Как да постъпя - моля за съвети!

  • 7 211
  • 88
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9
Здравейте! Изпаднах в безизходица и не знам какво да правя.  Омъжена съм от 2 месеца. Със съпруга ми живеем заедно в мой апартамент. Набори сме, на по 30 години.  Преди три дни установих, че липсва голяма сума от бюджета ни и го попитах къде може да са тези пари. От тогава той спря да ми говори и започна да спи в другата стая. При всеки опит от моя страна да ми обясни с какво съм го засегнала, какво му е, да си легне при мен в спалнята ни, той отвръщаше с упорито мълчание. Днес не издържах и го притиснах с ултиматума или да говорим, защото не се решават проблемите с цупене, и защото не е редно да му се моля и да се чувствам като съквартирант само след 2 месеца брак, или да иде на друго място да го гледат така. Той стана, събра багаж в една раница, не си взе ключовете и излезе.  Писа ми съобщение, че утре или вдругиден щял да мине да си вземе дрехите за работа.  Моля за съвет как да процедирам сега и занапред. Опасявам се, че при всеки проблем тази негова реакция ще се повтаря.

# 1
  • Мнения: 1 224
Да си ги събира хич не му се моли като има сливи в устата да си ходи.

# 2
  • Мнения: 19 883
Хазарт/наркотици.

# 3
  • Мнения: 582
Уау, от колко време се познавате? Преди реагирал ли е така, когато има проблем?

Щом не иска да ти каже, говори с негови приятели. Може да има проблеми с хазарта или нещо подобно.

# 4
  • Мнения: 9
Уау, от колко време се познавате? Преди реагирал ли е така, когато има проблем?

Щом не иска да ти каже, говори с негови приятели. Може да има проблеми с хазарта или нещо подобно.
Познаваме се месец преди да се оженим. Знам, че сега ще бъдат изразени мнения, че съм избързала с брака. Просто реших, че е моят човек и ми беше омръзнало от самота, защото всичките ми близки починаха.Няма проблеми с хазарта или наркотици. По-малката част от изчезна от портмонето ми, а за по-голямата, която е била в негова кредитна карта, изтеглили друг кредит, за да я погасим, и се забатачихме много.

# 5
  • Мнения: 3 157
Освен дрехите за работа му събери и останалите вещи и ги сложи пред вратата,откачи си звънеца и си почивай.

# 6
  • Мнения: 159
Добре е, че не си е взел ключовете. Прибери ги и чао.

# 7
  • Мнения: 2 478
Сладурана. Леко мъчно ми стана за теб, но си опичай акъла.
Грешката е почти 100%-ва, когато избързаш със "сватбите", без да си опознала човека.
Запомни нещо от мен също - бъди финансово независима, стой "извън задлъжнялост", никакви кредити, заеми, "бързи", "бавни" и т.н., още повече пък да си "гарант" на друг, абсурд. По-добре да си сама, но да ти е спокойно. За съжаление не можеш да го разбереш това и оцениш.
Жалая ти късмет в живота занапред, и внимавай с "любовите". Wink

# 8
  • Мнения: 7 276
Много неадекватно поведение има тоя мъж. Или наркотици, или някакво психическо заболяване. Колкото по- рано го изгониш, с толкова по- малко пари ще потънеш.

# 9
  • Мнения: 9
Освен дрехите за работа му събери и останалите вещи и ги сложи пред вратата,откачи си звънеца и си почивай.

И така още след втория проблем да стигнем до развод? 🤔 Казвам "втория", защото още вечерта на сватбата той си позволи пред всички негови приятели и роднини, с които се бяхме събрали в родния му град, да пусне на всеослушание бившата му, с която е бил близо пет години и са разделени от една година . Тя го набра да му реве как могъл да се ожени за мен, не за нея, и да ме обижда. На другия ден той ми се извини с думите, че бил пил повече, и аз му простих.

# 10
  • Мнения: 159
Сори, това не е реална тема. Изолацията се отразява зле на някои.

# 11
  • Мнения: 9
Сори, това не е реална тема. Изолацията се отразява зле на някои.
Какво според Вас е "нереална" тема?

# 12
  • Мнения: 1 327
Изтерясахте еййй. 😀 😀
Сватба след 1 месец и сега какво: твоят човек май не е твоят човек. На 30 години си, за Бога, как толкова слабоумно реши да си наредиш живота?
Този изтребител да отлита. Прави ти услуга, държи на теб човека, гледа да те спаси, че сама не можеш май. 😪

# 13
  • Мнения: 9
Изтерясахте еййй. 😀 😀
Сватба след 1 месец и сега какво: твоят човек май не е твоят човек. На 30 години си, за Бога, как толкова слабоумно реши да си наредиш живота?
Този изтребител да отлита. Прави ти услуга, държи на теб човека, гледа да те спаси, че сама не можеш май. 😪
Много мило от Ваша страна. Ако сте сама като куче без един близък ще видим дали ще мислите, че сте си наредила слабоумно живота...

# 14
  • Мнения: 3 025
Избързали сте с брака.
Може и при бившата сега да е отишъл.
За парите никакво обяснение ли не ти даде?
Досъбери му багажа и го остави пред вратата.

# 15
  • Мнения: 1 327
Изтерясахте еййй. 😀 😀
Сватба след 1 месец и сега какво: твоят човек май не е твоят човек. На 30 години си, за Бога, как толкова слабоумно реши да си наредиш живота?
Този изтребител да отлита. Прави ти услуга, държи на теб човека, гледа да те спаси, че сама не можеш май. 😪
Много мило от Ваша страна. Ако сте сама като куче без един близък ще видим дали ще мислите, че сте си наредила слабоумно живота...
Ако бях сама, като куче, щях да съм още по-взискателна към хората, които допускам до себе си. По-добре сам отколкото да допусна да се омъжа за непознат и после да си блъскам главата. Реалността не е мила, защо аз да съм?

# 16
  • Мнения: 9
Избързали сте с брака.
Може и при бившата сега да е отишъл.
За парите никакво обяснение ли не ти даде?
Досъбери му багажа и го остави пред вратата.
Каза, че мисли, че си е плащал наема и сметките.

# 17
  • София
  • Мнения: 7 992
Съжалявам, че ще го кажа така прямо, но този е абсолютен дебил.
По-добре, че си е заминал доброволно, от такъв човек може да очакваш единствено свинщини, съвършено неадекватен е.
Не сте се познавали, избързали сте с брака, но е по-добре да си иде.

# 18
  • Мнения: 7 690
Общи бюджети и сватби след един месец познанство, публично унижаване на бившата от негова страна в деня на сватбата, липсващи пари, отказ за комуникация, бягане от проблема, вместо търсене на решение, изнасяне веднага след конфронтация... ай, мерси.

На този му събирай багажа и му дай свободно. Следващия път като ти омръзне от самота си вземи котка, не съпруг по бързата процедура.

# 19
  • Мнения: 14 830
Да предположим че всичко това е истина.
Как бе момиче скачаш в брак след 1 месец. Да си на 16-17, ама на 30.
То те и 16-17 г. не се женят толкова прибързано.
Може и да нямаш близки, но това не е причина да постъпваш толкова глупаво. Явно и той не е читав, ама хич, но не си си дала време да го разбереш. Показал си е лицето, що за боклук е още на сватбата.
Ако беше изчакала малко щеше да го опознаеш
Не си ли зададе въпроса - как 5 години не се е задомил с предишната, а сега за 1 месец се влюби и се ожени. Или реши че не може без тебе. Има причина някаква от негова страна за този прибързан брак.
И накрая нищо не разбрах за кредитната карта и парите в нея.

# 20
  • Мнения: 3 157
Цитат
И така още след втория проблем да стигнем до развод?
Ми щом ти е малко,изчакай до 202-рия ако искаш,ей така за статистиката...Дайте ми съвет,ама си гледайте работата-аз ще търпя още 200 изцепки...търпи,даже може да му се извиниш и да ги поканиш двамата с бившата в съседната стая на отглеждане:)

# 21
  • София
  • Мнения: 16 038
И аз съм за  събиране на целия  му багаж пред вратата.
За всеки случай бих сменила и ключалката.  Че може докато не си в къщи да влезе и да прибере буркан банк или нещо ценно.
Предпочитам да съм сама, отколкото с човек, който не ме уважава.

# 22
  • Мнения: 159
Сори, това не е реална тема. Изолацията се отразява зле на някои.
Какво според Вас е "нереална" тема?
Нереално е да има идиоти като вас.

# 23
  • Мнения: 31 719
Мъжът ти не е в ред, но и ти не си в ред.
Не е нормално след месец да се омъжиш за някой, без да го познаваш, за да не си сама.
Не е нормално да краде пари.
А още по ненормално е като го питаш, той да мълчи и да се изнесе в другата стая.
Не е нормално ти да му се молиш да дойде в леглото.
Ти луда ли си?
Някакво себеуважание имаш или просто обичкаш да те подритват.
Сменяй  ключалката и му изхвърли и останалите неща.




И така още след втория проблем да стигнем до развод? 🤔
Скрит текст:
Казвам "втория", защото още вечерта на сватбата той си позволи пред всички негови приятели и роднини, с които се бяхме събрали в родния му град, да пусне на всеослушание бившата му, с която е бил близо пет години и са разделени от една година . Тя го набра да му реве как могъл да се ожени за мен, не за нея, и да ме обижда. На другия ден той ми се извини с думите, че бил пил повече, и аз му простих.

Зависи от проблема.
Или и това не стопляш.
Ама ако искаш си прибера боклука и му давай цялата си заплата.
Мисля, че ще го направиш.
И не го питай за какво харчи. Че пак ще ти е студено легълцето.
Даже си намери втора работа, че боклука има нужда от парички.

Или пък ако му е златен, може да си го прибереш и на отделен бюджет да сте.
Ама може и да не иска момчето.
Така че, мълчи там, целувай му краката, работи, давай си заплатата и не мрънкай много.

# 24
  • Мнения: 1 108
На мен не ми е ясно какво значи, мислил че плаща наем, сметки. За това са отишли парите или като плаща това, смята че за друго не ти е длъжен. И колко пари са отишли? Ако сте под наем и парите действително са колкото за него и сметките... Надали за два месеца брак събрахте някакво богатство. Ако и сватбата е била от заеми, нормално е със събраните пари тези заеми да се върнат...
Иначе ако за два месеца заделихте от другаде голяма сума... кажете от къде, че и аз искам.

# 25
  • Мнения: 301
Винаги на всяка подобна тема отговорите  са едни и същи.
Напусни го - 70%
Троли - 30%
Съветвам никой да не пуска подобни теми, а да препрочете старите.
По темата.
Може да има някакъв проблем, който в момента да не иска да ти сподели. Възможно е да си го обидила (поне аз бих се обидила, ако някой така ме застави). Това, че ти е мъж не означава, че трябва да ти е на отчет. Дай му време, ако държи на теб ще се върне и ще ти обясни каквото е нужно. Не го притискай и не му се моли да се връща! Така ще го „научиш”, че номерът минава и ще ти го прилага всеки път.

# 26
  • София
  • Мнения: 16 038
Авторката може да е имала нейни спестени пари от преди сватбата. След като са се събрали със Златния предполагам е намекнала, че са общи. Той пък разбрал, че са за него. Ми така де - настанил се при нея, не е самотна, понякога и заедно си лягат...

# 27
  • Мнения: 1 327
Щом харчи общи пари, ще дава отчет. Нали са фемили? Ако няма да дават отчет, да не са се женили.

# 28
  • Мнения: 19 883
1 месец "бясна любов" и сватба. Това в кой град/село е?
Вие наистина живеете на пълни обороти.
Този пушпул е бързал да хване булка със заплата, че да му обслужва дефицитите. Ти малко от малко не го ли проучи преди сватбата? Интереси, увлечения, залитания, роднини, среда, приятели, професия, образование, паричен статус.
Ти си като от вица "казали на жабата скачай и тя скочила".
Пускай молба за развод.

# 29
  • Мнения: 2 478
Щом харчи общи пари, ще дава отчет. Нали са фемили? Ако няма да дават отчет, да не са се женили.
Точно така, бейби. Wink

# 30
  • Мнения: 7 690
Е, явно наистина му е златен щом едната реве що не се е оженил за нея, другата пък му надява хомота след месец. Третата вероятно още на първа среща ще го чака с бяла рокля и воал.

Бре, то мъж, то чудо!

# 31
  • Мнения: X
Познаваме се месец преди да се оженим. Знам, че сега ще бъдат изразени мнения, че съм избързала с брака.
Ами, на практика, си се омъжила за непознат. Сега се запознаваш с разни черти от неговия характер. Явно, по възможно най-неприятния начин.

# 32
  • Мнения: X
Познаваме се месец преди да се оженим. Знам, че сега ще бъдат изразени мнения, че съм избързала с брака.
Ами, на практика, си се омъжила за непознат. Сега се запознаваш с разни черти от неговия характер. Явно, по възможно най-неприятния начин.
Абстолютно. Това ще да е някакъв уреден брак или тема-пързУлка  Flushed

# 33
  • Мнения: 1 698
За какъв наем са отишли парите, след като пишеш, че живее в твое жилище?

# 34
  • Мнения: X
Братане, в тая изолация, човек може да се попързаля за разнообразие.

# 35
  • Мнения: 2 478
Братане, в тая изолация, човек може да се попързаля за разнообразие.
JoyJoyJoy
За секунда ми мина през главата да си го сложа в подписа това. JoyJoyJoySmile
Уиш, хаха, така не съм се смял отдавна. Mr. Green

едит : сори за офф-топика, не се сдържах.

# 36
  • Варна
  • Мнения: 36 606
1. Ключалките.
2. Багажа.
3. Развод по най-бързия начин, че освен сама като куче да не се окажеш и затънала до гуша в кредити. Съвсем реална опасност е.

Абе то и аз след няма два месеца заживях заедно с бившия, а на другата година и дете му родих ама поне имах акъла да не се бракувам.

# 37
  • Мнения: 10 379
Точно защото си сама не бива да допускаш никакви непроверени хора в живота си. Когато имаш семейство и близки, те са някакъв коректив, отстрани се виждат много неща, които сам човек не може да види. Внимавай изключително много кого допускаш в живота и жилището си. Мисли какво биха те посъветвали близките ти в такава ситуация, вероятно не биха били възхитени. Когато човек е сам и тъжен може да се довери на неподходящи хора.
Ако питаш мен, направо сменяй бравата и му остави багажа пред вратата. И бързай с юридическите формалности, за да нямаш и по-големи загуби.

Не съм видяла мнението на Хай и сме се припокрили.

# 38
  • Мнения: 673
Всъщност как става така, че месец преди брака се запознавате, решавате да се ожените, записвате дата и се жените? Кога успявате да решите, че сте един за друг, да планирате сватба и да я направите? Спомням си, че някога всичко това беше дълга процедура, нямаше дати, пък се искаше медицинско и т.н.

# 39
  • Мнения: 9 709
Месец познанство, два месеца брак. Твоята причина за брака е, че си била самотна. Каква е неговата? Куче-касичка?

# 40
  • Мнения: 1 111
Направо незнам какво да кажа, което да не е казано вече. От една страна те разбирам за самотата, аз също 8 години съм живяла сама без роднини наблизо, та знам какво е да си сам. Обаче да скючиш брак след месец познанство ми се вижда крайно необмислено, та ти напрактика си омъжена за непознат.
Някой, преди мен вече спомена, как пък за 5 години не се ожени за бившата а с теб е готов веднага на тази стъпка.
Мисля, че си поаднала на изпоузвач, видял е, че си без семейство и съответно уязвима по този параграф. Апартамент си имаш, той за нищо не трябва да се напряга, абе направо е решил, че е оселил 6ца от тотото. Поведението, което описваш е пълна манипулация и вменяване на несъществуваща вина.
Направо изпадам в ступор от съвети, че не бил длъжен да ѝ дава обяснения, ами напротив длъжен е да обсъжда с нея всякакви въпроси свързани със семейния бюджет.
Този съвет с раздялата аз не го обичам много, а е много разпространен с този подфорум обаче друг вариант за теб не виждам. Този само ще ти донесе проблеми, кредити, психически тормоз, и за капак ще ти загуби времето, в което би могла да срещнеш нормален мъж и да създадеш истинско семейното, в което проблемите се обсъждат.
Просташката постъпка от сватбата даже не ми се коментира, но се приготви за още такива ако решиш да оставаш с него.

Последна редакция: сб, 18 апр 2020, 03:36 от Miss delicate

# 41
  • Мнения: 866
Отървала си се, радвай се ! Все тая къде са парите, никакво значение няма дори, защото отношението е много по-важно. Не си хаби живота, да опитваш да стигаш до истината, да опитваш да му помагаш, не прави тази грешка.
И много други хора са имали проблеми и зависимости, но не са се държали така неуважително и абсурдно.
Този човек просто ти показа, че ти за него си едно нищо и, че никога не те е обичал.

# 42
  • Мнения: 2 755
Обичал ли... как ще обичаш  някой непознат? Може би ти е приятно да не си сама, но с такъв мъж само ядове ще береш.  Да му търпиш фасоните,  плащаш дълговете и да го гледаш как хойка. Нищо чудно парите да са при бившата, която май не е много бивша, щом си имат комуникация и знае кога е сватбата.Тъкмо навреме ти се е случило, дано си отвориш очите.

# 43
  • Мнения: 3 774
От 12 години съм в този форум, за първи път ще си позволя да изкажа съмнение, че дадена тема може да е пързалка. Този казус звучи абсолютно налудничаво.

Ако все пак темата е истинска, то е ясно че си толкова заблудена, че не само ще му дадеш още хиляда шанса да се държи с теб като с парцал, ами най-вероятно ще се влачиш след него и ще му се молиш да го прави.

Съвет от мен - гледай да не си загубиш апартамента, защото най-вероятно там са му очите на селския тарикат, който си допуснала в живота си - в имотеца ти. Той нали е живял на квартира, кой знае от кое диво село е и какъв план има да те освободи от грижата по апартамента ти. Друга причина да е с теб аз не виждам. Че той буквално не може да те гледа и даже два месеца не е издържал да се преструва.

# 44
  • Мнения: 19 014
Ама то в общината, като подаваш заявление за граждански брак, искат да е подадено минимум 30 дни преди датата. Как си се омъжила след месец запознанство?

И от кредитната карта изтеглената сума, ако не е налична, си е кредит. Защо мислиш, че друг кредит трябва да се изтегли, за да се погаси?

# 45
  • Варна
  • Мнения: 36 606
Този при развод може ли да претендира за част от жилището?

# 46
  • Мнения: 19 014
Този при развод може ли да претендира за част от жилището?

Естествено, че не, ако не е СИО, придобито по време на брака.

# 47
  • Мнения: 14 830
Айде поредната тема в която на авторката не и харесаха отговорите и се покри.
Що бе, дами пускате теми. Или очаквате само потупване по рамото и всяка една от нас коментиращите да си затваря очите като вас. Или ей така от криворазбрани солидарност и благородство да продължим да ви хвърляме пясък в очите
Ами за това за много теми се мисли че са пързалки.

# 48
  • Мнения: 2 478
Отървала си се, радвай се ! Все тая къде са парите, никакво значение няма дори, защото отношението е много по-важно. Не си хаби живота, да опитваш да стигаш до истината, да опитваш да му помагаш, не прави тази грешка.
И много други хора са имали проблеми и зависимости, но не са се държали така неуважително и абсурдно.
Този човек просто ти показа, че ти за него си едно нищо и, че никога не те е обичал.
Нямам проблеми и зависимости. От същата "смеска" и "тръпката" трябва да е, без пороци и "минало", което да я "преследва", и оставило трайно психични белези, прехвърлящи се след това и в новите отношения, товарещи потенциално новия партньор.
До човек е. Въпреки че повечето имат "багаж и обструкции", факт, поради глупост и "социално-солидарно" "натъкмяване" и "лошо детство", с разнебитени, и/или без семейни и човешки ценности.
Зависим съм от себе си, спокойствието ми, здравето, както на мен, така и на близките ми.
Влизайки във връзка, животът трябва да ти става по-добър, хубав и "изпълващ", а не да те дърпа "тръпката" ти надолу и само да се чудиш как да "замиташ" след нея/него, в зависимост мъж, или жена.
Няма да казвам "смислен", защото смисъл всеки намира в различни неща.

Последна редакция: сб, 18 апр 2020, 09:52 от FragranceFanatic

# 49
  • Мнения: 12 790
Финансова е причината за раздялата, а аз не разбрах каква точно е финансовата страна. Какви кредитни карти, какви кредити - ти лично ангажирала ли си се с някакви кредити след брака и изобщо какви са тези суми, които са изчезнали?
Тук е ключът от палатката. Нещо има.
Авторката пита за съвет - авторке, за да се ориентираме, дай ни представа как какво иде реч.

# 50
  • Мнения: 13 809
За мен темата е пързалка. Хората сега живеят заедно с години, имат деца и не се женят,а тука хоп  и сватба след един месец познанство. И то  Без да има припиращи обстоятелства под формата на бременност , макар че и това вече не е поводза сключване на брак. Единствения вариант който ми се върти при таскъв експресен брак е дамата да добре в финансово отношение и младоженеца да иска да " отхапе" нещо от материалните й блага.

# 51
  • Мнения: 9
За какъв наем са отишли парите, след като пишеш, че живее в твое жилище?
Преди да се премести при мен беше на квартира.

Единствения вариант който ми се върти при таскъв експресен брак е дамата да добре в финансово отношение и младоженеца да иска да " отхапе" нещо от материалните й блага.
Финансово съм като всеки средностатистически човек.

Всъщност как става така, че месец преди брака се запознавате, решавате да се ожените, записвате дата и се жените? Кога успявате да решите, че сте един за друг, да планирате сватба и да я направите? Спомням си, че някога всичко това беше дълга процедура, нямаше дати, пък се искаше медицинско и т.н.
Успяхме за 8 дни да организираме всичко. Имаме само граждански брак.

Последна редакция: сб, 18 апр 2020, 18:06 от Не се сърди, човече

# 52
  • Мнения: 9 709
Защо според теб той е скочил толкова набързо в “брачните окови”? След дълга връзка изведнъж за месец ти предлага и сте подписали?

# 53
  • Мнения: 9
Защо според теб той е скочил толкова набързо в “брачните окови”? След дълга връзка изведнъж за месец ти предлага и сте подписали?
Каза ми, че съм била много по-различна от срещаните от него жени до момента.

# 54
  • Мнения: 19 014
Всъщност как става така, че месец преди брака се запознавате, решавате да се ожените, записвате дата и се жените? Кога успявате да решите, че сте един за друг, да планирате сватба и да я направите? Спомням си, че някога всичко това беше дълга процедура, нямаше дати, пък се искаше медицинско и т.н.
Успяхме за 8 дни да организираме всичко. Имаме само граждански брак.

Лъжеш. В коя община са ти дали дата за след 8 дни? Имаше някакъв законов акт, в който изрично е написано, че минимум 30 дни преди датата, която искаш, трябва да се подаде заявлението.

# 55
  • Мнения: 9 709
Защо според теб той е скочил толкова набързо в “брачните окови”? След дълга връзка изведнъж за месец ти предлага и сте подписали?
Каза ми, че съм била много по-различна от срещаните от него жени до момента.
О, моля те! Щях да напиша “Не ми казвай, че си повярвала на това!”, ама то е ясно, че си.
Поведението му крещи, че не те е*@ва за слива.
Потърси истинските му мотиви и си планирай живота ... без него.

# 56
  • Мнения: 9
Всъщност как става така, че месец преди брака се запознавате, решавате да се ожените, записвате дата и се жените? Кога успявате да решите, че сте един за друг, да планирате сватба и да я направите? Спомням си, че някога всичко това беше дълга процедура, нямаше дати, пък се искаше медицинско и т.н.
Успяхме за 8 дни да организираме всичко. Имаме само граждански брак.

Лъжеш. В коя община са ти дали дата за след 8 дни? Имаше някакъв законов акт, в който изрично е написано, че минимум 30 дни преди датата, която искаш, трябва да се подаде заявлението.
Лъжа?!? В обредната зала в Триадица се оженихме. Каква ми е ползата да лъжа бе, Госпожо, при положение, че искам съвет?

# 57
  • Мнения: 2 755
Идва ли вече да си взема дрехите?  Къде живее той в момента?

# 58
  • Варна
  • Мнения: 36 606
Виж, авторке, мисля, че вече доста ти е просветнало за какво иде реч. Човекът наистина се е оженил за теб понеже си много по-различна от масовката. Повечето жени щяха да искат ухажване, време, жестове и подаръци, както и куп други неща. Ти си била сама, доверчива, уязвима, очевидно финансово и имотно обезпечена. По-различна от другите, но не в добрия смисъл. Т.е.добър, но за него. Изгоден един вид. Лапнала си бързо и си паднала в мрежата. Този човек не се е оженил за теб от чувства, а по сметка. Мисля, че вече и ти го разбираш. Ако имаше грам чувства, щеше да го е показал. А той си е показал истинското лице още първия път, когато си го хванала в крачка за липсващите пари.

Искаш съвети. Ето ти един много добър - веднага след празниците марш при адвокат. И то добър. Казваш му всичко и той ти обяснява как можеш да излезеш от ситуацията с минимум загуби. После действаш. Предполагам, досега ти е станало ясно, че с този бъдеще нямаш. Сглупила си да се омъжиш и то много. Дано раздялата не ти излезе солена. И се радвай, че не си бременна. Не си, нали?

# 59
  • Мнения: 31 719
Аз пък не мисля като вас.
Мисля, че тя трябва да му се извини, да си го прибере и да продължава да му дава пари, а той да харчи за каквото си иска.
Като и се изсипят още лайна на главата, ако е останала с капка мозък, тогава да се развежда.
Нека да я подритва още малко.
Тя го заслужава.

# 60
  • Мнения: 19 014
Всъщност как става така, че месец преди брака се запознавате, решавате да се ожените, записвате дата и се жените? Кога успявате да решите, че сте един за друг, да планирате сватба и да я направите? Спомням си, че някога всичко това беше дълга процедура, нямаше дати, пък се искаше медицинско и т.н.
Успяхме за 8 дни да организираме всичко. Имаме само граждански брак.

Лъжеш. В коя община са ти дали дата за след 8 дни? Имаше някакъв законов акт, в който изрично е написано, че минимум 30 дни преди датата, която искаш, трябва да се подаде заявлението.
Лъжа?!? В обредната зала в Триадица се оженихме. Каква ми е ползата да лъжа бе, Госпожо, при положение, че искам съвет?

Ами, не знам. Пълно е с пързалки, търсещи съвет. Има някаква полза явно. Правиш ли разлика между обредна зала и община?

# 61
  • Мнения: 7 276
Хаха, не само пари да му дава, а и да го приласкае в леглото. Пълна програма!

# 62
  • Мнения: X
Три, не тридесет дни е минималният срок за подаване на заявление преди сключване на граждански брак.

# 63
  • Мнения: 19 014
Три, не тридесет дни е минималният срок за подаване на заявление преди сключване на граждански брак.

Къде го пише, че е 3 дни? Това мисля, че е за издаване на самото удостоверение за вече сключен граждански брак.

# 64
  • Мнения: X
Ето тук https://yambol.bg/%D1%83%D1%81%D0%BB%D1%83%D0%B3%D0%B8/%D0%B3%D1 … E%D0%91%D0%901-26  пише "Срок: за подаване на документите не по-късно от 3 дни преди определената дата за сключване на гражданския брак."

# 65
  • Мнения: 1 306
Познаваме се месец преди да се оженим.
Честито, омъжила си се за крадец и прахосник. Не разбрахме само липсващите пари твои спестявания ли бяха или заплатата ти? Явно той само взема. Толкова ли беше отчаяна, че нямаш шанс да хванеш друг?

# 66
  • Мнения: 19 014
На нас ни бяха казали 30 дни, че трябва да се заяви, като гледам и други пишат за толкова:

https://www.vrichane.bg/infobg/84

https://www.weddingburg.com/wedding/news.php?article=wedding-hall

http://www.viktoriawedding.com/104410861082109110841077108510901 … 08810721082.html#

Но така или иначе, не ми е било спешно и не съм се и замисляла до момента дали не може по-бързо.

# 67
  • Мнения: 2 646
Дано да има късмет госпожата и с бракоразводното дело да се случат толкова експресно нещата, за 8 дни, ама... надали

Аз не бих останала спокойна ако не разбера за какво са профукани парите. Бих подпитала спокойно и сериозно, току виж, са за нещо важно. Ако по дипломатичен начин не получа отговор бих завела и дело за кражба.
Ама как така ще точи пари от личната ти сметка, нещо недоумявам. Банките откриват ли общи сметки? Освен пък да е била обща...

Последна редакция: сб, 18 апр 2020, 23:26 от ALMIRRA

# 68
  • Мнения: 15 572
Напълно вярвам, че ти си по-различна от жените, които е срещал до сега. Той живее на квартира - най-вероятно повечето мадами, с които се е залюбвал са били, като него. Ти си първата със собствен апартамент в София, която му се е вързала - затова и толкова бързо се е оженил за теб. Ето какво виждам аз във вашата връзка:

1. Той живее под наем.
2. Среща жена със собствен апартамен
3. След един месец се жени за нея и се нанася при нея
4. Два месеца след сватбата започват да изчезват сериозни суми пари
5. Не дава обяснение къде са тези пари, а се изнася

Не разбираш ли на къде вървят нещата? На там на където НЕ Е нормално да вървят. Айде сега вземи му събери багажа, смени ключалката и седни да се почерпиш, че си се отървала навреме от този паразит. Защото можеше да си покаже рогата много по-късно, когато му народиш 1 - 2 деца и после да си свързана цял живот с тази отрепка. Защото извинявай, но този твой "мъж" е точно такъв - отрепка, паразитираща на гърба ти

А относно парите - дали пък няма вероятност този използвач да не е прекъсвал връзка с бившата и тази сума пари да е отишла при нея?

# 69
  • Мнения: 363
Първото, което ми хрумна е - Как забога ти си на 30 и се омъжваш само месец след запознанство?! Самотата не е оправдание. Аз съм на принципа "По-добре сам, отколкото зле придружен".. Да бяхте заживяли заедно след месец, ама поне да не се бяхте женели. Няма да ти кажа нещо различно от повечето мнения тук. Аз на твое място бих му събрала багажа пред вратата, развод. И следващия път да ти е за урок това и да внимаваш повече (и да опознаваш ) кого допускаш до себе си.

Това че 5 години е бил с бившата и не се е оженил за нея + това с този цирк в деня на сватбата... Е още тогава трябваше да ти светне една червена лампичка!

# 70
  • Мнения: 1 306
Ако пусне една снимка на двамата сигурно ще стане ясно как се е стигнало до сватба месец след запознанството. Извинение може да има само, ако са се запознали в Лас Вегас.

# 71
  • Мнения: 134
Темата е пързалка.На 30години,жена и за 2-3 месеца да се омъжи.Ако е истина-то е авторката нещо не е с всичкия си.
Извинявам се,но това не е нормално.

# 72
  • Мнения: 3 025
На мен ми е интересно да разбера как се стигна до решението да се ожените? Кой го предложи?
Със сигурност има нещо гнило в мотивите на този мъж, след като преди това не се е оженил за жената, с която е имал 5 годишна връзка, а с теб нещата се случват едва за месец.

# 73
  • Мнения: 2 039
Отдавна предлагам да направим конкурс за най-готина пързалка.Без съмнение Даскалка ще е на прърво място,но за второ и трето ще е оспорване конкуренция.

# 74
  • Мнения: X
На мен ми е интересно да разбера как се стигна до решението да се ожените? Кой го предложи?
Със сигурност има нещо гнило в мотивите на този мъж, след като преди това не се е оженил за жената, с която е имал 5 годишна връзка, а с теб нещата се случват едва за месец.
Ако трябва да потъркам кристалното кълбо... Пет годишната "връзка" го е разкарала. А той не е искал раздяла. Най - вероятно е прехвърчсл от "цвят на цвят", доказвайки и на нея, и на себе си "Виж кВо изпусна!", чакайки тя да го оцени и да си го привика обратно. Ама не би, тя нещо не се връзва... И той :"Аа, така ли, ей сега ще се оженя, да видиш ти! "... Не знам дали съм права, но аз това видях в историята - отмъщение. И никаква любов към авторката...

# 75
  • Варна
  • Мнения: 36 606
Пък после с парите на новата да опитва да си купи предишната, а тя да поддава. Нищо чудно.

# 76
  • Мнения: 15 572
Възможно е темата да не е пързалка. Моя позната на 35 години се запозна с едно момче и на третия месец вече беше бременна. Бебето вече е на 1 година, а тя не спира да се оплаква от мъжа си. Тук поне бебе няма в цялата история, така че, както са се оженили набързо, така и ще се разведат набързо и всеки ще си хваща пътя. Поне няма да са вързани за цял живот с общо дете.

Сега се сетих и за известната на всички Антония Петрова - Батинкова. Запозна се с мъжа си и след 2 месеца се ожени за него. На първата годишнина от сватбата имаше и бебе на снимките - поне из клюкарските сайтове имаше подобни статии. Така че има много такива случаи - просто при едни нещата се получават, а при други не. Тук явно нещата няма да ги бъде, а пък и по-добре - всичко да свършва преди да е започнало.

# 77
  • Мнения: 2 488
Самотна жена без  близки, със собствен апартамент (а може би и спестявания). Ами това си е класика в жанра. "Опасен чар" не сте ли гледали?
Авторката да върви възможно най-бързо при адвокат, защото освен със разбито сърце, да не се окаже и с разбити финанси.

# 78
  • Мнения: 4 954
Пързалка или не.Отношенията се градят освен на любов и на доверие.
В случая...няма градивност..
С примерите ..По случайност и родителите ми след три месеца връзка и на пиян акъл са обявили намерения,което едно време си е било годеж..Ми заедно са си..и дразгите им започнаха след като се пенсионираха.Но пак са едни с обич и грижа:)
Най-близкия ми човек...Пак след 3-4 месечна връзка и непланувана бременост създаде семейство..След 20+ години от тях струи любов ..

# 79
  • Мнения: 1 306
Едно е непланирана бременност, съвсем друго е официален брак месец след запознанство без причина бременност. Правиш ли разлика?

# 80
  • Мнения: 6 145
На каквито простотии съм се нагледал, не се изненадвам много и от такива теми. Имайте предвид, че по разни селски общини могат да оженат и още същия ден, даже мисля имаше такава процедура. Дългите срокове са за церемонии на определени дати (събота, неделя), само за подпис и документи става много по-лесно.
Иначе какво да кажа по темата- всичко е казано вече.
Все едно като турат подписа, всичко ще се нареди, нека му роди и едно дете за по-сигурно.
 Ей такава позната имам, писах за нея в другата тема за домашно насилие.

# 81
  • Мнения: 141
Успяхме за 8 дни да организираме всичко. Имаме само граждански брак.
Лъжеш. В коя община са ти дали дата за след 8 дни? Имаше някакъв законов акт, в който изрично е написано, че минимум 30 дни преди датата, която искаш, трябва да се подаде заявлението.
Не лъже. Никакво заявление не се подава в общината при сключване на граждански брак. Изисква се само определяне на час в ритуалната зала, където се подписва. Веднъж сключвах фиктивен брак. Във Варна. Отидох в обредния дом и казах, че искам час. Според графика имаха свободен едва за следващия месец. Обясних им, че имам намерение да сключа брак на следващия ден, по възможност преди обед, защото следобед бъдещата съпруга отлита за държавата, в която живее. Че ще бъдем 4 човека - младоженците и двама свидетели и ще ни трябват общо 15 минути. Звъннах на юрисконсулта им, който ми е познат и нещата се уредиха - ожених се на следващия ден от 11:00 до 11:15.

Дано да има късмет госпожата и с бракоразводното дело да се случат толкова експресно нещата, за 8 дни, ама... надали
Въпрос на адвокат Simple Smile Аз се разведох две години по-късно. Без подялба на общо имущество и (слава тебе, господи!) без деца. Отне ми 2 месеца и 3 явявания на дела. И ми струваше 8 лева. Защото адвокатката ми е добра приятелка и не ми взе пари. Бившата ми съпруга научи, че е бивша, след 4 години Grinning

До авторката: човекът ти изглежда доста добър манипулатор. Бих те посъветвал освен да си смениш патрона, защото той вероятно има втори ключ, да промениш и PIN кодовете на всичките си карти, както и паролите си за мейла, социалните мрежи и електронното банкиране.

Последна редакция: пн, 04 май 2020, 05:27 от ScroolLock

# 82
  • Мнения: 430
Скрит текст:

Може да има някакъв проблем, който в момента да не иска да ти сподели. Възможно е да си го обидила (поне аз бих се обидила, ако някой така ме застави). Това, че ти е мъж не означава, че трябва да ти е на отчет.

А какво означава това, че част от изчезналата сума е от нейното портомоне?!
Той не я ли обижда като рови в чантата и без да пита/каже?!
Скъпа авторке, напълно неразумно е да сключиш брак след 1 месец познанство.
Според мен цената на това да не си сама не би трябвало да е брак с непознат. Щастие, в случай като твоя, го има само по филмите.
Човекът може би има сериозни задължения и смята да си погаси така, а още по-лошо и чрез кредити, които изтеглени след брака водят до лоши последици за теб.
Събери му багажа, за да не ти се налаг да пускаш друга тема тук след време.
А пък това, че на сватбата е пуснал на високоговорител бившата и е позволил тя да те обижда - не е уважтелно към теб, към гостите, към него самия.

Скрит текст:
Пързалка или не.Отношенията се градят освен на любов и на доверие.
В случая...няма градивност..
С примерите ..По случайност и родителите ми след три месеца връзка и на пиян акъл са обявили намерения,което едно време си е било годеж..Ми заедно са си..и дразгите им започнаха след като се пенсионираха.Но пак са едни с обич и грижа:)
Най-близкия ми човек...Пак след 3-4 месечна връзка и непланувана бременост създаде семейство..След 20+ години от тях струи любов ..
Това са редки случаи.
И бих се съгласила, но между авторката и съпруга няма честни, искрени отношения!!! А може би няма и любов...

Последна редакция: пн, 04 май 2020, 14:58 от bubanka

# 83
  • Мнения: X
Изтерясахте еййй. 😀 😀
Сватба след 1 месец и сега какво: твоят човек май не е твоят човек. На 30 години си, за Бога, как толкова слабоумно реши да си наредиш живота?
Този изтребител да отлита. Прави ти услуга, държи на теб човека, гледа да те спаси, че сама не можеш май. 😪
Много мило от Ваша страна. Ако сте сама като куче без един близък ще видим дали ще мислите, че сте си наредила слабоумно живота...
Маце, ако съм сама като куче, няма нужда да съм и безпарична като куче и/или третирана от съпруга си като куче.
И аз съм сама, но с такъв като твоя - да, ще се чудя къде съм сбъркала, но не и как да си го върна. Не е читав този човек. Унижава две жени, държи се като дете, краде пари и накрая се цупи. На 30 трябва да имаш повече уважение към себе си, нежели да се чудиш какво си направила на такъв индивид.

# 84
  • Мнения: 3 124
Моля за съвет как да процедирам сега и занапред.
Моментално при адвокат. На секундата!!! Да не се окажеш с още кредити, които само ти ще плащаш.
Да, харесал те е защото си супер уязвима /да не се засегнеш, но и глупава/ и лесно те е манипулирал. Вземал е пари от портмонето, това си е кражба. Боже...

# 85
  • Мнения: 5 832
Безмълвна съм, а това ми се случва веднъж на 10 години и пак не е много сигурно.

# 86
  • Мнения: 12 790
Суийт Лейди, прави ми впечатление, че не приемаш идеята за развод, понеже как така при първия проблем и пр.
Тоест, това, че те е унижил публично на пияна глава (вече простено) и това, че е откраднал пари от теб, не е мотив за развод. Имам чувството, че и кражбата трябва да сложим в графа "простено".
Той какво трябва да направи, за да се откажеш "да се бориш за Любовта" - убийство? Или към това може също да се подходи с разбиране?
За теб нещата са сериозни, аз иронизирам - извинявай, но наистина, ок ли е той да краде? Това просто нещо дребно ли ти се струва, както ако е обещал, а не е купил сирене?

# 87
  • Мнения: 760
Да, тази негова реакция е напълно възможно да се повтаря. Просто го остави да прави каквото си иска или се разведи най-добре. Това не е живот.

# 88
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 282
Ти всъщност не познаваш човека за когото си се омъжила.
 Два месеца не са достатъчно време.

Ако си абсолютно сигурна,че той е взел парите-радвай се,че се е изнесъл.

Някой каза,че той не бил длъжен да се отчита-естествено,че е длъжен особено ,когато става дума за изчезването на пари не само от вкъщи,ами от чантата на авторката.

Общи условия

Активация на акаунт