че ако жената претендира да се справя сама с всичко, мъжът ще си бие пас.  Wink Ако му се намират повече ангажименти на един мъж и ако той има желание да помага с каквото може в домакинството и в отглеждането на детето, той ще го смята за нещо нормално и няма да се чувства, че прави нещо, което "не му е работа"  Peace Още по-малко ще остави жена си сама, а той да си спи сладко някъде в другата стая  Stop

# 131
  • Мнения: 9 990
Щото си нямам друга работа, свърших си я сутринта и чакакм да мине време да си взема детето от градина и да ходим в парка Embarassed

А и БУба сега писа нещо-какво значи да "не му е работата"Всичко свързано със семейството му е работата по един или друг начин.Номера , че когато го направи сам човека, без натякване и сам се сети/ а това вече е до възпитание, разбрахме/-то го прави без особени услия и доброволно-т.е. не се натовартва допълнително...

# 132
  • Мнения: 270
Има и такива екземпляри, но ми се струва, че и жените им до някъде са виновни мъжете да са такива. Естествено, че ако жената претендира да се справя сама с всичко, мъжът ще си бие пас.  Wink Ако му се намират повече ангажименти на един мъж и ако той има желание да помага с каквото може в домакинството и в отглеждането на детето, той ще го смята за нещо нормално и няма да се чувства, че прави нещо, което "не му е работа"  Peace Още по-малко ще остави жена си сама, а той да си спи сладко някъде в другата стая  Stop

Буба,отново мнението ти е много точно. Peace

# 133
  • София
  • Мнения: 2 623
Подкрепям Стефани66

Мъжът ми спи отделно от нас, но това каква връзка има с добрите ни отношения  newsm78
Той спи много леко и понякога едно скърцане на паркета го буди, а най-лошото е, че събуди ли се веднъж няма заспиване. Да не говорим, че работата му е страшно напрегната и всичките пари в къщи ги носи той. Редно ли е да го лиша от сън само за да си начеша егоизма за да спим в едно легло ? Обичаме се, уважаваме се, правим секс редовно и за 6 години сме се скарали само веднъж - колко от спящите заедно и считащи, че е "сериозен проблем" двама души да спят разделени могат да се похвалят с такива отношения ?
По тази логика летци, моряци, полицаи и лекари изобщо не трябва да създават семейства  Naughty

# 134
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
"Това не ми харесва а на вас?"

А на нас - да! Е, ще се бием ли сега или какво...?

Общи условия

Активация на акаунт