Каква кафемашина бихте ми препоръчали? - тема 2

  • 37 342
  • 741
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 604
Тези Делонгита имат учудващо добре изглеждащи накрайници за пара, които има шанс да вършат работа. 685 има автоматична глупост за балончета, всичко това има значение разбира се ако се приготвят млечни.

# 706
  • Мнения: 11 594
Добре а между тази 235 bk и dedica 685 bk ?
Резултатът и с двете няма да е много различен. Мисля, че Дедика е по-скъпа заради повечето метал по корпуса и зарди това, че могат да се правят настройки за температурата на водата и твърдостта на водата. За другата не знам дали може, но пък ако си изтеглите упътването ѝ, там ще пише.

# 707
  • Мнения: 40 815
Чудя се между EC 191 CD и 221В и 251 В

Коя от трите според вас е най удачна

А видя ли този пост?

Влизам, за да споделя впечатленията си от кафемашината, на която се спрях в крайна сметка. https://www.technopolis.bg/bg/Espreso/Kafemashina-KRUPS-XP442C11/p/825366
Изключително доволна съм. Не съм от вещите в свръх технологиите на кафето, ползвам или кафе на зърна, което меля вкъщи, или купено смляно. Машината напълно покри изискванията ни, може да се регулира дължината на кафето, което беше едно от нещата, които аз лично предпочитах. Взех я с намаление от ЧП за 289 лв. и смятам, че за цената си е много добро попадение. Препоръчвам я на всички, които търсят непрофесионална еспресо машина.
Още не съм я пробвала с дози кафе, но скоро ще опитам и с тях, спирам се за момента, понеже не зная кои да избера, никога не съм купувала такива.
Благодаря ви за съветите и насоките при избора!

# 708
  • Мнения: 11 594
Черна станция, този Крупс е същия като Дедика. Само лекинко дизайнът е пипнат Simple Smile
Е сега вече човекът ще се триуми Simple Smile   макар че първо каза, че търси до 250 лв.

# 709
  • София
  • Мнения: 2 239
Крупса е на цена 299 лв. в момента в Зора, до 15.12.
https://zora.bg/product/xp442c11-1400-w-15-bar-espreso

# 710
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 732
Черна станция, този Крупс е същия като Дедика. Само лекинко дизайнът е пипнат Simple Smile
Е сега вече човекът ще се триуми Simple Smile   макар че първо каза, че търси до 250 лв.
Петя,  това и аз го забелязах. Даже ръкохватките са сходни. Ама Дедиката е класика

# 711
  • Мнения: 40 815
Черна станция, този Крупс е същия като Дедика. Само лекинко дизайнът е пипнат Simple Smile
Е сега вече човекът ще се триуми Simple Smile   макар че първо каза, че търси до 250 лв.

Да, както и СМЕГ и WMF. Но колко точно същите трябва да се види в упътването.

https://www.technopolis.bg/bg/Espreso/Kafemashina-WMF-412360011-LUMERO/p/841009

Много е възможно разликата в цените да се дължи и на кофти ръчка/цедка. Ако сложат някоя лека алуминиева ще е по-евтино, ама после ще ти е гадно да я пипаш с години за 50 лева...

Последна редакция: пт, 03 дек 2021, 12:18 от Черна станция

# 712
  • Мнения: 11 594
На пръв поглед изглеждат еднакви "ръчките", ама на пипане - не знам. Мисля, че на Дедика-та и другото Делонги са еднакви. На Дедика-та е тежичка.

# 713
  • Мнения: 46 508
След 2 седмици опити и борба с непрекъснато образуващи се балончета, които прецакваха гладкостта на каймака, най-сетне мога да похваля Delonghi EC 685. Оказа се, че грешката си е в мен, не в кафето, не в машината Flushed 
Един приятел ни даде съвет да слагаме чашата не точно под цедката, а струите да се стичат по стените ѝ. Така няма балончета, идеална гладкост се получава! Боже, боже, от толкова години ползвам кафемашина и чак сега да разбера. Направо се чувствам като най-глупавия човек на планетата...
Скрит текст:

# 714
  • Мнения: 9 646
Това пък и аз не съм го знаела, но пък ми е трудно да си го представя с моите чаши, дето са с отвесни страни. Иначе ми харесва резултата, браво!

# 715
  • София
  • Мнения: 2 239
Скрит текст:
Черна станция, този Крупс е същия като Дедика. Само лекинко дизайнът е пипнат Simple Smile
Е сега вече човекът ще се триуми Simple Smile   макар че първо каза, че търси до 250 лв.

Да, както и СМЕГ и WMF. Но колко точно същите трябва да се види в упътването.

https://www.technopolis.bg/bg/Espreso/Kafemashina-WMF-412360011-LUMERO/p/841009

Много е възможно разликата в цените да се дължи и на кофти ръчка/цедка. Ако сложат някоя лека алуминиева ще е по-евтино, ама после ще ти е гадно да я пипаш с години за 50 лева...
За Крупса мога да кажа, че ръчката е доста масивна и тежка. Преди нея ползвахме Филипс Поемия, като често споменаваната тук черна пластмасова Гаджия, нейната ръчка беше значително по-лека.

П.П. Ще опитам и аз този трик със стичането на кафето по стените на чашата,въпреки че не съм забелязала каймакът да става на мехурчета при мен.

# 716
  • Мнения: 40 815
На пръв поглед изглеждат еднакви "ръчките", ама на пипане - не знам. Мисля, че на Дедика-та и другото Делонги са еднакви. На Дедика-та е тежичка.

Тези дни бях на гости и пипах на Дедика, не е като на СМЕГ определено.

# 717
  • Мнения: 46 508
Това пък и аз не съм го знаела, но пък ми е трудно да си го представя с моите чаши, дето са с отвесни страни. Иначе ми харесва резултата, браво!
Може и да не се стича по стената, но да тече в края, а не по средата.

Последна редакция: пт, 03 дек 2021, 13:31 от Не се сърди, човече

# 718
  • Мнения: 11 594
Това пък и аз не съм го знаела, но пък ми е трудно да си го представя с моите чаши, дето са с отвесни страни. Иначе ми харесва резултата, браво!
Може и да не се стича по стената, но да тече в края, а не по средата.
Ето тук го бях писала това за повдигането на чашката. Показала съм и резултат със същата машина:
https://bg-mam.ma/p/1204922/43527426

# 719
  • Sofia
  • Мнения: 9 712
E, все пак да се отбележи, че има и недоволни хора от Дедика тук. Нашата така и ще си остане - скъп кашон за 400лв. Да, чета за триковете - да е специално кафето, сега пък да се стича по чашката...сигурно има как да стане, но тази мъка за да си направиш читаво кафе не ми се струва нормална на мен, затова нека тези като мен да имат едно наум.

Общи условия

Активация на акаунт