Операция на хемороиди

  • 10 923
  • 33
  •   1
Отговори
  • Мнения: 449
Здравейте, тъй като забелязвам, че повечето теми относно хемороидите са с доста задна дата, бих искала да повдигна леко въпроса относно операция на такива. Страдам от вътрешни хемороиди от около 10 години, кървяли са, боляли ли са, сърбяли са, но нищо не може да се сравни с външния, който ми се появи когато бях бременна в 9ти месец и сега 2 години по-късно той просто не се прибира, а ходенето до тоалетна става все по-болезнено. Искам само да уточня, аз не страдам от запек, ходя всяка сутрин даже по 2 пъти, но просто всяко ходене боли и то много! Промених начина си на хранене,промених живота си, измазах какво ли не, пробвах всичко... Просто искам вече да ги махам тези гадове и най-вече външния. Моля Ви препоръчайте ми клиника където наистина правят добри операции и ако може да споделите малко от опита си в периода на възстановяване, ще съм Ви много много благодарна!

# 1
  • Мнения: 42
Моят приятел си направи операция миналата година в клиниката в Стара Загора при доктор Матев. До колкото знам е доста добър и търсен специалист, потърсете го желаете

# 2
  • Мнения: 449
Благодаря. Аз се ориентирах натам. На 25 имам час при него. А дали знаете малко повече подробности около операцията и сегашното състояние на Вашия познат?

# 3
  • Мнения: 42
Благодаря. Аз се ориентирах натам. На 25 имам час при него. А дали знаете малко повече подробности около операцията и сегашното състояние на Вашия познат?
[quote author
Първо най-вероятно ще ви направят само преглед (който доколкото си спомням не му беше много приятен), но не трае много дълго. Самата операция му я правиха с пълна упойка и изписването е веднага. Когато го пусна упойката започна вече дискомфорта и болката, което нормално, но те ще ви изпишат обезболяващи и антибиотици. Около месец и малко му отне пълното възстановяване, като трябваше редовно да ходи по голяма нужда (изписаха му и някакъв сироп за по-лесно изхождане), след всяко ходене по голяма нужда трябваше да се кисне в сварен тетра и да му се слага след това превръзка с мехлем на раната. Имайте в предвид, че е желателно да лежите колкото се може повече и да седите колкото може по-малко, не трябва да вдигате и тежко или да правите каквито и да е било напъни. А относно състоянието му сега - той е международен шофьор (сещате се - много заседяване) но повече не се е оплакал, а този проблем го имаше от поне 5-6 години. Надявам се, че ще си решите проблема, защото знам колко е неприятно

Последна редакция: нд, 17 май 2020, 16:57 от kari-marij

# 4
  • Мнения: 449
Много много Ви благодаря за изчерпателната информация! Радвам се, че всичко вече е наред с човека и дано винаги така да е! А да попитам последно операцията в деня на прегледа ли е била или са я назначили за друг ден?

# 5
  • Мнения: 42
Не, отделно назначиха час за операция. Но е възможно и същия ден да я направят, не знам. Хубаво е да отидете с придружител ако не сте от града дори и на прегледа, за да има кой да ви докара в случай, че решат да ви оперират.

# 6
  • Мнения: 449
Благодаря Ви! Ами като разбраха, че съм от София ми казаха задължително с придружител и да дойда гладна и жадна. Не знам това дали има значение.

# 7
  • Мнения: 42
Има голямо значение, защото иначе може да не ви хване упойката. Не се притеснявайте, изживяването със сигурност не е приятно, но поне ще ви се махне от главата надявам се завинаги Relieved

# 8
  • Мнения: 13 528
За коя болница или МЦ пишете? Къде ще се прави операцията, споделете ? Благодаря.

# 9
  • Мнения: 449
За коя болница или МЦ пишете? Къде ще се прави операцията, споделете ? Благодаря.
За болницата на д-р Матев в Стара Загора.

# 10
  • Мнения: 13
Shlqpchy2, как мина операцията? Моля те сподели. Очаква ме същото скоро предполагам. Аз съм с 3 към 4 степен в момента, 5 години след THD операция, когато бях много зле с пролабиращи вътрешни и кървене. След тхд-то всичко беше супер точно 7 месеца, след което нещата започнаха бавно, но сигурно да се влошават. Тази операция е страхотна за хора в по-лека фаза, и в интерес на истината докторът ме предупреди да не очаквам чудеса. Хубавото е, че от тогава нямам кървене. Лошото е, че около година и половина след тхд-то ми се появи за пръв път външен хемороид. Не познавах до момента такава гадост. Напоследък се възпаляват почти ежемесечно, започнаха и да се пукат. Обмислям тази седмица да ида на консултация при д-р Ходжаджиков в Юнион Клиник, и при д-р Теодор Атанасов в Софиямед, да видя дали съм кандидат за лазерно премахване или ще трябва по-сериозна операция заради пролапса. Ще съм признателна на всякакъв споделен опит и съвети!

# 11
  • Мнения: 449
Fairy2020, оказа се, че толкова много години съм живяла в пълна заблуда, заради лъжите на "специалистите" от Военна болница... Когато отидох при д-р Матев се оказа, че през цялото това време съм имала фисура, а не хемороиди. Фисурата беше вътрешна, хронична с прикрепени към нея 2 папили. Една външна и една вътрешна. Фактически докторът премахна вътрешната папила и ми направи сфинктеротомия. Първите 2 дни бяха кошмар, не съм изпитвала болка, но имах едно усещане на парене, постоянни спазми, сърбеж, щипане... Абе кошмарно беше, не съм мигнала за секунда през нощта, но пък и не съм пила обезболяващо, което е добре. Следващите 3 дни бяха малко по-добре, но със същите оплаквания. Имах и кръв. И така до 5тия ден, когато нещата коренно се промениха. Малко по-малко започнаха да изчезват всички оплаквания и на 7мия ден вече нямах и помен от тях. Днес ходих на контролен преглед (20ти ден след операцията). С една дума се чувствам преродена и то благодарение на д-р Матев!!! Вечно ще съм му признателна! И недай си Боже, ако в бъдеще пак имам такъв проблем, директно отивам при него, а няма да се занимавам с други псевдо докторчета.

# 12
  • Мнения: 13
Shlqpchy2, благодаря за отговора и много се радвам за теб! Дано с това се е приключило веднъж завинаги. Аз имам час  следващата седмица при д-р Ходжаджиков, да видим какво ще каже.

# 13
  • Мнения: 449
Благодаря ти! Надявам се и при теб всичко да е наред! Кажи ми после как е минало 🤗

# 14
  • Мнения: 44
Shlqpchy2, благодаря за отговора и много се радвам за теб! Дано с това се е приключило веднъж завинаги. Аз имам час  следващата седмица при д-р Ходжаджиков, да видим какво ще каже.

Какво впечатление Ви направи д-р Ходжаджиков? Мисля и за да ходя при него, но още се чудя при кой проктолог от София да си избера..

Общи условия

Активация на акаунт