На море в Турция - тема 67

  • 59 375
  • 799
  •   1
Отговори
# 765
  • Варна
  • Мнения: 765
Хора като вас не ги разбирам. Искам да го включа защото преди 7 години не включвах варианта детето да хване кърлеж в Турция, е хвана и за удоволствието от махането му ми взеха 600 евро, поради тази проста причина искам да включа и тази болест, не отивам с идеята да се заразя, но не искам да седя на тръни и при първото прокащляне или вдигане на температура да получавам инфаркт от притеснение. Мога ли да Ви попитам ако вас Ви диагностицират с Ковид и Ви затворят за карантина едни 28 дни и Ви сложат една сметка от по 100 евро на ден как ще се почуствате, да речем, че семейството е здраво него също ще го блокират за 14 дни пак на подобно място. Ако вие карате колата то и колата автоматично няма да може да излезе след като освободят семейството Ви. Не ме разбирайте погрешно не съм параноик, но не съм и глупец, обичам да имам варианти за отиграване, а не просто да се пускам по течението.
Кърлежите са съвсем друга работа. Затова и ние винаги допълнително правим застраховка за подобни случаи, не ни есе е случвало да я ползваме, но правим. Но кърлежът е едно, а вирусът е съвсем друго. Иначе правилно казвате "Ако Ви диагностицират ", ето това е важното. Никой не Ви кара да ходите и да се врете между шамарите за да Ви диагностицират ако имате съмнения. Това ми прилича донякъде на хората в България, които сами си плащаха да си правят тестове, срещу което сами си създаваха проблеми, защото ако излезеха положителни единственото което получаваха от държавата ни насреща беше една 28 дневна карантина. Не знам с какъв ум човек би си правил тестове, че и да ги плаща, ако насреща стои само една сопа ... Но явно държавната ни пропаганда добре промива мозъци.

# 766
  • На юг от тук
  • Мнения: 3 357
didu,застраховка  за ковид засега Алианца правят.Но не знам цена.

# 767
  • Мнения: 681
didu, говориш си с всички един по един, те не са и толкова много, че информацията напоследък е доста противоречива... Пробвай с "Помощ при пътуване в чужбина" на Евроинс да видим какво ще ти отговорят и аз бих питал и Армеец, защото точно техния изпълнителен директор, който е и председател на Асоциацията на застрахователите твърди, че някои компании покриват и този риск. 

https://www.bnr.bg/post/101283226/zastrahovateli-pri-patuvane-iz … lavane-s-covid-19

# 768
  • Russe, Ruse, Bulgaria
  • Мнения: 152
Някой може ли да пусне нова тема или да пише на Марги да го направи?

# 769
  • Мнения: 555
Петре,ти си остани вкъщи и слушай тъпака Мутафчийски. Егати зомбирания човек,повръща ми се от такива.

Ние сме от самостоятелно организиращите си пътуванията..... и по този начин... по 3 седмици по красивите плажове на Турция....
Относно резервациите, които имаме с право на анулиране разбира се, хотелите ни пишат, че границите са затворени и нямат информация дали и кога ще получат разрешение от властите да отворят за турски граждани, а за чужди туристи и въпрос не се отваря. Работата ни е такава, че имаме тук в България достоверна информация за полетите на Турски авиолинии от София. На няколко пъти отваряха слотове със заявка за предстоящи полети, но слотовете както се отварят, жтака и лесно се затварят. До онзи ден първите полети бяха отворени за 23.06., от вчера всичко до 30 юни е окончателно анулирано.
Макар нашето семейство да се интересува изцяло от сухопътна граница.... много се съмнявам щом няма полети, да се отвори сухопътна граница. Има заповед, че 8 страни от ЕС + отново пламналата в разпространението на Covid  Македония се кааарантинират за 14 дни + всички "трети страни", въпроса, че "трети  страни" нямат и "бледа" индикация за подновяване на полети.
Надежда ни за 20-ина дни по Карибите наТурция се надяваме да бъде възможно за септември.

# 770
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 190
Хора като вас не ги разбирам. Искам да го включа защото преди 7 години не включвах варианта детето да хване кърлеж в Турция, е хвана и за удоволствието от махането му ми взеха 600 евро, поради тази проста причина искам да включа и тази болест, не отивам с идеята да се заразя, но не искам да седя на тръни и при първото прокащляне или вдигане на температура да получавам инфаркт от притеснение. Мога ли да Ви попитам ако вас Ви диагностицират с Ковид и Ви затворят за карантина едни 28 дни и Ви сложат една сметка от по 100 евро на ден как ще се почуствате, да речем, че семейството е здраво него също ще го блокират за 14 дни пак на подобно място. Ако вие карате колата то и колата автоматично няма да може да излезе след като освободят семейството Ви. Не ме разбирайте погрешно не съм параноик, но не съм и глупец, обичам да имам варианти за отиграване, а не просто да се пускам по течението.
Кърлежите са съвсем друга работа. Затова и ние винаги допълнително правим застраховка за подобни случаи, не ни есе е случвало да я ползваме, но правим. Но кърлежът е едно, а вирусът е съвсем друго. Иначе правилно казвате "Ако Ви диагностицират ", ето това е важното. Никой не Ви кара да ходите и да се врете между шамарите за да Ви диагностицират ако имате съмнения. Това ми прилича донякъде на хората в България, които сами си плащаха да си правят тестове, срещу което сами си създаваха проблеми, защото ако излезеха положителни единственото което получаваха от държавата ни насреща беше една 28 дневна карантина. Не знам с какъв ум човек би си правил тестове, че и да ги плаща, ако насреща стои само една сопа ... Но явно държавната ни пропаганда добре промива мозъци.

Не смятам да се вра никъде, но може да мина покрай термокамера на която да светна и да дойдат да ми измерат температурата и да ме карантинират. Все пак говорим за Турция, наясно сте какви са мерките по молове, градски транспорт. Не мисля, че им е проблем на рамката за оръжие да боцнат и по една термокамера. Не ми се спори с вас всеки си има право на мнение. Моето е, че поне съм джължен аз и семейството ми да имат застраховка която да ми покрие щетите от подбоно естество.

# 771
  • varna
  • Мнения: 78
Здравейте, имахме резервация за 29.05 с автобус Акваазис -Дидим .Смених  датата за 18.09.20г .Ако има някой със същата резервация да ми пише .Семейство с две деца сме .

# 772
  • Варна
  • Мнения: 3 960
Не знам какво зомби съм ама съм живял 23 г. нейде по света и нелепите случки за които съм си плащал жестоко и които даже не са ми идвали наум са прекалено много.Гадното на дребната твар е , че ЗАДЪЛЖИТЕЛНО първите 5 дни е безсимптомна и сетне може да те свали така , че даже да не можеш да си вдигнеш главата , камо ли както смята MariaNova да караш 1 200 км. до в къщи.Алианц УСТНО ми потвърдиха , че при застраховка помощ при пътуване не са изключили изрично короната и БИ ТРЯБВАЛО да покрие такъв случай.ОБАЧЕ изрично ми отказаха писмено да включат в МОЯТА полица ковида.И пак дузина въпроси , да може би щели да платят болничен разход , но не и ако ме карантинират там някъде и трябвало да си плащам за наша сметка - айде пак пълна каша.Двете пътувания за Дидим и Алания ги отмених за 2 дати септември и октомври ама добре че имат и опция за догодина , че то за тази година само да се чудя зомби ли съм или не на нищо не прилича , пък и тези дърти години дето ги пишат рискови и тези болежки дето и те рискови  Sad

# 773
# 774
  • Варна
  • Мнения: 765
peterky2002, вирусът не сваля отведнъж, а и все пак дори и да свали единия, другият все ще може да кара да прибере останалите. Реално, най-лошото на вируса е че удря в белия дроб и дишането, не те сваля с много висока температура или някакво друго сриване, те от дишането си и заминават хората. Отделно, нека да не си мислим, че като седим в България сме на сигурно място, то се видя вчера колко е сигурно в Доспат например, където хората си боледували, ама няма ни болница, ни чудо. Мога да споделя от личен опит, в Доспат има спешна помощ без никакво оборудване само линейка,, болница няма, най-близките са на почти 2 часа път в Гоце Делчев, Смолян, или Пазарджик Simple Smile Че така де, хората си се заразявали, но поради липсата на здравеопазване в района не е имало кой да го разбере. И както се вижда нито са преритали, нито са се тръшнали.
Като се замисля, най-лошото заразно заболяване с което наистина може да има проблем човек е варицелата, тогава с 40 градуса и зверска отпадналост наистина няма да можете да се приберете, но там и смъртността е на друго ниво, а и дори варицелата не почва за няколко часа.

# 775
  • Варна
  • Мнения: 10 688
Петре,ами ако 2021 пак има вирус? Я направо отмени и за тогава.
Вируси ще има и няма да изчезнат до следващата година, да си знаеш.

# 776
  • София, България
  • Мнения: 5 608
Чета тук и се чудя как при заразяване с коронаврус се обсъжда пътуване и заразяване на може би още десетки хора по пътя. Просто не мога да повярвам какви глупости и откровени престъпни планове се пишат тук!

# 777
  • София
  • Мнения: 1 357
Да, Суено е първият хотел, който е получил подобен сертификат. На страницата му подробно са описани мерките и условията, при които ще работят през идния сезон. За тези, които имат резервации за там, може би е важно да знаят, че детския аква парк, лунапарк и всички вътрешни помещения, свързани с детска анимация, няма да работят. Аз съм от тези, които имам резервация за септември и още съм в чуденка въпреки че нямам малки деца...

# 778
  • София
  • Мнения: 23 124
Аз също съм потресена от разни мнения тук.
МарияНова, страшен ентусиазъм вадиш, поне това не мога да ти го отрека. Но и големи нелепици пишеш. Особено в частта, че ако единият тръгне да мре, другият ще върне с колата семейството вкъщи. Смях се през сълзи. Просто цветно си представих мъжът ми как бере душа, задушавайки се на задната седалка, докато аз ръчкам отпред като малоумник волана и педалите, щото нямам шофьорска книжка и абсолютно нищо ни отбирам от шофиране. Ама майтап да пада.
Разбирам ви, че отказвате да се поддавате на паника и да се съобразявате с вируса, но не разбирам това, че неистово и на всяка цена трябва да се позиционирате на почивка в Турция. Аз също много искам да почивам и да се махна от София, но доброволно не бих се завряла в чужда държава, пламнала от вирус. Откъде да знам, че точно нашето семейство няма да е от каръците, които ще влязат в статистиката по новините и да ревем по скайп, че сме карантинирани някъде на майната си, а парите са на привършване. Чак такива спомени от почивка не искам да трупам.
За себе си съм решила, че трябва да съм търпелива. Светът няма да се свърши, ако едно лято пропуснем морето. Не че снощи не си поревах като си сетих, че в момента трябваше да сме 5 семейства в Бодрум и купонът да е на макс. Но живот и здраве, догодина.
И да, вирусът няма да изчезне от раз, но да речем, че догодина може да има вече ваксина, както и да се взимат доста по-ефективни мерки. Просто тази година никой не беше подготвен за това, което ни сполетя.
Е, който има резервации за септември, мисля, че е уцелил.
Няма да се повтарям обаче, че шлемове, маски и ръкавици не ща да гледам докато съм на море. Все едно съм отвлечена от извънземни, които ще правят експерименти с мен. Не мерси съм.

# 779
  • Мнения: 898
Чета тук и се чудя как при заразяване с коронаврус се обсъжда пътуване и заразяване на може би още десетки хора по пътя. Просто не мога да повярвам какви глупости и откровени престъпни планове се пишат тук!
Споко, още не е ясно дали въобще ще има чуждестранен туризъм в Турция тази година. Както вървят нещата, май не...

Общи условия

Активация на акаунт