Каква кафемашина бихте ми препоръчали? - тема 2

  • 37 251
  • 741
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 46 488
В крайна сметка взехме Delonghi EC 685.W. Първо нея бях харесала, но нишата, в която ще бъде е по-плитка и не влиза. Оказа се обаче, че дъното може да се издърпа малко и не се набива на очи, защото под нея е микровълновата, която също е издадена. Ще разместваме и нивата на рафтовете заради височината. Ще ни се отвори работа, но си заслужава. Засега само ходя да ѝ се радвам и да си я галя Laughing
Скрит текст:

Купихме я на супер оферта! Само за 299 лв.
https://www.tehnomix.bg/kafemashina-delonghi-ec-685-w

# 676
  • Мнения: 9 633
Честито, много добра цена! Аз много съжалявам, че взех stainless steel-a, а не цветна, защото на моята личат всички пръсти и капчици Confounded

# 677
  • Мнения: 11 568
Честита и съз здраве да си я ползвате.
Не пропускайте да ѝ настроите температурата на водата и твърдостта на водата.

# 678
  • Мнения: 40 737
Честита и съз здраве да си я ползвате.
Не пропускайте да ѝ настроите температурата на водата и твърдостта на водата.

И поекспериментирайте с оптималното време за оптимално смляното кафе. Тоест още две променливи има в уравнението за добро кафе. После вече машината си помни настроеното време, знаете си колко едро се мели кафето и се получава повтаряемост на резултатите с едно и също кафе.

# 679
  • Мнения: 46 488
Така. Значи настроихме всичко и постигнахме горе долу задоволителен резултат. Кафето стана меко, кремообразно, много приятно на вкус. Обаче каймакът ми се малее.
Скрит текст:

Със старата Delonghi Caffe Treviso ставаше двойно повече от това. Продължаваме да експериментираме с вида на кафето, степента на пресоване с накрайника и време на изчакване на загряване.

И искам да попитам, не успяваме да завъртим ръкохватката до стрелката, така ли е и при вас? Със сила напънахме и стигна до отбелязаното, но после голяма борба за връщане обратно.

Последна редакция: пт, 19 ное 2021, 12:57 от Не се сърди, човече

# 680
  • София
  • Мнения: 2 239
Аз доста се чудих на Делонгитата и Крупса, за които питах по-напред. В крайна сметка поръчах Крупс, намалена на 290 лв. Нямам търпение да пристигне.

# 681
  • Мнения: 604
Така. Значи настроихме всичко и постигнахме горе долу задоволителен резултат. Кафето стана меко, кремообразно, много приятно на вкус. Обаче каймакът ми се малее.
Скрит текст:

Със старата Delonghi Caffe Treviso ставаше двойно повече от това. Продължаваме да експериментираме с вида на кафето, степента на пресоване с накрайника и време на изчакване на загряване.

И искам да попитам, не успяваме да завъртим ръкохватката до стрелката, така ли е и при вас? Със сила напънахме и стигна до отбелязаното, но после голяма борба за връщане обратно.
Каймака аромат няма, за машина с крема е идеален твоя. Доста хубави кафета не правят добър каймак, даже някои са с никакъв, за сметка на робустите където е само каймак в чашата, е да де ама то нали е за пиене, не за гледане.

# 682
  • Мнения: 40 737
Пяната в еспресото варира леко от вида на кафето, но като цяло е като тази на снимката по-долу. Тя и няма как да е повече, защото истинската пяна е от разни ароматни масла и други такива, а те не са в огромни количества. Всичко по-дебело (за каймака става дума) е от Лукавия, тоест е пяна, а не каймак. Все пак става дума за кафе, не за бира или каничка с пяна за бръснене Wink

# 683
# 684
  • Мнения: 1 111
Пяната в еспресото варира леко от вида на кафето, но като цяло е като тази на снимката по-долу. Тя и няма как да е повече, защото истинската пяна е от разни ароматни масла и други такива, а те не са в огромни количества. Всичко по-дебело (за каймака става дума) е от Лукавия, тоест е пяна, а не каймак. Все пак става дума за кафе, не за бира или каничка с пяна за бръснене Wink



Аз пък гледах едно клипче на Хофман, където обясняваше че каймака "crema" се дължи на въглеродния диоксид, който се отделя в зърната по време на изпичане, и мехурчетата въглероден диоксид се задържат от сърфактанти. От количеството въглероден диоксид  зависи колко каймак ще стане, и че арабиките наистина правят по-малко от робустите, но пък ако са и доста изпечени - още повече ставал.

# 685
  • Мнения: 40 737
Може и двете да са верни, не мога да споря. Но при всички случаи каймакът е с много ситни мехурчета, направо хомогенен (виж снимката), а не е бяла пяна с открояващи се мехури, както го правят някои машинки.

# 686
  • Sofia
  • Мнения: 26 331
Тази Дедика много варира в цените 🤨
Преди 2мес. я взех за 419 😤 сега 259...
То бива надути цени 😡

Не се сърди,човече,и аз тъжа още за тревизото 🥺 уникално кафе правеше .

Трябва да потърся читав сервиз за нея.
Занесох я лятото в един квартален,нищо ѝ нямало...да,ама не работи 🤨

# 687
  • Мнения: 9 633
Ами аз Дедиката си я харесвам, но не мога да кажа, че прави кой знае какъв каймак, плътен и дебел като например какъвто съм пила в заведения. Даже и си има мехурчета в единия край на каймака. Може от кафето да е, но пък като вкус си ми харесва.

# 688
  • Мнения: 46 488
Не се сърди,човече,и аз тъжа още за тревизото 🥺 уникално кафе правеше .
Нашата отиде в офиса на мъжа ми. Като ми домъчнее за нея ще ходя да пия кафе Laughing
Ето едно от последните, които си правих, докато беше у нас. Бялото е сметана, но се вижда основата колко е гладка. Такова нещо искам да постигна с новата. Ще я боря Simple Smile
Скрит текст:

# 689
  • Мнения: 1 045
Здравейте, след разучаване на разни модели машинки, май се навих на Delonghi Dedica EC 685.
Доста години караме с Delonghi EC 190, вярна служба направи вкъщи, но ми се струва, че вече е време да я пенсионираме.
Въпросът ми е относто кафемелачката на Delonghi KG 521. Струва ли си да се вземат и двете - кафемашина и кафемелачка, ще има ли осезаема разлика в кафето, толкова осезаема, че да си заслужава да се дадат пари, колкото за още една кафемашина? Търся доводи за убеждаване на половинката, че си заслужава подобна покупка. Кафе се пие доста вкъщи и смятам, че не би съжалявал, но засега е доста скептичен към кафемелачката.

Общи условия

Активация на акаунт