На море в Турция - тема 67

  • 59 366
  • 799
  •   1
Отговори
# 750
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 452
Хъм, това е интересно! На кой туроператор е пакета?
Здравейте!
Пакетът е на Емералд Травел. От тях е закупен. Клиенти сме им от доста години, но вчера имам няколко абсурдни и арогантни имейла от тях, затова ще си искаме парите!
Благодаря!
Ейй големи гадове са! Изобщо не им пука за туристите, важни са им парите!
Едва ли в този период има фирма, на която й е пукало за туристите...Иначе на захаросаните приказки са царе - клиентът ни е важен, правим всичко за клиента 🤣🤣🤣...Впрочем аз си чакам 14.06 - току виж ми изпратят споразумение за парите ми (ще е два месеца след несъстоялата се почивка), нищо че все още се пробват да ми пробутат ваучер и всеки мейл към тях започвам с "обясних, че не желая нищо друго освен възстановяване на пълната сума"...

# 751
  • У дома !
  • Мнения: 700
Вече четвърта седмица звъня на Глобул турс и ми казват за пореден път звъннете края на другата седмица.
Писна ми,но не казват нищо за връщане на капаро или ваучер.На 19.06 трябва да тръгнеме с автобус.
Попитах ги ,ако се осъществи все пак почивката ни,кога ще внесем остатъка от сумата и кога да знаем да ли да си пускаме отпуска? Отговориха ми да не пускаме отпуска до следващото ни чуване и за парите да не се притесняваме можело и направо на турците в хотела да ги занесем и да заплатим,което ми стана странно.

# 752
  • Мнения: 369
По принцип и на мен не ми е много приятно с маска,гледаш другите с маски. Спазване на дистанция,дезифектанти и т.н.,обаче като се замисля,май ще трябва да свикнем да живеем така! Нали не си мислите,че този вирус ще изчезне с щракване на пръсти и другата година няма да има и помен от него?! Ако той все пак изчезне,кой знае дали няма да ни пуснат някой друг вирус! Със сигурност по летищата, самолети и места с много хора,ще трябва да носим маски. Ако няма ограничения ние мислим да пътуваме на 24.08 и ще се опитам да се абстрахирам от маските, шлемовете и дистанцията и да се насладя на почивката! Незнам...абе цялата ситуация е кофти,ама...

# 753
  • Пловдив
  • Мнения: 2 032
Ако някой разбира нека пусне нова тема.

# 754
  • Варна
  • Мнения: 3 960
Подновяват полетите между България и Турция от 10 юни
Постепенно ще върнат полетите до 40 страни
Добри новини, има надежда Юли да е нормален месец, след като явно отварят границата на 10.Юни.

На 19.06 трябва да тръгнеме с автобус.

Дрън , дрън та пляс , половината и от нашите ТА и от турците явно са побъркани ! Хем държавата пламнала и половината турци са под полицейски час  И ЗАБРАНА ДА ИЗЛИЗАТ ОТ  КЪЩИТЕ СИ , хем границата затворена , ни автобуси , ни самолети има , хем туризъм щели да правят , че и самолетите напълнили и на шопинг до Одрин хукнали , дет се вика то навсякъде вали и гърми те на гезме тръгнали.Ми тя границата е затворена и дори нашите да я отворят на 10ти то турците са до никъде Sad

Последна редакция: нд, 07 юни 2020, 09:17 от peterky2002

# 755
  • Варна
  • Мнения: 10 687
Петре,ти си остани вкъщи и слушай тъпака Мутафчийски. Егати зомбирания човек,повръща ми се от такива.

# 756
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 190
Започвам да се оглеждам за варианти за пътуване, но имам проблем откъм застраховка. Досега винаги съм ползвал Женерали или Уника, тъй като се сключват електронно. Женерали в момента тотално са изключили модула за застраховки от Уника ми отговориха следното:

"Сигурност по време на престоя в други страни:

Разходи за неотложно медицинско лечение, наложено от злополука или акутно заболяване
Разходи за транспортиране и репатриране, наложени от злополука, акутно заболяване или смърт
Спешно стоматологично лечение
Смърт вследствие злополука
Териториално покритие Цял свят или Цял свят без САЩ, Канадa и Турция
Срок от 1 ден до 1 година
Не се покрива Covid 19"

Някой с предпожение за застраховка покриваща Covid 19 при пътуване в Турция и да не излезе на цена 50% от почивката ?

# 757
  • Мнения: 424
надали ще има някой да покрив точно КОВИД 19,ако Ви е страх по-добре не тръгвайте!!

# 758
  • Пловдив
  • Мнения: 2 527
didu, в сайта на Армеец не е изрично изключен, значи следва да се покрива. Проверете при тях как излиза. Обаче ако направите там застраховка и се наложи да я ползвате, имайте предвид, че задължително звъните на асистънса преди да правите каквото и да било. Иначе плащат до 100 евро, независимо от покритието и разходите.

# 759
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 190
didu, в сайта на Армеец не е изрично изключен, значи следва да се покрива. Проверете при тях как излиза. Обаче ако направите там застраховка и се наложи да я ползвате, имайте предвид, че задължително звъните на асистънса преди да правите каквото и да било. Иначе плащат до 100 евро, независимо от покритието и разходите.

Те и Уника го нямат написано, както и разделението по териториално покритие Цял свят или Цял свят без САЩ, Канадa и Турция , Турция са я вкарали сега..., това е след като ги попитах изрично какво покриват.

надали ще има някой да покрив точно КОВИД 19,ако Ви е страх по-добре не тръгвайте!!
Какво значи да ме е страх, налагало ми се е да ползвам медицински услуги в Турция, за елементарни неща искат маса пари, и застраховките се правят точно заради това ако се страхуваш от някакво събитие което може да ти излезе през носа. Не мисля, че страха определя здравия разум.

# 760
  • Мнения: 424
Точно Армеец не го покриват Wink , ние имахме при  тях за пътуването и там изрично е подчертано че пандемия НЕ покриват!

# 761
  • Варна
  • Мнения: 765
Защо толкова държите да включвате някакви подобни болести като Ковид19 ? Нещо не разбирам логиката, ще водите по-възрстни хора на море ли, или има други причини?
Дори и да пипнете болестта, тя не се развива за няколко часа, а трябват поне няколко дни за да се влоши човек, за което време преспокойно можете да се приберете. Не че ще имате някаква полза от прибирането, ако не сте зле никой няма и да ви погледне тук, ще ви оставят да се самолекувате вкъщи, поне такава е практиката.

# 762
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 190
Защо толкова държите да включвате някакви подобни болести като Ковид19 ? Нещо не разбирам логиката, ще водите по-възрстни хора на море ли, или има други причини?
Дори и да пипнете болестта, тя не се развива за няколко часа, а трябват поне няколко дни за да се влоши човек, за което време преспокойно можете да се приберете. Не че ще имате някаква полза от прибирането, ако не сте зле никой няма и да ви погледне тук, ще ви оставят да се самолекувате вкъщи, поне такава е практиката.


Хора като вас не ги разбирам. Искам да го включа защото преди 7 години не включвах варианта детето да хване кърлеж в Турция, е хвана и за удоволствието от махането му ми взеха 600 евро, поради тази проста причина искам да включа и тази болест, не отивам с идеята да се заразя, но не искам да седя на тръни и при първото прокащляне или вдигане на температура да получавам инфаркт от притеснение. Мога ли да Ви попитам ако вас Ви диагностицират с Ковид и Ви затворят за карантина едни 28 дни и Ви сложат една сметка от по 100 евро на ден как ще се почуствате, да речем, че семейството е здраво него също ще го блокират за 14 дни пак на подобно място. Ако вие карате колата то и колата автоматично няма да може да излезе след като освободят семейството Ви. Не ме разбирайте погрешно не съм параноик, но не съм и глупец, обичам да имам варианти за отиграване, а не просто да се пускам по течението.

# 763
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 452
didu, абсолютно подкрепям! По същата причина аз зачеркнах почивка в чужбина тази година. Прекалено много са неизвестните и това определено няма да е "моята" почивка при цялата тази несигурност....

# 764
  • Мнения: 424
Вече го казаха,щом сте с личен превоз е още по-добре,защото в момента в който не се почустване добре,палите и си заминавате Wink

Общи условия

Активация на акаунт