козметиката на ТАЛОДЕРМА - 3

  • 45 002
  • 704
  •   1
Отговори
# 210
здравей веси!аз съм на 22 години ,в пубертета имах доста пъпки,от който ми оставаха петна,който след доста време за щастие изчезваха,но не след дълго се появяваха нови и нови.пъпките най-често са подкожни и болезнени и дори и да не ги пипам ,пак ми остават петна.освен това имам много разширени пори,единственото което ми помага е далацин те,но от него много ми горчи,ще ти бъда благодарна,ако ме посъветваш нещо newsm03благодаря предварително

# 211
  • Мнения: 513
Здрасти отново Веси,
Още няколко питанки и от мен. Grinning
За кожата на лицето засега нямам въпроси, мисля да мине малко време още и ще докладвам.
Въпросът ми е за антицелулитния. Аз ти казах, че предимно търся отслабващ и стягащ ефект ( напълно съм наясно, че без диета и  упражнения няма ефект, но търся нещо, което подпомага отслабването и най – вече стяга кожата). В момента от три седмици ползвам вашия антицелулитен, но ти беше споменала, че формулата е 3 седмици ползване – 1 почивка. Би ли ме посъветвала с какво да го заменя – знам, че Aura Slim има подобен състав и не мога да го ползвам през тази седмица. С радост приемам и други предложения за стягащи продукти и въбоще смяташ ли, че има полза да ползвам антицелулитни продукти.
Предварително ти благодаря.
 newsm51

# 212
  • Мнения: 5 818
Веси,много ти благодаря за отговора!От утре почва и ще пиша как е!

# 213
  • Мнения: 220
Веси пак съм аз Embarassed
Кажи сега за една баба(свекърва ми hahaha)Кожата и е нормална към суха иска да използва козметика против бръчки.Ще се момей Flutter.Не използва нещо конкретно,каквото и подарят Tired.Минава 50 години и откакто чу за гелчето с ройбос не ме оставя на мира Crossing Arms
Здравей Веси
Ето затова не смея да искам и аз твоето мнение, но се престраших, най-после. Аз съм на 43 и съм със суха кожа, без крем не мога и то не е от сега /предвид възраста ми/ Използвала съм кремове за зряла кожа на Орифлейм , а в момента на Ейвън.

Не искам" да се момея", а да се чувствам удобно в кожата си.
Ако може да ми дадеш съвет, ще съм ти благодарна.
Ако съм обидила някого - съжалявам.   bouquet

# 214
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Веси пак съм аз Embarassed
Кажи сега за една баба(свекърва ми hahaha)Кожата и е нормална към суха иска да използва козметика против бръчки.Ще се момей Flutter.Не използва нещо конкретно,каквото и подарят Tired.Минава 50 години и откакто чу за гелчето с ройбос не ме оставя на мира Crossing Arms
Здравей Веси
Ето затова не смея да искам и аз твоето мнение, но се престраших, най-после. Аз съм на 43 и съм със суха кожа, без крем не мога и то не е от сега /предвид възраста ми/ Използвала съм кремове за зряла кожа на Орифлейм , а в момента на Ейвън.

Не искам" да се момея", а да се чувствам удобно в кожата си.
Ако може да ми дадеш съвет, ще съм ти благодарна.
Ако съм обидила някого - съжалявам.   bouquet
Е хайде сега s_la,шегувам се Simple Smile.Мисля че се подразбира  bouquet

# 215
  • Мнения: 220
Разбира се ,че е шега, особено ,че се отнася за свекърва ти    rotfImbo
newsm51

# 216
  • Мнения: 1 033
Веси, здравей и благодарности, че помагаш толкова!  bouquet
Искам да попитам каква е разликата между околоочния крем и околоочния гел? (извинявам се, ако си отговорила преди това, но се опитах да изчета и трите теми и се омотах Mr. Green)
А ако можеш и на мен да препоръчаш нещо:
Кожата ми според козметичката е смесена, (аз честно да си кажа не знам как се опредля). На 29 години съм. Много често ми излизат лишеи в областта на носа и на веждите, който минават най-бързо като се намажа с детския крем за лице на Бюбхен Embarassed.
Хич не съм последователна в грижата ми за кожата, а трябва вече да подхвана Embarassed

# 217
  • Мнения: 1 064
Веси, искам да те попитам защо на нормална кожа с по-мазна Т-зона се слагат тоалетно мляко и тоник за нормална до суха кожа. Какъв е принципът на действието?
Не мисли, че проявявам недоверие - аз винаги анализирам и търся логиката, за да хвана принципа на това, което ме интересува.
Приятен ден ти желая.

# 218
  • Мнения: 1 254
Веси, искам да те попитам защо на нормална кожа с по-мазна Т-зона се слагат тоалетно мляко и тоник за нормална до суха кожа. Какъв е принципът на действието?
Не мисли, че проявявам недоверие - аз винаги анализирам и търся логиката, за да хвана принципа на това, което ме интересува.
Приятен ден ти желая.

Ами, при по-мазна Т-зона, когато не е упоменато, че има проблеми с комедони и възпаления (връзката е пряка - ако през порите се хиперсекретира и кожата е типично клоняща към смесена, то със сигурност ще има възпаления, пъпки. ако няма - инцидентното омазняване на тези зони не е проблем), то няма нужда от тоалетно мляко и тоник, които да третират омазняване. Тоникъ в случая, например, ако беше за мазна кожа, щеше да е полу-ненужен, защото най-много да ограничи случаите на случайно омазняване. Но няма пори, които да третира, няма хиперомазняване, което да балансира, няма възпаления, които да тушира - за какво й е? Simple Smile Това се преодолява просто с малко хума. Simple Smile  Докато тоникът за нормална до суха кожа е предназначен да поддържа тургорните нива, да подобрява микроциркулацията и обменните процеси в друга посока, да овлажнява и поддържа свежа кожата. И макар, че част от действията се препокриват, все пак е от значение.  Peace
Доброто почистване и е майката на по-добре изглеждащата кожа!  Grinning - нежно почистване, без излишно малтретиране, но редовно и качествено.

Затова дадох на мадамата тоал. мляко и тоник за нормална до суха кожа Simple Smile

  bouquet

# 219
  • Мнения: 1 254
Благодаря ти Веси, комбинацията ми изглежда просто чудесна Simple Smile
Ще си ги потърся още днес и започвам да ги ползвам. Ако възникнат въпроси пак ще питам, надявам се не е проблем   bouquet
Още веднъж благодаря  Hug

определено няма проблем да питаш каквото и да е! целта на темата е такава Wink

welcome  Hug

Веси, права си наистина, че по принцип е най-добре да се използва една цяла серия, за да се допълват като действие съставките и да не се смесват с такива от други серии... На теория.
Само дето досега не ми се е случвало да ми хареса повече от един продукт от една серия. Когато установя, че даден продукт ми действа добре, обикновено решавам да пробвам и нещо друго от същата серия, но за съжаление все се разочаровам. И аз не мога да си обясня защо се получава така. Нали попринцип са вложени едни и същи или поне близки активни съставки
При това положение нямам желание (а и финансова възможност) да си купувам цяла серия всеки път, когато реша да изпробвам нов продукт. И без това почти след всеки експеримент подарявам продукта на някоя приятелка и си купувам пак това, с което поне нямам проблеми Sad
Вкъщи бяха взели да ми се се сърдят, че само давам пари за козметика, а не я ползвам
Не знам вече какво да правя

Ами, знам, че е трудно!  Peace Като цяло трябва да намаляш броя на нещата, които използваш. Хайде да пробваме с комбинацията, която предложих - може пък да успеем този път   bouquet
 Hug

# 220
  • Мнения: 1 254
Тъй като прекалено много започнах да ви препращам към страници от предходните 2 теми, а тези дни въпросите зачестиха - викам да услесня себе си и отново да пусна тази информация  Mr. Green
 Peace

Характеристики на различните типове кожа:

ХАРАКЕТЕРИСТИКИ НА МАЗНАТА КОЖА

1. Визуално наблюдение
 лъщяща повърхност, особено в Т-зоната;
 много често се наблюдават разширени пори и комедони, които лесно се възпаляват;
 често кожата е със сивкав оттенък
2. Оценка при допир
 мазни остатъци по пръстите на ръцете;
 в резултат на удебеления външен слой и разширените пори, кожата е грапава;
 плътна текстура и в по-младите години – отлична еластичност.


ХАРАКЕТЕРИСТИКИ НА НОРМАЛНАТА КОЖА

1. Визуално наблюдение
 гладка и кадифено-нежна повърхност;
 здрав вид, равномерен тен на кожата
2. Оценка при допир
 не остават мазни остатъци по пръстите на ръцете;
 изключително еластично и здрава;
 пълна адхезия на мускулите към костната система.


ХАРАКЕТЕРИСТИКИ НА СУХАТА КОЖА

1. Визуално наблюдение
 наблюдават се линии по лицето дори, когато е в състояние на пълен покой;
 нерядко се наблюдават куперозни участъци;
 като цяло – блед тен, независимо дали цветът на кожата е светъл или тъмен
2. Оценка при допир
 кожата е суха, понякога груба, нееластична
 дехидратирана повърхност
 кожата е тънка
 ако кожата е дехидратирана, тя е груба при допир, дори и да е с фина текстура

Забележка: този тип кожа не трябва да се почиства с абразивни продукти! В стремежа си да предотвратят ранна поява на бръчки, характерна за сухата кожа, жените много често я пренатоварват с тежки, мазни продукти, които запушват порите и причиняват комедони и различни възпаления.



Характеристики на различните състояния на кожата:

КУПЕРОЗНА/ ЧУВСТВИТЕЛНА КОЖА

 фина, светла кожа, с линии по лицето дори и в състояние на пълен покой
 спукани капиляри, главно в зоните около носа, на бузите и брадичката
 моментално реагира на пикантни храни
 изключително чувствителна на резки температурни промени
 бързо реагира при консумация на алкохол
 конжестия (нахлуване на кръв)



ХИПОКСИЧНА КОЖА (състояние на асфикция – недостиг на кислород) помътнял, без блясък, матов тен, с жълтеникав оттенък
 по-слаба или силно изразена кератинизация – удебелен рогов слой
 поява на малки мастни депа, някои от които затворени комедони (милиа) и
 фини повърхностни линии, нехарактерни за типа кожа

Хиперкератинизацията на роговия слой е причина за всички други характеристики, тъй като запушването на отворите на полисеборейните и потни жлези пречи на естествения поток на себум и пот. Хиперкератинизацията може да се наблюдава както при мазна, така и при суха кожа. В резултат на недостига на кислород, цветът на хипоксичната кожа се променя. Възможни са и слаби циркулаторни проблеми, които са частично отговорни за промяната в цвета или за неравномерния тен на кожата.
При всички случаи, при хипоксичната кожа се наблюдава затруднена абсорбция на козметичните продукти поради хиперкератинизацията.
Най-често асфиксацията се дължи на лоша хигиена или на прекомерна употреба на вещества със силно изразени адстрингентни (стягащи) свойства като сапун, алкохол съдържащи скрабове, авразивни тъкани и др. В случаите на суха кожа това състояние може да се дължи на употребата свръх-мазни и тежки козметични продукти.



ДЕХИДРАТИРАНА КОЖА

 лющи се (процесът е по-силно изразен през зимата)
 набраздена, загрубяла текстура



Забележка: тези състояния на кожата могат да се проявяват индивидуално или в комбинация едно с друго. Много честа причина за чувствителността на кожата е нейната дехидратация и затова нерядко при анализ на дехидратирана кожа тя се определя първоначално неправилно като чувствителна.

# 221
  • Мнения: 1 254
От доста време чета и сега ще се обърна с молба към Веси за съвет:)Години - 34, кожа - смесена,(а освен това и чувствителна доста), наличие на малко пигментни петна. Та сега на въпроса: какви продукти и в каква последователност да използвам? Благодаря ти и се извинявам за това,че със сигурност повтарям въпрос на който си отговорила,но...ти си толкова отзивчива,че не се сдържах.

о-о-о, не не не, не се извинявай!  Hug
няма за какво Peace
освен това, ти си ми първият казус от такъв вид и ще си "ново" решение. много ще се радвам на подобрената кожа, така да знаеш!  Grinning
Благодаря, че започваш с "жизненоважната" информация - не всички го правят. Но понеже не знам как си определила кожата като чувствителна, ще те помоля сега да ми копираш 1-во всичко от предхония на този постинг, което мислиш, че се отнася за твоята кожа, а после да ми кажеш по-конкретно за тази чувствителност и също къде точно са петната и доколко те притесняват на този етап - ще бързаме ли да ги махаме ....

 Flutter до скоро.
чакам отговора ти, а после дъм аз на ход Wink

# 222
  • Мнения: 13 537
Веси, дано не съм ти омръзнала вече с моите питанки, но моля те, би ли ми казала маската от хума на колко дебел слой трябвада се нанася на лицето? Все си мисля, че не трябва да е на съвсем тъничък слой, както правя аз - обикновено една препълнена чаена лъжичка хума ми стига за цялото лице. Можеш ли да дадеш някакъв ориентир? Понеже си ми написала, че трябва да се изплакне малко преди да започне да се рони, но това време доста зависи от дебелината на нанесения слой
Предполагам, че не съм единствената, която се чуди по този въпрос, затова реших да не го задавам на лични

# 223
  • Мнения: 1 254
Веси пак съм аз Embarassed
Кажи сега за една баба(свекърва ми hahaha)Кожата и е нормална към суха иска да използва козметика против бръчки.Ще се момей Flutter.Не използва нещо конкретно,каквото и подарят Tired.Минава 50 години и откакто чу за гелчето с ройбос не ме оставя на мира Crossing Arms

 hahaha гелчето започна да става повод за завист на всички, които все още не го притежават. ехааааааа  Hug
Аз сега ще предложа по няколко възможни варианта, че да не ви вкарвам в преразход  Mr. Green ....

1) Тоалетно мляко - нормална до суха или суха кожа (и двете са еднакво подходящи за случая)
2) Тоник - ревитализиращ
Алантоин, Д-пантенол, билкови екстракти от Салвия, Хвощ, Слез, Глог и Трицветна теменуга, вит. А и Е, без алкохол
специфичното тук е съдържанието на екстракта от Трицветна теменуга. Растението произвежда фитохормони, които оказват подчертан противобръчков и подобряващ състоянието на кожата ефект. Е - само при дами Wink Останалите екстракти овлажняват и повишават еластичността, стягат кожата.
3) Околоочен гел с Ройбос - да го нанася на цяло лице преди основния крем и след почистването и тоника. В случая при нея ще помогне чрез минералното си съдъуржание и лекото присъствие на АНА в екстракта. Тъкмо ще вдига нивата на влагата.
4) Тук аз предлагам дамата да започне с крем Магия от Антарктическия Океан ®
с ANTARCTICINE ®, вит. А и Е, натурални масла от пшеничен зародиш, гроздови семки, бадемово и соево.
характерното за продукта е, че ANTARCTICINE ® (изолиран от бактерия в ледниците на океана) оказва траен овлажняващ ефект, стимулира вътреклетъчно сунтеза на еластин и колаген тип I и IV!
(повече за крема виж по индекса на темите в първия постинг на тази  Peace )
Да използва крема като дневен и нощен, и около очи!!
Може алтернативно да го използва с комплект Нощен-ревитализиращ с Ройбос и Дневен - ревитализиращ с колаген на Талодерма.

Дамата явно няма кожни проблеми и бързичко ще се радва на ефекта, а и на вниманието от комплект продукти само за нея предполагам Wink
А, и освен това нека си избере някакъв продукт за дълбоко почистване веднъж седмично или на 10-на дни. Всяка кожа има нужда  Peace

Става ли така?
  bouquet

# 224
  • Мнения: 1 254
Веси, дано не съм ти омръзнала вече с моите питанки, но моля те, би ли ми казала маската от хума на колко дебел слой трябвада се нанася на лицето? Все си мисля, че не трябва да е на съвсем тъничък слой, както правя аз - обикновено една препълнена чаена лъжичка хума ми стига за цялото лице. Можеш ли да дадеш някакъв ориентир? Понеже си ми написала, че трябва да се изплакне малко преди да започне да се рони, но това време доста зависи от дебелината на нанесения слой
Предполагам, че не съм единствената, която се чуди по този въпрос, затова реших да не го задавам на лични

добър въпрос  newsm10

и не си ми омръзнала! Wink - все още де  Mr. Green .... шега ...

ами по принцип при по-проблемните кожи (мазните, смесените) по-дебеляит слой позволява мазнините от порите да се абсорбират по-добре от хумата. В този смисъл е удачен по-плътен слой, а и бързото исзъхване няма да ни свърши работа по тази логика, нали така Wink
Възможно е и да повториш нанасянето след като си измила вече изсъхналия първи слой - за подсигуряване. Аз го правя понякога и няма проблем.
Иначе си права - по-тънкият слой е по-скоро за нормалните кожи и по-сухичките, където замърсяванията не са на такава дълбочина.

  bouquet кожа!

Общи условия

Активация на акаунт