Вкъщи си е най-добре, идвайте си всички от море -14.08-20.08.06

  • 6 231
  • 133
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 997
yosarian, лек път и приятно и безпроблемно изкарване в Сливен.
п.п. Обещавам да слушкам  Outta Joint

Наде, четох по-горе последните новини около теб - сякаш има повече позитивизъм в теб - дано не греша?! Прегръщам те силно и се надявам, че когато  бебо се роди, всичко ще е наред.

Нанди, пиши на скайпа, чакам пресни новини от вас.

Ieppe, честит имен ден на Йоан. Да ти е жив и здрав!

Едно татково мнение - ами понякога и ние мислим, че сме прави Simple Smile

Оставям таткото да вярва, че е прав, за да не започне да си мисли как е сбъркал........с мен  Joy

# 91
  • София, в офиса
  • Мнения: 1 269
Честит имен ден на Йоан,    bouquet
На Йосариан приятно и безболезнено прекарване  Hug

на мама Иги - добре дошла, как е бебето?

# 92
  • Мнения: 1 271
Госпожо Торньова пък аз те гледах днес  Heart Eyes
отиде ли на климатик??????  Laughing

Ако се чудите с кого си говоря да си признава без бой  Rolling Eyes

Честит празник на Йоан!

на останалите само здраве  Hug  bouquet и малко хлад

# 93
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
  Отидох, отидох  Sunglasses Признавам си без бой  Mr. Green
   
 
ЧЕСТИТ ИМЕН ДЕН НА ЙОАН! Най - вече да е здрав и много, много щастлив!


  Йосарянче, леко пътуване и щастливо завръщане  Hug Много да се забавлявате! Пък ние ще слушаме, де  Wink

  Сети, благодаря ти, миличка!  Heart Eyes А бибата я отказахме, да. Още я търси, но като спомене за нея аз я питам "Ти ми кажи къде е бибата?" и тя си знае - в боклука.

  Sadman, със сигурност и вие сте прави в определени случаи, ама не си признаваме винаги, точно като вас  Crazy

# 94
  • Враца
  • Мнения: 871
Здравейте милички!
Първо на Йоанчо Честит Имен Ден!
На всички желая много много ..хлад.Във Враца е адска жега,предполагам както и на всякъде.
Слава богу в нас е хладно..ние сме на втория етаж и около нас има високи дървета.Много се замислих като прочетох поста на Агнешка.И аз понякога се чудя откъде се взима тази енергия от мен.   smile3506Работя на смени..дневни и нощни...и ми е много трудно..предимно физически.Връщаш се пране, готвене ,чистене и винаги да е оправено в нас.Тати като се прибере е пълен ред.Като прибавим и Криси..че ми е все за полата...и нощем не спим.Още си пием мляко,аз го карам да го намаля ,а той ми го  вдигна на три кофички през нощта.Цаля нощ съм дежурна кухня.Притоплай ,вади от хладилника  пак.Той се буди средно около 10-15 пъти нощем.и кога да почина....Аз все се майтапя , че  на онзи свят ще ми се падне само да спя..но много се съмнявам и там пак ще е така...Иска ми се само една нощ да легна и спяяяяя като човек.   newsm17  Като прибавми и каката с тинейджърските си проблеми такова съчетание става..    smile3511   Но ние нямаме прамо да се отпускаме..винаги трябва да сме  ОК  Заради нашите дечица...

Последна редакция: пт, 18 авг 2006, 21:02 от margi_vr

# 95
  • Мнения: 3 537
Margi_vr,недей така!Ти също имаш нужда от почивка.Аз да си призная,не бих издържала на това  темпо.Може би съм мързелива! LaughingНямате ли баба на близо,да и оставяте децата от време на време? Rolling Eyes

# 96
  • Мнения: 816
Момичета, нас пък ни сполетя една гадна беля - пчела ужили Христинка по езика Cry Казвам ви - направо откачих Cry
Държеше си една пръчица от сладолед (изяден преди това от мен) и явно пчелата е кацнала на нея и Исито я е лапнала. Само като писна милото ми бебче и веднага я видях в устата й Sad извадих я на секундата, но жилото вече беше забито на върха на езичето й. Добре че една жена беше на балкона си и ни видя и скокна да ни кара. Първо в поликлиниката сложиха Урбазон ( нямаше как да не се съглася просто, то е ясно, макар да съм много против кортикостероидите). От там направо в Пирогов да извадят жилото, защото лекаря от поликлиниката изобщо не пожела дори да погледне в устата на  Иси.  Милата плака страшно жално, но то така боли това чудо.  После токсиколога ни прегледа, заради астмата имаше вероятност да ни приемат под наблюдение, но ни пуснаха. Братовчед ми е алерголог и ми обясни, че алергична реакция от първо ужилване не може да се получи, и че трябва време да мине, за да стане сенсибилизация на организма, но от тук на татък трябва много да се пазим от пчелите( то кой ли не трябва).
Много се пазете, ей! Има страшно много пчели и оси, заради жегите и гледайте нищо да не ядете на открито. Евка беше много оплескана от сладоледа и като слезнахме от колата и нея за секунди я налетяха три оси. Просто ужас....вече имам параноя от тях.
Сега взехме и Апис - хомеопатично средство, което се прави от пчелна отрова, но помага организма да се освободи по-бързо от отровата. Да го помните....
Та , такава гадост....
Пазете се. Дано на никой не се случва!

# 97
  • София
  • Мнения: 1 333
Честит имен ден на Йоан!!!

НОси със здраве името си мило дете и нека светията те закриля!!!

Sadman, благодаря за хубавата мисъл   bouquet
Много близки хора ми я повтарят често, но аз като че ли не искам да я приема... Не ми се иска да повярвам, че толкова много лоши неща мога да понеса, че съм толкова силна ... Нека Бог види, че вече досат ми е дотежало и повече не мога.

Искам да спя, да спя, да се изолирам някъде на край света и да се наспя като хората и тогава пак да съм с малкото си момиченце, но в момента съм на края на силите си ... в момента й расте и кътник и долно зъбче и още по-голям кошмара, не спим само се гушкаме и мрънкаме, ако пък заспя по-рано от даването на лекарствата и последното хранене Ицо се сърди... бягала съм от отговорност и тем подобни... а аз просто имам нужда от почивка.

Доротея, мила страшничко е било ... ще внимавам и аз с дребосъчка, че ние само сладки пюренца и плодчета хапваме и може да ни налетят гадюхите.

Мамо Иги, добре дошла   bouquet
Видях снимките-страхотни сте всички, а Лъчезар е най-страхотното нежно момченце което съм виждала напоследък! Да ви е жив и здрав и всичко да се размине и отмине, нека нямате  никакви усложнения и да си расте здрав и палав малчугана. А Мишето е пораснал много, нали вече е батко и муцунката му се е променила... не изглежда малък, а голям и отговорен... дано е послушен и да ти помага за бебо.
Прегръщам Ви горещо всички вкъщи и имате специални поздрави за рожбата от съпруга ми!!! И той Ви видя на снимките и му стана едно радостно и малко тъжно, защото ние си нямахме изписване от родилното и от болницата нямахме... дай БОже за второто всичко да е наред  Praynig

Ако знаете само колко ми е хубаво, че Ви имам всички вас...   bouquet  bouquet
Обичам Ви всички майки и дечица!!! newsm51

# 98
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
то на именника! Жив и здрав!

Доротея съжалява за ужаса - дано не станете алергични! И даже да забравиш кошмара

Уф днес се чух с моята съседка по стая в МД - и съм направо... тя има като мен проблеми със захранването на плацентат но е в 6 месец и са ескалирали - днес са отписали бебето... Направо не знам къде да се навра - толкова ми е болно за нея и за целия ужас на ситуацията. Вес пак й вливат системи и остава надеждата да стане чудо! А и мен ме хваща страх покрай това... Е пак се оплаках - но аз ви предупредих, че излизам от ада - така , че хубаво като новини - няма при мен...

# 99
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Наденце, пак си тъжна! Уф да можех да ти помогна... освен мислите ми за вас и надеждата за чудо - нямама какво да ти дам друго... и част от сърцето си - за теб и Мимка!

# 100
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
............Братовчед ми е алерголог и ми обясни, че алергична реакция от първо ужилване не може да се получи, и че трябва време да мине, за да стане сенсибилизация на организма...............
Аз като дете получих алергична реакция още на първото ужилване на пчела. Е, не толкова силна, както на следващото ухапване, но си имаше алергична проява.
  И мога да си представя какво сте преживели... и ти и детенце. Дано да ви е за последно! И целувки за малката героиня.
  Аз изпадам в колапс от пчели и оси, направо се гипсирам, като знам какво ми става. И много ме е страх за малката, че тя даже на ухапвания от комари реагира, пази Боже на жилещите не ми се мисли  Praynig Винаги си нося Метилпреднизолон в мен, но по - добре да не се налага да го ползваме.

# 101
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
БИм БАм това с алергиите винаги ми е звучало пресилено, но като ви слушам тук и почвам и аз да се притеснявам - ами как да разбера докато не се случи нещо дали дететео е алергично?! А з ни кога не съм била и май и мъжа ми нее - дано и ДАни не е ....

# 102
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
  Наде, хич не е пресилено, за съжаление...
  За детето можеш да разбереш предварително, ако направите кръвен тест, но още е много мъничък. Тези тестове се правят поне след 3-4 годишна възраст, за да са точни.
  Щом Дани не е фамилно обременен, вероятността от алергии не е изключена, но определено е по - малка. Докато щерка ми си го има "зададено" - и аз и таткото си имаме алергии, някои от които, за жалост, тя вече прояви  Confused
  Но в случай на ухапване, пази Боже, веднага се търси лекарска помощ! По - добре излишно, отколкото да се забави.

# 103
  • Мнения: 313
За ужилванията от пчели  да разкажа от собствен опит...като дете са ме жилили поне 5-6 пъти и нищо. Подува се малко повече ужиленото място, боли, смъди...после сърби. Така докато не ми се случи вече на 25 годишна възраст. Бях в гората за гъби и без да искам стъпих в един кошер на земни пчели. Само една ме ужили (не знам как успя да се вмъкне в анорака) по крака под коляното. Тръгнах към къщата на баща ми на около 1-2 км разстояние. След около 10 мин почнах да се задушавам, не можех да преглъщам. След около 15 мин вече не виждах нищо - очите ми се затвориха от отока на лицето. После не помня. Как съм извървял разстоянието - не знам...
При положение, че това всичкото се развива в планината без никаква подготовка, единственото което намерил баща ми бил някакъв алергозан с изтекъл срок на годност преди година...2 или 3 таблетки ми е наврял директно в гърлото - не знам как и не знам как съм ги преглътнал. След около 3-4 часа се събудих и за около ден се оправих.

Не знам защо го разказвам това, но споменът изскочи като прочетох случката.
Какво съм забелязал...няколко години преди тази случка почнаха да ми се подуват местата ухапани от комари, но не обърнах внимание. Явно тогава съм развил някаква алергия към отровата на жилещите насекоми.
В последно време ухапванията от комари почти не ги забелявам...но не бих пробвал как ще ми се отрази пчела  Grinning

# 104
  • София
  • Мнения: 2 262
Знам че тук не е мястото, но да си ви кажа ако някой може да помогне, търсим везна да теглим Лъчезар дали и колко наддава, това е най-важното ни поръчение от доктора за сега! Ако някой се сеща нещо да ми пише, утре ще погледна и по магазините какво предлагат, ама последните ми спомени бяха за скъпи неща!Проблема е, че не мога да тичам до консултацията да го теглят непрестано, а той не се храни много редовно и както трябва, изяжда по 40 грама от предвидените 70 и заспива, и нищо на света не може да го събуди, и по честото хранене също не върви при него, не огладнява явно, искам да видя за какво става дума с килата и да нагодя някакъв режим да важи и сработва при него!
Сега бързам да поспя и ви желая щастливи почивни дни!

Общи условия

Активация на акаунт