На море в Турция - тема 67

  • 59 324
  • 799
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 630
Нямаше спор,само изказвания че турските хотели не струват и че нямат забележителна природа 🙂

# 736
  • София
  • Мнения: 164
elera, много благодаря за информацията, важна е разбира се тази информацията! Само да уточня, че решение колко да бъдат заетите места в автобусите ще се решава от здравните служби на всяка област /като нашите РЗИ-та/,заедно с администрацията на всяко Валийство /като нашите Областни администрации/. Новината е от днес, вероятно по-късно вечерта или утре ще мога да допълня с други подробности. Но, определено за нашите тур. агенции това ще бъде в голяма плюс, що се отнася за пакетите с автобусен транспорт.
JIeBaK, ще помоля да споделиш, чрез коя агенция може да се направи резервация за 10 нощувки, на четири членно семейство на цена от 1218 евро, за хотел Клуб Мега Сарай - Белек и то в Делукс стая за месец Юни. Задавам този въпрос напълно сериозно, защото имам много близко приятелско семейство, за което няколко месеца подбирах оферти за настаняване в добър комплекс, без значение конкретни дати - важното беше да бъде юни месец. Ами, не успях да открия по-ниска цена от 1500 евро и то за хотел в Сиде. Децата на семейството за което търсих са на 5 и 7 години.

# 737
  • Мнения: 61

JIeBaK, ще помоля да споделиш, чрез коя агенция може да се направи резервация за 10 нощувки, на четири членно семейство на цена от 1218 евро, за хотел Клуб Мега Сарай - Белек и то в Делукс стая за месец Юни. Задавам този въпрос напълно сериозно, защото имам много близко приятелско семейство, за което няколко месеца подбирах оферти за настаняване в добър комплекс, без значение конкретни дати - важното беше да бъде юни месец. Ами, не успях да открия по-ниска цена от 1500 евро и то за хотел в Сиде. Децата на семейството за което търсих са на 5 и 7 години.

Първо искам да се извиня за грешката която съм направил неволно, тази цена е в момента и е за 7 нощувки.
Но! Началото на ноември когато правех нашата резервация, трябваше да проверя и една друга за кръстниците ни, които са с деца на 9 и 4 години, тогава цената за средата на юни беше няколко евро над 1000 за 7 ношувки. Ако вземем в предвид това то цената на тази госпожа от германия би била горе долу пак около 1200 евро. защото и поста и е от преди 37 седмици...

В момента е много трудно да намерите вече подобни цени, периода и обстоятелствата са различни.. Wink

Нощувките ги проверявам директно на страницата на хотела.
https://clubmegasarayhotel.orsmod.com/

# 738
  • София
  • Мнения: 164
Да, разбрах. Аз търсех за 10 нощувки със собствен транспорт и във всички хотели от Лара до Белек, цените бяха значително по-високи, може би заради второто детско легло, защото в стандартните и някои делукс стаи не може да бъде направено настаняване за 2+2. Благодаря за отговора!

# 739
  • Мнения: 62
Да, разбрах. Аз търсех за 10 нощувки със собствен транспорт и във всички хотели от Лара до Белек, цените бяха значително по-високи, може би заради второто детско легло, защото в стандартните и някои делукс стаи не може да бъде направено настаняване за 2+2. Благодаря за отговора!

Да, в Турция единичните стаи и семейните с настаняване 2+2 са по-скъпи. Спонсорират ги при ОИ само за настаняване 2+0 и затова така се получава.

# 740
  • Мнения: 66
Здравейте!
Борим се с ТА, с която имаме ранна резервация! Те не казват категорично “ДА”, ще се осъществи пътуването ви на 26.06.2020 г. Но твърдят, че превозвачите ще се съобразят с изискванията?!? / самолетна програма/
Това вярно ли е?

Освен заплатените суми за хотелско настаняване, които надхвърлят  заплатения от  Вас депозит, ние  имаме и договор с авиокомпанията. Попринцип при такава смяна на дата за потвърдени  програми има неустойка  за самолетните  седалки, защото нашите самолети отдавна са пълни и всяка анулация води увеличение на цената за останалите пътници, на което те не биха били съгласни. Но ще направим компромис и ще сменим датата без неустойка за самолетните седалки.”

При условие, че преди да я направим резервацията, февруари месец, ни казаха, че винаги можем /дори няколко дни/преди датата  на тръгване, да я променим и дестинацията също...
Вече не предлагат ваучери, не връщат пари, а твърдят, че почивки ще има!
Благодаря!

# 741
  • Sofia
  • Мнения: 3 831
Хъм, това е интересно! На кой туроператор е пакета?

# 742
  • Варна
  • Мнения: 3 955
Борим се с ТА, с която имаме ранна резервация! Те не казват категорично “ДА”, ще се осъществи пътуването ви на 26.06.2020 г.

Изрично се подчертава , че засега за целия юни остава 14 дневната карантина , може би вашата ТА се надява да се върнете юли и вече няма да има карантина , но това засега е мираж.На всичко отгоре никой не казва ще има ли самолети , те даже за автобусите не са сигурни защото короната в Турция далеч не е овладяна, почти 50 ПЪТИ повече заразени/ден , а и все още границата е физически затворена.Да не говорим колко се ослушват всички - 1 - 2 седмици след разпускане на мерките на всички наоколо болните  скочиха с много.За братята румънци и македонци изведнъж над 100/ден  Sad

# 743
  • Мнения: 66
Хъм, това е интересно! На кой туроператор е пакета?
Здравейте!
Пакетът е на Емералд Травел. От тях е закупен. Клиенти сме им от доста години, но вчера имам няколко абсурдни и арогантни имейла от тях, затова ще си искаме парите!
Благодаря!

# 744
  • Мнения: 66

Борим се с ТА, с която имаме ранна резервация! Те не казват категорично “ДА”, ще се осъществи пътуването ви на 26.06.2020 г.

Здравейте!
В имейла, който получих твърдят, че са пълни самолетите и тръгват!
Обясняват ми за съотношението заболели тук и в Турция и куп неща, които не са тема на разговор. Как министър-председателят е казал, че всички мерки падат след 15-ти юни. Всички следим новините!
При положение, че пиша, че с две малки деца няма да посетим Турция, ми изпраща оферти за юли и август месец?!?
Благодаря!

Изрично се подчертава , че засега за целия юни остава 14 дневната карантина , може би вашата ТА се надява да се върнете юли и вече няма да има карантина , но това засега е мираж.На всичко отгоре никой не казва ще има ли самолети , те даже за автобусите не са сигурни защото короната в Турция далеч не е овладяна, почти 50 ПЪТИ повече заразени/ден , а и все още границата е физически затворена.Да не говорим колко се ослушват всички - 1 - 2 седмици след разпускане на мерките на всички наоколо болните  скочиха с много.За братята румънци и македонци изведнъж над 100/ден  Sad

# 745
  • Козлодуй
  • Мнения: 29
Здравейте, имаме направена резервация за Турция, Аланя от 26.06.2020 - 7 дни. Миналата седмица звънях за да отложа пътуването, но категорично ме отрязаха. Казаха, че туристическата агенция има официално изявление на сайта, в което гласи, че на резервации направени за период до 15.06 - предлагат споразумение ваучер за удължаване срока на ползване до 31.05.2022. За резервации след 15.06.20 г. - според тях няма пречка за осъществяване на почивката и трябва да летим. Честно казано в момента хич не ми се лети и то до Турция в тази обстановка. 4 500 лв за цялата почивка и те ще ме убеждават, че качеството ще е същото. Дрън , дрън...маски...дезифектанти. След като вчера четох в темата тук, реших пак да опитам. Попаднах на по-любезна мацка и ....вече подписах Споразумение - ваучер за отлагане на почивката до 31.05.2022 г. Изискването е само почивката да е за минимум сумата на капарото и пак да е в чужбина. Което лично мен, ме устройва идеално. Подходих любезно към тях, не с рогата напред и се получи. Но явно не при всички става. Не знам.

# 746
  • Варна
  • Мнения: 765
slb83, не разбирам защо сте се отказали от почивката, какъв е проблема? Ние имаме още месец и половина до морето ни тази година и дори не искам да си помислям, че няма да може да се ходи, а при Вас са казали че може. Какво ще правите с морето тази година, ще го пропускате нацяло ли?

П.П. https://www.dnes.bg/world/2020/06/04/podnoviavat-poletite-mejdu- … ot-10-iuni.452179
Подновяват полетите между България и Турция от 10 юни
Постепенно ще върнат полетите до 40 страни

Добри новини, има надежда Юли да е нормален месец, след като явно отварят границата на 10.Юни.

Последна редакция: чт, 04 юни 2020, 15:17 от MariaNova

# 747
  • София
  • Мнения: 23 106
Мария, не всички примират от кеф да ходят на почивка при хиляди ограничения. Жената си го е написала и напълно я разбирам. Ще им ходя по бански и маска, как ли пък не. И постоянно отвсякъде да ме предупреждават да пазя дистанция и да гледам персонал с маски, ръкавици, шлемове и какво ли не още. То това ще е някаква пародия на почивка. Всеки си преценява какво го устройва. Аз лично предпочитам да се забия в Родопите, където няма да ми сервират с шлем на главата. Grinning

# 748
  • Мнения: 893
Цитат
Turkey plans to resume international flights to 40 countries gradually as of June 10, the transport and infrastructure minister said on June 4.
The international flights from Turkey will carry passengers firstly to the Turkish Republic of Northern Cyprus, Bahrain, Bulgaria, Qatar, and Greece, Adil Karaismailoğlu said in a statement.
Karaismailoğlu stressed that Turkey took initiatives with 92 countries to restart international flights.
"We have come to an agreement with the Turkish Republic of Northern Cyprus, Austria, Lithuania, Serbia, Kazakhstan, Albania, Belarus, the United Arab Emirates, Moldova, Uzbekistan, Ukraine, Morocco, Jordan, Sudan, and Italy," he
said.
ЛИНК
Истината е някъде там...

# 749
  • Sofia
  • Мнения: 3 831
Хъм, това е интересно! На кой туроператор е пакета?
Здравейте!
Пакетът е на Емералд Травел. От тях е закупен. Клиенти сме им от доста години, но вчера имам няколко абсурдни и арогантни имейла от тях, затова ще си искаме парите!
Благодаря!
Ейй големи гадове са! Изобщо не им пука за туристите, важни са им парите!

Общи условия

Активация на акаунт