"Синдром на първата лъжичка"

  • 1 811
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 474
В яслата и градината е друго - там децата гледат едно от друго и ядат сами , но в къщи е зора ooooh!

# 16
  • Мнения: 816
Това е в резултат от "синдром на майката пъхаща насилствено лъжичката в устата на бебето си". И е съвсем нормална реакция на едно не навреме захранено бебе. Съжалявам за мнението ми, но е доказано просто от многобройни подобни ситуации.

Последна редакция: пн, 14 авг 2006, 16:45 от DOROTEIA

# 17
  • Мнения: 1 910
Има, но с обратен знак. Като я види и си отваря устата.

# 18
  • Варна
  • Мнения: 5 533
Това е в резултат от "синдром на майката пъхаща насилствено лъжичката в устата на бебето си". И е съвсем нормална реакция на едно не навреме захранено бебе. Съжалявам за мнението ми, но е доказано просто от многобройни подобни ситуации.
Ако имаш предвид точно моето ненавременно захранено бебе само за протокола да кажа, че е захранено на 7м и половина и му е напълно ясно за какво служи лъжичката.
А и не пъхам насила, освен пробата ми с първата лъжица. Ако след първата лъжица не му хареса и отказва да яде го оставям на мира. Само дето тогава на мен ми се стъжва, защото тъй като още го кърмя той си наваксва това което не е изял като твърда храна с кърмене и от един път дневно минаваме на кърмене през 3-4 часа. Embarassed

# 19
  • Варна
  • Мнения: 5 533
Има, но с обратен знак. Като я види и си отваря устата.
Е те такова детенце си мечтаех да си имам, но уви и двамата не се паднаха от този тип.

# 20
  • Мнения: 1 427
Това е в резултат от "синдром на майката пъхаща насилствено лъжичката в устата на бебето си". И е съвсем нормална реакция на едно не навреме захранено бебе. Съжалявам за мнението ми, но е доказано просто от многобройни подобни ситуации.
По тази логика трябва да има цели поколения злояди деца.Никога не съм пъхала насилствено лъжичката.Сама си отваряше устата и казваше"Аааам" на всяка лъжичка.Сега от месеци почти нищо не яде.И сега не я насилвам.

# 21
  • София
  • Мнения: 630
Първото нещо, което ми хрумна е, че в лъжичката има нов вкус и консистенция и те са съвсем ново преживяване за сетивата на детето.
Мисля, че тази му реакция си е съвсем естествена и с времете  ще отмине.
(Извинявай Despina, а дали случайно си забелязала явна, негативна реакция към някой храни, напр. да му се повдига, да я плюе.)

# 22
  • София-там нейде в западната част
  • Мнения: 2 050
ами ние си хапваме по принцип и проблеми не съм имала освен един път когато беше болна и получи накакъв страх от всичко което се пъхаше в устата й - заради всекидневните прегледи от Докито на гърлото ... та така не искаше да приеме нищо с лъжица затова първо почнах да и разреждам нещата и да давам с биберон но после видях че храна подадена с пръсти от мен приема а с лъжица не иска,затова почнах да давам нещата с пръсти и накрая се преборих като взех една прозрачна мерителна лъжичка от сироп която е и малка и Емата сигурно не я възприемаше като "своята лъжица за хранене" и така лека полека без насилване за около две седмици нещата преминаха и всичко се оправи .... ако имаш такава лъжица да не се набива на очи можеш да пробваш ...дано  да съм помогнала    bouquet

# 23
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Ние също сме така поне от 2 месеца,но е зор само първата.С шишето е същата история.

# 24
  • София
  • Мнения: 4 966
Аз пък всеки път като почвам да го храня ,и при първата лъжичка почва да прави супер гнусна физиономия,все едно незнам какво му давам.И втората лъжичка така приема с отвращение/явно докато опита храната/.После почва нормално да си папка.

Общи условия

Активация на акаунт